מחזור 19 בסרייה א׳ :: וזוהי רק ההתחלה(להלה)...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י EO11, ‏16/1/15.

1. Roma מנהלים

ממשיכים בכושר העלוב שלנו עם עוד תיקו מאכזב.
    שוב פעם פותחים כל כך חלש והפעם טעות של אסטורי שמבשל פשוט גול. חוזרים במחצית בצורה יותר טובה ומשווים אבל שוב נרדמים.

אני לא מבין את המערך שרודי העלה היום? למה פלורנצי שוב מגן? איטורבה בכושר פשוט מחריד אני פשוט לא יכול לראות אותו מסריח את הדשא, שחקן כל כך חלש.
    ומזה לעזאזל השחקן הראשון שנכנס בחילוף?למה לא שחקן עם קצת יותר ניסיון..

ולכל מעריצי דסטרו שהבקיע ויש לו סטטיסטיקה מצוינת וכל זה, שחקן חלש ומוגבל שפשוט תוקע לנו את כל ההתקפה.

היחידי שעוד נתן לי תקווה שבעזרת כדור גאוני או בעיטה חופשית זה פיאניץ' שהיה סביר.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

רומא אחרי שער השיוויון = גרינטה של קסאנו שרק הגיע לעיר הגדולה מדריד.

יאנגה מ'ביווה וסטרוטמן היו טובים. כל השאר זבל עופות.

-----

433 הרגיל.

כי יש לו מספיק איכויות של מגן, למייקון היה אוויר ל7 דקות וטורוסידיס פצוע.

דניאלה וורדה. שחקן ההתקפה היחיד על הספסל (גם לטוטי היה אוויר ל7 דקות).

איך הוא תקע את ההתקפה אם כל מי ששיחק איתו היום הצליח למסור לו את הכדור רק פעם אחת שבמקרה גם מצא את הרשת? שואל ברצינות ומחכה לתשובה רצינית אף יותר.

פיספסתי את ה5 דקות האחרונות. היה כדור גאוני בסוף?

-----

Franco
    חוש הומור sub zero.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/15
    Franco אוהב/ת את זה.
  3. Lupo Member

כן, הצליחו למסור לו היום את הכדור לדחיקה אחת בלבד, הרי כל מה שמגיע אליו מחוץ לתיבת החמש או חלילה בחצי המגרש של רומא לא שווה התייחסות.

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא מקבל כדורים מחוץ לרחבה, הוא לא אמור לקבל אותם והוא לא אמור להיות שם בכלל כאשר הכדור אצל רומא. תנסה להבין את התפקיד שלו בקבוצה הנוכחית, או של כל חלוץ מטרה אחר שיגיע במקומו אם ימכר. יחסוך המון עצבים לדעתי.

היו שם לפחות 5 שחקנים שהיו אמורים ליצור מצבים או לפחות למצוא את דסטרו ברחבה והם לא הצליחו להוציא מסירה מסוכנת אחת אחרי השיוויון.

5. Roma מנהלים

לא היה אוויר ל7 דקות? אני חושב שאתה די מגזים בכל זאת שחקנים מקצוענים ולמרות גילם אני בטוח שהיו מצליחים לשרוד את המשחק הזה. אולי הוא שומר אותם לגביע ברביעי? זה כבר משהו אחר.

דסטרו פשוט חלוץ רחבה מאוד מוגבל ולדעתי פשוט לא מתאים לשיטה. אני בספק בכלל אם הוא בנוי לקבוצות גדולות עם שאיפות, חוץ מסיומת קטלנית ברחבה וניצול מצבים מפחיד אין לו שום דבר. יש מספיק חלוצים שאפשר להביא שיש להם קצת יותר מזה בשוק.

6. Lupo Member

אתה מדבר על דברים דמיוניים שלא קיימים במציאות.

זה שהוא לא מספיק טוב כדי להועיל לקבוצה בשלבים שמגיעים לפני חמש המטרים האחרונים במגרש(שלב הדחיקה) כבר כולם הבינו,

מפה ועד למנף את זה לכדי תירוץ בדמות חלוץ מטרה שלא שייך כלל למתרחש במגרש, זה חוסר הבנה בכדורגל והפגנת זלזול כלפי שאר חברי הדיון.

