מחזור 17 בליגת העל: מכבי ת"א מפסידה בקופסא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏25/1/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לאכול את הלב אני לא כי יש לי צרות אחרות בליגה השנייה.. כך שאינטרס אישי בליגת העל ממש אין לי. אני פשוט רוצה אלופה שתיתן הרגשה שהיא אלופה אמיתית, ברור שלאנשי בית"ר זה לא מזיז אבל לי בתור נייטראלי זה מציק. וכל עוד אני רואה לנכון אני ימשיך לבקר עד שנה הבאה... לשם כך אנחנו פה.

2. Don Joan Roman Member

אין לי שום בעיה שתמשיך לבקר, (גם אני מבקר את הקבוצה שלי על כל מיני דברים), אבל תיתן גם מילה טובה כשמגיע והיום הגיע לבית"ר ולשחקנים שלה מילה טובה כי באמת הצגנו כדורגל יפה ושוטף.

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/08
  3. יהודה ברוך Member

כן יש חוק כזה-העלבת עובד התאחדות.

4. Emil Member

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/8.Xxxמכבי נתניה - מכבי תל אביבhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

יום ראשון, 27.01.08, 20:50
    איצטדיון הקופסא, נתניה
    שופט: מנשה משיח

מכבי נתניה ומכבי תל אביב נפגשות למשחק מסקרן, כשלכל קבוצה מטרות שונות בתכלית. בעוד היהלומים מנתניה שמו את עינם על המקום השני, וינסו להשיגו עם ניצחון לאור הפסדה של מכבי חיפה, במכבי ת"א ישאפו לצבור עוד נקודות יקרות במאבק התחתית הקשה.

מכבי נתניה מגיעה למשחק מחוזקת בקשר הזר החדש חורחה לופז, שחתם על חוזה ושחרורו הבין לאומי הגיעה להתאחדות לכדורגל. לופז צפוי לפתוח בהרכב. לעומתו, החלוצים פרנסיס קיויו ותיירי טאזמטה אמנם חתמו, אך עדיין לא הגיע השחרור הבין לאומי שלהם ולכן הם לא יהיו חלק מסגל המשחק. עם החתמתם של שלושת הזרים אפשר לצפות כי שחקני מכבי נתניה, בעיקר בחלק ההתקפי, ישאפו להוכיח לראובן עטר את ערכם לקבוצה ויתאמצו במיוחד.

אחד מהשניים, דלה ימפולסקי או יחיאל צגאי, יהיה הראשון להפגע מההחתמות החדשות, כשהרכש הטרי לופז יקבל את חולצת ההרכב. פרט לאמיר טגה, שעדיין סובל מפציעה, נראה כי לרשותו של עטר יעמדו כל השחקנים.

הרכב משוער: לירן שטראובר, דדי בן דיין, אבי סטרול, לואיס מרין, קלמי סבן, אלמוג כהן, חורחה קבאיירו, טל מעבי, יחיאל צגאי, איתי שכטר, אובודו אוקוצ'ה.

http://www.kan-naim.co.il/ArtPic/LiranShtrauber_150X132k-n_20-8-06_01.Xxx
    בעוד מפגש מול קבוצתו לשעבר, ינסה לנעול את השער

מכבי תל אביב מגיעה למשחק ללא חיזוק עדיין, שכן השחרור הבין לאומי של הבלם האורוגוואי ביזארה עוד לא הגיעה. הצהובים מת"א זקוקים לנקודות במשחק הזה, לאור צבירת הנקודות של בני יהודה והרצליה, אך במכבי כבר שכחו מתי הייתה הפעם האחרונה שהם ניצחו בקופסא במשחק ליגה.

הבלם מילאן מרטינוביץ' עדיין סובל מפציעה, וניר לוין שוב יאלץ לעלות עם שני קשרים אחוריים בעמדת הבלמים - מושיקו מישאלוף וליאור ז'אן. שירן ייני יחליף את דן רומן המאכזב בעמדת הקשר האחרוי. פרט לכך, לא צפויים שינויים בהרכב שיעמיד ניר לוין.

הרכב משוער: דראגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, ליאור ז'אן, מושיקו מישאלוף, אורי שטרית, רביד גזל, שירן ייני, יוסי שבחון, רודי חדד, יניב עזרן, יאניק קאמאנאן.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/842/609.Xxx
    יתן את הסחורה גם בקופסא?

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו מסוג המשחקים שמכבי נתניה מוכרחה לנצח. מדובר במשחק ביתי ועם ההצטרפות של כל השחקנים, אני מקווה שהתחושה הכללית של השחקנים טובה ושהם יצליחו לתרגם את זה במגרש.
    עד היום, מכבי נתניה לא שיחקה כדורגל מי יודע מה. את המשחקים הטובים ביותר שלנו הצגנו עם ג'ורג' בה וזה מרמז עד כמה אנחנו צריכים את פרנסיס קיויו בתמונה לקראת המחזורים הבאים.

