מחזור 17 בספרד: ריאל מדריד מנצחת בדרבי ובורחת לכל הליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏10/12/21.

1. Raulito Madridista

בתחילת העונה הזו הייתי חד משמעית בעד הזאר אבל זמן עבר והוא תקוע כמו קוץ. אני לא מצדיק את זה שאנצ'לוטי קצת ייבש אותו עד עכשיו אבל גם אתמול הזאר לא לקח את הצ'אנס ורואים עד כמה הוא איטי ביחס לעבר וחסר ביטחון. העניין הוא שוויניסיוס נשחק עד תום ורואים אצלו סימני עייפות, הוא לא סופרמן. הזאר היה צריך לפתוח באחד ממשחקי הליגה הנוחים יותר על הנייר, בעמדתו הטבעית בצד שמאל. אני רק רוצה לצנן את ההתלהבות לגבי אסנסיו שב-2017 הוא היה עושה הכל מהר ועכשיו לא. זו לא מהירות ריצה אלא מחשבה. נגד אינטר בעשרה שחקנים הוא כבש שער של פלייסטיישן אבל היו לו כל כך הרבה זמן לכוון את הכדור. השנה אסנסיו>רודריגו>הזאר. המהירות של הברזילאי מפתה אבל אין תאכלס מספיק.

2. Ever Banega Member

רודריגו נראה כמו שחקן מוכשר שאין לו שום קשר לעמדה שהוא מתופקד בה.

3. Raulito Madridista

רודריגו היה ברצף הבקעות משוגע בעונת הבכורה שלו (2019/20) ויש לו אחלה סטטיסטיקה בליגת האלופות. חשבתי שהוא מתאים לשחק אולי כחלוץ שני אבל אין לנו עמדה כזו בהרכב. יעני שהכדור ייפול אליו ברחבה ויהיה בסדר, הוא תמיד היה שקט וחכם בניגוד לווינסיוס שרק העונה התקדם. הוא הבקיע יותר בקלות. מצד שני יש לו מהירות מעולה וגם טכניקה לא רעה בכלל, הוא בדרך כלל מסתדר עם השומר שלו בצד ימין אבל יש לו ליקויים אחרים. את השלושער נגד גלאטרסראיי הוא כבש מהעמדה הזו. באיזה עמדה הוא צריך לשחק לדעתך?

עוד לגבי התיקו של ריאל מדריד אמש - הנה ביקורת די נכונה על ידי לא אחר מאשר מיגל טורס שחקן העבר שלנו ופרשן נוסף של המארקה: גישה טובה אבל ביצוע כושל.

מיגל טורס: “כדי להגיע למצוינות, אנצ’לוטי יצטרך לתת טוויסט למערך שלו ולדעת לשחק נכון מול קבוצות שמסתגרות קרוב לשער, שלא מעוניינות בכדור. המטרה היא להתגבר על זה. עם 4-3-3, אנצ’לוטי עובד בצורה פנומנלית, ריאל מתחרה בצורה יוצאת דופן מול הקבוצות הגדולות, אבל ריאל צריכה להציכ משהו אחר מבלי לגרוע מקאדיס”.
    ריקרדו סיירה: “זה נכון שמבחינת גישה אי אפשר להאשים אף אחד, אבל אני מאמין שהתוכנית לא יצאה לפועל כמו שצריך. לא היו להם רעיונות ברורים לגמרי איך להתמודד עם המשחק. בידיעה שקאדיס תשחק ככה, לא היו להם רעיונות. קאדיס יודעת שמדריד מתקשה לשחק מול קבוצות שבקושי משאירות רווחים. מבחינת הגישה, המשחק הוא בסדר, אבל מבחינת הביצוע המשחק, הציון יהיה 6-7”.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1639988142933.Xxx

אגב, הכותרות היו “פקק תנועה” (מארקה) ו"נתקעה בחומה" (AS). אגב בספרד דיברו הרבה מאוד על הצהוב של קאסמירו. איבן ואלחו מקאדיס אמר שהוא היה משוכנע שאחרי בדיקה ב-VAR זה יהיה אדום.

4. Ever Banega Member

לפי מה שידוע לי רודריגו היה ווינגר שמאל. בימין הוא פשוט מאוד פרווה, בסדר היו לו כמה משחקים טובים אבל לרוב הוא חלש מאוד. הוא נראה לגמרי חסר רעיונות בעמדה הזו.

5. רוברטו באגיו31 Member

המשחק אתמול של ולנסיה היה תענוג, אולי המשחק הכי טוב שראיתי העונה בליגה הספרדית .
    קרלוס סולר הוא השחקן אולי הכי אנדרייטד בעולם, מבחינתי הוא אחד הקשרים הטובים בעולם.
    מוזר מאוד שהוא לא נמצא בתוכניות של המועדונים הגדולים בעולם, הוא יכול להיות תפור על קבוצה כמו יונייטד למשל .
    בשביל קשר מרכז שדה הוא מבקיע הרבה שערים, יש לו ראיית משחק מצויינת והוא גם אגרסיבי .

