מחזור 19 בליגת העל: חיפה יוצאת סופית מהמירוץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏7/2/08.

1. Emil Member

תרשו לי לסכם את המשחק הזה בשני מילים: דור מלול.
    זה הכל.

מחצית ראשונה, אולי בהשפעת החום המעיק שהיה היום בצהריים, התנהלה לה על מי מנוחות. מכבי שיחקה את אחד המשחקים הכי גרועים שלה בתקופה האחרונה, וכנראה הכי גרוע בסיבוב השני. בני יהודה אולי החזיקה יותר בכדור אבל לא עשתה איתו יותר מדי, ולהגיד שהייתה טובה ממכבי רוב דקות המשחק זה לא מציאותי לדעתי. בשני המצבים הטובים שבני יהודה כן הגיעה אליהם, שחקני הקבוצה בעטו לחניון או דרדל'ה לידיים של יבריץ'...

לא ראיתי יותר מדי מהמשחק עם השמש בעיניים (רבאק מי משחק ב3 בצהריים), אבל דור מלול הביא את השינוי כשנכנס במחצית. פשוט שחקן פנטסטי שצריך לקבל הרבה יותר קרדיט מניר לוין. כל פעם שהוא נכנס, וזה בד"כ בדקה 85, הוא עושה מהלכים טובים, וכשהוא קיבל מחצית שלמה הוא הראה מה יש לו למכור. ויש לו. קור רוח, טכניקה, קבלת החלטות טובה וכמו שמישהו אמר פה קודם - הרבה תאכלס, וזה מה שחשוב.

ארז מסיקה היה טוב היום בצורה יוצאת דופן, בד"כ אני רגיל לחורים שלו בהגנה ולאיבודי כדור סתמיים בהתקפה. היום הוא היה מצויין בשני צידי המגרש, אם כי לא עלה הרבה (ואולי טוב שכך). בנוסף ראוי לציון ליאור ז'אן שעשה כמה מהלכים יפים. וכמובן מה לעזאזל היינו עושים בלי הרגל המסיימת של קמנאן, שאמנם מחמיץ מדי פעם בצורה מציקה, אבל בכל זאת כבר 7 שערים באמתחתו

אבל זה בדיוק מה שמכבי צריכה - שחקן שיודע לחלץ כדורים בקישור. קשר אחורי. גם אחרי המשחק הפחות טוב היום, אני עדיין חושב שמדובר ברכש ראוי וטוב שיעזור לנו לשרוד את העונה הזו בליגה.

בקשר לשני שחקני הרכש האחרים, אלן מסודי עשה כלום ושום דבר פרט לשער שכבש כל המשחק, אבל אני מאמין שזה יעזור לו בצד המנטאלי ויחזק אותו. אני שמח שדווקא הוא כבש, נקווה אבל שיתרום יותר במהלך המשחק. ביזארה פשוט שחקן טוב, אין הרבה מה להוסיף.

סה"כ ניצחנו קבוצה מאד מאד חלשה, ואין מה לצאת מגדרנו לא על התוצאה ולא על היכולת. שלוש הנקודות חשובות, חשובות מאד אפילו, אבל הדרבי יהיה אופרה אחרת לחלוטין. ואני לא צריך להזכיר לכם מה קרה בפעם האחרונה...טוב נו, אני לא אנחס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

עוד שבוע...

נערך לאחרונה ב: ‏10/2/08
  2. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx בית"ר ירושלים - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

יום ראשון, 21:05
    אצטדיון: טדי

משחק ההזדמנות האחרונה של מכבי חיפה ואולי הליגה הכולה, בעוד בית"ר ירושלים עומדת מנגד, משקיפה מהמקום הראשון למטה ורוצה לעלות עוד מדרגה אחת בדרך לאליפות שניה ברציפות. בדרך, תחכה לה מכבי חיפה, שרחוקה כבר 10 נקודות מהקטר הירושלמי, ויודעת שכל תוצאה אחרת מבלבד ניצחון בטדי, יהווה למעשה את ברכת הדרך לבית"ר בדרך הבטוחה לאליפות.
    בהסטוריית המפגשים בין שתי הקבוצות היו לא מעט דרמות בשנים האחרונות, עם הרבה שערים ומהפכים מרתקים. רק כדי לסבר את האוזן, ממוצע השערים במפגשים בין הקבוצות עומד על יותר מ2.5 שערים למשחק, ולנו נותר לקוות שהממוצע לא ידעך גם לאחר המשחק. מצד שני, המשחק האחרון בין הקבוצות התסיים בתיקו 0-0 משמים.

