מחזור 16 בליגת העל: משולש הצמרת מתלהט, מכבי ת"א מארחת את הפועל ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏2/1/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Civil Anti Madridista

ההגנה של עכו קומדיה של טעויות, הרבה זמן לא ראיתי שכונה כזו ופשוט חבל על סליחי שמתבזבז שם.
    בית"ר מחברת ניצחון שני ברציפות, כובשת שבעה שערים בשני המחזורים האחרונים וסוף סוף יורדת לקרקע ומנצחת אחרי פיק מסויים
    קורצקי הרוויח עוד שבועיים של שקט, עד ההפסד הבא כמובן.

2. yros1 Member

לא חושב שברגע האמת באר שבע מסוגלת להוציא נקודות ממכבי תל אביב
    במיוחד כשמכבי תל אביב חייבת את הנקודות האלו להיצמד לק"ש.
    הם יבואו מחר לסגור עניינים מהר ולתת את ה-2:0 עד המחצית

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאוהד של מכבי נתניה, חויתי לא פעם עגמת נפש משריקות לפנדלים הזויים נגדנו. היום זיו אדלר שבר כל שיא אפשרי.
    כל הכבוד לשחקנים שעשו כל מה שהם יכולים. ביום בו זיו אדלר אינו השופט שמנהל את המשחק, אולי זה היה יכול להספיק לפחות לנקודה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  4. Civil Anti Madridista

לצערה של נתניה אין לה בעלים שיכנס לחדר השופטים כמו איזי שריצקי וידאג לקבוצה שלו לקראת המשחק הבא.
    זו פנקסנות לשמה, וכמו שאנחנו מכירים את איגוד השופטים הם ימצאו את דרך לגבות את אדלר ואף יענישו את מזרחי על העלבת שופט.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין לנו עומק. עם ההרכב הטוב ביותר בלבד אנחנו מסוגלים לנצח את מכבי תל אביב גם על הירח וגם בבלומפילד. עם הרכב חסר אין לנו כמעט סיכוי, וזה ההבדל העיקרי בין 2 הקבוצות. למכבי תל אביב יש יכולת להתמודד עם חסרון של שחקני מפתח, לבאר שבע לא.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תקראו לי שחצן, אבל לא רואה איך יחסי הכוחות משתווים או מצטמצמים משמעותית גם כשבאר שבע בהרכב הכי חזק.
    הכוונה שברור שהם יכולים לנצח, זה טריוויאלי, אבל הם עדיין משמעותית פחות איכותיים במשחק שלהם.

זה כאילו לא ראית את המפגשים בין הקבוצות בשנה וחצי האחרונה.

7. Love Is Red Member

סוף סוף אני מסכים איתך מבחינת סגל אנחנו לא נופלים מכם מבחינת טקטיקה כושר גופני וכו' אתם רמה או שתיים מעל וכל עוד אלישע יאמן אותנו אני לא רואה אותנו זוכים באליפות אבל ביום נתון הכל יכול להיות...

8. itzik.miro Member

ההבדל בין מכבי לבאר שבע בהרכב הפותח הוא לא יותר מפסיכולוגי, שמכבי כשהיא רואה את ב"ש חושבת כמו קבוצה גדולה ששולטת ומניעה כדור ואילו באר שבע כשהיא פוגשת את מכבי זה הפוך ולעניין הזה יש השפעה מכרעת, יכולת ההרתעה שמכבי בנתה לעצמה נותנת לה יתרון בכל משחק, על אחת כמה וכמה בבלומפילד

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שחצן לא שחצן - זה לא איתי, תהיה שחצן, לבריאות. דלג.

באר שבע משחקת עם אלישע לוי בדרך שהוא מאמין בה, אלישע לא יחפש להחזיק בכדור 50 אחוז מהזמן, אולי הוא מוותר על כך מראש, בכל מקרה הוא לא מחפש את זה, אז שזה לא יהיה מדד עבורך. בשורה התחתונה נידע את זה שזה יקרה, מחכה ומצפה כבר להגיע לבלומפילד עם ההרכב החזק שלי, כך נדע אם אני טועה או צודק). המשחק מחר הוא לא יהיה מדד כי אנחנו מגיעים בלי 2 שחקנים מרכזיים מאוד (לכן אני אומר שבאופן כללי אנחנו פחות טובים משמעותית). בכל אופן, אני מסתכל על התוצאה, לא על אופי המשחק- זה לא מעניין.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא קשור אפילו להחזקה בכדור. אפשר לשלוט במשחק גם כשהיריבה מחזיקה בכדור יותר - קריית שמונה עושה את זה, והיחידה שעשתה את זה למכבי (ניצלה מגרש קטן וצופפה בשביל זה, אבל הצליחה. אולי הבעיה בווסרמיל מבחינת ב"ש). גם באר שבע עושה את זה בלא מעט משחקים, אבל מול יריבה מספיק רצינית אתם פשוט לא מסוגלים.