גדש גם במשחק מצויין אתמול, כשהוא בכושר ולא פצוע כמובן הוא אחד השחקנים המלהיבים בעולם.
    הבעיה שהוא שחקן רשלני עם קבלת החלטות לא טובה. יש לו לפעמים פעולות מאוד שלומאליות ברחבה.

עוד שעה וחצי המשחק של סביליה מול ברצלונה, ניצחון של סביליה והפער בצמרת יהיה רק 3 נקודות.
    אני מהמר על 1-3 לסביליה.

6. Raulito Madridista

איזה משחק חלש בפיחואן, ממש בזבוז זמן לצפות בזה. ברצלונה הייתה קצת יותר טובה אבל עדיין הגיעה רק לשני מצבים ואחד זה ממבצע אישי של דמבלה והבעיטה לקורה ועוד הסתננות אדירה של גאבי שיודע לנגוח יפה למרות גובהו. בכל מקרה שחקנים ניסו להציל את המולדת לבד עם עוד כדרור ועוד כדרור ועוד כדרור. סביליה אם היא חולמת אליפות או להיות במאבק באמת - לא יכולה לשחק כל כך גרוע בבית. מתפרצת אחת(!) נורמלית היא לא עשתה מאז האדום המטופש של קונדה (השתן עלה לו לראש ולא בפעם הראשונה) וברצלונה קבוצה מלאה בבורות ובחורים כמעט בכל עמדה. פשוט פספסה הזדמנות. אין לה את האופי הדרוש. לאף אחת אין. רק ריאל מדריד יכולה להפסיד לעצמה.

7. רוברטו באגיו31 Member

כן, בהחלט משחק מאכזב שלא עושה שירות טוב לליגה הספרדית .
    סביליה במשחק נוראי ופחדני מאוד, גם נקודה זה יותר מדיי בשביל היכולת שלהם היום .

ברצלונה במשחק לא רע, שלטה בכדור ברוב המוחלט של הזמן, הקישור עבד יפה היום אבל הבעיה שאין מי שיבקיע שערים.
    חייבים להביא חלוץ בינואר, אפילו קבאני יתרום במצב הנוכחי .

אגב, גורדי אלבה מזכיר שוב למה ברצלונה זה קבוצה שהייתה כל כך שנואה עליי, הכדור של קונדה פגע לו בכתף והוא תפס תראש כאילו ירו עליו.
    צ'אבי שהיה שחקן מרכזי באותה קבוצה של שחקני תיאטרון בטח היה גאה באלבה על ההתחזות המכוערת .

8. Ever Banega Member

לא מכיר הרבה שחקנים שהיו זורקים להם כדור לפנים ולא היו נופלים לדשא.

סביליה הייתה גם היום חלשה וגם את אתלטיקו דיי שדדה. אם היא תמשיך ביכולת הזו המזל יפסיק לשחק לה בסופו של דבר. אני מאוד אוהב את העבודה של לופטגי אבל העונה נראה שהעסק מתחיל ללכת בכיוון לא טוב.

מבחינת בארסה לדעתי יותר מידי הולכים על דמבלה, גם לאבדה יש מה לתרום ואפשר להביא לו יותר כדורים. אני גם לא מסכים שהקישור היה טוב.

9. Raulito Madridista

ג'ורדי אלבה ספורטאי דוחה אבל הרבה היו 'מנצלים את ההזדמנות' ושחקן צריך לשלוט בעצמו, העונה הנוכחית של ז'ול קונדה לדעתי לא עושה לו שירות טוב. זה כמובן פגע משמעותית בסביליה. תיקו בפיחואן זו תוצאה טובה וברצלונה יכולה להיות אופטימית כי אכן היו הרבה דברים טובים. הקבוצה הייתה בטוחה יחסית ברוב שלבי המשחק. לופטגי צריך לעשות חשבון נפש ממה סביליה כל כך חששה ואיך היא החמיצה הזדמנות פז כזו לצמצם את הפער מריאל. לדמבלה יש תרגיל אחד בדיוק בארסנל והוא לא בדיוק אריאן רובן ועדיין זה כמעט תמיד עובד, אבל עדיין גם בדקות טובות ראינו שחקן שקבלת ההחלטות לא טובות, היו לו שתי הזדמנויות לבעוט לשער מעמדה מסוכנת והוא חיכה יותר מדי, לפעמים צריך פשוט 'לירות' וזהו. קשה לשפוט את ברצלונה שסובלת מרגל מסיימת לוקה בחסר גם עם ממפיס שנעדר אמש וגם עם פאטי.

