מחזור 15 בליגת העל: 0-0 משמים בין חיפה לקרית שמונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏21/12/12.

1. oranfu Member

כמו שאמרתי גם מכבי ת"א לא ממש ניסתה לתקוף עד ה10 דקות האחרונות.

ההגנה הכי טובה בליגה, שעד שבנאדו הגיע ספגה בצרורות. אז היתה הפקרות, היום לא.
    אבל זה עניין של מאמן לדעתי ולא שחקנים. לדעתי יש לנו רק 2 שחקנים באמת טובים בהגנה וזה צוצאליץ (שהוא הבלם הכי טוב בליגה) ומשומר (שאני דיי יוצא דופן בדעה שלי עליו). כל השאר בינוניים מינוס במקרה הטוב. פשוט הליגה פה עלובה מאוד אז נגד הרוב הגדול של הקבוצות זה מספיק.

עד שאנחנו לא נביא לפחות חלוץ אחד ברמה טובה, ונעז להוציא את קטן מההרכב על מנת להוסיף דינאמיות אנחנו נתקשה להבקיע. אין מה לעשות פשוט יש לנו רק 2 שחקנים בקבוצה שמסוגלים להבקיע באופן עיקבי שהם עמאשה (שכבר שנה נראה חיקוי עלוב של קדוסי) ועזרא שגם הוא לא פוגע.

2. אלי מתחן Member

דקל קינן לא בינוני ושיימן גם בסדר גמור בהגנה. תוסיף לזה את ידין הוא גם חצי בלם, ובכלל כל הקבוצה סוגרת בהגנה. זאת הסיבה ששחקנים כמו עזרא, קטן וורד לא עושים שום דבר בהתקפה, הם בדרך כלל בחסרון גדול.

3. oranfu Member

דקל (עם כל האהבה אליו) הוא בינוני. הוא איטי מאוד, וחלש בכדורי גובה. מעבר לזה שהוא נוטה לעשות עבירות מטומטמות.
    שיימן בסדר, לא טוב. אני בכלל מעדיף את טאווטחה שיוותר טוב מבחינה התקפית לדעתי.

ידין ושאר הקבוצה שסוגרים בהגנה, מי בדיוק? בוקולי וגולסה. עזרא, קטן ועמאשה לא ממש עושים הגנה. קטן במקרה הטוב נמצא בהגנה, אבל הוא סטטי.
    הקבוצה סוגרת בהגנה כמו שקבוצה צריכה לסגור בהגנה. השחקני הגנה עצמם לא כזה להיט גדול.
    אבל לסגור טוב בהגנה זה יותר עניין של רצון ואימון. לייצר דברים בהתקפה זה מצריך כבר גם ממש כישרון ופה אנחנו נופלים.

4. Raulito Madridista

איזה משחק מבוזבז אתמול בק"ש, לא ייאמן שבגלל זה דחיתי את הפרק של גולסטאר בשעה. אני בטוח שגם חיפה וגם ק"ש מרגישות פספוס. הן יכלו להידבק בצורה משמעותית לשתי המוליכות ולא עשו את זה. בדקה התשעים הייתה הזדמנות אחת בודדה וזהו, ממש משחק שומם. קורה שמשחקים כדורגל רע אבל ממש כאילו תיקו מאופס התאים מראש.

גם לבית"ר קרה משהו מוזר והנה היא השתתפה גם כן במשחק כושל, אולי בפעם הראשונה העונה. וזה היה המשחק השני בלב שהיא לא הבקיעה בו העונה. אצל באר-שבע ניכר שיש בעייה בשפיץ למרות שסויסה דווקא מבקיע. בהרבה משחקים של 0:0 היא הייתה חסרה את השחקן עם הערך המוסף ואת זה אין לה.

האמת שנתניה הייתה סבירה בבלומפילד, הייתה לה גם הזדמנות מצוינת לעלות ל-2:1 ולגמור את מכבי סופית אבל היא פספסה. בכל-מקרה הזוי למצוא אותה מתחת לקו האדום ואני חושב שטל בנין צריך לעזוב.

