מחזור 17 בליגת העל: 3-4 משוגע למכבי ת"א על מכבי חיפה במשחק העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏4/1/20.

?

איך יסתיים המשחק הערב?

הסקר סגור ‏6/1/20.
  1. ניצחון למכבי חיפה

66.7%
  2. תיקו

0 הצבעות
    0.0%
  3. ניצחון למכבי תל-אביב

33.3%
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו המון אבל אם ניתן כבוד ל-2 הקבוצות של אתמול אז קשה שלא להיזכר ב2-3 של מכבי ת"א בקרית-אליעזר על מכבי חיפה של שום היה גם משחק גדול עם המון סיפורים. נימני מסופסל כדי שדגו יקבל את המפתחות בקישור ואכן הוא כובש בפנדל מהיר, יעקובו במשחק הפרידה שלו ממכבי חיפה מבקיע שער שמראה עד כמה הוא היה גדול כאן על הליגה. ובמחצית השניה פרוחננקובס פתח עם גול, קייסי איך לא השווה בנגיחה לקראת הסיום והיה נראה שחיפה עוד תהפוך ואז הגיע עמיר תורג'מן וניצח למכבי את המשחק אחרי כמה עונות שלא ניצחו שם. צריך גם לומר שאם חיפה הייתה מנצחת באותו משחק העונה של מכבי הייתה נגמרת וכנראה שקלינגר היה הולך לבית(שבוע קודם קיבל 3-0 מב"ש בבלומפילד), הניצחון ההוא עם עזיבת יעקובו החזירו אותם לליגה בעונה שהסתיימה באליפות במחזור האחרון.

קשר ימני ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  2. Morientes Member

האמת אני לוקח אותו על דסה כל יום, מגן קודם כל צריך להגן ובזה גראלדש הרבה יותר טוב ממנו.
    דסה יכול להיות אחלה קיצוני לליגה

ווילדסחוט שחקן כל כך טכני, הגול שהוא נתן לא רואה שחקן אחר בליגה מצליח לתת כזה בכזו טכניקה, מקווה שמכבי חיפה לא תדע מה יש לה ביד

3. abcd Member

לדעתי זה המשחק הכי גדול שהיה פה.
    ה-5-0 ודומיו הם מופעים חד צדדיים.
    הדרבי של זהבי היה טוב ועם סיום מטורף אבל לא היתה לו חשיבות יוצאת דופן מעבר ליוקרה של הדרבי.

אתמול היה הכל.
    משחק עונה אמיתי, 95 דקות של כדורגל מעולה, גולים יפים, קאמבקים, דרמות, ואר, סיום על הבאזר.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  4. קשר שמאלי Member

משחק גדול לצופה הניטרלי. משחק מביך של הקבוצה המארחת שהיתה נחותה משמעותית לאורך כל המשחק מהיריבה למרות שלושת השערים

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/20
    oranfu ו-Echte Liebe אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

מה היה טוב במשחק של חיפה אתמול? הפסדנו כמעט כל מאבק פיזי, קיבלנו 4 שערים, נראינו מפוחדים וחסרי רעיונות.

כן, יש לנו איכות בהתקפה שיכולה לייצר שערים. הגולים לא הגיעו מאיזה התקפה מסודרת, 2 מצבים נייחים (אחד עם רמת ביצוע גבוהה מאוד של שחקן) ובפעולה אישית מצוינת של חזיזה ווילדסחוט (שנכנס מצוין למשחק).

לא הפעלנו לחץ, לא הרגענו לחץ שלהם בהנעת כדור. היה בלגן אחד גדול במשחק שלנו.
    גם פיזית וגם מנטאלית נפלנו מהם בהרבה.

באים בביקורת למנחם שקיבל גולים באגף שלו אבל תראו איך הם באים עליו 2 בגול השני שלהם. הוא לא היה צריך לצאת ללחץ כשהוא בחיסרון מספרי באגף אבל עדיין.
    מהצד השני, ווילדסחוט כל הזמן רץ למגן הימני שלהם על הראש, לקח אותו כל פעם בדריבל. אף פעם לא בא איתו שחקן לעזור אלא להיפך, הוא היה צריך לקחת שם 2 ו3 שחקנים בדריבל.
    הכל אצלנו זה פעולות אישיות.

יש לנו מהירות בהתקפה (למרות שגם היא בטלה בשישים נגדם כמו שראינו שרוקאביצה לא יותר מהיר מהם) אבל כמה מתפרצות עשינו במשחק? 0.
    כי אנחנו לא יודעים לצאת מהר למתפרצות, אנחנו לא באמת יודעים לעשות כלום. יוצא מה שיוצא לשחקנים.

