מחזור 15 בבונדסליגה: אוגסבורג-באיירן, לברקוזן-גלאדבך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Die Werkself, ‏11/12/14.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע בדיוק על איזה טופ של הטופ של ליגת האלופות שנתיים ברצופות אתה מדבר. נכון היה גמר (לדעתי מקרי מאוד) אבל אחרי זה בסה"כ רבע גמר וגם בשביל זה היה צריך לנצח בסה"כ את זניט. שנתיים הקודמות להן הקבוצה לא עברה את שלב הבתים בליגת האלופות ובליגת אירופה :)ph34r:) ולמעשה בלי אף ניצחון אמיתי באירופה.
    וגם העניין הכלכלי לא בדיוק כמו שאתה מתאר. רק לא מזמן הקבוצה עמדה בפני אי קבלת רשיון עקב אי יכולת כלכלית (ועדיין הליגה התקיימה והייתה טובה) ואני חושש מאוד מהעתיד הכלכלי של דורטמונד אם בשנה הבאה הקבוצה לא תשחק בליגת האלופות ואחרי הויתור על 35 מליון יורו של לבנדובסקי. העתיד הכלכלי לא נראה כזה מזהיר. ובטח שלא יוכלו לקנות איבמולים ומיקטאירנים וראמוסים ועוד למינהם. בטח לא ביחד.

2. bvb_fan Kevin Großkreutz

אף ניצחון אמיתי? 4-1 על ריאל. אגב זכור לי שגם לכם בשנה שעברה הייתה תוצאה שקשורה במספר 4.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקרא שוב. בשנתיים שלפני הגמר לא עברתם את שלב הבתים בליגת האלופות ובליגה האירופית ולמעשה גם לא עשיתם בשנתיים האלה שום ניצחון אמיתי באירופה.
    ושוב ושוב ושוב ושוב. מה קשר של מה שעשו באיירן מינכן באירופה לדורטמונד. זה כבר מתחיל להיות מעייף.

4. aloneli Member

*מרים גבה*

https://pbs.twimg.com/media/BvqSJPlIMAAIGSr.Xxx[/QUOTE]

הכוונה היא שאם באיירן הייתה בלה ליגה היא הייתה בדיוק כמו בארסה וריאל שם.בפרמייר ליג קשה לי להאמין שקבוצה הייתה מצליחה להגיע למס' נקודות בעונה כמו של באיירן.
    שורה תחתונה הבונדסליגה ממש לא חלשה וגם הלה ליגה לא קרובה להיות חלשה.פשוט בשתי הליגות האלו יש שלוש קבוצות שהן בכמה רמות מעל כל קבוצה אחרת והפערים רק הולכים וגדלים.

5. aloneli Member

ככה זה נדב אתה לא יכול לכתוב משהו מזווית אוביקטיבית לגמרי מבלי שאוהד דורטמונד ינסה לעקוץ אותך.תשחררו באמת לא נראה לי שמישהו פה מנסה לרדת על דורטמונד.
    אני חצי מסכים.דורטמונד כן עשתה מה שהרבה קבוצות גרמניות לא הצליחו.שאלקה מתפרקת גם שהיא עוברת כמעט קבוע לשמינית.לך תסמוך על לברקוזן וולפסבורג שגם לא מצליחות להרשים במיוחד.דורטמונד הצליחה להביא רף אחר.כנראה שלא נראה בקרוב גמר גרמני כמו שראינו עם כזאת איכות של שתי קבוצות גם על שתי הספרדיות הגדולות.אבל כל עוד זה לא נמשך לכמה שנים אז לא צריך לצאת בהצהרות.
    בסופו של דבר גם עם בניה נכונה לדורטמונד יהיה קשה להתמודד עם הכסף הגדול באירופה.
    שנה בלי אירופה בשבילה כרגע זה אסון כלכלי וגם נוסיף לכך ששחקנים אולי ירצו לעזוב ושחקנים פחות איכותיים יגיעו.