מחזור 15 בסרייה א :: יום שישי הגיע והוא בא בדיוק בזמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏4/12/15.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא זוכר מי זה היה, אבל אחרי הנצחון של נאפולי על אינטר, אמר שרק יובנטוס או אינטר יזכו באליפות כי לנאפולי כמו רומא ופיורנטינה אין את המנטליות של אלופה. כנראה לזה התכוון. כי איכות ללא ספק יש לה.

2. Roma מנהלים

ATALANTA (4-3-3): Sportiello; Raimondi, Paletta, Cherubin, Brivio; Cigarini, De Roon, Kurtic; Moralez, Denis, Gomez.
    PALERMO (4-4-2): Sorrentino; Andelkovic, Goldaniga, Gonzalez, Lazaar; Hiljemark, Jajalo, Chochev, Brugman; Trajkovski, Gilardino.

FIORENTINA (3-4-2-1): Tatarusanu; Tomovic, G. Rodriguez, Astori; Bernardeschi, Vecino, Badelj, Alonso; Borja Valero, Ilicic; Kalinic.
    UDINESE (3-5-2): Karnezis; Piris, Danilo, Felipe; Widmer, Badu, Lodi, Iturra, Edenilson; Therau, Aguirre.

FROSINONE (4-4-2): Leali; Rosi, Diakitè, Bertoncini, Pavlovic; Paganini, Gori, Sammarco, Soddimo; Ciofani, Dionisi.
    CHIEVO VERONA (4-3-1-2): Bizzarri; Cacciatore, Gamberini, Dainelli, Gobbi; Radovanovic, Rigoni, Hetemaj; Birsa; Paloschi, Inglese.

HELLAS VERONA (4-4-2): Gollini; Pisano, Moras, Bianchetti, Souprayen; Wszolek, Ionita, Viviani, Hallfredsson; Toni, Siligardi.
    EMPOLI (4-3-1-2): Skorupski; Laurini, Costa, Barba, Mario Rui; Zielisnki, Paredes, Buchel; Saponara; Pucciarelli, Maccarone.

3. Roma מנהלים

הריב בסוף של סימונה פפה ורוסי פשוט מתאמים לליגה המקומית שלנו.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בשבוע הבא נאפולי נגד רומא ויובנטוס נגד פיורנטינה... הייתי אומר שזה המחזור הגדול של העונה, אבל יש סיבוב שני ואז זה בכלל יהיה הר געש.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יואו סאסואולו.

ועכשיו ברצינות - סמפדוריה נראית כרגע בין הקבוצות החלשות בסרייה.

6. תומר1989 Member

פרארו עוזב את האצטדיון אחרי הגול השלישי ..
    האמת עצוב לראות את שני הקבוצות מג'נובה כאלה גרועות ומדרדרות למאבקי תחתית . ועוד מעט הן נפגשות לדרבי הגרועות

7. DRORIKO Member

אני לא יודע אם דיברת עלי, ואולי התכוונת למישהו אחר. אבל אני בכל אופן כתבתי כבר מזמן שהיחידה שאני חושש ממנה זאת אינטר. גם בגלל המסורת אבל גם בגלל שקבוצות שמנצחות דרך הגנה יותר מפחידות אותי, ומי כמוני אוהד יובה צריך לדעת את זה :)

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפריחה של ליאיץ' צפויה להכניס לרומא 9מ' יורו. זו של דסטרו עוד איזה 3-4מ' בבונוסים. אף אחד מהם לא מציג יכולת טובה יותר מאותה התקופה בעונה שעברה. עונה שהכריעה את עתידם מחוץ לקבוצה בעוד שברומא החליטו להתקדם לדז'קו וסלאח. היחיד שעשה מקפצה מהעונה שעברה הוא טוני סנאבריה (שכבש היום שלושער).

9. Roma מנהלים

ליאיץ' ודסטרו הוחלפו בשחקנים טובים מהם אין על זה ספק אבל למה ליאיץ' לא יכל להישאר אצלנו בספסל? אפשר היה מהתחלה לא לרכוש את פאלקה שכבר מהרגע הראשון לא אהבתי אותו, טקטי ומוגבל, או איטורבה שגרסיה לא מאמין בו. דסטרו אני מבין את המכירה שלו אבל שוב היה צריך להגיע חלוץ מחליף ולא לבנות על טוטי בגילו. לאט לאט מתגלות עוד ועוד טעיות בבניית הסגל הזה.

סנארביה מושאל לגיחון לא? התקווה שלי לחלוץ נורמלי אחרי אין ספור כשלנות.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיונים ללא דעות אובייקטיביות הם בזבוז זמן לשני הצדדים.