10. Raulito Madridista

אתלטיק בילבאו - ריאל מדריד

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/1214401234238cd5ad5327c7ee962c88/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/12/19/16399540187780.Xxx

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי האכזבה הגדולה עם התיקו המאופס נגד קאדיס דווקא בברנבאו. דברים כאלה יכולים לקרות אך איבוד נקודות נוסף יהיה בעיטה בדלי וייקח את ריאל כמה וכמה צעדים לאחור במאבק האליפות, לאחר שבשורות טובות הגיעו מהפיחואן אתמול. המשחק בסאן ממס סומן מראש כמוקש, אך המצב החמיר עם מכת הקורונה שנחתה על המועדון ולא רק שאף אחד כצפוי, לא חזר - הבעייה העמיקה, בעיקר עם הצטרפותו של דויד אלאבה שאובחן כחיובי (וכך גם איסקו) וכמובן הצהוב החמישי שספג קאסמירו. ריאל מילאה את הסגל שלה בשבעה שחקני קאנטרה (כולל השוערים), ככה זה כשיש 11 נעדרים - הרכב שלם, ועם זה ינסה אנצ'לוטי לנצח לראשונה בקריירה שלו בסאן ממס אחרי תיקו והפסד בפרק א'. "זה משחק קשה מאוד, הקהל מספק אווירה ביתית. יש לנו הרבה נעדרים אבל זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת של אחרים להוכיח את איכות הסגל", קבע המיסטר. ריאל יכולה להתנחם בכך שמאזן החוץ שלה נהדר. היא מעדה רק ב-3:3 נגד לבאנטה בתחילת העונה ובהפסד 2:1 לאספניול.

במשחק כזה אלופה צריכה להפגין אופי, לנצח בכוח, בציפורניים, בדיוק כמו בשנה שעברה עם השער של נאצ'ו שישוב למרכז ההגנה. קורטואה קרוב-קרוב לשבור את שיאו האישי בריאל מבחינת אי הספיגה (חמישה משחקים ועוד), וזה אולי יספיק בהנחה שההתקפה הפעם תהיה טובה יותר. זו בהחלט הזדמנות של שחקנים לעשות צעד קדימה. מרכז השדה שלנו יהיה שונה לגמרי. אדוארדו קמאבינגה יתופקד כקשר אחורי, בעמדה בה אמר שהוא מרגיש הכי בנוח - ועליו לשחק באחריות ולהיזהר שלא לספוג צהוב מהיר למשל כפי שקרה לו נגד אוססונה. גם פדה, שאכזב נגד קאדיס (ואולי במשחק הזה יהיו יותר שטחים לרוץ וכך יינצל את המהירות שלו), ישחק לצדו, הבעיה היא שבפעמיים שהם פתחו יחד - הקבוצה רשמה את שני הפסדיה העונה. כמובן שיחד איתם הקישור מקבל עוד פיזיות ומהירות ורוח נעורים ופחות טיקי-טאקה. קרלו אמר ששינוי מערך לא ממש בא בחשבון ואמר: "זו הזדמנות עבור השחקנים שלנו, הם לא רק העתיד אלא גם ההווה. אין לנו שחקן לצד ימין".

אנצ'לוטי נשאל לא מעט על החזקת הכדור שלנו שלא ממש שווה הרבה - למעלה מ-80% נגד קאדיס, ואמר: "זה עניין של אפקטיביות. שליטה בכדור מביאה לכך שתשלוט בקצב המשחק אבל לא יותר מזה. זו חייבת להיות החזקת כדור אפקטיבית ומסוכנת". המאמן דרש יותר איכות בחלק האחרון של המגרש וזה לא סוד ששחקני ההתקפה היו הרחק משיאם. האם ויניסיוס עייף? לדבריו, לא. "נכון, הוא פתח בהרכב 21 פעמים ברציפות וזו תהיה הפעם ה-22", אמר בחיוך. "הוא בעל מוטיבצייה מיוחדת וחשוב לנו, אנחנו זקוקים לאנרגיה שלו". בנזמה יפגוש את היריבה מולה כבש ממש לא מזמן ויש לו נגדה כבר 15 שערים - יותר מאשר נגד כל יריבה אחרת. מה שכן, בסאן ממס הוא לא כבש מאז 2016/17. בנזמה ימשיך במרדף אחר הפיצ'יצ'י וריאל זקוקה לו בשיאו. בשלב הזה בעונה שעברה היו לו חמישה שערים פחות (שמונה).

