מחזור 19 בספרד: סוגרים את הסיבוב הראשון בצל הקורונה. ריאל אצל חטאפה, אתלטיקו מארחת את ראיו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏31/12/21.

1. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/6/6bbf3a6f74b01191c68795585fff8da36d05a4c0.Xxx

נחמת עניים| בגביע, בהרכב משני ובמשחק חוץ, במספר דקות נמוך משמעותית הצלחנו להביא רמונטדה, הפעם לא השלמנו את המשימה. אני הפעם ‘מפרשן תוצאה’ - כן, שיחקנו טוב, יצרנו מצבים, הפיגור הגיע משום מקום אבל זה לא מנחם אותי. התיקו הזה הוא מבחינתי כמעט כמו הפסד. אני תמיד אוהב לזרוק את משפטי הרוח החואניטו והברנבאו. חמקנו מהפסד בית ראשון העונה בליגה וראשון איי פעם לאלצ’ה במקדש אבל זה איבוד נקודות נוסף ורביעי במספר ב-11 משחקים, אני מסתמך תמיד על זה שהליגה השנה באשפתות, היריבה עייפה, עם ספסל הזוי ובלי חילופים. פאנצ’ר רביעי שלנו בבית, קצת יותר מדי, כל הקאדיס ואוססנות למיניהן, כך שזה לא שווה שאנחנו מסתדרים מעולה עם הצמרת. אני לא בוטח בקבוצה הזו. זה כל הזמן קורה לנו.

הייתי מבסוט מהחילוף של אנצ’לוטי ששיחק עם ארבעה שחקני התקפה וסוף סוף ויתר על קשר אדן הזאר - זה מתקרב אבל זה מרגיש שזה לעולם לא יגיע. תמיד משהו חסר - איחור בשניה, ברגע האחרון עוצרים אותו, לא יודע. גם לפרלאן מנדי אין לי תלונות כי הוא יצר הרבה מצבים בהתקפה.
    בגול של אלצ’ה ראיתם הגבהה נפלאה של שחקן הגנה, לוקאס נתן אולי קרוס אחד טוב כל העונה הזו. ויניסיוס היה במצב רוח לכדרר יותר מדי, בנזמה בועט לאמצע כל הזמן והיה יכול למסור להזאר במצב אחד. מדלגים על הזאר, לא משתפים אותו מספיק. על השלישיית באמצע הכל כבר נאמר - לא ממש מסוגלים להגביר קצב (מודריץ’ בורח לקו כל הזמן, למה?) ומרכז ההגנה שלנו חולם בכל משחק לפחות פעם אחת. רודריגו בעונת האליפות היה שם בקלילות את המצב אליו הגיע אבל הוא מחכה, מסתרבל, מהסס, ומפספס.

אותה אלצ’ה הייתה הקבוצה נגדה רשמנו את הניצחון הכי גבוה שלנו - 2:11 בברנבאו ב-1960. הקבוצה של פאקו חנטו. המחווה הייתה נהדרת ומרגשת. הגיע לך ניצחון הערב, חנטו.

2. RubberSoul Member

התחתית עושה כבוד לליגה. בכל ליגה אחרת היו שמחים לראות תוצאות כאלה של הקטנות מול הגדולות. עמידה מעוררת כבוד מול הגדולות וזה לא עניין של העונה או העונה שעברה.

הצמרת מאכזבת, זה נכון, אבל מצד שני כל קבוצות הצמרת אוכלות חצץ מול הקטנות. בליגות אחרות קבוצות מנסות לשחק יותר כדורגל, וזה אולי יפה, אבל יש קבוצות נאיביות שבאות לשחק נגד סיטי של פפ או באיירן מינכן ויוצאות עם רשת מחוררת.

העונה היו הרבה תוצאות ותצוגות ראויות להערכה של הקטנות נגד הגדולות, אני מבסוט.

3. Ever Banega Member

בוז'ה שחקן שחקן, לפעמים קצת מתעקש להראות יכולות עם הכדור גם כשזה מיותר אבל הוא לא הראשון שנופל בזה כשהוא נמצא בקבוצה שלא ברמה שלו.

