מחזור 17 בליגת העל: מכבי ת"א מפסידה בקופסא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏25/1/08.

1. Emil Member

המשחק המרכזי של המחזור מבחינתי הוא המפגש בין בני יהודה ואשדוד. שתי הקבוצות זקוקות באופן נואש לשלוש נקודות וניצחון שירים את המורל. בבני יהודה כבר מזמן איך נראה ניצחון, כשהאחרון הושג איפושהו במחזור החמישי, ובאשדוד המצב לא הרבה יותר כשהם לא ניצחו מאז המחזור העשירי. זו הזדמנות פז לאחת מהקבוצות להתחיל לשנות את פני הדברים, במשחק על שש נקודות. ואין ספק - תיקו הוא מבחינת הפסד ענק לשתיהן.
    אני דווקא מאמין שבני יהודה היא זו שתצליח לצאת כשידה על העליונה, למרות תצוגה לא רעה של אשדוד מול בית"ר במחזור האחרון ולמרות הרכש שביצעו רביבו ובן זקן. אין לי הסבר הגיוני מדי להימור הזה, רק תחושה...

באופן טבעי, המשחק שהכי יעניין אותי יהיה של מכבי בקופסא. אני לא באמת זוכר מתי פעם אחרונה ניצחנו שם, ואני לא אופטימי במיוחד (מצד שני, מתי אני כן?). צריך לבוא ולתת הכל כדי לנצח, אבל גם אם הקבוצה הזו תוציא נקודה אני לא אבכה...
    חיזוק עדיין אין למכבי, והבלם האורוגוואי שעובר מבחני כשירות לא ישחק גם אם עבר בבקרה כיוון שאפילו לא התאמן עם הקבוצה עדיין. לעומת זאת, נתניה התחזקה בכמה שחקנים, במיוחד בחלק הקדמי, וזה לא מעודד אותי במיוחד לאור ההגנה המרשימה שהצגנו נגד קרית שמונה...

אני לא חושב שיש עוד משחק ששווה התייחסות במחזור הזה. אין ספק שאני אעקוב אחרי התוצאות של הפועל והרצליה, אבל לא מדובר במשחקים מרתקים במיוחד, כשאפשר רק לקוות לתצוגת כדורגל טובה בין קרית שמונה למכבי חיפה

2. hamode17 Member

תאמין לי מוחמד שהבעיה שלנו היא לא גנאים (למרות שהוא לא ברמה לליגה זו כמו שאמרת), הבעיה הרצינית בקבוצה שלנו היא אי השקט מסביב לקבוצה, ישנם כל מיני דיבורים סביב כוכבי הקבוצה שחוזים את עתידם בקבוצה , פעם אליה רוצה לעזוב לחו"ל יש לו כמה הצעות ברוסיה ורוצה לעזוב , קולמה מצד שני מקבל הצעה כספית יותר טובה מקבוצה בארץ ,ותוצאה לכך רוצה לעזוב או שיקבל שידרוג ואם לא מקבל שידרוג הוא מחרים את האימונים ,ובנוסף לכך כל הפסטיבל סביב בוזי האם הוא עוזב לחיפה או נשאר מפגש בין ציזיק לגנאים הגיעו להסכם או לא.
    עם סיום לכל הבלגאנים סביב הקבוצה בסיום חלון ההעברות אני מצפה להרבה שקט בכל המערכת ,ולתוצאות יותר טובות עם יציבות בתוצאות .

3. Sergio Ramos Member

מחזור פורה והרבה משחקים מאוד מעניינים לטעמי,

משחק עונה של קרב תחתית הולך להיות בין אשדוד לבני יהודה. שתי הקבוצות באותו מצב בערך, שתיהם בקרשים, חסרות מוראל, וכבויות לאורכה של כל העונה עד כה. שתי הקבוצות חייבות את שלושת הנקודות, ולדעתי שתי הקבוצות יבואו לחפש ניצחון ותקוף. לא יעזור לאף אחת מהן תיקו. במצב כזה, הדברים ישארו אותו הדבר. שתיהם באותו מצב, שתיהם חייבות 3 נקודות ינסו לצאת מהמשבר אחת על גבי השניה.

