מחזור 16 בליגת העל: משולש הצמרת מתלהט, מכבי ת"א מארחת את הפועל ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏2/1/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Don Joan Roman Member

הישגיות לא קודמת לכל חביבי, אולי במונחים שלך.
    אני מעדיף פי אלף קבוצה כמו שהייתה לי עם אלי כהן השריף על פני הקבוצה שזכתה באליפות של 2006/7.
    אם הישגיות הייתה הכל בכדורגל אז ל98 אחוז מקבוצות העולם אין הצדקה בכלל.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

א. אם אתה לבורנט אתה אדם משכיל ומיושב. :)
    אני לא בא להתנשא עלייך, פשוט תחשוב קצת מחוץ לקופסה.
    ב. זו בעיה של המאמן.
    ג. ברור שאם אין לך גרוש על התחת אין מה לעשות. אבל בהתחשב בכך שיש תקציב מינימום בליגת העל אז כן יש משאבים לעבוד איתם, גם אם צנועים. החוכמה היא למקסם יכולות.

3. Don Joan Roman Member

גם למקסום יכולות יש גבול ומה שאמרתי זו לא בעיה של המאמן זו בעיה של הכדורגל הישראלי, אחת מיני רבות שמעדיפים לתת לשחקן כמו איקנדה לחרב לך את המשחק במקום לתת את ההזדמנות לבחור צעיר מהנוער.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה ספורט מקצועני-תחרותי-הישגי. משחקים כדורגל בליגה כדי לזכות באליפות.
    זה לא בא על חשבון קהילתיות. באנגליה יש תרבות מדהימה של קהילה סביב הכדורגל (ולא ניכנס למחירי הכרטיסים שם היום), אבל עדיין אוהד של קבוצה גדולה ידע "לדרוש" הישגים קודם כל.

אין שום סיבה להעדיף שחקני בית בינוני על פני שחקן טוב מבחוץ.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בחור צעיר מהנוער של הפועל יהיה הרבה פחות טוב מאיקנדה. ואיקנדה לא שחקן רכש טוב.
    אתה לא יכול לתת לצעיר מהנוער לשחק אם הוא לא מתאים.

6. Don Joan Roman Member

הישגיות זה חלק מהמשחק, לא הדבר היחידי וגם לא הדבר הכי חשוב בו, מספר המועדונים הגדולים בעולם הוא מצומצם מאוד ביחס למועדונים הבינוניים והקטנים כלך שאם רק הישגיות חשובה אז אין להם הצדקה כי הם לא יכולים להיות הישגיים ולהיאבק על תארים.

ברור, אבל אין גם שום סיבה להעדיף שחקן בינוני מבחוץ על שחקן טוב מהבית, אפילו אין הצדקה להעדיף שחקן בינוני מבחוץ על שחקן בינוני מהבית, מי שמגיע מבחוץ צריך לשדרג ומי שלא? לא צריך לבוא.

מאיפה אתה יודע שבחור צעיר מהנוער של הפועל יהיה פחות טוב מאיקנדה? אתה בכלל ראית עד כמה איקנדה חלש? לצורך העניין גם היה עדיף להפועל להישאר עם חיימוביץ' מאשר להביא את איקנדה.

7. סמואל אטו Member

מה שקורה בפועל לא צריך להוות משקל בקבלת החלטות לדעתי.
    99% מהקבוצות בארץ הם שכונה אז מה נעשה? נמנע מהאחוז הבודד, שכן יכול ורוצה להתקדם, להתקדם?
    הרעיון פה הוא לאפשר לליגה פוטנציאל גדול יותר למצות. העובדה שמהפוטנציאל הקיים לא מנוצל מספיק זה לא אומר שצריך להקטין אותו. זאת לטעמי חשיבה הפוכה.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הישגיות בספורט-הישגי היא המטרה. כמובן שמודעות עצמית היא חשובה, ומועדון קטן ידע שאין לו הרבה סיכוי. עדיין שואפים להישגים, זה טריוויאלי. לא טענתי שזה הדבר היחידי.
    ולעזאזל, אתה אוהד של בית"ר ירושלים.