מצד שני, אני בטוח ב99% שכל שחקני ההרכב שלהם יותר מהירים משני הבלמים שלנו. זה פשוט לא רציני.

הכל בחיפה זה בלוף, יש כמה שחקנים מוכשרים שמביאים נקודות למרות המערכת ולא בזכותה.

זה גם לא חכמה בדיעבד, על ההגנה העלובה שלנו וחוסר העזרה שלה מהקישור רשמתי לפני המשחק (ועוד התווכחו איתי על זה).

והאוהדים שלנו מבסוטים :sm_BangHead:

יש סגל לא רע (טוב בהרבה ממה שהתרגלנו בעשור האחרון), יש על מה לבנות לעתיד גם. אבל אם מישהו מפנטז על מאבק אליפות, זה לא יכול להיות עם בלבול.
    האליפות תהיה סגורה עוד לפני הפלייאוף.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

שתי 'הבעיות' שלי עם השבחים למשחק אתמול - זה היה צמוד ודרמטי ומטורף רק על הנייר, אני באמת חושב שלהוציא דקות של מומנטום של מכבי חיפה - ראינו קבוצה טובה יותר וזו מכבי תל אביב. לא בכל יום, לא משנה כמה השחקנים של חיפה מוכשרים ביחס לליגה - נותנים גול פעמיים בוולה וכאלה, מכבי יצאה להתקפות מסודרות יותר, ראינו תיאום מושלם של השחקנים שלה. איביץ' פגע בול עם ההחלטות שלו ובלבול שלקח החלטות פה ושם - הפסיד. אני מדבר בעיקר על סלליך במקום ווילדסחוט, אין מה לעשות. מה שעוד 'בעייתי' - זה כולה מחזור 17, אפילו לא פלייאוף עליון. את המשחקים מ-2002/03 כמובן שרציתי לציין אבל ברח לי מהראש, ניסיתי 'לצאת מהקופסא'. וכן בדרבי של זהבי היה דם רע ודרמה מטורפת אבל הפועל שנבנתה במקור להיות קבוצה לאליפות - איבדה אינספור נקודות והבטיחה את המקום בפלייאוף העליון ממש עם הבאזר.

אני אגיד שוב, הבעייה היא שאין רמת ביניים בין קבוצות פח אשפה כאן בליגה לבין מכבי תל אביב, כלומר הפועל באר שבע קבוצת עבר בגדול ובית"ר התחברה קצת מאוחר הייתי אומר. אגב, לא הייתי מבטל את העונה הזו "לא יודעים לעשות כלום", גם המשחק נגד שטרסבורג לדוגמא היה נפלא והגולים נגד הפועל חיפה היו קונצרט.

7. G.B7 ירוק עולה

אחרי יום שלם של באסה והקול שמתחיל לאט לאט לחזור יש הרבה מה להגיד.
    אני לעולם לא יהיה מבסוט שאנחנו לא מנצחים משחק אבל אתמול שנגמר המשחק מלבד העצב היה גם לפחות לי תחושת גאווה גדולה בקבוצה הזו.
    אני אתחיל בחיובי חזרנו פעמיים מפיגור אף פעם לא מוותרים לאורך כל העונה (אם מישהו היה חושב בזמן שהיה 2-0 שהמשחק יגמר כמו שהוא יגמר היו חושבים שהוא הזוי). הפכנו למפלצת מנטלית, בעונה שעברה היינו במשחק כזה מקבלים 4 והולכים הביתה מושפלים. הרבה מאוד משחקים אנחנו נכנסים לדקות מטורפות ופשוט אי אפשר לעצור אותנו גם לא מכבי ת"א שקיבלה גול אחד כל העונה. כל חילוף של מרקו היה בינגו ועם קצת יותר מזל עוואד תוקע הוא את הרביעי וחוזרים הביתה מאושרים. נראה שבלבול באמת לומד ומשתפר ממשחק למשחק.