4. avicii Member

נראה לי שצריך להתחיל להחליף את ה-cold night in stoke ל-cold night in vitoria.
    הצמרת נהייתה פחות טובה, והתחית באותה רמה, אז הן ריאל ואתלטיקו מסתבכות. על ברצלונה אין לי בכלל מה לומר

5. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/33c951c98a1708e83c758ca43d50847c/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/02/05/16441018725869.Xxx

אמנם סביליה לא הפסידה מאז המחזור ה-15, אז נכנעה לריאל מדריד בזכות השער המדהים של ויניסיוס ג'וניור. מצד שני, דווקא כשהייתה יכולה להלחיץ את הבלאנקוס – היא נקלעה לרצף ארור מבחינתה של שלושה משחקים רצופים ללא ניצחון, לראשונה העונה. אחרי 1:1 במאסטייה נגד ולנסיה ו-2:2 ביתי נגד סלטה ויגו כשעשתה קאמבק ברגע האחרון – הגיע 0:0 גרוע נגד אוססונה| הגיבור הטראגי הוא איבן ראקיטיץ' שהחמיץ פנדל עמוק בתוספת הזמן (90+3) – וזה לא קרה לו מאז 2014| ז'ולן לופטגי: "אנחנו עוזבים את המגרש עצובים מאוד כי הגיע לנו לנצח אך התוצאה היא מה שהיא. אוססונה עשתה מה שציפו ממנה"| אנתוני מרסיאל, הרכש החדש של הקבוצה, ערך הופעת בכורה ושיחק 73 דקות| "הדופק של סביליה רועד במאני טיים", נכתב במארקה יחד עם כותרת נוספת: "כמה כואב".

6. Raulito Madridista

ברצלונה - אתלטיקו מדריד
    בשנים עברו זה היה קרב אליפות לכל דבר, כעת עדכון המטרות מדבר על הבטחת המקום בליגת האלופות כמה שיותר מוקדם. מה שנשאר ללא ספק הוא "קרב הסגנונות" כפי שנכתב בשער המארקה והבחנתם בעצמכם במסיבות העיתונאים לפני הפארטידזו. ב"ספורט" כבר נחרצים - "גמר לבארסה החדשה". אז כן, זו ברצלונה חדשה שהתחמשה היטב בחודש ינואר. פייר-אמריק אובאמינג ממתין על הספסל אבל פראן טורס כבר מוליך את החוד ואדאמה טראורה עשוי לערוך בכורה ב-11. "בימי קומאן הוויכוח היחיד היה ממפיס, כן או לא, עכשיו זה שונה לגמרי", נכתב ב-AS. בליגה בארסה החלה לגלות מעין יציבות עם שישה משחקים ללא הפסד וה-0:1 המאוחר של פרנקי דה יונג על אלאבס היה שווה צמצום הפער מהמקום הרביעי לנקודה בלבד. מנגד, למעט הניצחון במחזור הפתיחה על ריאל סוסיאדד - הקבוצה כשלה במאבקים הישירים נגד הצמרת, מה שצ'אבי מאוד רוצה לשנות. אותו צ'אבי, לפי מספר כלי תקשורת בספרד, עשוי לכלול את עוסמאן דמבלה ב-11 - "למרות הכל" מה שנקרא. אתלטיקו, שלא מזמן הפסידה ארבעה משחקי ליגה רצופים אך התאוששה, כולל עם 2:3 גדול על ולנסיה, לא ניצחה בקאמפ נואו מאז עונת 2005/06. היא תחסר את אנטואן גריזמן הפצוע בעוד לואיס סוארס ממשיך ב-11 לצדו של ז'ואאו פליקס שעדיין לא תורם מספיק. האורוגוואי כבר חזר לקאמפ נואו מאז עזב ובעונה שעברה לא הצליח לכבוש. ואם כבר העונה שעברה, בספרד הזכירו איך יאן אובלק, שכעת רחוק משיאו - עצר את ליאו מסי במחזור ה-35 וקירב את הסיכוי לזכות באליפות. דניאל וואס, הרכש החדש של דייגו סימאונה, יפתח כמגן ימני. נסיים עם ציטוטים של שני המאמנים. צ'אבי אמר: "הסגנון של סימאונה חוקי וזה בסדר, זה שלו, אבל כאן אצלנו לשחק עם עשרה שחקנים מאחור - לא היה מתקבל על הדעת". צ'ולו השיב: "הביקורת שלו? כשאתה חיי רק בסיטואציה אחת בחיים שלך, אתה לא יכול להבין אחרים". מה שבטוח, שניהם מסכימים על 'פארטידו אה פארטידו' ושמדובר במשחק חיוני 'על שש נקודות'. הרכבים משוערים:

https://as.com/futbol/imagenes/2022/02/06/primera/1644121172_231579_1644121464_sumario_grande.Xxx

7. Raulito Madridista

ריאל מדריד - גרנאדה

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי הכאפה בדמות ההדחה מגביע המלך לאחר ההפסד 1:0 לאתלטיק בילבאו. לא כך קיוותה ריאל לפתוח את חודש פברואר המכריע, כאשר לוח השנה מראה עשרה ימים בלבד עד למשחק נגד פריז סן ז'רמן בשמינית הגמר. ויש לה עוד שתי טסטות בלבד. על כן, ריאל חייבת להשתפר. קרלו אנצ'לוטי חטף ללא הרף על ההרכב שבחר, וגם הוא יודע: "אנחנו חייבים להגיב לאחר ההדחה. וזה אומר לשחק טוב ולנצח את גרנאדה שתיתן את כל מה שיש לה ותחפש את החולשות שלנו". נגד אותה גרנאדה רשם קרלו את הניצחון הכי גבוה שלו כמאמן ריאל, עם 1:9 אימתני באפריל 2015, אך זו לא מעבר לאנקדוטה. אלה היו ימים אחרים, וריאל, שניצחה משחק אחד בינואר בתוך שלושה - חייבת להתניע, אבל יהיה לה קשה בלי שני כוכבי העל שלה בהתקפה: קארים בנזמה עדיין פצוע ולא בסגל, ו-ויניסיוס ג'וניור מושעה כמובן בשל חמישה כרטיסים צהובים. השניים כבשו יחד 39 מ-71 השערים של ריאל, כלומר 55%. העיקר שאנצ'לוטי טוען שאין תלות בצרפתי. גם פרלאן מנדי ומריאנו דיאס בחוץ אבל זה פחות רלוונטי. ברשימת המוזמנים תוכלו לראות את חואנמי לטאסה שמככב אצל קסטיליה של ראוליטו עם שישה שערים, כולל צמד בקלאסיקו.

אז מי כן ישנם? אדן הזאר (831 דקות העונה - מקום 16 בסגל), לוקה יוביץ' (432 דקות העונה - מקום 18 בסגל) וגארת' בייל (193 דקות העונה, מקום 23 בסגל), שלא שיחקו ולו דקה אחת בגביע. לפחות לגבי השניים הראשונים, נראה שיפתחו בהרכב, בעוד בייל שלא קיבל דקות מאז אוגוסט (אבל צוחק על הספסל) - עשוי להשתלב כמחליף. בספרד דווח על משבר בין הבלגי לבין המאמן אך הפעם יהיה זמנו לשחק בעמדה הטבעית שלו, בעוד הסרבי, שלא מרשים, צפוי לחזור לחוד כי אין אופציה אחרת ושיטת ה-'9' המזויף לא עובדת. כל אחד מהם כבש שער בודד העונה. אמנם יותר מעונה שריאל נדדה לוולדבבאס בגלל הקורונה, אך בטח לא מעודד לדעת שהשלושה לא כבשו בברנבאו מאז ה-30 באוקטובר 2019, אז ריאל הביסה 0:5 את לגאנס ויוביץ' עלה על לוח התוצאות. "לא קרה דבר ביני ובין הזאר ברמה האישית. הוא מתאמן וטוב בפן הפיזי, עליי לקבל החלטות. אם הוא לא משחק זה משום שאני מעדיף שחקן אחר", אמר.