כולי תקווה שאבי סטרול יבקיע מבעיטת עונשין, או שדדי בן דיין ירשית מרחוק. זה יכול להיות מאוד משמח.

אם רק תאמינו! :aaarse:

6. כפר סבא בנשמה! Member

אמר את זה משה פרימו ..ואגב הוא פשוט צודק במקום להשתדרג השנה הקבוצה הלכה אחורה.
    אוחנה נכשל בבחירת החלוץ השני ליד יבואה.לא אגבור ולא גונזאלס שווים יותר מדי.
    וזאת כרגע לטעמי יחד עם הנושא הפסיכולוגי של אי צבירת נקודות בבית(ואי אפשר להאשים את החוסר ביתיות מר אוחנה כי עובדה שבחוץ אנחנו משיגים הרבה יותר נק).
    אולי מליקסון שיגיע השבוע לכפ"ס ישדרג מעט את הקישור אבל עדיין יבואה לבדו יתקשה לסחוב את כפ"ס לקרבות על מקום 4 וחבל..עונה שבה התל אביביות לא מאיימות וגם חיפה אינה בשיאה זו הזדמנות שלא תחזור לנסות ולהגיע לאירופה

7. a.m Member

אין לי הרבה מה להגיד, ככה זה כשאין תשוקה אצל השחקנים לנצח וזה מה שהיה, כנראה שהמילה 'אליפות' באמת גדולה על השחקנים.
    שאלתם לפני שבועיים למה גיטא כן וחמד לא? קיבלתם תשובה מוחצת, פעם שנייה העונה הוא מחמיץ נגיחה מ5 מטר (הראשונה באשדוד). העיקר שוויתרו על עדן לטובת ארבייטמן וחמד.

8. dsvetoy Member

היום בעזרת השם ננצחחחח ניתן להם איזה שלישיה למכבי! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

9. Forza Haifa Member

משחק לא טוב של חיפה, ושוב ראינו את הפחדנות הזו של רוני לוי, עכשיו תגידו לי הוא לקח שלוש אליפויות מה אתם רוצים ממנו? איזה אוהד הצלחות אבל זה נמאס כבר.
    קבוצה שרוצה אפילו להיות במקום השני לא יכולה לשחק בצורה כזו, כל העונה הזו לא מי יודע מה. מפחד מקטן שלא זז בכלל על המגרש, היחידי שהיווה נקודת אור היה רוסו ביחד עם בוקולי, כל השאר חושך. שרוני לוי נזכר להכניס את חמד ראינו שינוי במשחק, גם עם חמד לא היה במיטבו הוא חייב לשנות את שיטת המשחק המשמימה הזאת.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה אתה רוצה מרוני לוי?
    הוא עוד במחצית החליף את רפאלוב, שהיה חלש, שיחקנו עם אפק, רנאטו, קטן, גיטא וחמד, יותר התקפי מזה? צריכים לזכור, עדיין מדובר במגרש קשה מאוד, מול יריבה מסוכנת מאוד, גם ההוצאה של כיאל הייתה סוג של הימור. אני תמיד מתלונן על החילופים של רוני לוי ועל כמה שהם מאוחרים, אך הפעם באמת שאני לא מבין את התלונות.

11. Sergio Ramos Member

כודרגל טוב, אפילו במעט לא נראה מהפועל העונה. האי נראת זוועה. ההגנה שלה פשוט גמורה- אנטבי - עשה את שלו, גם את הסוס סופית. כנ"ל באדיר. דוס סאנטוס, שהיה הטוב העונה בהגנת האדומים נפצע, דואני שאני מאוד מחזיק ממנו, נקלע לעונה איומה, טל חן בלם\קשר אחורי בינוני ותו לא ועמאר מנצור שחקן מוכשר, אבל לא אחד שלפחות כרגע יתן את הטון הראוי. טלטיסקי שחקן מוכשר ואמור להוות פקטור משמעותי בהתקפה של הפועל, רק שיקח לו זמן לחזור לעצמו.
    הדבר היחיד שיציל להפועל את העונה, מעכשיו ועד סופה- נחישות ואופי. בקבוצה צריכים לשכוח מלפתח כדורגל יפה לעין כי זה כבר לא יקרה. כל משחק בשבילה אמור להיות מלחמה על הישדרות בליגה. וזה יגיע רק אילו הפועל תפגין אופי ונחישות חזקה.

