מחזור 16: El Clasico

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י amirb91, ‏8/12/11.

1. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

התיחסות קצרה לשאר המשחקים היום(כי בכל זאת יש עוד דברים מלבד הקלאסיקו)

לסביליה יש צ'אנס להעפיל לפחות זמנית למקום הרביעי, הקבוצה צריכה את הניצחון הזה בשביל לחזור ולתפוס את המקום הזה שהיא כל כך רוצה, זה נראה כאילו החלק ההתקפי של סביליה התחבר חזרה ביום שני. תיקו או ניצחון של לבאנטה לא יפתיע אותי כי סביליה לא יציבה עדיין ומסוגלת לאבד נקודות בכל מקום אבל אני מאמין שסביליה תנצח היום ולפחות עד מחר תתפוס את המקום הרביעי.

בטיס מגיעה למשחק הזה במשבר עמוק שרק מחריף שבוע אחר שבוע, משחק אחרי משחק בטיס רק מדרדרת ולמרות המחצית השניה הטובה שלהם בפמפלונה הקבוצה לא מסוגלת לאגור נקודות.
    לצערה הם פוגשים את הקבוצה שאולי הכי אוגרת נוקדת בלי קשר ליכולת שלה ככה שאני לא רואה אותם מוציאים משהו מהמשחק היום, גם אם ולנסיה תגיע למשחק הזה פגועה ועדיין לא התאוששה מההדחה וההפסד לצ'לסי אני עדיין רואה את ולנסיה מגרדת עוד ניצחון לא משכנע ומתבססת חזק מאוד למעלה כשהיא דבוקה לברצלונה וריאל.

2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.barcelonareporter.com/img_uploads/Sevilla_vs_Levante_La_Liga_2011.Xxx
    לבאנטה נגד סביליה
    שעה: 19:00 שעון ישראל.
    שופט: אלפונסו אלבארז איזקורדו.

בצל הקלאסיקו הגדול שיש היום, יתרחש גם משחק צמרת בין לבאנטה, שתיאבק כדי להישאר בצמרת ולהראות לנו שמה שהביא אותה למקום הזה הוא לא מזל טוב ותקופה רעה של היריב, ובין סביליה, כשהקבוצה מהמקום החמישי רוצה לעלות למקום הרביעי לפחות, שם נמצאת לבאנטה, כך שזוהי ההזדמנות הכי חשובה וגדולה בכדי לעלות או לרדת מקום אחד בטבלה.

לבאנטה עוד יכלה להבטיח את המקום הרביעי לפחות עד לתחילת 2012, אם היא הייתה משחקת כמו מול מלאגה או מול ריאל מדריד בכל משחקיה עד כה, ולא להגיע בשאננות כמו שהגיעה במשחקה מול אוסאסונה, או בפאניקה כמו שהגיעה בהפסד 5-0 לברצלונה. זו יכלה להיות חופשת חג המולד הכי טובה בהיסטוריה של המועדון הולנסיאני. בשביל זאת, המאמן חואן איגנסיו מרטינז צריך לעלות עם ההרכב הכי חזק שלו כרגע, אך זו תהיה קצת בעיה מכיוון שלא כל לבאנטה בריאה וכשירה. מי שייחסר ללבאנטה הוא המגן השמאלי הוותיק אסייר דל הורנו, שנפצע במשחק הקודם מול ברצלונה למשך חודשיים. מי שייחזרו לסגל הם הקשר נאנו שחוזר לסגל לאחר שהחלים מהפציעה בברך שהייתה לו, עוד שחקן שחוזר מפציעה הוא חואנלו, מלך שערי לבאנטה העונה יחד עם ארונה קונה ואחד השחקנים הכי חשובים במערך שלה. עוד שחקן גדול שיחזור לשחק הקיץ הוא חוסה ברקרו שהגיע הקיץ מנומנאסיה בהעברה חופשית, והוא אחראי לחלק גדול מהשערים של לבאנטה העונה. ואם כבר דיברנו על ארונה קונה, אז השחקן שמתוך 40 משחקים בסביליה הבקיע רק שער אחד, ללא ספק מצא את עצמו בלבאנטה עם 5 שערים תוך 13 משחקים וכל זה כשהוא נמצא תחת השאלה מסביליה. אני גם בספק אם השחקן עצמו ירצה לחזור לאנדלוסים במידה ולבאנטה תמשיך לבלות בצמרת.

