מחזור 15 בליגת העל: שלושת הראשונות מנצחות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏26/12/14.

1. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/09/IPL201213newlogo.Xxx

הסיבוב השני נפתח בקול ענות חלושה ביחס למחזור הראשון בסיבוב הראשון, אבל אחרי שקבוצות ליגת העל (רובן לפחות) נרגעו מהגרלה סבירה+ בסיבוב ח' של גביע המדינה, נקווה שבמחזור הקרוב נחזור לראות הרבה גולים ופחות כרטיסים אדומים.

הקבוצה שסגרה את מחזור 14 עם ידה על העליונה תהיה זו שתפתח את מחזור 15. ב17:45 יצא לדרך בוסרמיל משחק הקצוות בין הפועל באר שבע להפועל פתח תקווה. שתי הקבוצות חייבות ניצחון, זו למאבק הצמרת, וזו למאבק התחתית, אבל ברור שיהיה קשה מאוד למלבאסים להנחיל לחניכיו של אלישע לוי הפסד ביתי ראשון.

ב18:00 תארח האחרונה בטבלה, הפועל עכו, את בני סכנין, שהצליחה להשוות בדקה ה90 ולחלץ נקודה ממכבי חיפה במשחקה הביתי במחזור שעבר. שני משחקים קשים, מול הפועל באר שבע ומול מכבי חיפה, עברה סכנין תחת הדרכתו של אלי כהן, ובשנייהם לא הפסידה. כעת ינסו בסכנין להראות שהם גם יודעים לתת הופעות מול קבוצות ברמה שלהן ואף פחות טובות מהן, פרמטר שבו הם נפלו בסיבוב הראשון. העכואים, לעומת זאת, יודעים שכל תוצאה פרט לניצחון תהיה 'פוש' רציני לזעזוע בעמדת המאמן. עכו, אגב, היא קבוצת הליגה היחידה שעדיין לא הצליחה לנצח בביתה העונה.
    ב18:30 יצאו לדרך שני משחקים. הראשון שבהם יתקיים ב'מושבה' שם תארח מכבי פתח תקווה את מכבי נתניה. אפשר להגיד שמכבי פתח תקווה היא היא הקבוצה המפתיעה של הסיבוב הקודם, אבל אף אחד בקבוצה לא מרים את האף כי למרות תוצאות טובות ומיקום יציב יחסית בטבלה, הם עדיין נמנים על 'ליגת 4-14' ויודעים שכל תוצאה יכולה לשנות לגמריי את מיקומם בטבלה. הפתח תקוואים יהנו מחיסרון משמעותי של נתניה, כשערן לוי יצפה במשחק מהיציע עקב כרטיסים צהובים. בצד האורח, העניינים, כרגיל, לא שקטים. השחקנים אמנם קיבלו משכורות לפני כמה שבועות, אבל עתידו הכלכלי של המועדון עדיין בערפל. לצד כמה תצוגות נפל, הראו השחקנים שהם יודעים גם לשים את העניינים האלה בצד ל90 דקות, לעלות למגרש ולנצח. השאלה היא איזו מכבי נתניה נקבל ב'מושבה'.
    משחק נוסף ומותח יתקיים בעיר הנמל הדרומית, אשדוד, לשם תעשה טיול ארוך ותגיע הפועל חיפה. גם בצד האדום של חיפה, מעמדו של המאמן, ראובן עטר, לא יציב. הקבוצה לא מצליחה להתעלות ברמתה ולמרות קאדר שחקנים לא-רע בכלל לליגה הזו, היא במקום הלפני אחרון בליגה. כרגע, לפחות על פי חוץ, הבעלים יואב כץ נותן גיבוי לראובן עטר, אבל לא מן הנמנע שהפסד באשדוד יגרום לו לחשוב אחרת.

סמי עופר סולד אאוט. כמו בהרבה פעמים העונה, גם העונה שהשחקנים של מכבי חיפה ובית"ר ירושלים יעלו על כר הדשא ב20:00 הם לא יראו שום כיסא אחד ריק. 30 אלף ירוקים ידחפו את קבוצתם להתבססות במקום הרביעי בליגה, לאחר איבוד של 2 נקודות בתוספת הזמן במחזור שעבר. לעומת זאת, ולמרות הההפסד המחפיר בטדי ביום שני, אוהדי בית"ר רכשו את כל הכרטיסים וידרשו מהשחקנים להראות לחימה ותוצאות במשחק שיסגור את השבת.
    נקפוץ ליום ראשון ולאצטדיון בנתניה, שם ב20:30 הפועל רעננה תארח את האלופה המכהנת, מכבי תל אביב. במחזור השני הקבוצה של חיים סילבס עשתה צרות לפאקו, והם הצליחו לכבוש שני שערים אי שם ברבע שעה האחרונה של המשחק. מאז, אי אפשר להגיד שהפועל רעננה השתפרה, ואף גרוע מכך - תוצאותיה האחרונות מראות על ירידה חדה ביכולת. הניצחון האחרון שלהם היה בראשית חודש נובמבר, ועל הנייר הם לא יאלצו לחפש אותו רק במחזור הבא.