זה בעיקר טקטי, אין ספק, אבל ביום של ניצול מצבים סביר של מכבי (וניצול המצבים שלנו לא טוב) אתם תחטפו שלישייה. ייאמר לזכותכם שבבלומפילד זה קורה בד"כ גם לקריית שמונה.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  11. Love Is Red Member

אני שוב מסכים איתך מבחינה טקטית אלישע נופל מול מאמנים שקצת מבינים בטקטיקה, אבל מול מאמנים כמו יוסי מזרחי וראובן עטר הוא מצליח כי הרמה הטקטית שלהם חלשה מאוד וגם בגלל הרמה החלשה של המאמנים הליגה שלנו לא מתקדמת אב לדעתי זה קשור למי מלמד את המאמנים, צריך לבדוק את העניין הזה ולבדוק בוינגייט מה קורה וללמד מאמנים איך לאמן מהבסיס, טקטית, פיזית וכו'.
    אשכרה אלישע חושב שאין לנו בעיה עם מאמן הכושר למרות המון פציעות של כושר גופני, זה רק מראה עד כמה הוא חסר הבנה בנושא...

12. Love Is Red Member

אתה טועה לדעתי עם ההרכב שנשחק בו מחר חייבים לקחת לפחות נקודה, הובאן ואראל שעד לפניי שנה היה שחקן הרכב לגיטימי, הגנה שלמה, מליקסון בהרכב או מהספסל, חסרים לנו 3 שחקנים זה נכון, אבל רק אחד מהם הוא שחקן הרכב (אוגו), השאר שחקני הרכב שני(גורדנה ודובב גבאי).
    אני בטוח שאם אלישע יצליח להוציא את העוקץ של מכבי שאנחנו מסוגלים להוציא משם נקודות, אבל אם נשחק כמו ששיחקנו בשאר המשחקים בבלומפילד, קרי גבוה בצורה מטומטמת ולא אחראית וניתן להם שטחים הם ינצחו בוודאות, הכל תלוי באלישע, אם אלישע יבין שהוא לא יכול לשחק עם לחץ מול מכבי בבלומפילד ושהוא צריך ללחוץ על מובילי הכדור ולצאת למתפרצות אז יש לנו סיכוי, אם לא אז אין סיכוי להוציא נקודה אפילו.
    חייבים לשחק חכם וזהיר בפתיחה ולתת להם להניע כדור תוך כדיי הגנה נמוכה שלנו ויציאה למתפרצות, בסופו של דבר החלק ההתקפי שלנו יכול לכבוש מולם והשאלה תהיה כמה שחקני ההגנה יהיו מרכוזים וכמה אלישע לא יתפתה לשחק פתוח מדי בפתיחה.

אגב לדעתי נסאר צריך לשחק במקום מליקסון שצריך לעלות מהספסל ולתת את גורם ההפתעה מול מכבי, אשתקד הספסל שלנו היה חלש, השנה התחזקנו ומליקסון מהספסל בכלל יהיה הפתעה שנוכל להשתמש בה בהמשך המשחק בכפוף להתפתחויות.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא אפתח שוב את נושא הפער בין הכשרת מאמנים, ואנשי כדורגל בכלל, בארץ ובאירופה.
    דיון שדי נפל בזמנו כי אני אוהד מכבי.

14. Love Is Red Member

אבל אני מסכים איתך בנוגע לזה, למען האמת אני טעיתי לגביי אלישע לוי בעונה שעברה רק בפלייאוף הבנתי עד כמה המצב בעייתי מבחינת מאמנים, וגם לא בטוח שמאמנים מחו"ל ממדינות כמו סרביה הם יותר טובים, אם כבר צריך ללמוד מאנגליה ובעיקר מספרד שם רמת המאמנים גבוהה במיוחד.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא משנה המוצא, אלא איפה הם למדו וכמה.
    אוסקר בוגר האקדמיה של ברצלונה (לא סתם זה נקרא אקדמיה) ולמד להיות מאמן במשך שנתיים במכון קרויף, סוזה מחזיק בתואר בניהול כדורגל (עם התמחות באימון. זה כולל נושאים של ניהול אירגוני, פיזיולוגיה וטקטיקה), פאקו מחזיק בתואר באימון גופני ועבד שנים עם בניטז שלמד באוניברסיטה (מדעי הספורט אם אני זוכר נכון) במקביל לקריירה כשחקן. מוריניו בעל תואר במדעי הספורט ועבר קורסים בפיזיולוגיה. באנגליה יש לך משהו כמו עשרה שלבים של קורסים שדורשים אחריהם צבירת ניסיון עד שאתה יכול לאמן קבוצה מקצוענית, באיטליה אתה צריך לכתוב תזה כדי להפוך למאמן בגוף המרכזי שמכשיר מאמנים (אנצ'לוטי חזה את התקדמות הכדורגל כמעט במדויק).
    זה לא אותו עולם בכלל.

והנה, נכנסתי לזה. תודה :)

Love Is Red אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.