Roma אוהב/ת את זה.
  7. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנת. זאת לא דעתי על השחקנים (אם כבר, רק עם טוטי ומייקון רומא יכולה לתת פייט ליובה). הם באמת לא היו כשירים להיום ליותר ממה שגרסיה נתן להם בסוף המשחק. טוטי בכלל לא התאמן השבוע ולמייקון הייתה בעיה בשרירים. אין גם שום היגיון לשמור אותם לאמפולי בבית בגביע על חשבון משחק כל כך קשה כמו היום עם כל כך הרבה שחקנים חסרים.

בדיוק. ובגלל זה הוא הוכיח בעונה שעברה שהוא מושלם ליד שחקנים עם סט כלים שלם יותר אך חסרי סיומת, בערך כמו כל שאר שחקני ההתקפה של רומא.

אשמח לדוגמא או שתיים. אבל עם פירוט עובדתי, שבאמת יש להם "קצת יותר" מ: שער כל 140 דקות + תכונות נוספות שאין לדסטרו.

8. Roma מנהלים

חוץ מליאיץ' ופיאניץ' וגם בכושר הנוכחי אני בספר מי יכל לסדר לדסטרו היום מצבים ליד השער?

אתה כל הזמן חוזר על הניגון שער כל X דקות אבל רבק השחקן כל כך מוגבל שזה מפחיד,אין לנו 4-5 טוטי שיסדרו לו מצבים כל משחק. היום מעט מאוד החלוצים שלא יכולים לסדר לעצמם מצב מול השער וגם אם כן כנראה שיש בהם יותר מסתם סיומת ( אהמ אהמ יורנטה)

האמת אני אשמח לראות את דסטרו משתף פעולה עם טוטי יותר מכמה דקות שאנחנו בתוצאה רעה ובלחץ זמן אולי השיתוף פעולה הזה יעזור אבל כל עוד אין שחקנים יצירתיים לידו אין טעם לשחק עם הבחור.

תלוי איזה חלוץ מחפשים ולאיזה מערך, בהרכב החזק שלנו ועם טוטי בשפיץ זה בעצם 9 מדומה אבל ברגע שדסטרו נכנס להרכב אז הוא נהפך לחלוץ מטרה שיש לו רק פיניש מצוין אבל מה עם משחק עם הגב, משחק ראש, אגרסיביות, קצת מהירות?
    בקשר לחלוצי מטרה יש את אלכסנדר מיטרוביץ'(28 הופעות 14 שערים 4 בישולים שער כל 163 דקות) מאנדרלכט - חלוץ די צעיר שיצא לי לראות בליגת האלופות, שחקן מצוין גבוהה, חזק , משחק ראש ויכול לשמור על הכדור.
    פאפיס סיסה (13 הופעות 9 שערים שער כל 73 דקות) מניוקאסל - קצת מבוגר אבל עדיין מהיר, חד , תנועה מצוינת.
    ג'קסון מרטינז (25 הופעות 21 שערים שער כל 101 דקות) מפורטו - יש מה להרחיב על השחקן הזה? אני עדיין לא מאמין שהוא בפורטו.