ההבדל בין ליאיץ' לפאלקה הוא שהראשון כבר הוכיח שהוא לא מתאים לשאיפות המועדון (בעיקר מנטלית, כישרון תמיד היה לו) והשני עדיין לא, והגיע לאחר עונת פריצה בה כבש 13 שערים בחצי עונה. פאלקה התחיל אצלנו מצויין עם 2 שערים ו3 בישולים (בדיוק המאזן של ליאיץ'). אחרי הפציעה קרה לו משהו מוזר והוא חזר שחקן אחר לגמרי. בכל מקרה, התוספת הטקטית שלו שווה לבדה יותר מכל מה שליאיץ' תרם לנו בשנתיים האחרונות.

היה לנו דיון על לא מזמן. תן לי שם של חלוץ ברמה מספקת שהיה מוכן להגיע לרומא בידיעה שישחק אך ורק אם גם דז'קו וגם טוטי לא כשירים. גם אם תמצא אחד כזה, מי מבטיח לך שב3-4 משחקים בעונה שנזדקק לו, הוא לא יגיע חלוד? אף קבוצה גדולה לא מעמיסה זבל בנוסף לשני שחקנים פר עמדה. לרומא יש 6 שחקני התקפה + פלורנצי + פונסה + סאדיק. גם אם תתעלם מהצעירים, ברמה הזו מצופה שלפחות 1 מה4 הנותרים ידע לשחק ביותר מעמדה אחת בהתקפה. נחש מה, פאלקה היחיד שכבר שיחק בחוד וכל משחק שני סיים עם שער לזכותו.

לא מזמן התלוננת על סבאטיני שזורק כסף על שחקנים כאלה. סנאבריה הוא דוגמא מצויינת. הוא לא יחזור לרומא אבל יכניס לה 10 מ' יורו וזאת תרכוש שחקן שיתאים לדרישות שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/15
  11. Roma מנהלים

משום מה אני לא מצליח לצטט מסודר.

לגבי ליאיץ', פאלקה כבש 13 שערים בגנואה בתור שחקן מרכזי מאוד בהתקפה שלהם, זה כן מרשים מאוד אבל עדיין גם בגנואה ראינו שהוא שחקן מאוד מוגבל ואם כבר מדברים אז אולי ליאיץ' כרגע לא ברמה שרומא שואפת(בדיחה אבל נגיד) אז פאלקה כן? נו באמת שחקן כל כך מוגבל שלדעתי צריך לעשות הסבה למרכז המגרש כי אין לו את זה באגפים. לא יודע אולי זה המאמן שלנו שלא הצליח להוציא יותר מליאיץ' אבל אני רואה את הבחור ואינטר וממש נהנה ומבואס בו זמנית.
    אני תמיד אעדיף את שחקן כמו ליאיץ' ואיטורבה מאשר שחקן כמו פאלקה.

אין לי בעיה שפונסה או סאדיק יהיו החלוצים אחרי טוטי ודז'קו אבל ברור שזה לא המצב, פאלקה\ג'רביניו\סאלח ישחקו חלוצים לפניהם. שיחזירו את דניאלה ורדה, רק 127 דקות העונה ב6 הופעות.
    אולי הטעות מהתחלה לבנות על טוטי בתור מחליף ראשון לחלוץ, כל רגע שהוא על המגרש הוא מספר 1 אבל הוא לא נמצא כבר על המגרש לצערנו.

לא אני ולא אתה יודעים מה קורה באמת במראקטו אבל אני חושב שאם יש אופציה להביא שחקן מסוים שעולה X ואתה מתפשר על Y בגלל בזבזת חלק מהתקציב על שחקני פיתוח אז זאת טעות. אין לי בעיה עם סאנרביה, פארדס ופונסה השאלה אם הכסף הזה היה מושקע על שוער לדוגמה.

אנחנו שוב הולכים לקיץ שמחפשים שוער ובקצב הזה גם בלם וחלוץ.

לגבי הציטוט הזה:
    "פאלקה היחיד שכבר שיחק בחוד וכל משחק שני סיים עם שער לזכותו." - אולי זאת השעה והלימודים אבל לא הבנתי. הוא שיחק בחוד ולא היה טוב ויש לו שער ובישול בליגה ב-12 הופעות ועוד שער ובישול בליגת האלופות.

12. תומר1989 Member

אני מסכים לגמרי לגבי פאלקה, אין לי מושג למה הביאו אותו, שחקן כל כך פרווה שלא תורם שום דבר. כמו לשחק עם עשר שחקנים , הוא לא מועיל ולא מזיק אלא פשוט אוויר!
    על זה לזרוק 13 מיליון לפח? אם כבר הלכו על קיצוני מגנואה חבל שלא הביאו את פרוטי שדווקא שחקן לא רע בכלל.