קריית שמונה ומכבי חיפה זה עוד משחק שאני ממש מצפה לו. שתיהם בכושר טוב. חיפה במגמת עליה כבר הרבה זמן, ועברת תהליך השתדרגות. קרית שמונה מוכיחה שמונה מוכיחה שהיא קבוצה ראויה ויודעת לשמור על יציבות. מפגש קשה לשתי הקבוצות שיכול להתפתח לכל כיוון.

4. GAL_XD Member

אמנם בני יהודה - מ.ס אשדוד זה קרב תחתית גורלי אבל אין ספק שמ.ס אשדוד מגיעה בתור פייבוריטית ,
    ראינו מה היא מסוגלת לעשות ואיך היא שיחקה מול בית"ר בשבוע שעבר , אז נכון , בית"ר לא היתה בשיאה ,
    אבל מ.ס אשדוד ניצלה טעות בהגנת בית"ר והבקיעה ...

לגבי בני יהודה , המצב של הקבוצה מאוד קשה .. חשבתי שאלי כהן , המאמן עם הנסיון , היה מציל
    את הקבוצה ומוציא אותה מהקו האדום אבל היא רק התדרדרה יותר ...
    ושום תוצאה , פרט לניצחון , לא תהיה טובה להם ... הם חייבים לקחת את 3 הנקודות !

אם מותר להמר כאן .. אז הייתי הולך על X/2 .. אני לא רואה את בני יהודה לוקחת את מלוא הנקודות ..
    פשוט לא רואה !

5. Raulito Madridista

אני האחרון שמצפה מחר מארבייטמן לעשות משהו. הוא לא שיחק המון זמן, הוא חלוד ועדיין הקישור של הקבוצה רע מאוד. מה שכן, אני מקווה שחזרתו של מזואה אנסומבו תקשה על בני-סכנין לצאת קדימה. במשחק נגד מכבי הרצליה, כל שני פסים שלהם והם דילגו הלאה והגיעו לרחבה שלנו, זה היה מזעזע. רמי דואני שחוזר להרכב חייב לקבל ביטחון ולחזור לשחק כמו בשנה שעברה. טלקיסקי היה חלש נגד מכבי הרצליה ואני מקווה שזה היה 'מופע' חד פעמי שלו. מאוד ברור את מי צריך לעצור בחלק הקדמי. אנחנו משחקים נגד קבוצה חזקה ומאוזנת, אך נראה שהם במומנטום רע. מעניין אם בוזגלו יידע לעשות את הסוויץ ולהיות מרוכז במשחק או שכמו נגד בני-יהודה הוא יהיה חושך, אני כמובן מקווה לאופצייה השנייה.

אני מקווה שאשדוד תפסיד לבני-יהודה ואלון חזן יפוטר. אני ממש לא מבין מה הסיבה להחזיק אותו. הוא כבר הבין שהוא נכשל וסוף סוף נפל לאידיוט הזה האסימון, ובאשדוד מתעקשים. נכון, הוא היה שחקן עבר גדול בקבוצה והוא לא סתם מאמן, אלא הוא איש חשוב במערכת, אך עדיין, יש גבול ואשדוד נראית קטסטרופה. תראו כמה זרים הוחלפו שם העונה(מישהו אמר איימאר?). הקבוצה כבויה, נקודה. בבני-יהודה העניינים נראים אחרת. יש מלחמה ורצון אבל לא בטוח שיש אמונה. איבנוב יהיה גם הפעם בזכוכית מגדלת, עם שריקי אולי יהיה לו קל יותר לשתף פעולה. אצל בני-יהודה, בלדוט מוסט לעמדה קדמית והאמת לא ראיתי מהשחקן הזה משהו חיובי חוץ מלחימה כבר הרבה זמן.

מכבי פ"ת נראית זוועה והיא לא מסוגלת לנצח את בית"ר י-ם בכושר כזה, בטח שלא בטדי. נכון שהמוליכה גם לא מבריקה, אבל לה יש את הכישרון בהתקפה שיכריע עבורה את המשחק.