ברור שריאל נמצאת בדעיכה, וכפי שלימד משחק הבית האחרון נגד אלצ'ה - אין נקודות בטוחות העונה. ריאל ניצחה שבעה מ-11 משחקי הבית שלה בסנטיאגו ברנבאו בליגה וזה לא מספיק דומיננטי. והיא כבר נתקעה נגד יריבות מהחלק התחתון של הטבלה: אוססונה-קאדיס-אלצ'ה. אנצ'לוטי הודה שייתכן וטעה עם ויניסיוס ובעיקר שהחודש האחרון לא היה טוב אבל הוא לא מתרגש מהביקורת. "חודש ינואר דרש מאיתנו הרבה וסבלנו. לא התחרינו טוב כמו בדצמבר לדוגמא (אין ספק שרצף עשרת הניצחונות הרצופים הוא זיכרון רחוק). אבל זה נורמלי. היה עומס משחקים, טיסות וכן הלאה. עכשיו נוכל לקבל את הסגל רענן. אני רגיל לחוות מצבים מן הסוג הזה. אני מאמן ריאל מדריד וצריך לקבל החלטות. נכון שלניצחון יש הרבה אבוד ובהפסדים רק המאמן אשם, אבל אני כה שמח שאני מאמן ריאל מדריד אז זה מתקבל אצלי בברכה ומשאיר אותי מפוקס - תודה רבה לכם".

הוא משוכנע שניהול הסגל שלו טוב, כך שאל תצפו ליותר מדי שינויים מרחיקי לכת מחר, למשל רענון במרכז השדה? - לא יקרה. דני קרבחאל ישוב לעמדת המגן הימני על חשבון לוקאס ואסקס לראשונה מאז חצי גמר הסופרקופה. במארקה נכתב כי ייתכן והמאמן יחזיר את דויד אלאבה לעמדת הבלם על חשבון נאצ'ו, והדלת נפתחת לקפטן מרסלו כמגן שמאלי (פתח רק פעם אחת העונה בליגה - במהלך הניצחון על אלצ'ה), ואתם יודעים - תרומה התקפית אבל חור בהגנה. רודריגו האנמי יירד לספסל ואסנסיו, שכבש את השער הראשון במהלך ההצגה של ריאל נגד אותה היריבה בסיבוב הקודם - צפוי להמשיך ב-11 והפעם בעמדתו הרגילה בצד ימין. אמנם ריאל הצליחה לנצח את אינטר בליגת האלופות וגם בסאן סבסטיאן (ריאל סוסיאדד) ואת אלצ'הX2, ללא קארים - אך למעט משחק הגביע, תמיד ויניסיוס היה ישנו. מחר זהו מבחן אופי. של הקבוצה כקבוצה וגם של שחקני ההתקפה כיחידים. משחק הליגה הבא הרבה יותר קשה, ואין תרופה כמו ניצחון...

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, מרסלו (נאצ'ו פרננדס)| קאסמירו, לוקה מודריץ', טוני קרוס| מרקו אסנסיו, אדן הזאר ולוקה יוביץ'

גרנאדה מגיעה למשחק כשנראה שפגרת הנבחרות באה בתזמון מדויק עבורה, בתקווה לצאת מהמומנטום השלילי שכלל ארבעה משחקים ללא ניצחון (הרצף הכי גרוע שלה למעט פתיחת העונה המקרטעת), האחרון שבהם היה 2:0 ביתי לאוססונה ("גרנאדה, שתמיד הייתה דומיננטית בבית וקיבלה כוחות מחודשים בלוס קרמס - טבעה לחלוטין", נכתב במארקה), הפעם היחידה העונה בה לא כבשה במשחק בית. אך הצרה האמיתית היא ההפסד שקדם לו - 4:2 נגד חטאפה יריבה ישירה לתחתית. מנגד, מצבה עדיין טובה כשהיא במקום ה-14 ורחוקה שש נקודות מהקו האדום. בחודש ינואר הגיעה התגברות שתבטיח את הישארותה בליגה, כשלא פחות מחמישה שחקנים חדשים הצטרפו אך המאמן רוברט מורנו דורש זמן עבורם. מי שלא צריך זמן ושהזמן לא משפיע עליו הוא חורחה מולינה (באפריל יהיה בן 40).