אז בפי שאמרתי, לבאנטה ניצחה רק פעם אחת בכל חמשת משחקיה האחרונים. היא יכולה להתנחם בכך שניצחונה היה השפלה 0-4 לזכות לבאנטה נגד ספורטינג גיחון. סיקור על שלושת משחקיה האחרונים: משחק גדול מול אתלטיקו נגמר בתוצאה 3-2 לזכות הקולצ'ונרוס ולרעת לבאנטה. פיצי הבקיע ראשון במשחק (דקה 69), אך צ'אבי טורס לא התעכב עם שער השוויון (דקה 72). אדריאן הקפיד להחזיר לאתלטיקו את שער היתרון 3 דקות אח"כ. דייגו דאג להגדיל את הפער לשני שערים בדקה ה-83, ועוד שער ניחומים של רובן סוארז לא כ"כ עזר ללבאנטה לצאת מהמשחק עם נקודה לפחות. במחזור שאח"כ, לבאנטה הביסה את גיחון 0-4 במשחק טוב מאוד של הצפרדעים מולנסיה. ברקרו הבקיע ראשון (דקה 20), ו-ואלדו דאג להמשיך את החגיגה בדקה ה-47. ארונה קונה סיים את מסכת השערים עם צמד שלו (דקות 52, 62). במשחקה האחרון עד כה, לבאנטה הושפלה אצל ברצלונה 0-5, משחק שבלבאנטה ירצו לשכוח. פברגאס התחיל עם צמד (דקות 4, 33), כשגם איזק קוואנקה הבקיע ארבע דקות אח"כ. מסי הבקיע גם הוא (דקה 55) ו-6 דקות לאחר מכן אלכסיס סאנצ'ז הבקיע את החמישי.

http://img32.imageshack.us/img32/6306/90569121.Xxx
    בלסטרוס הבלם לא הצליח להסתדר עם מסי בשבוע שעבר.

הרכב משוער: מונואה, ונטה, בלסטרוס, נאנו, חואנפראן, טורס, פארינוס, ואלדו, ברקרו, חואנלו וקונה.

אמנם משחק זה אינו משודר בטלוויזיה בישראל, אבל גם בלי שידור ניתן להבין ששתי הקבוצות נמצאות בכושר נפלא. כמובן שזו לא העונה (עד כה) הכי טובה בקריירתה בניגוד ללבאנטה, אך אנחנו עדיין צריכים לבוא לקבוצה האנדלוסית בציפיות גבוהות. למעשה, סביליה רוצה להגדיל את רצף הניצחונות לרצף באמת אמיתי של שלושה משחקים. הקבוצה של המאמן מרסלינו גרסיה טוראל כנראה תשחק במערך של 1-4-1-4, עם ארבעה קשרים קדמיים, חלוץ אחד ורק קשר אחורי אחד. אמנם סביליה יכולה להיפגע מזה קשות כי לבאנטה יודעת איך לעשות צחוק מהגנה כזו. אך אם שני ההרכבים המשוערים באמת יהיו נכונים וההרכבים הרשמיים, אך שני שחקני האגף ההתקפיים חסוס נאבס ומאנו דל מוראל צריכים לחגוג על שני המגנים ונטה וחואנפראן, אחד הוא בכלל שחקן ספסל מאוד בינוני, והאחר הוא מגן שבד"כ עושים ממנו צחוק. פרוטי יהיה הפצוע היחיד של סביליה, לאחר שספג פציעה בגיד הברך במשחק מול חטאפה. מאנו דל מוראל, שהוא גם מלך שערי סביליה העונה עם שישה שערים, יועדף בהרכב על פני הקשר אמיליאנו ארמנטרוס באגף. נתונים אצל סביליה לקראת המשחק: בכל תשעת המשחקים הקודמים של סביליה מול לבאנטה היא ניצחה. מאמנה מרסלינו היה בעצמו שחקן לבאנטה בעונת 1990/91, שהייתה גם עונת הפרישה שלו מכדורגל מקצועי.