אני חושב שחיפה לא תנצח בק"ש, שנראית טוב ולא הייתה רחוקה מלנצח בבלומפילד. הקבוצה של בן-שמעון והקבוצה של רוני לוי חזקות מאוד ביציאה למתפרצת. המשחק הזה הוא מבחן לשתי הקבוצות, שפוגשות יריב קשה. בואו נראה אם חיפה מסוגלת לנצח קבוצה ממושמעת טקטית, חכמה ומהירה כמו ק"ש, והאם הקבוצה של בן-שמעון לא תחלק מתנות יותר. למכבי חיפה אין קשר אחורי טבעי וזה ייגרום לה קצת לרדיפה אחרי השחקנים של ק"ש, שמדהים לראות אותם יוצאים קדימה. כל מסירה מגיעה למקום הנכון ובזמן הנכון. אם אני רוני לוי אני מצמיד את כיאל לצרפתי.

יש לכפר-סבא הרבה מה לתקן. היא נראתה זוועה נגד מכבי חיפה, החלק האחורי לא היה קיים. קיימת אכזבה מחלוץ הרכש ביל גונזאלס, שההספק שלו ב-180 דקות במדי כפר-סבא הוא שער עצמי נגד הפועל ואולי 10 נגיעות בכדור בשני משחקים(טוב הוא גם סחט פנדל לכפר-סבא בבלומפילד אבל אני מפיל את האשמה על בונדר האידיוט שחלם) ולכן אבי קנפו ייפתח בהרכב. אני בספק אם הוא יביא את הישועה. גם ישראלביץ לא משחק, זה מריח לי כמו הזדמנות של הרצליה להוציא נקודות, תוסיפו לזה את המאזן העלוב של כפר-סבא בבית - לא ניצחה שם העונה ותקבלו משחק שהרצליה בהחלט מסוגלת להפריע. חשיבות גדולה יותר ללוז לנהל את המשחק בהיעדר ישראלביץ. נראה שלוז קצת מתחבא בכפר-סבא ולא לוקח יותר מדיי סיכונים, הוא משאיר לישראלביץ את העבודה הקשה והוא 'מידי פעם' בא לעשות משהו מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/08
  6. יהודה ברוך Member

לפי דעתי המשחקים המענינים של המחזור הם:

1. בני יהודה-אשדוד. שתי הקבוצות החלשות בליגה, שנמצאות במצב מסוכן מאוד בתחתית. שתי הקבוצות חייבות נצחון והפסד עלול לגרום לנזק בלתי הפיך. אני חושב ששתי הקבוצות ישחקו באופן זהיר, ללא בטחון ולא יתקפו עם הרבה שחקנים אני מריח תיקו זוועתי בבלומפילד.

2. ביתר- מכבי פתח תקווה. שתי הקבוצות נמצאות בתקופה רעה, אבל ביתר במצב פחות גרוע ומארחת את המשחק בטדי, באופן כללי ביתר קבוצה טובה יותר. ביתר ככל הנראה תנצח, הלוואי שאני טועה.

קריית שמונה-מכבי חיפה. שתי הקבוצות מגיעות במומנטום טוב. חיפה תגיע נחושה יותר כשהיא רוצה לצמצם באופן זמני לפחות את הפער מביתר. אני הולך עם תחושת הבטן החיובית שלי, חיפה תנצח.

7. GAL_XD Member

לדעתי גם הפועל ת"א - בני סכנין גם משחק מעניין , אמנם לא יותר מהשלושה שהזכרת אבל עדיין
    זה מסקרן לראות קבוצת תחתית שהשתדרגה ועברה שינויים החודש לבין קבוצה שלא ידעה שקט בשבועות
    האחרונים [ פרשת איליה יבוריאן , בוזגלווווווווווו בעיקר ... ] ולדעתי המשחק יתפתח לכיוונים שונים ...
    זה לא תלוי בבני סכנין , כי אנחנו יודעים מה היא מסוגלת לעשות ..
    זה תלוי אך ורק בהפועל תל אביב ! במחזור האחרון נגד מכבי הרצליה היא שיחקה לא רע [ יחסית למיקום שלה בטבלה ] ואני מאמין שגם בבית , בבלומפילד , היא תיתן את הכל ...