חיפה התקשתה מול קריית שמונה, ולא צריכים להיות מופתעים. קריית שמונה הפכה למבצרבין הקשים ביותר בליגה. בן שמעון בנה קבוצה מוכשרת, שמשלבת יכולות אישיות וחוכמת משחק נדירה של השחקנים, משמעת טקטית מופלאה ובמיוחד- קבוצה מאחודת עם מנטליות גבוהה ובלי הרבה אגו. מגיע לה לפחות לסיים בין ה4-5 הראשונות. אם תמשיך ככה כמובן.

משחק מצוין של ביתר, וסוף סוף אפשר להנות קצת. כדורגל אטרקטיבי למידי, משחק שוטף ומושך עיניים. זנדברג ובאטנג חזרו במשחק מצוין והלואי שישמרו על היציבות הזאת. שתיהם ברגים במערך, וכשהם לא טובים משהו לא דופק בביתר. זה לא הזמן להצהרת כוונות, אך נקווה שנמשיך ביכולת החיובית הזאת לאורך כל העונה.
    3 נקודות חשובות מרוד שנותנות לנו יתרון של 9 נקודות על הירוקים.

12. Raulito Madridista

בקשר להפועל, אני התחלתי לעשות השוואות בין הקבוצה הנוכחית לבין הקבוצה שניצלה בשיניים מירידת ליגה, בעונת 05\2004. הקבוצה של שייע פייגנבוים הייתה קבוצה הרבה יותר טובה מהפועל הנוכחית של היום.
    ראשית, הקהל היה נאמן הרבה יותר. היום למשחקים מגיעים גג רבבה וגם זה בקושי(אלא אם כן היריבה היא בית"ר או מכבי ואז האיצטדיון מלא). באותה עונה למשחקי תחתית קריטים נגד באר-שבע לדוגמא הפועל הביאו 15,000 וכל האיצטדיון היה אדום והאווירה הייתה מחשמלת. יש קרע בין האוהדים להנהלה הנוכחית.
    שנית, בקבוצה של אז שיחקו שחקנים כמו יוסי אבוקסיס, שביט אלימלך ושמעון גרשון. אבוקסיס מוסיף המון מבחינת החשיבה, יש לו ניסיון והוא לא לחוץ. שביט גם שחקן שעבר המון בכדורגל ולמרות שבאותה עונה היה קטסטרופה, הוא הוסיף מנהיגות. גרשון אז היה בעונה טובה בניגוד לשאר, וההגנה שלנו הייתה הרבה יותר טובה. אסי דומב של אז יותר טוב מבאדיר של היום(הוא פשוט בושה וחרפה, איך אפוסטו ברח לו שם, באדיר שפעם היה אחד מהשחקנים החשובים במערך של חיפה ואחד שעשה קריירה יפה, הידרדר לאחד השחקנים הכי עלובים בליגה - תפרוש כבר!) ואנטבי לא היה כה קטסטרופה.
    שלישית, לקבוצה היה חלוץ. אוגבונה דוכא על ידי לנדאו ושהגיע שייע הוא קיבל את הבמה. הוא כבש לנו צמד במשחק המכריע ההוא נגד באר-שבע.

בית"ר ירושלים ניצחה אתמול בצדק, לירן. אומנם שני השערים הגיעו מטעויות של ההגנה של פ"ת שדווקא ידועה כחלק החזק בקבוצה, אך בית"ר יכלה להבקיע אתמול חמישה שערים. אוהד כהן ספג שער אחד באשמתו אך הציל מספר שערים בטוחים. הקישור של מכבי פ"ת היה עלוב. דירסאו שהיה חלש היה צריך לקבל אדום על כניסה מכוערת מאוד בברוכיאן. בית"ר שיחקה כדורגל טוב לשם שינוי ולטעמי שום חייב להמשיך במערך הנוכחי שמאפשר לקבוצה לנצל את הפוטנציאל הרב שלה, שום חייב להכריע בין טל(המצטיין במחצית הראשונה)\בואטנג\אלברמן, אחד חייב לפנות את המקום. אני דווקא אתמול לא התלהבתי מזנדברג. הרבה לחימה אך גם הרבה חוסר דיוק הוא הפגין. יש לציין את צמד המגנים ששיחקו כמו קיצוניים לכל דבר ותרמו מאוד למשחק ההתקפה. פ"ת של פביאן קבוצה רעה מאוד, זה התחיל טוב אך נמשך רע, הוא התפטר בצדק. מה שכן, לטעמי גיא לוזון היה זקוק לחופש ארוך יותר, הוא היה צריך לחזור רק בשנה הבאה, אם בכלל.

