מחזור 16 בליגת העל: 0-1 לבית"ר על מכבי ת"א; עוד משחק ללא ניצחון לב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏30/12/16.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטענה שלי היא פשוטה, את דראפיץ', רוני לוי וחיים סילבס גם קבוצות פחות עשירות כמו מכבי נתניה והפועל רעננה יכולות להחתים וגם להשאיר אחרי עונה טובה. את רנה למשל רק הקבוצות הגדולות יכולות להביא.
    כשאין כסף, היכולת למשוך מאמן זר איכותי הוא קשה הרבה יותר. אם הייתי בני יהודה, הייתי מעדיף להביא מאמן ישראלי, מישהו כמו יוסי אבוקסיס או חיים סילבס על פני מאמן זר כי היכולת שלי למשוך מאמן ישראלי טוב גבוה בהרבה מהיכולת למשוך מאמן זר טוב.

amn ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  2. עידן444 Member

1. דרשו מאמן זר ומי קבע שהוא היה מביא סטנדרטים והישגים גבוהים יותר? בבית"ר העשירה דווקא מאמנים ישראלים הביאו הישגים וזרים חירבנו במכנסיים.
    2. חן עזרא נתן בנתניה עונה אחת מעולה. גם במכבי חיפה הוא הוכיח את היכולות שלו ומשהו הלך לאיבוד בדרך. מוגרבי היה בנתניה שחקן משלים וגם הוא נתן עונה אחת טובה עם מספרים מאוד לא מרשימים(3 שערים אם אני לא טועה). כשהוא חזר לנתניה מצרפת הוא לא הזכיר את השחקן שיצא וירדנו ליגה. אחר כך הצליח בסכנין(גם לא בהתמדה) ויכול להיות שהוא לא מספיק טוב למכבי חיפה. גם אצלנו תמצא אוהדים שישמחו לראות אותו חוזר ויש כאלה שלא. לגוזלן היום אין מקום בהרכב של נתניה כמו שלשון ויסמן אין מקום ובקצת שראיתי את שון ויסמן מאז שחזר מפציעה אני מעדיף אותו על גוזלן שהוא שחקן מאוד חד גוני ממה שראיתי. ויסמן נראה לי הרבה יותר מגוון.
    אם ב"ש תרצה שחקן מנתניה ותציע לו שכר גבוה אולי הוא ילך. אם מכבי ת"א תבוא ותציע יותר הוא ילך אליה. זה לא קשור לדיון.
    להתאקלמות של שחקן בקבוצה יש הרבה פרמטרים. שי הולצמן למשל הצליח כמעט בכל מקום בקריירה חוץ מבנתניה כולל במכבי חיפה.
    רוני לוי היה במכבי חיפה הרבה יותר גדול מאשר במכבי נתניה.
    איציק זוהר היה טוב בנתניה ולא פחות טוב ואף יותר בבית"ר.
    וואקמה יותר טוב בב"ש מאשר היה ברעננה.
    כל יוצאי מכבי ת"א ומכבי חיפה היו בטוחים שיהיו כוכבים בקבוצות קטנות וזה רחוק מלהיות כך במציאות.
    לבוא בפשטנות ובפסקנות ולהגיד שבקבוצת אמצע או תחתית יותר קל להצליח כי הדרישות או רמת המקצוענות נמוכות יותר זה פשוט לא נכון.

oFiRzZz ו-yakov_y אוהבים את זה.
  3. alexshw Member

זה כן נכון. שי הולצמן הוא השחקן הכי קלאסי של קבוצות קטנות בכדורגל הישראלי ובטח בנתניה מכירים היטב את מי שגידלו.
    והולצמן להזכיר זה שחקן שאחראי על אחד הרגעים הגדולים הראשונים של כדורגל ישראלי בגביע אירופה.
    שותף לאליפות מטורפת של מכבי חיפה ושותף לאליפות עם בית"ר.

מה לעשות שבקבוצה גדולה אתה נדרש ליותר יכולות וגם למנטליות אחרת מאשר בקבוצה קטנה. יש המון דוגמאות לכך.
    לצורך העניין גוזלן נתן חצי עונה ממש לא רעה ברעננה.

