מחזור 17 בליגת העל: 0-0 בוצי במיוחד בין מכבי לק"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏4/1/13.

1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/9.Xxx מ.ס אשדוד - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

ראשון, 6.1, 20:00
    שופט: זיו אדלר
    שידור ישיר בספורט 1 ובספורט 1 HD

אצטדיון 'הי"א', אשדוד

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/9.Xxx
    על פניו, נראה כי אשדוד מתייצבת להתמודדות מעמדה נוחה למדי; בכל זאת, הקבוצה של מזרחי מדורגת במקום השלישי, במרחק 8 נקודות מהפסגה - כאשר באמתחתה מצויות 26 נקודות ליגה. אולם, כל אדם שעוקב אחר הדולפינים באופן תדיר יביע מחלוקת כלפי הטענה האמורה לעיל: לראיה, ב5 משחקי הליגה האחרונים צברה הקבוצה הדרומית בסך הכל נקודה אחת אומללה, תוך הפגנת יכולת ירודה במיוחד. אם כן, אין זה פלא שהצוות המקצועי האשדודי מתייחס לקרב הממשמש ובא מול מכבי חיפה כהזדמנות אחרונה לצאת לדרך חדשה ולהשיג נצחון קריטי, רגע לפני הקריסה וההדרדרות במורד הטבלה.
    בפן המקצועי, עושה רושם שמזרחי ימשיך לדבוק בתבנית שני החלוצים המוכרת שלו (אבו ענזה ומקרייב), כשהפעם הוא יציב ב11 לא פחות משלושה קשרים אחוריים, במטרה ליטול את המושכות במרכז המגרש. נוסף על כך, המאמן הותיק מתלבט על זהות המגן השמאלי שיש להעלות הערב במקום ג'וואון אושאניוואה (יצא לאליפות אפריקה): אדיר טובול או אמיר בן שמעון.

הרכב משוער: מרציאנו; ורטה, פטי, ראש, טובול (בן שמעון); סירושטיין, אלחמיד, ביטון, רביבו; אבו ענזה, מקרייב

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20022007/1031449/_MG_0114_wa.Xxx
    שלושה קשרים אחוריים יוצבו בהרכב של אשדוד. יוסי מזרחי בפוזה אופיינית לתקופה האחרונה

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/4.Xxx
    אם אשדוד מייצגת את הקבוצה שפתחתה את העונה בקול תרועה רמה אך מתקשה למצוא את עצמה במחזורים האחרונים, מכבי חיפה מסמלת את האנטיתזה המוחלטת אליה. עם 24 נקודות במאזנם והתברגות במקום השביעי בטבלה, יקוו בנאדו וחניכיו להאיץ מעט את תהליך הנסיקה המטאורי בשיאו הם מצויים ולהשיג נצחון שיקדם אותם למקום הרביעי בטבלה, לפחות (זו תוכל להיות הפעם הראשונה העונה בה יתברגו הירוקים במקום כה גבוה).
    מבחינה מקצועית, נראה שאריק בנאדו מתכנן מספר שינויים בהרכב שניצח את הפועל באר שבע במחזור הקודם: ראשית, יניב קטן יחזור ל11 הפותחים במקום עידן ורד המאכזב; שנית, גוסטבו בוקולי צפוי לתפוס את מקומו של אביחי ידין המוצהב בתפקיד הקשר האחורי; ושלישית - ייתכן ששלומי אזולאי, אשר הצליח להבקיע בנצחון על הדרומיים כמחליף, יפתח לצד וויאם עמאשה בחוליית ההתקפה.

הרכב משוער: דוידוביץ'; משומר, קינן, צ'וצ'אליץ', שיימן (טאווטחה); בוקולי, גולסה, עזרא, קטן (ורד); עמאשה, אזולאי

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/5/342935.Xxx
    האם היא תוכל להמשיך בנסיקה? מכבי חיפה חוגגת מול הפועל ב"ש

2. alexshw Member

טווטחה פותח. מוזר. אולי שיימן נפצע?

3. שגיא Member

לא מוזר בכלל. בנאדו מנסה כנראה לשמור על שחקנים מרוצים בצורה של רוטציה. לא מפתיע אותי ואולי זה גם יהיה משהו טוב. למרות ששיימן היה בין הטובים במשחקים האחרונים. רוטציה

4. alexshw Member

לא זכור לי שיש עומס מיוחד על הקבוצה בתקופה הזו

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנאדו צריך אולי לראות אם יש משרה פנוייה באיזה כח שלום באזור. בשביל מה להחליף שחקן בהגנה? דווקא ההגנה שנראתה כאילו היא לא מחלקת יותר מתנות, בשביל מה הטמטום הזה? לדעתי הרוקי שלנו על הקווים לא מבין את הפתגם באנגלית:
    Never change a winning team...

כולי תקווה שננצח, אבל הסכינים כבר אצלי בכיס...

6. שגיא Member

לא דיברתי עם עומס. רוטציה לא בהכרח נובעת מעומס. שים לב שהטיעון שלי הוא כדי לשמור את כולם מרוצים. טוואטחה לא זכה לדקות מאז שחזר מפציעה ובנאדו מנסה לשמור עליו בעניינים. על פניו מהלך נכון כנראה.

ומעבר לזה, במשחק היום, עקב הפציעות הרבות, תהיה הזדמנות לשחקנים שלא זכו לדקות רבות כמו תורג'מן או ימפולסקי להוכיח את עצמם כשיעלו מהספסל.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שגיא, רוטצייה לא עושים בעונה שכזאת כשההגנה סוף סוף התייצבה. טוואטחה יכול בשקט להתאמן קשה ולחכות להזדמנות שלו, אבל כנראה שהוא לא מספיק מקצוען ובקבוצה מפחדים שהוא מתחיל לעשות בלאגן.
    מבחינתי צעד של כניעה מצד המאמן.