למרות שסביליה ניצחה בשני מחזוריה האחרונים בלה ליגה, אך שני אלה היו הניצחונות האחרונים שלה בשבעת המחזורים האחרונים. בכ"כ קלות היא הצליחה להגיע אליו בזכות פתיחת עונה טובה, אך אז משהו השתבש, וסביליה הציגה יכולת רעה מאוד במשחקיה בליגה. סיקור על שלושת משחקיה האחרונים: לפני משהו כמו 20 יום, סביליה הפסידה 1-2 לאתלטיק בילבאו במשחק שדווקא הציגה יכולת טובה יחסית לשלושת המשחקים שלה לפני. אנדוני איראולה, שחזר אז מפציעה כבש ראשון לזכות בילבאו בדקה השישית, אך נאבס הגיע עם שער השוויון 9 דקות אח"כ. מי שדאג לניצחון של הבאסקים הוא דה מרקוס (דקה 71). במחזור שהיה לאחר מכן, סביליה ניצחה לאחר זמן רב בלי ניצחון, והיריבה הייתה סראגוסה. נגרדו כבש מפנדל בדקה ה-23. בסופו של דבר, גם חואן קרלוס מסראגוסה קיבל אדום בדקה ה-90 של המשחק. במשחק האחרון עד כה של סביליה, היא אירחה בביתה את חטאפה, ופה דוורא הלך לה ממש טוב עם ניצחון 0-3. פדריכו פאזיו הבקיע ראשון בדקה ה-33, כשמאנו דל מוראל, מי שהחליף את פרוטי שנפצע, דאג להמשיך את החגיגה עם שער בדקה ה-50. מי שנעל את מסכת השערים במשחק הוא פרדי קאנוטה עם שער עמוק בתוספת הזמן (דקה 92).

http://img684.imageshack.us/img684/9605/150862hp2.Xxx
    הרכב משוער: ואראס, קוקה, ספאחיץ', פאזיו, נבארו, מדל, באנס, טרוחובסקי, ראקיטיץ', מאנו דל מוראל ונגרדו.

חמשת המפגשים האחרונים בין הקבוצות:

סביליה 1-4 לבאנטה (2010/11)
    לבאנטה 4-1 סביליה (2010/11)
    סביליה 1-2 לבאנטה (2007/08)
    לבאנטה 2-0 סביליה (2007/08)
    לבאנטה 4-2 סביליה (2006/07)

3. riquelme1 Member

המשחק דווקא כן ישודר, בספורט 5 פלוס לייב.

4. Zizou10 Member

יש למישהו מושג כמה זמן לפני משחק יש הרכבים רשמיים? שעה? שעתיים?
    כבר לא נשאר לי ציפורניים...

לגבי המשחק - אין לי כח להתחיל לנתח אז אעבור ישר לשורה התחתונה, ריאל באים כאנדרדוגים ברורים לנוכח המפגשים בשנים האחרונות, שלא יהיו פה טעויות, ובגלל זה חובת ההוכחה עליה. לפי מה שנראה מוריניו יעלה (בצדק או שלא) עם הרכב זהיר יותר הכולל שלושה קשרים אחוריים. הוא גם לא יגיד את זה אבל הוא ישמח לתוצאת תיקו היום ואם אפשר לגנוב 0-1 קטן בכלל יהיה מצויין. הלוואי שאני טועה והוא יפתח במערך הרגיל 1-5-4 שעם שיבוץ השחקנים המתאימים גם בה אפשר לנצח ולא להתפרק.
    בקיצור,ריאל צריכה לבוא במגמה לנצח, אם זה יקרה במערך כזה או אחר, אני בכלל לא בטוח. בכל מקרה אני מאד פסימי לגבי היום ומאמין שכתוב על המשחק הזה תיקו או נצחון לברצלונה. מקווה להתבדות

Hala Madrid!