בבית"ר משדרים עסקים כרגיל, למרות שמודעים לחשיבות המשחק, ויותר מזה - לחשיבות לצאת ממנו עם 3 נקודות ובכך להוריד סופית את מכבי חיפה מתקוותיה לחזור למאבק. יצחק שום יהנה מסגל מלא ללא העדרויות. גל אלברמן, שהיה פצוע בשבועיים האחרונים, חזר לאימונים ויכלל בסגל. שום עדיין מתלבט בנוגע לכמה עמדות. עמית בן שושן וחלוץ הרכש הפרואני, ג'וניור ויסה נאבקים על מקום בחוד, לצידו של רומולו, וטוטו תמוז צפוי לחכות להזדמנות שלו מהספסל. גם אבירם ברוכיאן לא בטוח בהרכב לאחר חזרתו לאימונים של אלברמן, וגם בהגנה שום עדיין מתלבט בין תומר בן יוסף שפתח במשחקים האחרונים לבין שמעון גרשון. מי שבטוח יפתח בהגנה הוא אריק בנאדו, לו הסטוריה גדולה בירוק של חיפה.

ואפרופו בנאדו, המשחק מחר מלווה בלא מעט שחקנים ששיחקו משני צידי המתרס. אצל הירושלמים אלה אריק בנאדו, מיכאל זנדברג, עידן טל ויואב זיו אף היו שותפים לאליפות גם בחיפה. אצל הירוקים, למרות שנפרדו מארבייטמן וממליקסון, ג'ובאני רוסו אמנם ירצה לשכוח את התקופה, אבל גם הוא שיחק בבית"ר וגם ותיק שחקני חיפה, אלון חרזי ומגן נוסף - אלירן דנין. לרשימה זו ניתן להוסיף גם את מאמן בית"ר, יצחק שום, שהספיק לאמן גם בחיפה.

במכבי חיפה מגיעים למשחק בכושר לא טוב, אחרי ההפסד האחרון לנתניה ולפניו עוד איבוד נקודות בקריית שמונה. למרות ההפסד מול נתניה, בחיפה היו די מעודדים מהיכולת. החדשות הטובות מבחינת חיפה השבוע היו חזרתם של שני הזרים הדרום אפריקאים, פיטר מסיללה והחלוץ פנטאני. מסיללה יפתח בהרכב על חשבונו של אלירן דנין שהחליף אותו בהעדרו. גם פנטאני ככל הנראה יפתח בהרכב, מה שישאיר על הספסל גם את רפאלוב וגם את עומרי אפק שלאחרונה נאבקו בינהם על מקום בהרכב. בחיפה תולים הרבה תקוות בחלוץ המכונה "טרור", שכן למעשה זו תהיה הפעם הראשונה העונה שחיפה עולה עם חלוץ שזהו תפקידו הטבעי, ולא עם אלתורים כגון יניב קטן ורנאטו, למרות שהאחרון הוא כרגע מלך השערים של הקבוצה. אלון חרזי צפוי לפתוח בחוליית ההגנה, אולם עדיין לא ברור באיזה תפקיד, האם כבלם לצידו של קרוסה, ובמקרה כזה משומר יפתח כמגן, או כמגן ימני, ואז שי מיימון ימשיך לקבל את חולצת ההרכב במרכז ההגנה. הקשר הארגנטינאי החדש, רנה לימה, מתח שריר השבוע באימון, אולם הוא כבר החלים וכנראה יעמוד לרשותו של לוי, שעדיין לא החליט אם לפתוח איתו בקישור האחורי, או לשלב אותו מהספסל ולהמשיך להרכיב את בירם כיאל.