החלוץ הוותיק אמנם לא הרשית עדיין ב-2022 (ארבעה משחקים) אך יש לו כבר תשעה שערים בכל המסגרות (שבעה בליגה - לעומת שמונה בכל העונה שעברה) ב-1,245 דקות - מאזן יוצא מן הכלל. הוא מתמודד לקראת המשחק הקרוב על מקום בהרכב עם החלוץ מתיאס ארסו הצעיר שהצטרף לקבוצה. מולינה כבש שישה שערים נגד ריאל לאורך הקריירה, והעונה כבר עשה את המוות לאתלטיקו מדריד. מי שמקומו מובטח הוא לואיס סוארס שהבקיע שישה, והוא שיאן הדקות של הקבוצה העונה. סוארס שיחק במדי נבחרת קולומביה, אך הוא מוכן ומזומן למשימה (ולאחרונה כבש צמד נגד חטאפה), כפי שהבהיר מאמנו. "אנחנו סומכים עליו במאה אחוז, הוא מרגיש נהדר והוא שחקן חשוב מאוד. הוא בתוכניות שלנו לראשון".

מצד אחד, מאזן החוץ של גרנאדה אחד הגרועים בליגה אם לא הגרוע ביותר, ניצחון בודד עד עתה (תיקו בקאמפ נואו נגד ברצלונה, אגב). מצד שני, היא כבר הוכיחה שהיא מסוגלת לעשות צרות לקבוצות החזקות העונה עם ניצחונות ביתיים יוקרתיים על סביליה ואתלטיקו מדריד. הבלם ראול טורנטה (שספק אם יפתח), תיאר את התחושה שבגרנאדה מנסים להעביר: "משחק כזה, על אף שהוא יוקרתי, לא גורם לי להישאר ער בלילה, אני ישן מצוין. אני נערך כמו בכל משחק". נראה כי גרנאדה תשמור על ה-4:4:2 שלה ולא תתגבר את ההגנה. הבלמים הבכירים - חרמן סאנצ'ס שחוזר לסגל וגם דומינגוס דוארה - יפתחו ב-11, גם קרלוס נבה בתמונת ההרכב במקומו של סרחיו אסקודרו. אנטוניו פוארטס מסוגל לעשות צרות בצד ימין. מי שקצת נשכח הוא קרלוס באקה שעדיין לא הבקיע העונה בליגה ונמצא בתחתית הספסל.

רוברט מורנו לא מתרשם מהדעיכה של ריאל: "אני לא חושב שיש זמן טוב להגיע לברנבאו, זו קבוצת על, היא תרצה להתאושש. בסיבוב הקודם הגענו בדינמיקה טובה למשחק הבית נגדם וזה לא עזר. טבעי שנגיע לברנבאו ונפסיד. זה הולך להיות קשה ומורכב, אבל כבר הוכחנו את עצמנו כשהיו לנו אתגרים. זה יהיה קשה אבל לא בלתי אפשרי. אי אפשר לומר שריאל בכושר רע, היא אולי קצת פחות טובה ממקודם". מורנו דיבר לקראת המשחק כבר ביום שישי ולא ידע אם בנזמה ישחק או לא, וטען שבכל מקרה לריאל יש אלטרנטיבות. "נייגוש פטרוביץ' וארסו שחקנים צעירים וטובים אבל הם לא רגילים לליגה הספרדית והוותיקים צריכים לתת את הטון עכשיו ולעזור להם", הבהיר. פטרוביץ' ייכלל בסגל וימתין להזדמנות שלו על הספסל כאשר אלכס קויאדו שגדל בברצלונה כבר שולב כמחליף במשחק הקודם. גרנאדה ממתינה לניצחון ראשון בברנבאו מזה כמעט 50 שנה..