ועכשיו לשלילי ויש הרבה
    במחצית הראשונה (במיוחד בתחילת המשחק) היינו בפאניקה מטורפת ופשוט תחת בליץ של מכבי ת"א בנס לא קיבלנו עוד גולים. הקישור שלנו לא היה קיים והם יצאו להתקפות בטיל ועשו מה שבא להם, החיסרון של נטע לביא הורגש מאוד. הייתי מצפה לראות למרות הלחץ שלהם את שרי לדוגמה לוקח כדור מההגנה ומתחיל להניע כדור וזה לא קרה בשום שלב במשחק. לא הייתה שום אגרסיביות והם ניצחו אולי בכל מאבק קטן, פעם ראשונה שעשינו משהו אגרסיבי היה שסלליך קיבל צהוב ומאותה עבירה התחלנו להראות קצת יותר בעניין של המשחק ומהרגע שווילדסחוט נכנס התחלנו פעם ראשונה לשחק כדורגל.

יש לנו התקפה נהדרת כובשים גולים בכמויות אבל אי אפשר לספוג בכזו קלות, האכזבה שלי היא מסינסבורי שהגול הראשון הוא מאה אחוז באשמתו (ישר הזכיר גם את השער העצמי שלו מהסיבוב הקודם). בינואר צריך חיזוק נקודתי כנראה שהסיפור של פריי הוא תקוות שווא אבל גם אם לא, אני מעדיף לראות קשר אחורי\בלם ברמה גבוהה.

"גם בימים קשים נקום מהקרשים"

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/20
  8. AS R Member

ווילדסחוט ברוב המשחקים היה החלש מבין שחקני ההתקפה של חיפה. מגיעות לו תשבוחות על המשחק אתמול, אבל צריך להבין שבינתיים המשחק הזה הוא היוצא מן הכלל שלו.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  9. zivmay Member

חיפה צריכה להיות מאוכזבת מדבר אחד, שהם לא הצליחו לעמוד בקצב של מכבי למרות הציפיות ( גם אני הופתעתי).

10. קשר שמאלי Member

ווילדסחוט שחקן סתמי בלי יכולת טכנית מינימלית, שחקן כנף שלא מסוגל להכניס כדור רוחב מדויק לרחבה. אז התלבשה(לדעתי עד עכשיו הוא לא מאמין שהכדור לא עף לשמיים) לו בעיטה אחת, זה לא עושה אותו שחקן טכני
    ראיתי לא מעט נגרים גדולים כובשים שערים מרהיבים

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/20
  11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מיותר מבחינתי להשוות שחקן שחקן מעמדת השוער והלאה.
    הפסדנו את המשחק הזה בגלל קישור. הקבוצה שלנו נבנתה על נטע וזהו פחות או יותר (אשכנזי ופלקוצ'נקו לא באמת קשרים שמתקלים וחוטפים כדורים). למכבי יש את גולסה, ריקן, גלזר, דור פרץ. לא צריך להוסיף יותר מזה. עד שלא יהיו לנו לפחות שני קשרים אגרסיבים במרכז הקישור (ולא פוקס גם כן לא כזה), כל מפגש מולם יוכרע די מהר.

oranfu ו-G.B7 אוהבים את זה.
  12. G.B7 ירוק עולה

נכון מאוד האמצע שלנו בעיקר לא היה קיים.
    פלקוצ'נקו לא באמת מתאים ופוקס לא יכול להחזיק את המרכז במיוחד לא לבד בהופעת בכורה במשחק כזה.
    הייתה הפקרות בנושא הזה מצד אשכנזי ואולי פה בלבול היה צריך לתת הוראה אחרת.
    היו דיבורים על כיאל (לא יודע אם הם נכונים) וגם אם כן הבנתי שהוא פצוע.
    הדבר שאנחנו הכי צריכים זה קשר אחורי ואו בלם.
    אנחנו חייבים יותר בטחון מאחורה הגולים כבר יגיעו.

13. Morientes Member

לא ראיתי אותו כמוך מן הסתם, אבל קשה להתעלם מכך שיש לו איכויות גבוהות מאוד, משהו שאין לשחקן רגיל בישראל.
    יכול להיות שבסך הכל שלו הוא סתם עוד שחקן, אבל ממה שהיה נראה יש לו כדורגל ברמה שלא לומדים פה.

14. oranfu Member

יש לו בעיקר נתונים פיזיים.
    טכניקה ברמה בסיסית ומטה ממה שראיתי עד עכשיו.

יחד עם זאת, אנחנו לא יודעים לנצל את מה שכן יש לו. יש לו יתרון בדריבל כמעט על כל שחקן בליגה, כמה פעמים אנחנו מבודדים אותו? כמה פעמים אנחנו יודעים למצוא אותו ביציאה מהירה קדימה?

15. Morientes Member

אחרי צפייה חוזרת במשחק המלא, איך הואר לא הוציא אדום למאבוקה על הבעיטה ביונתן כהן?