למשחק המרכזי ביום שני ב20:50 תגיע קריית שמונה שהיא יודעת מה יריבותיה לצמרת עשו. היא תדע האם היא חייבת לנצח כדי להחזיר לעצמה את המקום הראשון או לנצח כדי להגדיל את הפער מ2 הקבוצות שדולקות אחרייה. מולה תתייצב הפועל תל אביב, שניצחה את נתניה במחזור שעבר אחרי 4 הפסדים מרוצים. אף אחד מהקבוצה לא קפץ משמחה, שכן נתניה לא הגיעה למשחק, וגם תל אביב עצמה לא הראתה יכולת שיש לשמוח ממנה.

http://ksn.co.il/wp-content/uploads/2014/09/מ_נתניה_פת_092014-940x565.Xxx
    המשחק הקודם בין נתניה למכבי פתח התקווה נגמר ב4:4, רוצים שוב !

משחקי המחזור:
    https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10888578_774901082565022_766280077107375357_n.Xxx?oh=900333fbdf135802d59329e3f87a3eb3&oe=5503E2DC

מחזור מהנה לכולם ! */aaa031

2. עידן444 Member

מכבי נתניה מגיע לראשונה העונה ללא ערן לוי. יש כמה שטוענים שבלי הנוכחות של ערן לוי שכמעט הכל עובר דרכו מכבי נתניה יכולה לספק כדורגל יותר טוב. אני לא חושב כך אבל אין לי בעיה שכולם יתנפלו עלי מחר בפורום של המועדון ויגידו לי ולאלה שחושבים כמוני (שבלי ערן לוי, שמעורב כמעט בכל השערים שלנו העונה הקבוצה הזו כבר יכולה להתכונן לעונה הבאה בלאומית)- "אמרנו לכם!" אחרי משחק טוב וניצחון חשוב.
    מול בני סכנין הקבוצה נראתה כמו עדר ללא רועה לאחר היציאה של ערן. דווקא אור ברוך לקח הרבה על עצמו וכמעט בכל כדור שהגיע אליו קרו דברים טובים. הייתי שמח לראות אותו משחק מחר כמו גם עומרי קנדה שיש פרסומים שהוא בתמונת ההרכב. באמת הגיע הזמן שיוסי מזרחי יבין שקשה לשחק לאורך זמן בלי מגן ימני. הבאת את קנדה? ידעת מה הסיכונים? לקחת אותם? לפחות תן לו צאנס. כשהוא שיחק הוא סך הכל היה בסדר גמור. באופן די מצחיק דווקא הוא, כמגן, היחיד שמסוגל לייצר אופציה התקפית מצד ימין. אין אחד שלא נהנה מהשיתוף פעולה שלו עם ערן לוי אפילו אם קנדה לקה במסירה האחרונה. באותו משחק מול סכנין בכל זאת הצלחנו לנצח. מקווה שגם מחר.

3. zahipan Member

רק כוח עליון יכול לגרום לנו להפסיד לפתח תקווה.
    אני מאוד יופתע אם הקבוצה הזו תישאר בליגה, וכך גם הפועל חיפה ולא רק בגלל שהם חלשים אלא בעיקר בגלל קללת האצטדיונים, מול הקללה הזו אין להם שום סיכוי.

4. alexshw Member

זה יהיה בעיקר אם הם לא יפטרו את עטר

5. Civil Anti Madridista

המשחק של ב"ש בשבת זה פוטנציאל לאיבוד נקודות קלאסי. הקבוצה של אלישע רגילה לעשות צעד קדימה ושניים אחורה, ככה שאני יכול רק לקוות בשבילם (ובעיקר בשביל הליגה) שהאופוריה אחרי הניצחון הגדול בטדי כבר מאחוריהם והם יעשו את העבודה.