אדן הזאר צפוי לפתוח שוב בפעם השנייה בהרכב, רצף שהיה לו בתחילת העונה. הוא השתפר במחצית השנייה אך זה עדיין לא מספיק. ייתכן וקרלו חשב לשחק עם לוקאס בצד ימין (הגליסאני הציג משחק נרפה מאוד בראשון) אך ההיעדרות של אלאבה ש"מושכת" את נאצ'ו לאמצע - משנה את התוכניות. מערך עם לוקה יוביץ' כחלוץ שני היה יכול להפתיע את היריבה אך זה לא על הפרק. "אני חייב לראות איך הוא לאחר ששיחק 90 דקות, נראה באימון", אמר קרלו במסיבת העיתונאים בשעות הצהריים והודה שבצד ימין לא היה לו נוח. "זה נכון שהוא רוצה לשחק מאחורי החלוץ וחשוב לי שיהיה לו נוח". על הספסל ממתינים בין היתר פטר שזומן כבר במשחק הקודם, אריבאס שבולט בקסטיליה וגם רפא מיר שחקן ההגנה. אנצ'לוטי אמר שאיסקו לא שיחק עד עתה משום שהקבוצה רצה ומנצחת ולכן הרבה שחקנים 'סובלים'. הוא התייחס גם למודריץ' והקורונה ואמר: "אנחנו צריכים יותר בהירות בנושאה הזה". בכל מקרה הקרואטי לא יהיה על המגרש מחר. אנחנו רוצים, גם בלעדיו - 'בהירות' בפסגת הטבלה ולסיים את החצי הראשון (19 משחקים, בערך, גם אם בילבאו חזרה פעמיים) - בעמדה נוחה במירוץ לאליפות.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, נאצ'ו פרננדס, אדר מיליטאו, פרלאן מנדי| אדוארדו קמאבינגה, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| אדן הזאר, ויניסיוס ג'וניור וקארים בנזמה

אתלטיק בילבאו עשתה לריאל חיים קשים מאוד לפני שלושה שבועות וגם הפעם זה יהיה לא פחות מכך. יותר. היא קבוצת אמצע טבלה קלאסית, במלוא מובן המילה. כפי שאמרנו – אגוז קשה לפיצוח אך חסרת יציבות. האריות שמדורגים במקום העשירי ומיעטו להשתחל למעלה מכך העונה - קטעו את המשבר ורצף שמונת משחקי הליגה ללא ניצחון עם 2:3 מהנה על בטיס החזקה בסאן ממס. גם הפעם זה הלך קשה, ואחרי צמד של אינייאקי וויליאמס שסוף-סוף התפוצץ וסיפק מספרים (חמישה שערים העונה ב-18 הופעות – לא החמיץ אף משחק) – הקבוצה הייתה זקוקה לשער ניצחון דרמטי של אוסקר דה מרקוס בדקה ה-89. "בילבאו בטירוף אחרי שהסירה את כל הרעות החולות. היא לא פחדה והלכה על הניצחון ולכן השיגה את הנקודות בצדק", נכתב במארקה. מרסליניו מבסוט, אהב את הדרמה. "אם הייתי צריך לכתוב תסריט על ניצחון – זה היה בדיוק ככה!". בכל מקרה, המשימה הבאה עבור בילבאו תהיה קשה – גם אצלה הכתה הקורונה.

הבלם איניגו מרטינס שלא שיחק נגדנו גם בתחילת החודש, חוזר מזל משווע האמת - ייעדר משום שאובחן כחיובי וכך גם השוער הבכיר אונאי סימון. ז'ולן אגירזאבלה בן ה-20 הפך השנה למחליפו. הבאסקי כבר פתח במהלך הניצחון האחרון ורשם עוד שתי הופעות טובות בתחילת העונה בהן ספג שער בודד. "הגעתי לכאן בגיל 17 ועשיתי את הכל כדי לספק ביצועים מיטביים. אמשיך לעבוד קשה, זו הדרך שלי. אני מאוד שמח מהמשחקים ששיחקתי ומה שקרה עד עכשיו - ורוצה עוד. ריאל קבוצה מצוינת ומייצרת הרבה מצבים, זה יהיה משחק מלחיץ אבל עליי לשדר רוגע וביטחון ולהיות אמיץ במשחק האוויר ועם הרגל", אמר. "אני בטוח בעצמי ונעזר במאמן ובחברים. כבר מקדם העונה קיבלתי ביטחון".