אגב, עוד פרט פיקנטי: בשבוע שעבר חיפה הפסידה לנתניה בקריית אליעזר, לראשונה מזה 15 שנים. אחרי אותו הפסד קודם, כמעט בזמן המקביל להיום בעונת 92/93, בוא ניצחה נתניה 3-1, חיפה יצאה גם כן למשחק חוץ בטדי, מול בית"ר, שגם אז הובילה את הטבלה, וניצחה את חיפה 3-2 במשחק שפתח קצת פער מהקבוצה מכרמל, במה שהיה לאליפות שניה של בית"ר. למרות זאת, בסך הכל התקיימו בין הקבוצות 83 משחקי ליגה, והיתרון הוא של חיפה, עם 32 ניצחונות, לעומת 28 לירושלמים, בעוד 23 משחקים הסתיימו בתיקו.

http://mad.walla.co.il/archive/384763-5.Xxx
    קטן ובנאדו מהמפגש הקודם העונה בין הקבוצות. רק לא עוד 0-0.

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; כריסטיאן אלבארז, שמעון גרשון, תומר בן יוסף (אריק בנאדו), יואב זיו; דרק בואטנג, עידן טל, אבירם ברוכיאן (גל אלברמן), מיכאל זנדברג; ג'וניור ויסה (עמית בן שושן), רומולו.
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר (שי מיימון), דייגו קרוסה, אלון חרזי, פיטר מסיללה, גוסטבו בוקולי, בירם כיאל (רנה לימה), רנאטו, ג'ובאני רוסו, יניב קטן, טמבינקוסי פאנטני.

3. Mr.Eko Member

לדעתי אתה טועה בקשר לאסוס... אולי מבחינת תרומה לחלק ההתקפי הוא צריך להשתפר עוד אבל מבחינה הגנתית הוא פשוט פנטסטי... מאוד קשוח,מחלץ כדורים בלי הפסקה,מוציא מהר את הקבוצה קדימה ושוב הוא רק מתחיל לשחק בכדורגל הישראלי,לדעתי צריך לתת לו זמן והוא יראה גם יכולות טכניות גבוהות. הוא בדיוק מה שהיה חסר למכבי,בדיוק. בקשר לביזארה,רואים שהוא שחקן חכם מאוד,מאוד איכותי. ביחד עם יחיאל לדעתי תיהיה למכבי הגנה מאוד יציבה. עוד משהו שהיה צריך לשים לב אליו זה שמסיקה היה פשוט מצויין באגף שמאל.... תרם המון! להתקפה,הרים כדורים מדוייק בניגוד לשטרית.... גם בהגנה קשה לעבור אותו,חומר למחשבה ללוין. מלול כישרון ענק,ניר לוין חייב לתת לו יותר הזדמנויות. שמח מאוד על התוצאה ויותר מזה בגלל שאנחנו מתרחקים מהתחתית.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/2/08
  4. סמואל אטו Member

מדוע אנשים ממהרים לשפוט שחקני חיזוק כמו אסוס?
    לשחקן כדורגל לקוח בערך חצי שנה בדרך-כלל להשתלב ולהתאקלם בקבוצת כדורגל ואם כבר אתם רוצים לקבוע את היכולות של השחקנים בלי סבלנות אז תעשו את זה לפחות אחרי 5 משחקים.
    אחרי המשחק נגד בית"ר הוא היה בסגל הנבחרת ואחרי המשחק היום הוא מתאים לליגה הלאומית,אולי תפנימו שצריך יותר ממשחק וחצי או סרטון של יוטיוב כדי לקבוע יכולות של שחקן.

5. oFiRzZz Member

איזה אפס העטר הזה האנטי-כדורגל הזה http://www.asoccer.co.il/fmisrael/html/emoticons/dry.Xxx