עבאס סואן עשה קריירה נהדרת בסכנין ונפל במכבי חיפה. יש את כל הדוגמאות של שחקנים שהצליחו בק"ש ונפלו במקומות אחרים.
    עכשיו רואים עד כמה קהת שוב מתקשה בקבוצה עם קהל.

4. עידן444 Member

לא הבנתי את הנקודה לגבי הולצמן.

יש רק שחקן אחד שהיה פער אדיר בין איך שהוא היה בנתניה לאיך שהוא היה בחיפה- ולא מזמן דיברנו על הבעיה הקשה שלו בראש- אלן מסודי.
    רוני לוי היה בינוני בנתניה והיה גדול במכבי חיפה.
    ז'אנו היה נחמד בנתניה והפך לאגדה בחיפה(וכששומעים אותו מדבר מבינים שבגדול הוא כולו שכונה)
    משה גלאם פרח במכבי חיפה וגם הוא די שכונה(אורי מלמיליאן העיף אותו מנתניה כשתפס אותו משחק קלפים עם יוסי מדר ושני צעירים-רונן בדש ועקיבא מגרשוויילי במחנה אימון).
    איציק זוהר היה גדול בנתניה והיה גדול גם במקומות אחרים.
    שלום תקווה היה גדול בנתניה וגם היה גדול במקומות אחרים.
    אסי דומב ואלון חלפון היו נחמדים בנתניה ולקחו אליפויות במקומות אחרים.
    דלה ימפולסקי, אוראל דגני, ועומרי בן הרוש גם בנתניה לא היו כאלה גדולים.

5. alexshw Member

ז'אנו היה אחלה בנתניה בקדנציה השנייה ועוד בגיל מתקדם בו רוב הישראלים סוסים מתים לגמרי. קדנציה ראשונה אני פחות זוכר.
    נתניה זה רק דוגמא לקבוצה קטנה בעשורים האחרים. לא צריך להתקע רק עליה.

וגלאם שיחק בחיפה כמגן ובנתניה כמדומני היה חלוץ. כמו רבים וטובים עשה הסבה שהצילה לו את הקריירה.

6. עידן444 Member

נתניה ספציפית גם לא ממש קבוצה קטנה כמו שאתה נורא נהנה להדגיש.
    בטח לא כמה עשורים.
    עד שירדה ליגה ב 95' ממש לא היתה קבוצה קטנה. למעשה הקבוצה עם הרצף הכי ארוך בליגת העל אחרי מכבי ת"א(שלא ירדה אף פעם).
    גם בתקופת יאמר ממש לא היתה קבוצה קטנה.
    סך הכל תהפוכות וכשלים ניהוליים שאנחנו רואים לאן לוקחים גם את הפועל ת"א ובית"ר י-ם. או שגם הן קבוצות קטנות... אצלך אני כבר באמת לא יודע מה ההגדרות.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתקבע על חריגים. בפועל, יש מדרג של קבוצות, ככה שככל שאתה מתקדם לקבוצה גדולה יותר הרף ממך עולה. אם מיגל ויטור יעבור נניח לבנפיקה, הרף ממנו יהיה שונה וגבוה מהרף כאן בישראל.

ובנוגע לנושא המאמנים הזרים, ברור שיש גם מאמנים זרים לא איכותיים, אבל לקבוצות עם תקציב קטן הרבה יותר קשה להביא מאמן זר טוב מאשר מאמן ישראלי טוב. למאמן הישראלי אין אלטרנטיבה אחרת, ולכן יוסי אבוקסיס מאמן בסכנין וחיים סילבס מאמן ברעננה. מאמן זר טוב, יכול לבחור הרבה יותר מקומות לאמן בהם ולכן הוא לא צריך להסתפק בשכר יחסית קטן בקבוצה קטנה בישראל.

אם אתה קבוצה עם תקציב פחות גדול, הסיכוי בתקציב המוגבל שלך להביא מאמן ישראלי טוב הוא גבוה הרבה יותר מהסיכוי להביא מאמן זר טוב. ולכן כתבתי שאם אני קבוצה כמו בני יהודה למשל, אני אעדיף שהמועדון שלי ילך על אבוקסיס או קורצקי מאשר שינסה במשאבים המוגבלים שלו להביא מאמן זר בגלל שהכסף שלך קטן יותר האופציות שלך מעטות יותר וככה גם האופציה להצליח היא קטנה יותר.