גם הבלם אונאי נונייס לא כשיר במאת האחוזים (אם כי לגביו קיימת אופטימיות) והקבוצה במתח לקראת האימון המסכם כך שהמאמן מרסליניו יצטרך לאלתר. מיקל בלאנזיאגה יכול לשחק כבלם ואז איניגו לקווה, המגן הימני שהוא שיאן הדקות של הקבוצה העונה - יתופקד בצד שמאל. גם בלם קבוצת המילואים, פארדס. במרכז השדה נראה קצת שינויים - דני גארסיה יחזור לאחר השעייה איקר מוניאין סובל מעייפות אך סביר שיפתח. אויחאן סאנסט שעלה מהספסל ורשם משחק אדיר עם שני בישולים – ישתלט על חולצת ההרכב – כך ייעשה לאיש, במקום של וויליאמס הצעיר. גם השוער השלישי חוקין אסקייטה חלה בקורונה והחלוץ המחליף אלכס ברנגר. קשה להגיד שהסאן ממס הוא מבצר, ככה זה עם מאזן של 4-2-3. מצד אחד ניצחון על ויאריאל ותיקו עם ברצלונה, מצד שני היא נכנעה לסביליה והפסידה גם לראיו ולקאדיס. בכל מקרה, בבילבאו כבר לא יכולים לחכות למשחק מחר. עם אותו מרסליניו הקבוצה ניצחה את ריאל בסופרקופה וזכתה בתואר על חשבון ברצלונה אך זה היה כמובן ללא קהל.

"השחקנים בטירוף, הם מדברים איתי הרבה ואומרים לי שזה משחק שונה", פתח מרסליניו. "אני משוכנע שאם נהיה ביום טוב, ויותר יעילים מאשר בברנבאו – נוכל לנצח. אני יודע שנסבול עד רגע האחרון". המאמן משוכנע שאם הקבוצה הייתה משווה נגד סביליה, נקודה לה הייתה ראויה – המומנטום היה מתחיל כבר אז. המאמן הגן על אינייאקי – "הוא לא החלוץ הטוב בעולם כעת וקודם לכן לא היה חסר תועלת. אם הוא יגיע לעשרה-12 שערים זה יהיה טוב". הוא מבטיח שבילבאו תפעיל לחץ כבד על הכדור, כבר לצד קורטואה, ומקווה שהקבוצה תשמור על שער נקי (זה קרה שבע פעמים העונה) ונזכיר שוב כי יש לה הגנה חזקה. לו היה יכול לבחור הוא אמר שהיה מעדיף שבנזמה ו-ויניסיוס ייעדרו. "נכון שקאסמירו ומודריץ' לא ישחקו ואין הרבה כמוהם, אבל קמאבינגה ופדה מציגים משהו אחר". "אנחנו מוכנים להכל. אנחנו משחקים בבית!", סיכם.

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: ז'ולן אגירזאבלה| אוסקר דה מרקוס, ייראי אלברס, מיקל בלאנזיאגה, לקווה| דני גארסיה, ונסדור, איקר מוניאין, אויחאן סאנסט | אינייאקי וויליאמס וראול גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר:

למרות שני הפסדים בלבד ב-15 השנים האחרונות וצמצום המאזן השלילי במידה ניכרת – לריאל מדריד עדיין יש יותר הפסדים מאשר ניצחונות בסאן ממס של אתלטיק בילבאו, מגרש בו אנחנו מתקשים מסורתית. בשנות ה-40 וה-70 זה היה מגרש שכמעט בלתי אפשרי לנצח בו עבורנו. בכל מקרה, נתרכז בחיובי. בשנה שעברה במחזור ה-37, כשמאבק האליפות היה בשיאו נגד אתלטיקו מדריד- נאצ'ו הדחק מכל הלב שער מרגש והביא את ה-0:1 הקטן-גדול שנשמר עד הסיום אלא שהקולצ'ונרוס כבשו והגיעו למחזור הסיום כשהכל תלוי בהם. גם בעונת האליפות האחרונה זה היה קשה, 0:1 על הקשקש עם פנדל של הקפטן ראמוס. ארבעת הניצחונות האחרונים של ריאל היו בהפרש של שער. ב-2015/16 צמד של בנזמה סידר את שלוש הנקודות (1:2) ובעונת הדאבל היה זה קאסמירו שהביא את הנקודות עם אותה התוצאה. איבוד הנקודות הראשון של לופטגי הגיע עם 1:1 בסאן ממס כשאיסקו הבקיע לנו.