עכו-סכנין מריח לי כמו משחק רב שערים. ריאן וגאדיר יחזרו להרכב של אלי כהן, ואין ספק שזו תהיה תוספת כוח משמעותית עבורם
    אצל עכו לא שקט. ראובן עטר שרד את המחזור הקודם בעקבות הניצחון, וכמו שזה נראה הפעם הגיע תורו של אלון חרזי להציל את עצמו.

לוזונייה-נתניה סיפקו לנו שמונה שערים בסיבוב הקודם, אך נדמה לי שהפעם רב"ש יצא מנצח. הבלאגן במכבי נתניה עולה על גדותיו, ואם מישהו חשב שיצליחו לעשות שם את ההפרדה אנחנו למדים שזה בלתי אפשרי. מה גם שיוסי מזרחי יצטרך להסתדר ללא ערן לוי.

חיפה-בית"ר בוודאי לא יתעלה לכדורגל גדול, מקריות או לא אבל כמו מול הפועל ת"א אני משוכנע שננצח. סאלה ככל הנראה ימשיך להעניש אותנו עם בוקולי ומיצ'ל בקישור, ומול בולדוג כמו קלאודמיר לא יהיה לנו סיכוי. חלון העברות כבר בפתח וזה פשוט מביך לראות שחקנים שכבר היו עם רגל וחצי מחוץ למועדון ממשיכים לקבל קרדיט כאילו העונה רק התחילה.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאז הקמת ליגת העל מכבי חיפה אירחה את בית"ר 20 פעמים, כולן בקרית אליעזר ומחר תהיה הפעם הראשונה בסמי עופר.
    מכבי חיפה ניצחה 9 פעמים, בית"ר 5 ועוד 6 משחקים הסתיימו בתיקו, מאזן השערים 29-18 לזכות הירוקים.
    הניצחון האחרון של בית"ר הושג במרץ 2008 משער של שחקן פחות טוב מנוסא איגיבור.

Don Joan Roman, Love Is Red ו-Nave אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני לא מחזיק ממכבי חיפה האמת, אבל זו בית״ר כל כך חלשה שאפילו מאשקלון בגביע אני מפחד.

Don Joan Roman, Civil ו-Nave אוהבים את זה.
  8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרגשה שלי היא שבית"ר הפסידה את המשחק של מחר עוד בשער השלישי של ב"ש.
    על פניו יש לשחקני בית"ר את כל הסיבות להתעלות על עצמם ולהשיג 3 נקודות מחר כי הקריירה של חלקם עומדת על הפרק אבל אני לא רואה את אסופת הבינוניים האלו עושה מחר משהו, נראה לי שבתוך תוכם הם יודעים שגם אם יפסידו האש תופנה בעיקר למאמן אז "אפשר להפסיד" ולא יהיה נורא כי גם הליגה צמודה ויהיה אפשר עוד לתקן.

#היגיון_מפגר_של_כדורגלנים_ישראלים

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

דווקא מחר זה סוג המשחקים בו בית"ר מרגישה טוב העונה.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם יום שני היה נראה כזה, זה לא מנע מאיתנו לקבל 3.

11. Love Is Red Member

לדעתי ביתר מנצחת ומי שיפוטר יהיה סטנויביץ ולא קורצקי.

12. alexshw Member

אולי, אבל בטדי בכל זאת מצפים מבית"ר ליוזמה מסוימת ובטח אחרי שלב"ש הורחק שחקן, היא כבר לא הייתה האנדרדוג במשחק, מחר זה משחק חוץ מול 25 אלף אוהדי הקבוצה היריבה ובית"ר שוב מגיעה כסוג של אנדרדוג, למרות מצבה של חיפה.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בדיוק. ברגע שבית"ר הפכה להיות פייבוריטית ביום שני , שם הסתיים הסיפור שלה. שזה היה 11 מול 11 באר שבע כביכול הייתה פייבוריטית, בית"ר הייתה האנדרדוג ובית"ר הייתה לא פחות טובה מב"ש. מחר חיפה תבוא לתקוף ולנצח, בית"ר באה מלמטה, לא רואה את חיפה מנצחת את זה.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתם צודקים, אבל ההבדל הוא שאז לא הגענו עם תבוסה של 3-0 מהמשחק שלפני ועם לחץ כל כך גדול.

15. Civil Anti Madridista

אם סאלה שרד את החגים הוא ישרוד עד סוף העונה ולא משנה מה יקרה. אני מסכים שלבית"ר נוח יותר בעמדת האנדרדוג (מספיק להסתכל על מאזן הנקודות שלה בחוץ מול ב"ש, ק"ש ומכבי), ואפילו שגם אנחנו לא מציאה גדולה אבל אני די בטוח שננצח לשם שינוי.