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתפלא שערוצי הטלויזיה עוד מוכנים לשדר את המשחקים שלנו. זה נראה כאילו כל המשחק השחקנים רק חיכו לדקה ה-90 כדי לעשות את מה שעשו מול מכבי תל אביב.
    את המשחק הזה אפשר לסכם ממש בקצרה: מכבי נתניה עם איום אחד בלבד שהלך לעבר המסגרת. זה כבר אומר את הכל. אני אפילו לא זוכר מהו. נדמה לי שהיה מדובר בנסיון הגבהה שהלך לכיוון המסגרת.
    עירוני קריית שמונה, בניגוד אלינו, היו ראשונים לכל כדור וגם סיכנו הרבה את השער של לירן שטראובר (שהיה המצטיין במשחק). הכניסה המוקדמת של סבסטיאן רוזנטל הייתה כנראה מוקמדת מדי. אחרי 50 דקות של כדורגל כבר נגמר לו האויר. יאמר לזכותו שכאשר הוא על המגרש, מכבי נתניה מתחילה לקבל צורה של קבוצת כדורגל. תיירי טזאמטה הראה ניצוצות, אך שום דבר מעבר. אני מקווה שבמשחק הבא הוא יראה דקות רבות יותר. פרנסיס קיויו היה במקומות שאין לו מה לחפש בהם. ברחבה הוא קטלני הרבה יותר מאשר באגף.

0-0 שישי העונה למכבי נתניה. שדניאל יאמר יברר טוב למה הוא לא מצליח למלא את היציעים בקופסא. התשובה כנראה נמצאת על הספסל.

7. XabiAlonso Member

רק אני חושב שעל המשחק בין מכבי נתניה לקריית שמונה היה רשום מראש 0-0?

8. שגיא Guest

טוב, החלטתי סופית - אני שונא את עידן סרור. הבנאדם הזה הוא פשוט פרימדונה בכיינית. וחבל. כי יש לו כשרון, ובמקום זה הוא מעדיף להתעסק בתפל ולחפש את הנפילות ואת העאלק עבירות ומיד אחרכך להאנק מכאבים כאילו עלה עליו דחפור. כוסית.

9. Mehmet Member

למרות שזו לא פעם ראשונה שזה קורה העונה, אני פשוט מסרב להאמין. היינו כל כך קרובים להשיג ניצחון יקר על מכבי הרצליה, ושוב ההגנה שלנו חלמה ואיפשרה לווקמנוביץ' להשוות.

3 משחקי תחתית קריטיים אחד אחרי השני, 2 נקודות בלבד מתוך 9 אפשריות. אם רוצים להישאר בליגה, היו צריכים להשיג לא פחות מחמש נקודות, וגם זה עם התחשבות בכך ששניים מהמשחקים היו בחוץ.

החיזוק נראה טוב, אבל אם מול התחתית לא משיגים ולו ניצחון בודד, אז מה יהיה מול קבוצות יותר חזקות? על מי נשליך את יהבנו? נבנה על קבוצות כמו בית"ר וכפ"ס שגמרו את העונה? אם כך, אוי ואבוי לנו.

ואגב, מי זה השדר ששידר את המשחק, והחליט מספר פעמים שאשדוד לא ניצחה העונה בחוץ? ניצחנו את הפועל ת"א בבלומפילד. רק חבל שמאז לא ניצחנו...

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

סכנין ממשיכה עם היכולת הלא משכנעת שלה, נמאס לי כבר, הרבה משחקים שהיינו צריכים לנצח לא ניצחנו, מאור בוזגלו לא מתפקד כמו שצריך, הראש שלו נמצא במקום אחר, הוא לא חושב על סכנין אלא על העונה הבאה, וזה מתבטא ביכולת הירודה שלו מאז הפגרה. את האמת לא ראיתי את השער של כפר-סבא אך לואי אמר לי שזה היה מטעות של מאיר כהן ועלאא אבו-סאלח, על מאיר כהו כבר דיברתי הרבה, מבחינתי הוא שוער אפס שלא מגיע לו להיות הקפטן של סכנין, אבל מאזן רוצה לעשות רושם על כולם בכך שהוא נותן לו את סרט הקפטן. עלאא אבו-סאלח היה חלש כמו בכל המשחקים שבהם שיחק, אני לא רואה שיש לו עתיד בקבוצה, עדיף לו לשחק בליגות יותר נמוכות, אולי שם הוא יסתדר.
    בסכנין יש שני שחקנים שמאז תחילת העונה מפגינים יכולת נהדרת ללא ירידה, שני השחקנים שאני מדבר עליהם הם קולמה וסורמה, סורמה עושה אחלה עבודה בקישור האחורי וגם יודע לדחוף את הקבוצה להתקפות, ואת האמת אין לי מושג למה חיפה שיחררה אותו, הוא היה עדיף על פאוליניו. קולמה הוא השחקן הכי טוב בסכנין בשנתיים האחרונות, ולשמחתי הרבה הוא סוף סוף הבקיע שער, מגיע לו את כל הכבוד שיש בעולם, הוא מחזיק לנו את הקישור, ובלעדיו אני לא יודע באיזה מקום היינו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/2/08
  11. הרצליה Member