13. Roma מנהלים

https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-0/p180x540/12316670_1036496239756374_4838551498205166646_n.Xxx?oh=ede87abbf172f326b31c8bf82f0bc344&oe=56DECA3C&__gda__=1461641623_016de402d1bcde127cdf171fb6c4de6c
    *ורונה אמורה להיות עם 6 נקודות או שהם קיבלו עונש שלא שמעתי עליו?

---

עוד מחזור תם לו ובשבוע הבא חגיגה בצמרת: נאפולי נגד רומא ויובנטוס נגד פיורנטינה.
    אינטר חוזרת לפסגה אחרי שנאפולי החזיקה בפסגה מחזור אחד בלבד.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יצא לי לראות די הרבה את ג'נואה בחצי השני של העונה שעברה. לפרקים לא מעטים, הייתה להם את ההתקפה הפוריה בליגה (עם לא מעט מניות לפאלקה), לפרוטי לא היה חלק בזה. לא זכור לי שחקן עם הייפ כל כך לא מבוסס, כל כך לא יציב, עם תרומה כל כך קטנה לקבוצה פרט לחלקה הקטנה שלו באגף שמאל שגם ממנה הוא לא תרם יותר מדי תכלית. מהשחקנים האלה שעיתונאים מקשרים לקבוצה שלך בקיץ ואתה רק מחכה לעיתון של מחר כדי שהשמועה הזו תחלוף.

לא חידשת שום דבר מההודעה הקודמת. אני רק רוצה להבין, מה גורם לפאלקה להיות מוגבל(!!1) בעוד לליאיץ' להיות "מהנה" אם:
    א. הראשון כבש ובישל יותר מהשני פחות או יותר באותה כמות של משחקים.
    ב. הראשון שחקן שסוגר על הדרך תפקיד הגנתי ומאפשר לקבוצה לשחק במערך נוסף (כלומר, רבגוני יותר).
    ג. אם ליאיץ' שחקן לגיטימי לקבוצה שמתיימרת לזכות באליפות, איך זה שהוא הושאל כמעט ללא תמורה עם אופציה "לאבד" אותו ורק ביום האחרון נמצאה קבוצה שמוכנה לקלוט אותו?
    ד. לא יצא לך לראות את רומא בעונה שעברה?

זה בדיוק מה שאמור לקרות. שחקני התקפה בכירים צריכים לדעת למלא יותר מתפקיד אחד, ואם פעמיים-שלושה בעונה יש צורך במחליף של מחליף של מחליף של דז'קו, מתבקש מאוד לראות את אחד הילדים של סבאטיני.

לדניאלה ורדה אין מה לחפש בסריה א'.

מה האלטרנטיבה? לבקש ממנו לפרוש ולהחתים את אלסנדרו מאטרי או מאוריציו פיניה?

כפי שציינתי לפני מספר שבועות. היכרות עם הנעשה בקבוצה נובעת מקריאה פשוטה של חדשות, ראיונות ופרשנויות של עיתונאים שעברו עם השנים סינון אינטלגנטי. לא דפים ליצניים בפייסבוק או כותרות בגאזטה. מניסיון זה בלבד, קל לראות שתקציב העברות איננו סיפרה קבועה אלא משתנה התלוי בהיצע באותו מארקטו ושבנית בסיס של כישרונות צעירים חשוב למועדון לא פחות מ"הצלחה" מיידית. במילים אחרות - רכישת פונסה, סנאבריה ופארדס ב15מ' לא מנעה את הגעתו של סיריגו (שכלל לא היה בשוק), ומנגד, חשובה יותר לעתיד המועדון, מקצועית וכלכלית. התסריט הבינארי שתיארת שייך אך ורק לFM2015.

shocking..

התכוונתי לעונה שעברה בה שיחק בשמאל, בימין ובאמצע באותה אפקטיביות. השנה הוא נתן משחק ענק מול יובנטוס, כבש שער חשוב מול פרוזינונה, היה המצטיין נגד באטה ולחלוטין שינה את המשחק. אחרי הפגרה הוא אומנם כבש מול לברקוזן אך נראה ממש רע בשבועיים האחרונים. עם זאת, התפוקה שלו העונה לא נופלת מזו של ליאיץ', שמכדרר יפה יותר אך עד לפני שבועיים היה כבר עם המזוודה בדרך לטריגוריה.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בקשר ללייאיץ׳ - קל להסתנוור מהמספרים שלו בחודש האחרון, כי הוא באמת נתן מספרים ותצוגות יפות, אבל רומא לא יצאה כאן פראיירית. יש המון שחקנים שבמקום X יהיו פרווה, ובמקום Y יהיו מפלצות. לייאיץ׳ ברומא היה מגה פרווה, וכנראה שלרודי גרסיה לא היה כח לעשות לו סדרת חינוך כמו שמאנצ׳יו עשה.