תעיפו מבט על הטבלה: הפועל השיגה 15 מ-18 מול הקבוצות במקומות 1-7. הפסדנו רק לבית"ר וגם זה בגלל טעות שיפוט מביכה. למשחקים הגדולים הופענו, אבל אין לנו את היציבות והנחישות שיש למכבי. רואים אצלה רעב לתואר אחרי עשר שנים. בכל-מקרה המאבק יוכרע לקראת הסוף אם כי קשה להאמין שהפועל תשמור על אחוזי הצלחה כאלה מול הצמרת. במכבי גם אין את הלכלוכים והמחנאות כמו בהפועל ולא בוכים על שופטים. 'תבריזי לא ישפוט אותנו יותר', ההוא לא יישפוט אותנו יותר. טוב שיוסי לא ביקש שופטים מקפריסין למשחקי הפועל ת"א בלבד.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם בארסה לא תוכל לשחק כדורגל איכותי על ה"דשא" בוסרמיל. זה לא תירוץ כמובן למשחק האנמי של בית"ר, אבל זה כן תירוץ לכך שלא הצגנו את משחק המסירות הרגיל של הקבוצה. ראינו שבוע לפני במושבה איך הקבוצה משחקת, בעצם ראינו בכל המשחקים האחרונים.

ובקשר לבית"ר - הפועל...אני לא רוצה לפתוח ויכוח מיותר פה, אבל אם בגלל הרחקת חלוץ נראתם ככה הגנתית אז מסתבר שטוטו הוא בלם על נסתר או משהו. לא שלפני גם הייתם הטובים במשחק....

6. Civil Anti Madridista

אני אוהד את מכבי חיפה ואני ממש לא מסכים עם הקביעה הזאת

ההגנה חלשה להחריד השנה, עשו מהחזרה של דקל קינן כזה רעש על כלום ושומדבר. הוא בלם בינוני גם ביחס לליגה שלנו
    אני לא מחזיק מצמד הבלמים הזרים, משומר זר לענף הכדורגל, טווטאחה פישר קטן, ושיימן מראה ניצוצות

7. Don Joan Roman Member

זו קביעה שמגיעה ממקום שיש לכם את צוצאליץ וקינן שלליגה שניהם בלמים טובים וביציע את פילאבסקי שיכול לשחק בכל קבוצה אחרת לרבות הפועל תל אביב בהרכב הראשון, בנוסף ארסנל של קשרים אחוריים כשהבולט הוא ידין שמשחק גרזן על המגרש יש לכם סגל מצויין, תן אותו לרן בן שמעון ואתם אלופים, אם אתם בוכים על סגל כזה מעניין מה יגידו שאר קבוצות הליגה

8. oranfu Member

הסגל הוא טוב ביחס לליגה אין מה לדבר. חוץ מעמדת החלוץ ששם יש לנו כמות אבל מבחינת איכות אנחנו בין הכי גרועים בליגה.
    אני לא יודע אם פילאבסקי יכול לשחק בכל קבוצה אחרת. אוהדי בית"ר מהללים אותו על מה שעשה שנה שעברה אבל אצלנו הוא תמיד נראה לא להיט.
    לא יודע אם הוא פותח בק"ש נגיד.
    לא יודע איך הבלם הזר הזה של מכבי ת"א, אבל הייתי מעדיף את טיבי וייני כבלמים על פילאבסקי.

להפועל אין בלמים, אבל יש להם 3 חלוצים שכל אחד מהם באנקר אצלנו בהרכב.
    למכבי ת"א יש סגל רחב בערך כמו שלנו, שלדעתי הוא הכי טוב בליגה.

גם אני חושב שעם מאמן טוב (כמו בן שמעון נגיד) אנחנו היינו היום גבוה בצמרת. ברור שהסגל שווה יותר מאיך שאנחנו נראים.
    אני לא בוכה על הסגל (למרות שעם כל ההשקעה הוא היה צריך להיות הרבה יותר טוב. כמות האפסים שאלישע ועטר הביאו היא מרשימה), אבל חלוץ פשוט אין לנו.