המאזן ב-90 המשחקים בהם בילבאו היא המארחת? 33 ניצחונות לריאל (37%), 19 תוצאות תיקו (21%) ו-38 ניצחונות לבילבאו (42%), יחס שערים 131:141 לטובת האריות. כאמור, מאז אמצע שנות ה-2000 המגמה שונה לגמרי. 0:2 עם לופז קארו על הקווים ב-2005-06 (זידאן בישל לרוביניו, זוכרים?) הוציא את ריאל לדרך חדשה. בעונת הקאפלו זו הייתה חגיגה עם צמד של רוד, אחד של ראמוס וגוטי בהקפצה מרגשת, וגם ב-2008-09 היה נחמד עם 2:5 מרגש – ניצחון רביעי ברציפות במגרש הזה – שיא של ריאל. הונטלאר פעמיים, אבל את החגיגה פתח רובן בשער שמאל אופייני – צד ימין, חיתוך לאמצע ופצצה בשמאל. אי אפשר לשכוח שאת האליפות המדהימה שלה ב-2011-12, אליפות המאה נקודות ו-121 שערי זכות, אליפות השיאים – חגגה ריאל 'על הפרצוף' של בילבאו בשניים במאי 2012, במשחק שבמקור ה יה אמור להיערך במחזור ה-20. היגואין כבש ראשון בסיבוב, אוזיל הכפיל וכריסטיאנו קבע את תוצאת הסיום. למעשה לריאל היו שלושה 0:3ים ברציפות עם מוריניו. אנצ'לוטי דווקא לא הצליח לנצח במגרש הזה. 1:1 מאכזב בעונת הדסימה כשכריסטיאנו הורחק והפסד 1:0 מזעזע, האחרון שלנו במגרש הזה – בעונת 2014-15 כשרגע לפני הקלאסיקו ריאל איבדה את הפסגה – אדוריץ' הבקיע.

בחמשת המשחקים הראשונים של שנות ה-2000 זה היה הסיוט של ריאל. הפסד 1:0 בעונת האליפות 2001, הפסד 2:1 ב-2002, תבוסה 4:2 לדל הורנו וחבריו בעונת הקיירוש (ריאל מחקה פיגור כפול אך כשלה בהמשך) ו-2:1 בעונת 2004-05 כששער יפה של ראול לא הספיק. הניצחון הכי גדול של ריאל במגרש הזה היה דווקא בעונת 1995-96 החלשה, איזה מוזר – 0:5 אדיר עם דל בוסקה "המורה המחליף" על הקווים כמאמן זמני. זאמורנו כבש ראשון ובמחצית התוצאה הייתה רק 0:1. אחריו הבקיעו ראול, לאודרופ (צמד) ומיצ'ל. בשנות ה-70 רשמה ריאל שבעה הפסדים ברציפות במגרש הזה והייתה גם תבוסה קשה ב-1969-70. אותה מאניטה שהזכרנו קודם לחיוב הייתה הפעם השנייה בלבד בה ריאל כבשה חמישייה בבילבאו – הראשונה הייתה איי שם ב-1950-51, פהיניו הבקיע צמד בדרך ל-2:5. נסיים עם מאזן כל המשחקים בליגה (181) – ריאל מובילה 51:94 בניצחונות. בכל המסגרות נערכו לא פחות מ-237 משחקים וריאל מוליכה 75:118 בניצחונות. בגביע היו לא פחות מ-55 משחקים, אלא שהשתיים לא נפגשו מאז 2005-06.

11. Raulito Madridista

החדשות מהפיחואן אתמול היו טובות אבל עזבו, גם אם זה מרגיע - אני רוצה להתמקד בקבוצה שלי. זוכרים את ה-0:1 הקשה והמרגש של נאצ’ו בעונה שעברה? חותם על אחד כזה היום בעיניים עצומות גם. היה קשה נגד בילבאו בברנבאו והערב עם הקהל שלהם - יהיה קשה פי כמה, ובהרכב חלש. רק לפני עשרה ימים זה היה הסגל שלנו. רוצה לראות את הקבוצה מפגינה חוסן מנטאלי ויסלח לי אלי גוטמן שגנבתי לו את הפאטנט ועושה צעד גדול אל עבר הכתר - ניצחון כמו באליפות הקורונה. עם איזה פנדל (לא שורקים לנו כמעט) או מצב נייח רק חבל שאין מי שיבקיע במחשבה שנייה כי קאסמירו שהיה שווה כמה נקודות אשתקד - לא משחק. אני זוכר היטב את התסכול בפרק א’ עם אנצ’לוטי בעיקר ב-2014/15 איך המקום הראשון ברח תוך שני מחזורים ועוד לפני הקלאסיקו.

