מחזור 16: הזאבים מובסים בברמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Yotam, ‏9/12/11.

1. BayernFan Member

לא אמרתי שזו הסיבה שנפסיד, אמרתי שאני רוצה כבר כמה שבועות שהתוצאות חופפות אז זה ההימור שלי. אם נפסיד זה יהיה כנראה בגלל היכולת הלא משהו שאנחנו נמצאים בה מאז הפציעה של שוויני, למרות הניצחון הגדול על ברמן. כמובן שאני מקווה שיופ חיבר את הקבוצה באימונים ועכשיו גם ששוויני חסר נוכל לנצח משחק ולהראות כמו קבוצה שרוצה להגיע לטרבל השנה.

2. rashe18 Member

איזה מזל רע לדורטומנד!
    איבוד 2 נקודות מאד יקרות.
    חבל.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

החוסר עיקביות של השופטים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    מילא אתה מוציא צהובים לשחקנים של שטוטגארט בגלל "עבירות" על רובן, אבל בפעמים שההולנדי לא מקבל עבירות צריכים גם לו לתת צהובים.
    כל מה שרובן עשה במחצית הראשונה זה לזרוק את עצמו בכל פעם שלקחו לו את הכדור.
    ויש עדיין פתים שנופלים בזה...

ולא שיובן משהו אחר, באיירן יותר טובה משטוטגארט, בהרבה, אבל זה מה שהם צריכים את ההצגות האלו?
    עדיף כבר את אלאבה בקישור האחורי וקרוס ומולר במקומות הטיבעיים שלהם. זה כבר יסדר לפחות רבעייה היום (גם אם שטוטגארט ב 11 שחקנים).

שחקנים כמו רובן מוציאים את החשק לראות כדורגל.

בצד של שטוטגארט, ניסיון יפה של ברונו עם גבהארט ושיבר.
    הראשון לא רע, אבל כרגיל שחקן טיפש, השני עדיין לא השתלב.
    אבל אני האחרון שיתלונן על זה ששחקנים צעירים גרמנים ישחקו בהרכב במקום כל מיני יצורים א לה קקאו (שדווקא למשחק הזה ששטוטגארט ב 10 שחקנים מתאים יותר).
    מעבר לזה ההגנה פשוט גרועה (או שמא באיירן טובה?)

4. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה, זו הפעם הראשונה העונה בה באיירן מוחקת פיגור והופכת אותו לניצחון ועוד במשחק חוץ לא קל. נכון, זה היה משחק שהיה רחוק מלהרשים מול יריבה ששיחקה בחיסרון מספרי שני שליש מהמשחק אבל מילת המפתח פה היום היא אופי. סוף סוף הקבוצה הזו מראה אופי. כמה שהוא היה חסר עד עכשיו.

הפתיחה עוד נראתה סבירה עם הזדמנות ודאית של רובן להבקעת שער אך הוא העדיף להתמהמה ולנסות לחפש את גומז במקום לגלגל פנימה וחבל כי פחות מדקה אחרי זה נענשנו על זה בשער שהגיע בלי יותר מדי קשר לנעשה על הדשא עד עכשיו. בתור אחד שראה כמה משחקים של באיירן העונה, הייתי משוכנע שהנה האדומים שוב הולכים לדפוק את הראש בקיר עד לסיום המשחק אבל משום מקום הגיע גומז אחרי בישול נהדר של ראפיניה וקבע 1-1. בנוגע לאדום של מולינארו. העבירה הייתה עבירה של צהוב ללא שום צל של ספק אך היה מקום פה להפעיל שיקול דעת ולא להוציא צהוב שני מכיוון שרובן לא היה בדרך אל השער אלא העבירה נעשתה באמצע המגרש. למרות זאת, בשטוטגארט אין יותר מדי מה לבוא בטענות לשופט על קיפוח כי בסופו של דבר לא הוא זה שחרץ את גורל המשחק.

באיירן מצאה את הרשת בחצי השני וגם לאחר שער המהפך של גומז המשיכה ליזום ולשלוט במשחק בגוטליב-דיימלר שטדיון. ואז הגיעו החילופים הלא ברורים של היינקס. אתה שולט אבסולוטית במשחק, אתה מוליך מול קבוצה שהיא על הנייר פחות טובה ועוד עם נחיתות מספרית, אז למה אתה מוציא שלושה שחקני התקפה ומכניס במקום שלושה שחקנים בעלי אוריינטציה הגנתית? באיירן הזמינה התקפות ולא הייתה רחוקה מלספוג את השיוויון לקראת הסוף. כל זאת, במקום לשלב את פיטרסן או אוליץ ולחסל סופית את התקוות של השוואבים.