חבל.
    קודם כל כי אין לנו בית, וזה כבר לא נתפס.
    חבל שלא שיחקנו כמו בשבוע שעבר כי יכולת כזאת הייתה שווה היום 3 נקודות, תיקו היה מאוד משקף,מזל גדול שהשוונו ובדקה כזאת.

החלוץ החדש ג'יאוובה לא נראה יותר מדי מרשים ולא כדאי לבנות פה על איזה קאמנאן נוסף.
    השער של אשדוד הגיע 3 דקות לפני הזדמנות אדירה של צ'ם נטויה ובדקות טובות של הרצליה, שער מקרי ביותר.

נ.ב לא רוצה שאסף קינן ישפוט אותנו יותר, נמאס לי מהשופט הזה.

12. Giallorossi Member

יש עכשיו מישהו שבכלל חושב שלדור מלול לא מגיע לשחק בדרבי?
    הוא היה אדיר היום, השינוי במחצית השנייה רשום על שמו.

13. Raulito Madridista

איזה כיף לנצח את לוזון!
    http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg795519.Xxx
    פעם ראשונה שהפועל העונה הופכת פיגור לניצחון. גאה בבחורים על הלחימה וההשקעה. הכדורגל גם היום לא היה גדול, גם הפעם ירדנו לבונקר אבל לפחות הפעם לא עשינו את הטעויות שאנו עושים בדר"כ וגם בעשרה שחקנים פ"ת לא בעטה לשער בכלל. האשם באדום הוא באדיר שמעד קודם ולא השאיר לחן ברירה.
    אלי גוטמן החליש אותנו מאוד בגלל החילופים המטופשים שלו. למה הוא מכניס את רועי דיין ועדי סבג? הם שניים מהשחקנים היותר גרועים שראיתי בהפועל. הראשון אפילו לא נלחם, הוא פשוט הלך על המגרש. התאכזבתי שעובד לא שותף.
    עידן סרור היה היום פשוט שחקן של מכבי פ"ת. את המתפרצת של פ"ת שנגמרה בשער לא רע של דמארי, היא התחילה מאיבוד כדור שלו. סרור היום עשה הכל הפוך. הוא מסר ליריב, כאשר היה צריך לבעוט הוא עשה עוד דריבל, כאשר היה צריך לתת עומק הוא בעט. נמאס לי ממנו.
    המצטיין בשורות הפועל היום היה אבוטבול עם משחק מצויין שלו. היום הוא דחף קצת יותר קדימה, אני מצפה לשיפור נוסף ביכולת שלו.
    השער של טלקיסקי - נחמד מאוד, חבל שהוא לא מעורב יותר. ברכות לנאתכו על השער הראשון. אנחנו בפער של 2 נק' מאשדוד ואני מאוד מרוצה מהתיקו שלהם בהרצליה, שעדיין לא נפרדה מהתחתית.

14. 13.11.1997 Member

ניצחון חשוב מאוד להפועל ת"א, 2-1 גדול על מכבי פ"ת וגיא לוזון. בני סכנין לא הצליחה לצמק את הפער מבית"ר וסיימה בתיקו עם כפ"ס בדוחא. אשדוד עם משה אוחיון לא הצליחה לנצח בפעם ה12 ברציפות וסיימה 1-1 בהרצליה. מכבי נתניה גם היא סיימה בתיקו 0 משעמם עם קריית שמונה.

15. 13.11.1997 Member

לתמונה הייתי נותם את הכותרת הזאת:" איזה כיף לדפוק את מי שדפק אותנו".