זה רק חלק קטן ושחקנים שקופצים לי בראש אבל אני לא אחראי על הסקאוט בקבוצה ועל הרכש ואני בטוח שעכשיו זה הזמן לנצל את התעניינות שיש מצד הקבוצות לדסטרו ולהרוויח כפול.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשים לב מה קורה:
    אתה חוזר על אותה הברברת של "דוחק כדורים" כבר שנה ולא מתייחס לאף טיעון שנכתב לזכותו גם על סמך נתונים יבשים ולא רק דעה. הדבר המתבקש מצידי הרגע זה להצביע על כך שהוא מועיל לקבוצה עם התנועה והמיקום שלו ללא כדור, יוצר מטרה למסירה או דבל פס עם הגב לשער ואחראי על לא מעט עבודה שחורה אליה האוהד ההממוצע בכלל לא מתייחס (תחשוב מה קורה בין הרגע שהוא לוחץ את המגן על סף הרחבה שלנו ל4-5 שניות אחרי שהכדור אצל רומא והוא כבר מוכן לקלוט מסירה ארוכה ברחבה). אני אמור להוסיף שהוא מודע ליכולת ולמשימות שלו ביחס לשני החלוצים בצדדים (להבדיל מדפקטים מנותקים כמו אוסבלדו שמנסים לעשות דברים שלא מתאימים ליכולות שלהם וגוררים את הקבוצה למרכז הטבלה), או במילים אחרות, מבצע במדויק את מה שחלוץ מטרה אמור לעשות בקבוצה עם ספרינטרים ויוצרים כמו ג'רביניו, טוטי וכו' מבלי לדרוך להם על הבוהנות לנסות פעולות סולו מחוץ לרחבה כדי להרשים את מנשה. אני אמור גם לסכם בכך שהוא שייך לזן שנמדד על כמות שערים ביחס לכמות הדקות ושאי אפשר לבטל את המספרים שלו בגלל שאתה לא אוהב או לא מבין את הסגנון שלו.
    אתה כמובן לא תוסיף שום הודעה עניינית, לא תנסה להפריך את הטיעונים עליהם אתה לא מסכים, ותחזור שוב על אותן הסיסמאות בעוד מספר שבועות כאשר שמו יעלה שוב לדיון. אני שואל ברצינות עכשיו, מה מטרתם של משפטים ריקים כמו :
    ועוד כתגובה להודעה מנומקת שנכתבה במונחי כדורגל. מי מזלזל במי כאן בדיוק? לא עדיף להתייחס לנתונים מוחשיים יותר, להציג אלטרנטיבות, או לכתוב איך לדעתך אמורה להיות בנויה ההתקפה של הקבוצה? אני באמת מזלזל בתרבות דיון שמטרתה לתחזק ויכוח לשם ויכוח על בסיס כלום המלווה באותן הסיסמאות והתנצחויות במטרה לצאת "צודק יותר" באינטרנט...

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז הבעיה היא בהם או בדסטרו? הייתי אומר שדסטרו אם חבריו היו מסדרים לו מצבים טובים והוא היה מחמיץ אותם. לדעתי אתה מסרב לקבל את המצב ששחקנים צריכים שחקן כמוהו כדי להוציא לפועל את היצירתיות שלהם לא פחות מדסטרו עצמו. תשים לב למשל לכמות הבישולים של ג'רביניו העונה לעומת העונה שעברה.

בכל הרכב שיעלה תמיד יהיו 4-5 שחקנים שיכולים ואמורים ליצור מצבי הבקעה. זה עבד בצורה הזו ברוב משחקי העונה עם מחסור ברור בסיומת מול השער. בשני המשחקים האחרונים יש דווקא מגמה הפוכה. כלומר חוסר יצירה אך ניצול טוב יותר של טוטי בעמדת החלוץ בדרבי ודסטרו היום. יורנטה אגב, ממלא את אותו התפקיד ביובה וגם הוא נמדד על שערים ואספקטים של חלוץ מטרה קלאסי. מה הוא עשה בשנתיים האחרונות בשונה מדסטרו שאתה מציג אותו כדוגמא נגדית?

דסטרו לא מנצל רק מהלכים יצירתיים ומפתיעים של טוטי אלה גם פעולות כדורגל סטנדרטיות יותר של ג'רביניו, סטרוטמן, ליאיץ', ניינגולאן, מייקון, פיאניץ' (אלה כבר קרו) ופוטנציאלית גם משיתוף פעולה עם איטורבה, הולבאס ולמעשה כל שחקן שמשחק איתו בהרכב.

יש לו את כל מה שציינת. ניתן לראות זאת בבירור בכל השערים בקריירה הקצרה שלו. אתה יכול לסגור את זה ברבע שעה.

אתה מציע שחקן עם המספרים של דסטרו רק בליגה הבלגית. שחקן שלא מכיר לא את הקבוצה, לא את הליגה, לא את השחקנים, לא את המדינה ולא את השפה. כמה זמן יקח לו להתאקלם ומה הסיכוי שזה יקרה בכלל בעונה הנוכחית?

כנ"ל, רק בלי בלגיה.

מנקודת מבט של אוהד הייתי שמח לראות אותו אצלנו, אבל חשוב להבין שהסיכוי שרומא, במצבה הכלכלי, תיקח את הסיכון ותשקיע 30 מיליון יורו על שחקן בן 29 שהעביר את כל הקריירה במקסיקו, קולומביה ופורטוגל הוא 0. הוא סימן שאלה יקר מדי ובכל מקרה מחוץ לתחום הכלכלי של רומא.