הייתי אומר שאנצ’לוטי צריך להפתיע ולהעז יותר נגד היריבות שמחנות את האוטובוס, בילבאו היא פחות כזו אלא קבוצה שגם תצא קדימה פה ושם עם המהירות המסחררת של אינייאקי. אז היום קשה לצפות להפתעה בסגל הזה אבל אולי צריך לחשוב על יוביץ’ ובנזמה כבר מההתחלה, משהו שהיריבה לא תצפה לו. בנזמה גם ככה בכושר רע ויוצא החוצה הרבה מהרחבה, הוא חצי שחקן יוצר ויוביץ’ יותר יתמקד בלהטריד את הבלמים של היריבה. אין אפשרויות אז נלך שוב עם הזאר ולא נצפה לכלום. כשאנצ’לוטי אומר שוויניסיוס לא עייף הוא פשוט עיוור.
    הקישור היום יהיה שונה משמעותית ממה שהכרנו, יש הרבה יותר אתלטיות ומהירות (פדה - זה המשחק שלך! תטוס קדימה! מצפה שייקח על עצמו גם בהגנה, גם בהתקפה, גם באמצע וגם בימין) אבל אני לא רואה מי יכול לעשות את הפעולה המבריקה אצלנו ביחס לכושר של שני שחקני ההתקפה והעדר אופציות על הספסל. כנראה יהיו אינסוף הגבהות לרחבה מצד לוקאס ואסקס. הכי זקן שלי (גיל 29 כבר, אמרנו, כן?) - אבל שיהיו בריאים עם ה-22:30 הזה, מה כואב להם לשחק ב-21:00? כמו שאבא שלי שהתחיל לראות משחקים בגללי כבר לפני כמה שנים, תמיד אומר - “דור - תתקשר לפלורנטינו, תסדר את זה”.

12. Raulito Madridista

אתלטיקו מדריד עם הפסד רביעי (!) ברציפות (והפעם 2:1 נגד גרנאדה, והיא הוליכה במשחק הזה משער של ז'ואאו פליקס בדקה השנייה) מה שכמובן לא קרה לה תחת צ'ולו סימאונה, שיא שלילי מאז פברואר 2011. כבר קרה שלאלופות היה פאנצ'ר בעונה שאחרי אבל בניגוד לברצלונה שהיה ברור שלא תהיה במאבק האליפות - אתלטיקו הייתה 'חייבת' להילחם, בטח עם החיזוק של גריזמן ברגע האחרון וכמובן רודריגו דה פול וכשאף שחקן משמעותי לא עזב. גם אם בסיבוב השני היא תהיה טובה יותר זה נראה רע מאוד.
    מזכיר את ההתפרקות של ריאל מדריד עם מוריניו לאחר אליפות המאה נקודות (ב-2012/13 הוא ניצח משחק אחד מארבעת הראשונים ואחרי ההפסד בסביליה אמר 'אין לי קבוצה!') וגם ב-2017/18 והפער האסטרונומי עם זידאן מברצלונה. לדעתי עתידו של צ'ולו הפעם באמת עולה לדיון לראשונה ובווליום גבוה.

* עוד נתון מהדהד - אתלטיקו (חמישית בטבלה כרגע) לא הייתה רחוקה 14 נקודות מריאל מדריד - מאז הופעת הבכורה של צ'ולו על הקווים בינואר 2012 נגד מאלגה.

עוד מוקדם לחגוג מצד ריאל מדריד, משחק קשה מאוד נגד אתלטיק בילבאו בסאן ממס, ב-22:30 יוצאים לדרך. אנצ'לוטי עם ה-11 שציפו - קמאבינגה ופדה במרכז השדה, נאצ'ו במקומו של אלאבה שחלה בקורונה והטריו ויניסיוס-הזאר-בנזמה בפעם החמישית העונה. הזאר עם הופעה 14 העונה, מחציתן בהרכב (חמש מהן היו עד ספטמבר) ומחציתן כמחליף.

13. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/c/cca36964c39b600959ea8af78057d7e732028756_2_690x497.Xxx

שבע דקות בגן עדן| התלוננתי על השעה המאוחרת של המשחק אבל הייתי מוכן בכיף לראות עוד מחצית. איזו אווירה במגרש, איזה קצב שכל כך לא אופייני לליגה הספרדית, הכל בסדר על אף מחצית שנייה מבזה עד לתוספת הזמן. ככה יוצאים לפגרה, ככה מסיימים סיבוב (בערך, לפי הספירה מדובר ב-19 משחקים) - סיבוב שעלה על הציפיות - וככה גם נאמר בהמשך - ככה לוקחים אליפות. איזו פתיחה הייתה למשחק, היינו כחולמים, כל כך שונה מהשעמום נגד קאדיס. גם אתם ניסיתם להיזכר מתי ריאל עלתה ל-0:2 כל כך מהיר ולא הצלחתם? אתם לא לבד. זה לא קרה מאז 1994!

איזה כיף לראות את הקבוצה פותחת ככה משחק, חבל שזה לא קורה בברנבאו נגד כל מיני יריבות כמו קאדיס. כמובן שהשערים המהירים שינו את התוכניות של בילבאו אבל לא היה לה סיכוי נגד ‘המשחק הרץ’ והמהיר שלנו. קמאבינגה עם כמה פעולות טובות של קשר אחורי והמון שקט נפשי - וכנראה טוב מקאסמירו של העונה (על אף איבוד כדור נוראי), גם פדה סילון. מעבר אליהם היו על המגרש ויניסיוס, לוקאס, מנדי, הזאר שהוא חצי כוח – חצי קבוצה אתלטית ומהירה, ככה זה הכדורגל המודרני. הרי קאסמירו שבדרך כלל משחק הוא מאוד איטי ולוקה גאון אבל לא מהיר כבר. פדה לא היה טוב אבל אני מדבר באופן כללי על המהירות ועד כמה חשוב שיהיו שחקנים מהירים בהרכב, זה עולם אחר. היה משחק מאוד שונה היום.