סיפור האליפות נגמר אתמול כי חיפה הוכיחה לטעמי שהיא חכמה על חלשות(מצד שני, חצי ליגה חלשה) והפער עלה ל-9. ק"ש הייתה טובה יותר, אך היא מסוגלת ליותר. אבידור הוכיח אתמול שהוא מוכשר, אבל אף-קבוצה גדולה לא תבנה עליו כחלוץ שפיץ אם זו יכולת הסיום שלו. השער של עמנגואה היה נפלא וק"ש שלטה בהתחלה. חבל מאוד ששביט ספג שער עלוב(העונה הוא מוסיף מנהיגות ואולי ביטחון, אבל היו לו כמה שטויות), זו וההחמצה של תומר חמד היו ההתקפות הבודדות של הירוקים במשחק. אני חושב שרוני לוי עושה כבוד גדול מידיי לוותיקים. אפשר היה להשאיר את רפאלוב. כאשר לימה יישתלב בהרבה, אני מקווה שכיאל ימשיך לשחק ושבוקלי יחזור לאגף במקום אפק או משהו כזה.
    ק"ש נראית טוב ולטעמי היא, חיפה, נתניה וסכנין ייאבקו על הסגנות, כאשר לירוקים של רוני לוי יש היתרון.

בני-יהודה הראתה אתמול קאמבק אדיר ולטעמי אם אשדוד תפסיד להפועל ת"א אלון חזן יפוטר. לא להאמין שאשדוד הוליכה 2-1, בני-יהודה הייתה בעשרה שחקנים וגם זה לא הספיק לאשדוד אפילו לא לנקודה. גם שחל שיפור במשחקו של דוד רביבו, המנהיג של אשדוד, הקבוצה עדיין יוצאת ללא הנקודות. בני-יהודה תקבל דחיפה מוראלית אדירה מהמשחק הזה, אף-אחד לא האמין שהם יינצחו שם את המשחק, כל-כל הכבוד להם. ברדון כבש שני שערים מדהימים, אחד שמראה על יכולת בעיטה אדירה ואחד שמראה על מיקום טוב. מצד שני, על תואר המצטיין מתחרה עימו משה ביטון. הוא כבש שער נהדר, עשה הרבה תנועה, נלחם וגם עשה פעולות יפות כמו זו שהוא עבר את השחקן של אשדוד בקלילות כאשר בעט למעלה. ביטון שחקן מוכשר מאוד ובני-יהודה צריכה אותו בכושר במאבקיה.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דור אני מצטער אבל אני חייב לציין שבמשחק הקריטי ההוא שאתה תמיד מציין הפועל ניצחו רק בזכות וקסברגר שהוסיף 7 דקות למחצית הראשונה שכמובן באר שבע הובילה עד לדקה ה-45 ולמחצית ירדנו בתיקו....

וההבדלים בין אז להיום הם לא גדולים.. שימו לב שגם אז במשחקים על 6 נקודות השופטים עזרו להפועל, וגם השנה, נגד הרצליה במשחק תחתית רותח השופט נתן להפועל ניצחון. אין לי ספק שאם הפועל לא תירד זה יהיה בעיקר בעיקר בזכות השופטים. ולא כי יש הוראה כזאת אלא פשוט לשופטים קל יותר ונוח להם לשרוק שריקות כאלו מכריעות ולקבל החלטות כאלה קשות לטובת הקבוצה הגדולה. אז במאבק התחתית הייתי מצרף להפועל את סגל השופטים....

בקשר להשוואה, אין ספק אתה צודק, הפועל של אז הייתה יותר מרשימה וטובה מהפועל של היום, הפועל של היוםלא מרתיעה אף אחד וכמעט לכל משחק היא מופיעה כקבוצה החלשה.

14. Igi Member

מסכים איתך וגם עם מי שדיבר פה על בן בסט. מצד שני, עדן קיבל כבר את ההזדמנויות אם אני לא טועה ב-2 העונות הקודמות והאמינו שאולי הפעם כדאי לנסות עם חמד וגיטא... חבל, אין ספק שמלך שערי הליגה הלאומית היה יכול לתרום לנו העונה הרבה יותר.

15. BeitaReaLiverpool Member

אבל בסיטואציה שונה, זה יכל להיות בדיוק ההפך.
    חמד מושאל להפועל חיפה, מפציץ וזוכה בתואר מלך השערים, בינתיים בן בסט נותן עונה גרועה ומתייבש בספסל של חיפה.
    חיפה עשו את הבחירה שלהם, אתה לא יודע אם במצב שעדן בן בסט נשאר בקבוצה הוא לא מתייבש כמו תומר חמד.

אתמול סוף סוף שיחקנו טוב.
    חסר לנו הרבה חדות ליד השער,אבל עדיין-הגענו להרבה מצבים.
    ברוכיאן במשחק טוב, גם עידן טל.
    בואטנג שוב מוכיח שכשהוא רוצה, אף אחד בליגה לא מתקרב להתקרב לרמה שלו. כשהוא רוצה.
    דירסאו היה צריך להיות מורחק, נמאס מהפחדנות של השופטים. שיפוט אחיד, מישהו?!?!