בכל מקרה, הנקודה החשובה במשחק היא כמובן האופי שהראתה באיירן שאני מקווה מאוד שהיא תמשיך להראות אותו גם בשלבים מאוחרים יותר של העונה.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא יודע על איזה אופי אתה מדבר כי מול קבוצה בינונית ב 10 שחקנים זה היה קרוב מאד לאיבוד שתי נקודות מיותר.
    באיירן כמעט ונתנה לשטוטגארט מתנת חג מולד מוקדמת, אבל השוואבים הקמצנים לא רצו לקחת כדי לא לקנות בחזרה מתנה בהמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמעט כל מה שאמרת נכון, רק שלמולינרו הגיע אדום ישיר ולא צהוב שני. ואופיר, אין דבר כזה להתחשב, אולי אצל אלי אוחנה או איציק זוהר יש, בכדורגל אמיתי, כשמגיע צהוב או עבירה או מה שלא יהיה נותנים את זה גם אם זה צהוב שני, גם אם זה פנדל.
    אה, ולירן, מעניין שלא התלוננת על הפנדל שלא נשרק על גומז בתחילת המשחק (שניות לפני הגול שלכם).

7. dudi Member

אם מולר היה משחק בימין, וזה שבימין בספסל מולינרו לא היה מורחק, ובאיירן לא היתה מתקשה. דעתי בלבד. מאוכזב בגדול, אבל לפחות בטבלה התקדמנו משמעותית.

8. aloneli Member

מולינרו קיבל צהוב שני בצדק.הוא פשוט נכנס ברובן בכל הכח ברגליים ולא ניסה בכלל לקחת את הכדור וגם העבירה היייתה מאחורה מה שעוד יותר מראה שהוא רק חיפש להיכנס בו.
    זאת עבירה מגעילה בעיקר שזה על שחקן שרק חזר מפציעה ארוכה,אסור להרשות דברים כאלה בליגה איכותית כמו הבונדסליגה.

9. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נדב, לא רק בליגות של איציק זוהר ודני נוימן השופט מפעיל שיקול דעת לפני הוצאת הצהוב השני. זה דבר שקורה גם ברמות הגבוהות ביותר. קח לדוגמא את הצהוב השני של ואן פרסי במשחק מול ברצלונה אשתקד. תן לי אוהד כדורגל אחד שישב מול המסך ולא צעק "למה לעזאזל?!".

שוב פעם העבירה של מולינארו בהחלט הייתה שווה צהוב, אך בשלב מוקדם כל כך של המשחק יכל השופט לא להיות מושפע מהתגובות של שחקני באיירן ולהפעיל שיקול דעת הולם.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע על איזה עבירה של ואן פרסי אתה מדבר וזה ממש לא משנה מה האוהד בבית צעק. עבירה של צהוב היא עבירה של צהוב וצריך ובכל מקום מתוקן מקבלים עליה צהוב, בין אם הוא שני ובין אם הוא ראשון. לא יתכן ששחקן שיש לו צהוב יוכל להשתולל יותר משחקן שאין לו צהוב, בלי קשר לדקה של המשחק ואיפה הוא מחליט להשתולל.
    מעבר לזה, שוב, העבירה של מולינרו היתה שווה אדום ישיר (ולא רק נדב אומר את זה, גם חבר שלי מרסל רייף ועוד כמה פרשנים אחרים).
    וכל זה לא גורע מזה שרובן יותר מידי פעמים עושה נפילות תאיטרליות מעצבנות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/11
  11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עזוב נדב, אף שופט לא היה מוציא אדום ישיר. וזה שחברים שלך חושבים אחרת רק מלמד שהם לא בקיאים בספר החוקים. לך תראה שוב את העבירה, הדבר היחידי שאולי מכוון לאדום ישיר זה רק הנפילה הדרמטית של רובן (מהלך שחזר על עצמו כמה פעמים במשחק).
    אני ראיתי אחר כך עבירות קשות (של טימושצ'וק לדוגמא או אפילו של הרניק) שלא נענשו בהתאם לקוו של השופט, אז שוב אם אתה מוציא צהובים על פעולה של שחקן מסויים תהיה עיקבי ותוציא גם לאחרים שעשו פעולות דומות. השליפה המהירה של הכרטיסים גרמה לו לאבד את המשחק.
    עובדה שהוא זכה לציון נמוך מאירגון השופטים (בלי שום קשר לאדום של מולינארו).
    ואתה יודע מה בא נמשיך עם התיאוריה שלך, תן אדום ישיר למולינארו, אבל תוציא גם אדום לרובן על 1001 התחזויות שלו במחצית הראשונה.
    ואני דיי בטוח שהייניקס אמר לו משהו במחצית, כי במחצית השניה הוא הפסיק עם ההצגות ועובדה ששחקן עם אפס אחוז יכולת הגנתית (גבהארט) הצליח די לשתק אותו.
    ומעבר לזה מתברר שגם אתה וחבריך נופלים בשבי של רובן שפשוט חיפש את ההצגה. אם הוא היה מקבל בתחילת המשחק צהוב על התחזות סביר להניח שהוא לא היה מנסה עוד פעם תיאטרלית ליפול וכתוצאה מזה לא היה צהוב.
    הפרשנים של SKY ד"א אמרו שהשופט יכול היה להבליג על הצהוב השני. מתברר שהכל בעייני המתבונן או האוהד.
    פנדל הגיע לבאיירן, מעבר לזה אני חושב שהשיפוט נטה יותר לצד שלכם, אבל זה כנראה פויינט אוף ווייו. אני ראיתי כל מיני עבירות של באיירן כדי למנוע את המתפרצות של שטוטגארט שאפשר היה לשלוף צהובים עליהם ויש גם שופטים שהיו עושים זאת, בהתאם לקוו שמלווה את השופט והשופט אתמול איבד את הקוו שלו אחרי ההשתוללות במחצית.
    ואכן יש דבר שנקרא התחשבות ברגע שבדקה ה 30 לשחקן יש כבר צהוב (במיוחד שהראשון לא היה ולא נברא).