בנזמה אוהב את בילבאו, אני כותב את זה לפני כל משחק. היריבה נגדה כבש הכי הרבה – 17 שערים (כמו כריסטיאנו), הגיע ל-400 שערים בקריירה ועשה זאת בסטייל עם הבעיטה המסובבת הנפלאה הזו – Que Golazo - באמת וואו. אהבתי גם את השער השני – בנגיעה אחת, מהר, בלי לחכות יותר מדי.
    גם הזאר היה יכול לכבוש אבל זה הזאר שלנו, לא הזאר של צ’לסי. לא היה לי ספק גם אחרי שעבר את הבלם בקלילות – שזה לא ייגמר בגול. איזו החלטה רעה של חוסר ביטחון. הרי הוא חייב את השער הזה… והיה יכול לגמור את המשחק ולחסוך התקפי לב מיותרים.

לא אהבתי את המשחק של ויניסיוס שהתעסק בשטויות וכידרר לעתים יפה אבל בלי תאכלס, הערב הרגיש לי שזה השחקן של העונה שעברה. מילא הוא מכדרר, אבל מנדי? השחקן הכי טיפש כביכול והכי חסר טכניקה, למעט אולי תרגיל אחד, אולי בכלל על כר הדשא? למה? תמסור ותרוץ לעומק, זה לא מסובך. הלכנו יותר מדי לאחור במחצית והזאר לא מחובר לשאר החברים שלו. אבל נסיים בטוב - מיליטאו תופס פיקוד, לוקאס עם הרבה השקעה, קורטואה מרשים וגם שבר את שיא האי ספיגה שלו, גם אם רק בשלוש דקות. כבר סופרים את הדקות עד לחזרה מהפגרה ב-2.1 נגד חטאפה. האללה מדריד!

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד על הניצחון,באמת שלא מובן מאליו שיש 11 נעדרים.
    בינואר צרכים לעשות חושבים טוב טוב,כל משחק ההתקפה בנוי על 2 שחקנים וזאת סיטואציה מאוד לא בריאה.
    לשחרר/למכור מי שלא בתוכניות,ולהביא חיזוק במקום.

15. Raulito Madridista

הניצחון היפה אתמול 'מתקזז' עם איבוד הנקודות הכלכך מטופש נגד קאדיס החלשה מהתחתית ובמשחק בית. הסגל היה קצר אבל ההרכב שפתח היה חזק יחסית. יש לנו מחליפים טובים באמצע, לוקאס ונאצ'ו בסדר גמור וכן הלאה. זה מה שרציתי וציפיתי שייקרה.

השמועות על אמבפה בעונה הבאה לא ממש מצוצות מהאצבע, נקרא לזה ככה, השוק בינואר הוא די חרא, ראה מקרה אלכסיס סאנצ'ס וכאלה. נדיר למצוא איזה ברונו פרננדש. "ההצעה" שלך גם אם היא נכונה - היא לא ריאלית. היחיד שאני רואה אותו עוזב, אולי, וגם בלי שנכניס מזה משהו - זה אדן הזאר. במועדון סופרים את הדקות עד שייגמר החוזה של איסקו לדוגמא וכנ"ל גארת' בייל, מרסלו שהוא אגדה ועוד. אנצ'לוטי שמרן בשיטה שלו אז פיטר לא ישחק העונה, בהנחה שלא תהיה לנו עוד מכת היעדרויות כזו, אבל הוא נראה שחקן מעניין (וכן זה קצת 'ברצלונאי' כזה להכתיר כל ילד בן 18 לשחקן מוכשר ושמונה דקות נגד קבוצה שמשחקת התקפי זה לא מספיק).
    ההתקפה לא טובה מספיק וזה לא סוד. מה שכן, אסנסיו הראה אות חיים וכגיבוי הוא בסדר (רודריגו לדעתי הולך לאיבוד). אני מזכיר שכאשר כולם 'חגגו' פה בתחילת העונה את היכולת ההגנתית הכושלת שלנו וה-3:3 נגד לבאנטה - אמרתי שגם עם הבלמים שיש נזכה באליפות. הליגה פח, ללא ספק, קורטואה עובד קשה - אבל יש שיפור. מיליטאו בעיקר, מנדי, קרבחאל כשהוא בריא..