מחזור 17:: ברוכה הבאה 2015 - מתחילים עם משחק ענק: ולנסיה נגד ריאל במאסטייה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/1/15.

1. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2015/01/05/futbol/1adivision/1420420289_extras_portada_1.Xxx

"ליגה ללא שליטה". הליגה הספרדית העונה עולה על הציפיות אפילו ומציגה מאבק צמוד שלא היה כבר 13 שנים. רק שש נקודות מפרידות בין הראשונה לחמישית ולכולן מס' הפסדים זהה - שלושה הפסדים.
    1. ריאל מדריד - 39 נק'(משחק חסר).
    2. ברצלונה - 38 נק'.
    3. אתלטיקו מדריד - 38 נק'.
    4. ולנסיה - 34 נק'.
    5. סביליה - 33 נק'(משחק חסר).

בעונת 2001/02 ריאל מדריד הוליכה את הטבלה עם 31 נק' והדולקת אחריה - בטיס, הייתה עם מס' נקודות זהה. זו לא הייתה ההפתעה היחידה - אלאבס הקטנה דורגה שלישית(30), אחריה דפורטיבו לה-קורוניה(30) ואת חמש הראשונות סגרה סלטה ויגו עם 28 נק'. ברצלונה, למי ששואל, דורגה אז במקום השביעי כשלפניה הייתה אתלטיק בילבאו. ולנסיה, זו שתזכה באליפות בסיום העונה - דורגה תשיעית. הטבלה המלאה נכון לאותו היום - כאן. ונחזור לעונה המטורפת הזו - במחזור הבא אגב הליגה מתחממת עוד יותר עם משחק עונה ענק בין ברצלונה לאתלטיקו מדריד. אין ספק, העונה הנוכחית מחזירה אותנו לימים בהם הכדורגל בספרד היה בשיאו. בקיצור - שבו ותהנו.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע המצחיק עם אתלטיקו מדריד שאתה בכלל לא שם לב לזה שהיא כל-כך קרובה גם העונה באפשרות לזכות באליפות מרוב שמתעסקים ביריבות בין ברצלונה לריאל. בכל מקרה, כבר אמרתי לא פעם אחת שאני מחזיק ממנה הרבה יותר כקבוצה מאשר ברצלונה ונראה איך זה יבוא לידי ביטוי בשלושת המשחקים הקרובים בפרט, ריאל-בארסה-ריאל, ובחלק השני של העונה בכלל.

3. Raulito Madridista

אלמנט שחסר במשחק של אתלטיקו מאז עזיבתו של דייגו קוסטה - מהירות. אתלטיקו מתקשה לצאת קדימה במתפרצות ורוב השערים שלה נובעים ממצבים נייחים. פרננדו טורס בהחלט יכול להוסיף בעניין הזה. אני לא מסכים עם נדב יעקובי שאמר שאם הוא יכבוש 6 שערים בחצי השנה הוא ייחשב כהצלחה, אבל הוא יודע להוביל כדור, מסוגל לעבור שחקנים וכן-הלאה. חוד שלו ושל גריזמן במשחקים מסוימים יכול להיות מעניין. מנדג'וקיץ' חלוץ רחבה טוב אבל הוא מאוד איטי.
    צריך לזכור שאתלטיקו תארח את ריאל מדריד וברצלונה בסיבוב הבא, ככה שאם היא תסיים את הסיבוב הראשון במרחק נגיעה מהאליפות - הכל עוד אפשרי, ככה סימאונה לימד את הקבוצה שלו. אני בכל-מקרה חושב שאתלטיקו נראית פחות טוב העונה. לא ציפיתי שהיא תשחזר את המספרים הבלתי-הגיוניים שלה מהעונה שעברה(46 נק' מתוך 51 בפרק הזמן הזה), אבל רואים שגם נגד קבוצות הפח בספרד היא מתקשה. אני זוכר מעט מאוד משחקים טובים שלה, אולי ה-4:0 על סביליה למשל.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני חייב להצטרף אלייך.
    הרבה אנשים אמרו, ואני ביניהם, שזאת היתה עונה חד פעמית עבור אתלטיקו והשנה היא לא תהיה קבוצת תחתית אבל יותר בסגנון סביליה וולנסיה, מקומות 4-5 בלי איום ממשי על האליפות. אני לא יודע איך תסתיים העונה כמובן אבל מאוד מרשים אותי שהיא גם השנה חזק מאוד על המאבק על התואר.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהמטרה הראשית בהבאת טורס היא בכלל הבקעת שערים ונאמר עליו כבר מספיק בדיון הקבוצה.

אגב, ההערכה שלי לאתלטיקו מדריד נובעת בין השאר גם מהביקורת הגדולה שלי על ברצלונה שימים כמו אתמול מראים שהקבוצה הנוכחית אבודה לגמרי מבלי שום דרך ושיטה. זה מעבר למאמן שהוא בעיה גדולה בפני עצמה, יש שם בעיה מנהלתית קשה וזה דבר שישתנה אולי רק בקיץ הקרוב עם חזרתו הצפויה של לאפורטה בבחירות הקרובות. זו כנראה התקווה האחרונה שיש לאוהדים.

6. Civil Anti Madridista

אם ויאריאל הייתה פותחת את העונה כמו שהיא נראית עכשיו היה אפשר לצרף גם אותה לצמרת הכ"כ צפופה.
    משמח לראות את ולנסיה בחלק הזה של הטבלה, סביליה עוד צריכה להוכיח את עצמה והאלופה מוכיחה שהיא כאן כדי להישאר.
    התקשורת שחטה את לוצ'ו בצדק על היהירות שלו, וההפסד הזה ירדוף אותו עוד הרבה מאוד זמן.