בסופו של דבר אני מעודד משטוטגארט, בשני המשחקים האחרונים הקבוצה לא ניצחה, אבל רואים שיפור בכל אספקט (פרט לשטויות בהגנה). השילוב של שיבר ושל גבהארט מעודד (טימו אתמול במשחק טוב לדעתי).
    מה שכן שוב ברונו קרא את המפה מאוחר. כבר לקראת הדקה ה60 היה צריך להוציא את שיבר וגנטנר שכבר לא היה להם אוויר.
    קקאו לשם שינוי אתמול טוב וזה רק מחזק את הנקודה שלי שהוא טוב למשחקים כאלו (התבססות על מתפרצות).
    ההגנה היתה במחצית הראשונה גרועה בראשות טסקי וגם קוויסט. בשניה חל שיפור ובעיקר מאזה היה טוב מאד.
    אם ימשיכו ככה עוד אפשר לחלום על ליגת אירופה.

לגבי באיירן, אין ספק שהעייפות משפיעה, אבל בלי שווייני הקבוצה הזאת לא זוכה באליפות ולא תגיע רחוק באירופה. אם אני הייניקס אני מוותר עליו במשחק האחרון של הסיבוב ובגביע כדי שלא יקרה משהו והוא יהיה כשיר לסיבוב השני.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מילא אני לא יודע את החוקים. אבל מרסל רייף שראה כדורגל בחיים שלו יותר ממך וממני לא יודע את החוקים? אז אם אתה באמת מאמין בזה אז אין לנו על מה להתווכח.
    מולינרו בא בריצה ובעט בכל הכוח מאחורה ברגליים של רובן בלי שיהיה לו שום אפשרות להגיע לכדור. אם זה לא אדום מה כן?
    וגם הצהוב הראשון שלו היה צהוב ועל התחזויות לא נותנים צהובים תמיד, בטח לא כשהן נעשות איפה שרובן עושה אותן. שוב, גם אני לא מת על הנפילות המוגזמות שלו.

וזה שרובן לא עשה הצגות בחצי השני לא נובע מהוראה של מישהו. הוא פשוט בקושי נגע בכדור וכשכבר נגע פחד מאוד. ראו את זה על כל תנועה שלו. מולינרו הצליח במה שהוא עשה. הוא הוציא את רובן מהמשחק והפחיד אותו לחלוטין. יכול להיות שהוא גם הרוויח את העבודה שלו למשחק הבא. לפעמים דברים כאלה נשארים בראש של שחקן לכל העונה ואפילו לכל החיים ואז כשהם נתקלים בו בפעם הבאה הם לא משחקים.

13. dudi Member

אגב מה אתם בוכים?! אנחנו שיחקנו בלי שווייני הפצוע, וב 9 שחקנים בהיעדר ריברי, ומולר שהורחקו על ידי הייניקס.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב אחד בשם אודו לאטק אתה מכיר?
    אז הבן אדם אמר שלא היה אדום ושזה הרס את המשחק, ולא זה לא אמת מידה מבחינתי, פשוט אם אתה רוצה לשחק בשמות...
    ואני מציע לך שוב ושוב לצפות בסצינה, צהוב אני עוד מוכן לקבל, אבל הגירסא שלך כולל האדום זה לא מדוייק בעליל.

הוא רץ לכדור ופגע ברגליים של רובן, הוא אפילו נגע בכדור..

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ארון האנט פגע בסופו של דבר בכדור בשבוע שעבר. אז מה?
    בטח שהוא פגע בכדור אחרי שהעיף את שתי הרגליים של רובן מאחור בלי שום סיכוי להגיע לכדור מבלי לפגוע ברגליים.
    ראיתי את המקרה מספיק פעמים כדי להיות בטוח שמגיע אדום. ובכל מקרה בטח ובטח צהוב. ומה לעשות שהטיפש כבר קיבל צהוב לפני זה והטיפש גם עשה פאול מויתר במקום מיותר. מה שכן, הוא הצליח להשיג את מה שרצה. מאותו הרגע רובן היה מבוהל ופחד לגעת בכדור.

בנוסף, הוא לא גמר את המשחק. הוא רק עזר לכם. גם ככה לא יצאתם לשום התקפה. ככה היתה לכם סיבה ותירוץ לא לעשות את זה ובכל זאת הרווחתם כי אנחנו שיחקנו עם שחקן פחות. עם מולינרו על המגרש עוד חשבתם שאולי כדאי להתקיף מה שנתן קצת מרווחים. בלעדיו גם זה נעלם.