במשחק האחרון ניצחנו ולמרות שלא הברקנו (בטח במחצית הראשונה) אין הצדקה שוב להחליף כמעט חצי הרכב. בצורה הזאת יש סיכוי אמיתי שהעליות והירידות בכושר הקבוצה שוב יחזרו.

אגב לדעתי בנאדו שוב שינה את השיטה. לדעתי אנחנו משחקים היום 4-4-2. עוד דבר שלא נותן לנו שקט. אני חוזר ואומר, ברגע שהמשחק מתחיל אהיה כל כולי עם הקבוצה, אבל הסכינים כבר מונחים ליד המחשב...

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/13
  8. alexshw Member

אוי מסכן. אז שלא יהיה מרוצה.

9. שגיא Member

ואם הוא נראה ממש טוב באימונים?

אני לא מצדד בבנאדו, כי שיימן בהחלט ראוי לכל המחמאות ולהמשיך בהרכב. אבל לא חושב שצריך להסיק מזה יותר מידי מסקנות.

ההרכב שפתח נגד באר שבע היה חלש, זה לא נכון להגיד שאנחנו מחליפים חצי הרכב אחרי שניצחנו כי קטן ואזולאי היו השחקנים שהביאו שינוי.

בואו ננסה לתת קרדיט, לכולנו יש את אותו אינטרנט הערב.

אגב, מה שכן קצת מטריד שלפי הטלוויזיה יש לנו רק שישה שחקנים על הספסל ושחקן הגנה אחד, שיימן. לא ברור לי למה לא להעלות את אמרי זייד מהנוער כדי לשבת הספסל ולהיות בלם מחליף. אני מקווה מאוד שלא נזדקק לגיבוי בעמדה זו כי אין לנו אפילו קשר אחורי ששיחק בעמדה זו, כמו ידין למשל.

10. אלי מתחן Member

מכבי חיפה משחקים מצויין במגרש קשה מול קבוצה חזקה. פעם ראשונה העונה שאני רואה אתכם מנסים לתקוף וגם מצליחים לשתק את היריבה.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אשדוד ממש לא קבוצה חזקה. היא קבוצה טובה הגנתית, אבל התקפית היא מסתמכת בעיקר על מצבים נייחים וטעויות של היריבה. חוץ מזה, אין לה הרבה מה להציע, וזה מהרבה פעמים שאני רואה אותה העונה.

תפסו מומנטום בפתיחת העונה וזה משתלם להם עד היום. אבל כבר הרבה משחקים שמבחינת רמה הם לא שווים יותר מבית"ר, בני יהודה וק"ש. היינו צריכים לתת להם שלוש שבוע שעבר.

12. alexshw Member

שוב בעיית החלק ההתקפי. זה כבר היה אמור להיות גמור עם 3:0 אם לא 4.

13. שגיא Member

אני מאוד מקווה שלא נצטער על יכולת ניצול המצבים הדלה שלנו. הפעם, בניגוד למשחקים קודמים, כמות ההזדמנות שהקבוצה מגיעה הוא אדיר. לפחות 2-3 שערים בטוחים החמצנו. אני זוכר החמצה גדולה בפתיחה של עמאשה לבד מול השער, עוד אחת של עזרא אחרי כדור גדול של טוואטחה ועוד החמצה של אזולאי. היינו יכולים לסגור את הסיפור במחצית הזו, ובאיזשהו מקום זה מזכיר את המשחק בין הקבוצות בסיבוב הראשון. גם אז היינו הרבה יותר טובים במחצית ואז הגיע השער של רביבו רגע לפני ההפסקה.

אשדוד לא הגיע לאף הזדמנויות ומשחק ההגנה ממשיך להיות טוב. טוואטחה בסך הכל לא רע בכלל, לקח לו זמן להיכנס למשחק אבל בקלות הוא יכל להיות עם שני בישולים במחצית הזאת. הכדור שלו לעזרא מזכיר מאוד את הבישול שלו לאותו עזרא במשחק האימון מול הנוער רק שאז הכדור היה שטוח. הפעם עזרא לא היה חד מספיק ובכלל הוא הנקודה החלשה במחצית הזו.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

נס שאשדוד יורדת להפסקת התה בפיגור מינימלי. אין לי הרבה טענות לקבוצה שלי, רק חבל לי שאזולאי משחק כקיצוני. אם בנאדו ממשיך לדגול בשיטה עם חלוץ אחד אז שישים את אזולאי באמצע במקום עמאשה.

מאד אוהב את הלחץ של הירוקים בחלק המגרש של אשדוד. מבחינתי אם עושים את זה כל משחק קבוצה ישראלית יכולה לטייל לניצחון. אין בארץ שום קבוצה שבאמת מסוגלת פעם אחרי פעם לצאת מלחץ שכזה. העניין הוא שצריך כושר גופני רציני ורצון ללחוץ ביחד כקבוצה. ב-45 דקות הראשונות של המשחק הזה ראיתי את הרצון הזה. אשדןד לא נראו במגרש והסטטיסטיקה בהתאם.

ברור לי שבצורה הזאת מכבי חיפה מנצחת בקלות, אבל נראה מה אשדוד הולכת לעשות במחצית השנייה. אני רוצה להעריך שהלחץ של מכבי חיפה לא ימשיך להיות כה טוב. חבל לי שהתוצאה רק 0-1 כי מכבי חיפה היתה צריכה להוביל ביותר.

15. תומס מולר Member

עמאשה בדיחה, הוא צריך 5 מצבים טובים בשביל להבקיע גול אחד