ברור לי שכל אוהד יזרוק את השמות שהוא יותר מחבב אבל עד כה זה תמיד נע בין - לא מציאותי לשחקן עם אותם המאפיינים של דסטרו רק עם מספרים נמוכים יותר או על במה נחותה יותר.

11. Roma מנהלים

הליגה הפורטוגלית ובפרט פורטו סיפקה לא מעט כוכבים ואני בטוח שמרטינז לא איזה פאלופ והוא שווה את ההשקעה.
    פאפיס סיסה זה חלוץ מוכח גם בליגה הגרמנית וגם באנגליה והשוואה לדסטרו עושה רק לו עוול ולא הפוך.

בוא נסכם את זה ככה, דסטרו חלוץ לא רע ואפילו די טוב אבל אני לא חושב שהוא מתאים ואני מעדיף חלוץ שיכול ליצור לעצמו ולא תלוי באחרים אבל רק ימים יגידו מה יהיה...
    רק בלעבור על כל החלוצים המובילים בליגה טבז, דיבאלה, מנז, איקארדי והיגוואין כולם יכולים ליצור לעצמם ולא תלויים באחרים.

ומה בקשר למצב הכלכלי? אנחנו לא בחובות אם משהו כזה? פשוט בחיסכון או אי השקעה ברכש בגלל הלוואות לבניית האצטדיון החדש לא?

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איקארדי לא יוצר לעצמו מצבים. הוא פשוט פינישר ברמה אחרת.

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את המשחק אתמול אבל 2 דברים:
    1. למרות התוצאה הסופית אני אוהב מאוד את ההרכב שפתח אתמול, במסגרת ההרחקות כמובן. אם פלורנצי יעבור את הטרנזישן לעמדת המגן בשלום גם נרוויח אותו בהרכב וגם נחסוך 15 מיליון יורו בקיץ הקרוב או שאחריו. שמח גם שסוף סוף אחד הצעירים מקבל הזדמנות בלי קשר לאיך פארדס שיחק. עם החיסורים שהגענו איתם אתמול שום מערך/הרכב אחר לא היה מבטיח תוצאה יותר טובה.

2. לגבי הדיון שהתפתח פה - דסטרו הוא מראה של היכולת ההתקפית של שאר הקבוצה. כשההתקפה שוטפת ויצירתית הוא יכבוש שער כל 90 דקות, כשההתקפה חסרת רעיונות כמו לאחרונה הוא יתקשה. את הסגנון שלו ברור שלא כל אחד יאהב, לא סתם כמעט וכבר אין חלוצים כאלה באירופה.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מצחיק כי דווקא בתחילת העונה הם ספגו כמה שערים מביכים(זכור לי במיוחד הצמד של די נטאלה) והייתי בטוח שהם בדרך להיות פסקארה 2. ההגנה שלהם גם אני מעריך הכי צעירה וחסרת ניסיון בליגה שזה בכלל לזכותם.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הופעת בכורה טובה מאוד. סגנון משחק שונה לחלוטין מבוקה. סבאטיני אמר שהוא לא שיחק עד אתמול כי היה צריך לעבור הסבה מ"היורש של ריקלמה" שאף אחד לא צריך לרג'יסטה במרכז הקישור (איפה שדה רוסי בדרך כלל) עם יכולות הגנתיות לא רעות בכלל. נראה שרומא השקיעה בו די הרבה והוא ישאר בקבוצה שנים רבות ובעתיד הלא רחוק יתפוס את המקום של קייטה.

--
    לא.
    לרומא הפסדים בסך 70 מיליון יורו בשנתיים האחרונות (פי 2 מהמותר בחוקי FFP). זה שהבעלים סוגרים את ההפסד הזה, לא אומר שאופ"א מאפשרת אותו. הסיבה היחידה שרומא לא חטפה עונשים חמורים כמו סיטי היא שהם הציגו תוכנית בה ההפסדים האלה נעלמים בעתיד הקרוב. זאת הסיבה שעד היום כל הרכש של הקבוצה מומן על ידי מכירות.