גרנאדה - הרכב משוער: לואיס מקסימיאנו| קיני, דומינגוס דוארטה, חרמן סאנצ'ס, קרלוס נבה| אנטוניו פוארטס, לואיס מילה, אנחל מונטורו, מירטו אוזוני (אלכס קולאדו) | לואיס סוארס וחורחה מולינה

היסטוריה ומפגשי עבר:

כמעט תמיד ריאל מנצחת את גרנאדה בברנבאו, וזה קרה גם בעונה שעברה אבל כמו בכל 2020-21 – זה היה לא פשוט. הישועה הגיעה בדקה ה-57 כשקאסמירו נגח מכל הלב לרשת אחרי הגבהה של אסנסיו. בנזמה המצוין סגר עניין בבעיטה שטוחה בתוספת הזמן בדרך ל-0:2. בעונת 2015-16 זה היה אף צנוע יותר עם 0:1 קטן בזכות שער של בנזמה שאוהב לכבוש נגד היריבה הזו. הניצחון אשתקד היה הניצחון העשירי ברציפות של ריאל נגד גרנאדה בבית, רצף שהחל איי שם ב-1975, אבל תחזיקו חזק – הוא לא הרצף הטוב ביותר. קדם לו רצף של לא פחות מ-11 ניצחונות רצופים. המאזן הביתי שלנו נגד גרנאדה הוא משהו שכל קבוצה יכולה לקנא בו – 22 ניצחונות ב-25 משחקים (88%), שתי תוצאות תיקו (8%) והפסד אחד בלבד (4%), יחס שערים 20:83. היו ניצחונות גדולים, אבל זכור ביותר קרה דווקא בעידן הזה עם 1:9 מחשמל ב"מסיבת הצהריים" כפי שקראנו לה, בעונת 2014/15. עד הדקה ה-25 היה עדיין 0:0 ואז בייל הבקיע. רונאלדו כבש רביעייה תוך 24 דקות וסיים עם חמישייה, גם בנזמה הבקיע פעמיים.

האורחת, כאמור, ניצחה פעם אחת בלבד במקדש וזה קרה עם 0:1 היסטורי שלה במחזור ה-19 בעונת 1973-74. שאר המשחקים בהם לא הפסידה היו איי שם בשנות ה-40. במפגש הראשון בין הקבוצות, ב-1941-42, ריאל ניצחה 2:5 במחזור השני. בשנתיים לאחר מכן פעמיים סחטה גרנאדה תיקו 2:2 מכובד. אלא שריאל הגיבה עם 2:6 ב-1945. המשחקים חודשו ב-1957-58 כשהיריבה שבה לליגה הבכירה וריאל ניצחה 0:4. הייתה גם שישייה מהדהדת בעונת 1959-60 עם צמדים של חנטו וצ'וס הררה, ומאניטה כעבור שנה. בעונת האליפות 2011-12 ניצחה ריאל מדריד 1:5. כעבור שנה במשחק ה-"אני עצוב" של כריסטיאנו, זה נגמר ב-0:3. עוד נציין את ה-0:5 הקליל בעונת הדאבל 2016-17 עם רביעייה כבר במחצית (פעמיים איסקו) וכן את ה-2:4 בעונת האליפות האחרונה של זידאן, כשאפילו הזאר הבקיע כאמור את שער הבכורה שלו בלבן (גם בנזמה שפתח, מודריץ' בבעיטה נהדרת וחאמס שחתם – כבשו). סה"כ המאזן בליגה ב-51 המפגשים – 6:37 לריאל בניצחונות ועוד שמונה תוצאות תיקו.

8. Raulito Madridista

מההיכרות שלנו עם ריאל מדריד המסורתית של הליגה, דווקא העובדה שיש לנו אפשרות לפתוח פער יפה בצמרת (דז’ה-וו מלפני פגרה, לא?) - נבעט בדלי. והיום זה ‘מהמשחקים הכי קשים’ - קבוצת תחתית שתבוא להסתגר בברנבאו (טוב, אולי קצת פחות מהיריבות האחרות). וברצינות - כבר הרבה זמן אנחנו סופרים לאחור עד ל-15/2 ועכשיו המשחק נגד פריז סן ז’רמן מעבר לפינה. אני לא מדבר על רוטציות שהפכו למילת גנאי אצל אנצ’לוטי, שלישיית הקישור תמשיך להישחק - אבל חייבים להגיב, יפה אמר, ולהחזיר את הביטחון. לא הגיוני שכל משחק בית נגד קבוצה קטנה יהיה סכנה לאיבוד נקודות.