8. alexshw Member

מאז תחילת שנות התשעים המטרות של נתניה די צנועות ומספר העונות שלה ב - 4 הראשונות מצומצם. היא גדולה מכל מיני רעננות כמובן בגלל הקהל, אבל מבחינת מטרות זה מועדון צנוע לחלוטין וגם פחות לחוץ ופחות מסוקר ממכבי חיפה, מכבי ת"א או בית"ר.

9. עידן444 Member

אני מתקבע על חריגים?
    אין עניין של חריגים או לא חריגים. יש את השחקנים שיצליחו רק בקבוצות קטנות ובלי לחץ ויש את אלה שלא. אלון מזרחי היה כובש כל כך הרבה שערים אם היה משחק רק בקבוצות קטנות שמגיעות לשער היריבה 4-5 פעמים במשחק?
    אתה בטוח שאם תשים גולר בקבוצה בינונית עם קשרים בינויים הוא יפרח יותר מאשר בקבוצה גדולה עם קשרים שמסדרים לו 5-6 מצבים במשחק?
    בקבוצה כמו רעננה של השנה שחר הירש יכול להצליח? הוא אפילו לא בכיוון ההרכב. אפילו במכבי חיפה בעונה שעברה הוא כבר עשה יותר.
    יש מישהו שחשב שברק בדש יעמוד על שער אחד בלאומית בקבוצה עם ההתקפה הכי טובה בליגה אחרי שליש עונה?
    לפעמים זה לא מתחבר בלי קשר לקבוצה יותר קטנה או פחות קטנה. שלומי ארביטמן מפציץ בהפועל חיפה? אתה כל כך בטוח שבן בסט ויצחקי יפציצו במועדונים צנועים יותר? או שכן או שלא. תלוי בחיבור.

10. alexshw Member

ברור שיש יותר חלוצים שכבשו בצרורות בקבוצות קטנות וכשלו בגדולות מאשר דוגמאות הפוכות.
    כל האסי טובי ושי הולצמן, יניב אברג'יל ועוד.

11. עידן444 Member

איפה שיחקו הכובשים הגדולים בארץ? בקבוצות קטנות או קבוצות גדולות?
    אלון מזרחי- גדולות.
    עודד מכנס- גדולות.
    אבי נימני- גדולות.
    משה רומנו- קטנות.
    שי הולצמן- הרוב קטנות.
    מטלה שפיגלר- גדולות.
    אורי מלמיליאן- גדולות.
    דוד לביא- גדולות.
    נחום סטלמך- גדולות.
    שייע- גדולות.
    ערן זהבי- גדולות.

כן, בהחלט ברור...

12. alexshw Member

אתה צריך לשאול גם איפה הם התחילו את הקריירה.

13. עידן444 Member

לא.
    השאלה היא איפה היה להם הכי נוח וקל.

14. עידן444 Member

את הגישה הזו אני יכול לקבל.
    אבל גם בתור קבוצה עשירה הייתי חושב פעמיים אם להביא מאמן זר ואם החלטתי שכן- אז מתוך שיעורי בית רציניים לגביו ולגבי הדרך שלו, לדעת שהוא מתאים לרוח המועדון ולתת לו את הזמן להשפיע.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שער יפה של דן ביטון, finesse shot הישר לרשת.

אשדוד אגב עיר כדורגל מפוספסת, אני כן חושב שהרעיון של קבוצה מאוחדת לעיר הזאת זה לא משהו רע אבל הדרך שכל זה נעשה בעייתית ולא מפתיעה בעיר העסקנים הזאת. עיר גדולה, יש קהל כדורגל בעיר, הרבה שחקנים מוכשרים גדלו שם לאורך השנים, צבעים מגניבים ומיוחדים בתלבושת וסמל יפה מה שחסר זה רק אצטדיון יפה ובעלים שאפתן.

gilad16 ו-Nave אוהבים את זה.