אני לא חולק על כך. לרגע גם לא טענתי כאן משהו שיכול להתפרש ככה.

יכול להיות שחיימוביץ' עדיף. שחקן מהנוער שם בטוח לא (בכלל רוב שחקני הנוער לא ראויים להגיע לבוגרים בליגת העל. שנה בה עולים שני שחקנים היא שנה מצוינת).
    השאלה היא מה הייתה עלותו של חיימוביץ' להפועל לעומת זו של איקנדה.

אני לא בא להגן פה על כל רכש זר באשר הוא. אני עדיין משוכנע שבאופן כללי זרים משדרגים את הרמה גם היום, אבל אל תתנו לי דוגמאות לשחקני רכש גרועים כדי לומר "הנה, אתה טועה" - זה תלוי בהתנהלות.

9. Don Joan Roman Member

זה שתיתן למכבי תל אביב את האפשרות להביא 100 זרים לא יאפשר לליגה למצות פוטנציאל יותר גדול, הוא ימצה אולי לסוכנים את האפשרויות להרוויח כסף ולהתעשר עוד יותר, אי אפשר להתנתק מהמציאות אריאל, כדי שהמהלך הזה יתרום לכדורגל הישראלי אתה צריך לייצר תנאים שיובילו לכך, כל עוד לא יצרת אותם, אין שום טעם במהלך כזה חוץ מהטעם הפגום של להגדיל את הפערים הגדולים גם ככה בליגה, בשביל 2-3 קבוצות לא מפרקים את השאר.

זה שאני אוהד בית"ר ירושלים זו הסיבה הכי טובה לכך שהדעה שלי היא שהישגיות היא לא הכי חשובה, בשבילי בית"ר היא הרבה יותר מעוד אליפות או גביע ואני הרבה יותר נהנה מקבוצה תוססת שתסיים במקום החמישי מאשר קבוצה משעממת שתסיים במקום 3.

כשאתה אומר "זה ספורט מקצועני-תחרותי-הישגי. משחקים כדורגל בליגה כדי לזכות באליפות."
    זה בהחלט מתפרש כך.

א. שחקן מהנוער/ישראלי זה לא משנה, אני מושיב אותם בנושא הפועל תל אביב על אותה נקודה (למרות שאיקנדה כ"כ גרוע שגם צ'רנוחה ממרום גילו יכול לעזור יותר ממנו) ולענייננו: אם נוסיף את התשלום לסוכן חיימוביץ' היה עולה להפועל קצת יותר מאיקנדה, משהו בסביבות 10 אלף דולר.
    ב. אני משוכנע שבישראל יש זרים מסוימים שכן משדרגים את הרמה (קרלוס, ארסו, קלאודמיר, הובאן, מנגה, נוואקמה ועוד כמה בודדים) אבל הרבה יותר זרים שלא משדרגים את הרמה וזה נובע מכל מיני סיבות כשהעיקרית שבהן היא חוסר במשאבים.

10. Civil Anti Madridista

איקנדה גולם, וזו לא משימה קשה כ"כ להתעלות עליו ביכולת גם כשאתה פוסל באופן גורף את כל השחקנים הצעירים בהפועל ת"א.

oranfu ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני באמת לא מבין למה אתה חושב שזה יפרק את שאר הקבוצות.

אתה משחק בליגה כדי לזכות בתום העונה באליפות, לא בשביל הכיף. לזה נועד ספורט מאורגן ומאוגד בליגות.
    זה ככה בכל ענף.

שוב - אתה מגדיר שדרוג באופן שונה ממני.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

להפועל יש מחלקת נוער מחרידה. אני בספק אם מישהו פרט לשגיב יחזקאל, שבכלל הגיע ממכבי, ורמזי ספורי, יראה דקות בליגת העל.

מצב נושא:
הנושא נעול.