מדאיג לראות את ריאל מדריד בלי בנזמה ובלי ויניסיוס וגם מעניין. מרסלו היה יכול להוסיף הרבה יצירתיות בצד שמאל אבל אני מעדיף שם אלאבה (למרות שמאוד התאכזבתי ממנו בגביע), מהחשש שנספוג אחרי חור של הקפטן בהגנה ואז הלחץ ירקיע שחקים. בלי שני השחקנים הבכירים שלנו, מישהו אחר צריך לקחת אחריות, אי אפשר להמשיך להתחבא. בדקתי יחד איתכם וכתבתי על כך בפייסבוק שלנו, נוציא מהמשוואה את משחק הגביע נגד אלקויאנו. הניצחונות היחידים שלנו העונה בלי גול או בישול של הצמד-חמד: אינטרX2 ואלצ’ה בגביע.
    אולי הזאר יהיה ליום אחד, לפחות בגישה, אם לא בדריבל ובסיומת - הזאר של צ’לסי? הלוואי. אני חושב שהכתבה במארקה מצד חוסה פליקס דיאס מרחיקת לכת, הזאר כבר ויתר מזמן. הלוואי ומה שנכתב לא היה בווליום גבוה מדי, הלוואי שנראה שחקן ‘זועם’ שרוצה לשנות את המצב שלו. אני לא רוצה להתייחס בכלל לבייל, מבחינתי הוא לא שחקן שלנו כבר, אבל הייתי פותח איתו דווקא כדי ‘לזעזע’ את רודריגו שנראה מזעזע וצריך להתעורר דחוף. אסנסיו-הזאר-יוביץ’, זה הטריו ההתקפי שלי. בכל הרכב, אגב, ואנצ’לוטי חוזר על כך אבל אין הפקת לקחים - חייבים לראות עוד שחקנים ברחבה. מצדי שהמגן השמאלי יהיה שם, אבל בוודאות עוד קשר אחד מהאמצע. איפה הגולים של קאסמירו שתמיד אנחנו מחכים להם? קסטיליה והקבוצה הבוגרת - עולם אחר לגמרי (ראול!), אבל לטאסה חלוץ מסקרן, הוא בסגל, אולי נרוויח בסוף אלברו מוראטה2? רק ניצחון, בכל הרכב ובכל דרך (למרות שבמשחק בית בדרך כלל הציפיות והדרישות שלי גבוהות יותר). האללה מדריד.

9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו וואו וואו.

10. רוברטו באגיו31 Member

מחצית פנטסטית של ברצלונה, ב 2 רמות יותר טובה מכל העונה הזאת והעונה שעברה .

דני אלבס זה חתיכת אגדה, אחד מהמגנים הימניים הגדולים בהיסטוריה . גם בגיל 38 הוא יותר טוב מכל המגנים הימניים הקודמים שהיו לברצלונה מאז שהוא עזב.

גם טראורה לא רע בינתיים, הבעיה שלו היא קבלת ההחלטות הגרועה ברחבה, הוא שיחק שבקושי מבקיע ומבשל. חייב להשתפר ואני בטוח שצ'אבי יעבוד איתו על זה .

בצד השני, ז'ואאו פליקס זה חתיכת פלופ לא נורמלי. הוא פשוט לא קשור לרמה הזאת.
    אני לא רואה אותו הופך לשחקן ברמה טובה אפילו, לא באתלטיקו ולא בקבוצה אחרת.
    הוא כל כך חלש פיסית ומנטלית, לא מהיר וזריז ובאופן כללי אין לו תכונה אחת שהוא יודע לעשות ברמה גבוהה .
    בכל מקרה אחלה מחצית .

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מילים על אלבס. בן 38, מתופקד אינברטד ווינג בק, מבשל מהאגף, כובש ממרכז המגרש, אגדה זו המילה הנכונה. לא יצא לי כמעט לצפות בצ׳אבי על הקווים, היום זה חתיכת נוקטאאוט לצ׳ולו.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

למה להתחכם? אלבס פשוט לא שחקן הגנה. צ'אבי מהמר כשמציב אותו מגן.

13. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/8/876eb7ca4ffda07a0f7e75fafcebcbcd39cc3b65_2_690x388.Xxx

מחוץ לבינוניות| זה היה קשה מאוד ומותח עצבים, יש יגידו שזה היה צפוי, ככה זה בלי שני שחקני ההתקפה הכי טובים שלנו. אבל כמובן שאנצ’לוטי לא עזר עם הרכב שערורייתי, לא פחות. כאילו הוא עושה בכוונה. לופז קארו וקאפלו הטריפו אותי בימי שמינית הגמר הארורים כשסיפסלו את רוביניו אבל ההרכב היום זה עדיין משהו שלא הצלחתי להבין. איסקו בסדר, אחלה, אבל הוא לא חלוץ וזה ניסוי מיותר. הזאר היה יכול לשחק בעמדה הטבעית שלו סוף סוף וזה לא שרודריגו הקטסטרופלי טוב ממנו. גם יוביץ’ היה בסדר גמור והיה להם אפילו מהלך אחד משותף. ומה היה? הרימו כדורים, כבר עדיף את יוביץ’ עם משחק הגובה שלו שיודע איפה להיות.
    בסוף משחררים נשימה ארוכה, שיפרנו עמדות בליגה, זה צעד קטנטן קדימה וזריקת עידוד לקראת פ.ס.ז’ (כמובן שיש קודם משחק נגד ויאריאל). אגב, בכל הפעמים שהמחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 0:0 במשחקי החוץ בליגה - ניצחנו. ובבית? שלוש פעמים 0:0 עד היום - וכך הייתה גם התוצאה בסיום, אז היה מאוד-מאוד מלחיץ. הפעם לא נפלנו בקטנות סוף סוף.

לכובש השער עוד נחזור, אני חושב שהרווחנו היום בעיקר את פדה שעלה בטירוף, זה היה צעד נכון. אני חולה על הספרינטים שלו ועל הלחץ הגבוה שלו, זה הקצב שאני מצפה, הוא היה קצת חסר ביטחון ואפילו חסר מזל (כשהבלם של גרנאדה הערים עליו ועל השופט) ומנע מצב של אחד על אחד. גם קרבחאל היה מצוין, חילץ הרבה כדורים, יש שקט כשהוא בהגנה - כמו תמיד, אבל גם בהתקפה הוא היה בסדר גמור.

אגב, לא יאהבו את התלונה שלי, אני חולה על מודריץ’ ונכון הוא כבש בסופרקופה אבל התחושה שלי לאורך העשור שלו כאן שתמיד משהו מתפקשש בבעיטה לשער. תמיד יש חוסר מזל, נגיעה מיותרת בכדור, עוד רגע של מחשבה, כמו היום. היה לו כל כך הרבה זמן להרעיד את הרשת ובסוף הוא נבלם. ואם כבר מודריץ’, מרכז השדה, אין זמן לרוטציות הרי כבר…

אסנסיו כבש העונה ארבעה שערים מחוץ לרחבה - שיאן בכל חמש הליגות הגדולות. הוא לקח את המשחק על עצמו והיה מצוין מההתחלה ועד הסוף. התגעגענו לבומבות האלה מחוץ לרחבה, זו האיכות שלו, זה מה שהוא צריך לעשות. אני עדיין לא חושב שהוא השחקן של 2017 אבל כרגע הוא צריך להמשיך בהרכב. אין כאן שאלה בכלל. אנחנו מאוד אוהבים אותו והוא פספס הרבה שנים. הוא יוכל לעזור לנו לסיום עונה בטוח ושקט.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אהבתי את ההצבה של איסקו כחלוץ מדומה.
    הוא לא מהיר,אבל מאוד חכם,והתנועה שלו ללא הפסקה שגעה את ההגנה של גראנדה,זה בלט במהלך שהתחיל את מודריץ עבר דרכו,וכמעט נגמר בשער של אסנסיו.
    הוא הרבה יותר אפקטיבי שם, מאשר כקשר במרכז המגרש.

15. zivmay Member

סוף סוף יש לבארסה סגל נורמאלי. צ'אבי השיג נקודות גם עם הרכב טלאים בחודשים האחרונים, ההשפעה שלו על הקבוצה ברורה, כעת עם הסגל המחוזק, יהיה הרבה יותר קשה לעצור את בארסה בליגה.