8. King Kenny Member

דור, דואני לא פותח אלא באדיר. אני לא מבין את הקרדיט הבלתי נגמר שגוטמן נותן לבאדיר, באדיר משחק גרוע כבלם וגם הוא מוריד לדואני את הבטחון.
    כל מה שהיה צריך להגיד לומר לגבי המשחק הזה (הפועל-סכנין) כבר נאמר, משחק חשוב להפועל המשתפרת נגד סכנין שיורדת ביכולתה בשבועות האחרונים וכו'.

אז כל מה שנשאר לי להגיד זה יאללה הפועל! :aaarse:

9. בית"רי מלידה Member

חוסר השקט בסכנין נגמר, ובוזגלו יחזור לעצמו.

גם אחרי השידרוג בהפועל, סכנין טובה בהרבה, אבל בכדורגל הכל יכול להיות, מה גם שהמשחק בבלומפילד.

יא סכנין יא חביב, אודרוד אודרוב תל אביב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3112.Xxx עירוני קריית שמונה - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

שבת, ה-26/01/08, 17:00 בערב. האצטדיון העירוני בקריית שמונה. שופט - שי שטרית.

אם היו מספרים לנו בתחילת העונה שזה יהיה קרב על המקום השני, ודאי לא היינו מאמינים. מכבי חיפה, המדורגת שנייה, יוצאת למשחק חוץ קשה מול עירוני קריית שמונה, המדורגת רביעית.
    המארחת תרצה לנצח כדי להמשיך לרוץ בצמרת הגבוהה, האורחת תרצה את הנצחון כדי לסמל לקבוצה מהבירה שהיא עדיין לא ויתרה על הכתר.
    לפני פתיחתו של המשחק, יתקיים טקס לכבודו של הטניסאי דודי סלע.

עירוני קריית שמונה מיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-4 ובמאזנה ישנן 28 נקודות. במחזור הקודם סיימה הקבוצה בתיקו 2-2 בחוץ מול מכבי תל אביב של ניר לוין.
    הכחולים מהצפון רוצים מאוד להוכיח שהצלחתם היחסית עד כה אינה מקרית ואין כמו נצחון על הירוקים מהכרמל כדי להצהיר על כוונות. רן בן שמעון צפוי להנות מסגל שחקנים כמעט מלא, כאשר הוא מקבל את עמיר נוסבאום בחזרה, שצפוי ליטול חלק במשחק.

הרכב משוער: שביט אלימלך; עמיר נוסבאום, יניב לביא, סלאח חסארמה, ברק בכר; עבאס סואן, ג'ואל צ'רסוואה, עמנואל אמנגואה, גיא צרפתי; וויאם עמאשה, יובל אבידור.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/923825/YE0560078_wa.Xxx
    יהנה מסגל שחקנים כמעט מלא. רן בן שמעון.