5. Charlton Member

6. Keyser Söze Member

תמיד חייב להיות איזה חכמולוג שיוצא נגד דעתם של הרוב ומנסה לגמד אירוע עצום כמו קלאסיקו, לא מפתיע שהפעם זה מלר האנגלופיל המאוס והטרחן.
    לא משנה מה יגידו, אין משחק יותר גדול מהקלאסיקו, גם לא גמר המונדיאל/צ'מפיונס.

7. riquelme1 Member

מעניין, רק לפני כמה ימים הוא אמר שהמשחק הזה כל כך גדול, שהוא מתחיל בשבת ונגמר בראשון. כנראה התיסכול מההדחות של הסיטי והיונייטד לא עברו לו, והוא מצא משחק כדאי להוציא את זה. הפנים של מלר אחרי ההדחות של המנצ'סטריות אמרו הכל, הוא לא הפסיק להגיד ששתיהם יעלו לשלב הבא, ובסוף טעה.

אז כן מלר, אין כמו הקלאסיקו, ולא, לא הדברי של גלזגו לא יותר מרתק.

בכלל, כל הכתבות בספורט 5 לפני הקלאסיקו הם פשוט מביכות ומורידות את האתר הזה לשפל חדש, הכתבה על האוברייטדים בכלל עברה כל גבול.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/11
  8. אלי מתחן Member

נראה לי שפשוט נגמר להם על מה לרשום. כל שנה יש שניים כאלה לפחות, שנה שעברה עם 5, מה כבר אפשר לחדש?
    בכל מקרה אין ספק שמדובר במשחק הקבוצות הכי גדול בעולם, זה לא מוריד מהערך של משחקי כדורגל אחרים בעולם כמו שרוב "חובבי" הישראלים מבטלים בהינף יד.

9. Raulito Madridista

האם גם אדון סרחיו ראמוס לא 'מצלצל' לך ככה בין השורות עם התבוסות האחרונות? ב-5:0 וה-6:2 הוא היה השחקן הכי גרוע על המגרש. ויאה שהיה במשבר חגג עליו בלי הפסקה ואני עדיין זוכר שנה וחצי לפני זה את ניסיון המספרת המגוחך שעלה בגול ששינה מומנטום. גם קסיאס אגב שותף באותן תבוסות. אבל לעניין - לאס שחקן בלי שכל אבל הוא מכסה שטחים הרבה יותר טוב מחדיירה והוא יוציא אותנו קדימה למתפרצות יותר מהר. הכל יהיה בסדר עד שייקבל את הצהוב שלו. היית מעבה את הקישור האחורי עם גראנרו במקום? עדיף שלא.

אגב, לטעמי מוריניו הריח שגוארדיולה יבחר בארבעה קשרים מרכזיים על חשבון פדרו\אלכסיס סאנצ'ז ולכן שינה את המערך ההתקפי הרגיל, ובמקרה כזה הוא פוגע בול. אני מאוד חושש מהנעת כדור מתסכלת של ברצלונה ועם פברגאס שנכנס לרחבה בתזמון מצויין זה מאוד מסוכן. עוד לא פורסמו ההרכבים הרישמיים אבל אני לא רואה שום סיכוי שמוריניו מפתיע ופתאום קאקא או אוזיל משחקים ולא לאס.
    בנוגע לבנזמה - למרות שמדובר בקלאסיקו הוא כן מסוגל לעלות לשחק בסלוו-מוושן ולפזר אדישות וזה מפחיד. היגואין יותר חד מול השער, נע תמיד לעומק ואולי הוא כח עדיף בהתקפות מתפרצות. אני הייתי בוחר בגונזו שחוגג היום יום-הולדת! הילד כבר בן 24 וואי...אני זוכר את המבט הביישן שלו במשחק הבכורה..

נושא אחר שעלה כאן - הסיקור התקשורתי לקראת המשחק - אכן כתבה מביכה מבית היוצר של ספורט 5, חבל. פתחו ג'ורה על היגואין, הגזימו עם גוארדיולה ועם מי לא. בקיצור חוץ מרונאלדו ומסי ליכלכו שם על כולם, אבל זו הייתה המטרה מלכתכילה - ליצור פרובוקציות. רק 'וואלה ספורט' התייחסו למשחק הזה כראוי אבל זה לא מפתיע. אהבתי את כתבות הצבע על ויאה, די-מאריה, חמשת השערים הגדולים ועוד. וגם 'הסיקור' שלנו פה בפורום של כל המנהלים פה היה יפה.

עוד מעט מתחיל, איזה לחץ!
    ככה הברנבאו צפוי להיראות:

http://s4.as.com/prom/201112/pro_photo1323534625.Xxx

10. JR-Riquelme Member

בפעם הראשונה אחרי כמה שנים שאין לי מושג מי תיקח אליפות בספרד וכרגע נראה שזו תהיה ריאל- היא פשוט הרבה יותר חדה במשחקים שלה וההאמת? זה נראה כאילו היא הולכת לנצח את כל המשחקים שלה עד סוף העונה אבל בכל הנוגע לקלאסיקו עדיין אני לא רואה אותה מתמודדת עם המכונה של פפ... אין לה עדיין תשובה ראויה למרכז השדה של ברסה. יכול להיות שהפעם זה יהיה טיפה יותר שקול כי באמת שמוריניו שיפר את מרכז ההגנה שלו אבל עדיין ברסה תהיה בשליטה מוחלטת והיא כבר תמצא את הדרך לשער. אז כמו בכל קלאסיקו השקעתי כבר את הכסף על הקטאלונים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    הימור שלי בשביל הספורט- 4-2 לברסה

ובנוגע לכתבה של ספורט 5 פשוט ביזיון לאתר והיא לא צריכה לקבל הרבה יחס וחבל שאנשים בכלל כתבו שם טוקבקים היו צריכים להשאיר אותה ריקה  

11. אלי מתחן Member

ברצלונה לא תהיה בשליטה מוחלטת. המשחק בכל זאת בברנביאו, וריאל שיפרה את המשחק שלה בהרבה מאז המשחקים בעונה שעברה.

12. פריד טאהר Member

ההרכבים :-

ריאל מדריד:-

קסיאס
    מרסילו, פיפי, ראמוס, קואנטראו
    אלונסו, לאס
    אוזיל, רונאלדו, די מריה
    בנזימה

13. פריד טאהר Member

ברצלונה:-

ואלדס
    אלבס, פויול, פיקה, אבידל
    בוסקטס, צאבי, אנייסטה
    ססק, מסי, אלכס

14. פריד טאהר Member

מה זה לעזאזל!

15. riquelme1 Member

ברצלונה:

זה יהיה או 4-3-3 או 3-4-3:

ואלדס
    אבידאל, פויול, פיקה, אלבס
    איינסטה, בוסקטס, צ'אבי
    ססק, מסי, אלכסיס

ההרכב הכי טוב שפפ יכל לעלות, שאלבס ישחק יותר בקישור ולא ממש כמגן, למרות שאני מאמין שהוא יעשה הרבה הגנה, וייה שבכושר רע בספסל, ססק בהרכב.

מוריניו מפתיע מאוד ועולה בהרכב הרגיל, ולא ב4-3-3 כפי שהיה רשום בתקשורת, לדעתי זה סיכון גדול נגד קישור כל כך חזק ודומיננטי כמו של בארסה.