מכבי חיפה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-2 ובמאזנה ישנן 30 נקודות. במחזור הקודם ניצחה הקבוצה 3-0 את קבוצת הפועל כפר סבא של אלי אוחנה.
    חניכיו של רוני לוי יודעים שמצפה להם משחק לא קל, אך אם ברצונם להדביק את הפער מבית"ר ירושלים, עליהם לנצח גם במגרשים קשים. הירוקים קיבלו במהלך השבוע זריקת עידוד, עם החתמתו של רנה לימה, הקשר האחורי הארגנטינאי שהגיע ממועדון הפאר ריבר פלייט. הקשר טרם עבר בהתאחדות ולכן לא יטול חלק במשחק.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ'; אלון חרזי, שי מימון, דייגו קרוסה, אלירן דנין; בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו, ליאור רפאלוב; יניב קטן, רנאטו.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/382/299.Xxx
    נספר כבר באופן קבוע בהרכב. ליאור רפאלוב.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמו שציינתי הקרב הממעניין ביותר יהיה בבלומפילד בערב בין בני יהודה לאשדוד, לא סתם קרב, קרב הישרדות. הקבוצה שתפסיד לשנייה היא קבוצה שהמשבר שלה רק יחריף, היא תפסיד ליריבה ישירה בתחתית וזאת מכה מוראלית לא קטנה, לא צפוי משחק גדול אבל אני מקווה שלפחות נראה הכרעה.
    הפועל ת"א הרוויחה 3 נקודות בצורה מעורערת מאוד שבוע שעבר, אני עדיין מחכה למשחק טוב של האדומים וניצחון אמיתי, לדעתי הוא לא יגיע היום, סכנין אולי בתקופה לא משהו אבל הקבוצה הזאת אוהבת לשחק במגרשים אצל הקבוצות הגדולות, שם הם יודעים להראות את כל היכולות שלהם, מה גם שסכנין קבוצה פשוט יותר טובה ואם בוזגלו ישים בצד את עניין חיפה זה יהיה ניצחון של סכנין אם סיכוי קטן לבכורה חלומית של ארבייטמן שתשאיר את 3 הנקודות בבלומפילד.
    יהיה קשה מאוד לחיפה לנצח בקרית שמונה, קרית שמונה קבוצת ביתמצויינת, לדעתי בלי הפסד ביתי עדיין, וחיפה אומנם בתקופה טובה אבל עדיין שוטפת או מרשימה בצורה כזאת שאפשר להיות בטוחים שהיא תנצח בקרית שמונה, המשחק הזה יכול ללכת לכאן או לכאן וניצחון של קרית שמונה ממש לא יחשב הפתעה.
    ובטדי... משחק שצריך להיות קליל לאלופה, פ"ת בכושר רע, בית"ר חזרה לנצח, היא לא צריכה להקשות על עצמה, אבל ברור שזה מה שיקרה.. עוד משחק חלש... שער משום מקום ו-3 נקודות... כרגיל.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולי תקווה שהמשחק של עירוני קריית שמונה ומכבי חיפה יסתיים בתיקו. המירוץ הולך להיות קשה מאוד וכל קבוצה יכולה לקרוא תיגר על הסגנות ולכן מתאים לי מאוד ששתי הקבוצות הללו תאבדנה נקודות. היתרון המקצועי נמצא בצד של מכבי חיפה, שנמצאת בתקופה טובה מאוד. היתרון הפסיכולוגי נמצא בצד של עירוני קריית שמונה, שעוד לא הפסידה משחק ביתי. אני מקווה מאוד שזה גם לא יקרה לה היום. אם כבר מישהי צריכה לנצח, אז שזו תהיה הצפונית יותר.

בני יהודה חייבת להוציא 3 נקודות מהמפגש מול מועדון ספורט אשדוד. נצחון, והיא חוזרת לחיים. כל תוצאה אחרת תקשה עליה מאוד את המשך הדרך בליגת העל ויחשב לברוך רציני.

במפגש של שתי האדומות, אני מקווה מאוד שהפועל תל אביב תנצח, כדי שבני סכנין תתרחק מהצמרת. הפועל תל אביב נראית לא רע במחזורים האחרונים ועם הצטרפותם של שלומי ארבייטמן ועומרי קנדה, הם מקבלים זריקת עידוד. בני סכנין לא נראית טוב כבר כמה מחזורים וכדי לנצח היא תצטרך לשפר את המשחק שלה.

בית"ר ירושלים אמורה לנצח את מכבי פתח תקווה, אבל אני לא פוסל שום דבר במשחק הזה. בית"ר ירושלים לא מצליחה ליצור יתרון על היריבות שלה ועם ריכוז מצד הלוזונים, הם יכולים לנצח את המשחק הזה.

בשחזור של גמר גביע הטוטו, אני צופה נצחון של מכבי הרצליה. כל קבוצות השרון (מכבי נתניה, הפועל כפר סבא, מכבי הרצליה) מצליחות טוב יותר במשחקי החוץ מאשר במשחקי הבית.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בדיוק אבירם ובגלל זה כפר סבא תנצח... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

חתיכת בלבול. זכרתי שבשבוע שעבר מכבי הרצליה אירחה את הפועל תל אביב בבית, אז הסקתי מזה שמדובר עבורה במשחק חוץ. מעניין לראות האם היום הקללה תוסר.

15. מקסים לנגו Member

בינתיים מי שמשחקים זה הפועל ת"א עם בני סכנין ומלבד המבול שלא מפסיק לרדת כל המשחק בבצורת אחת גדולה - הקבוצות לא כובשות והשופט, ליאני, מסרב לשרוק לעבירות ברורות.