מחזור 14 בליגת העל: מכבי חיפה גוברת על מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏14/12/12.

1. אלי מתחן Member

מה גורם לך לחשוב שערן לוי שורד עד ה20 דקות האחרונות ויש לו גם כוח לזוז?

2. Raulito Madridista

2 נצחונות במשחקי בית קלים על הפועל עכו והפועל רמת-גן והיינו עכשיו בפור של 5 נק' ממכבי ת"א. אבל הפועל...

מכבי חיפה כבר במקום השביעי עם נצחון רביעי ברציפות והיא עולה על דרך המלך. לא מדובר בסתם עוד 3 נק' אלא הוכחה שלחיפה יש קאדר טוב והיא מסוגלת לנצח כל קבוצה בליגה, בטח בבית. אם היו מתעוררים שם קצת יותר מוקדם היו מדברים על אליפות כבר בשלב הזה. בנאדו נותן בראש מה שנקרא.
    בעשר הדקות האחרונות מכבי כבר הפקירה את העורף אבל יכול להיות שהגיע לחיפה ניצחון בהפרש של יותר משער אחד, ההתקפה שבסיומה בוקולי בעט לקורה למשל הייתה פנטסטית. מה שכן, הרשלנות מול השער הייתה יכולה לעלות ביוקר. חיפה השתפרה הגנתית זה בטוח, גם בזכות ידין הנפלא(כמה הוא חסר להפועל).

לדעתי מכבי קצת איכזבה. לא יזמה מספיק, לא ראינו נכונות לנצח אלא הסתפקות בתיקו. חילוף התקפי אחרי שמקבלים את הגול והקבוצה בדרך להפסד זו לא חוכמה.

חד וחלק לדעתי יש ליגה מכל הבחינות, חבל שאין יותר משחקים כאלה בשנה. לדעתי המחזור האחרון בכלל מעודד.

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/12
  3. alexshw Member

אני חושב שאתה ותומס מולר(ישראל) קיבלתם תשובה.
    בחיים אבל בחיים קבוצה שמנצחת אותנו בשתיים מ - 21 משחקים אחרונים לא תהיה פייבוריטית נגדינו.
    הם באו להוציא תיקו מגעיל, אנחנו עם חלק התקפי נכה אבל עם המון רצון ניצחנו.

צוצה ציון 10. ידין סלע באמצע מגרש כמה לחימה. בוקולי היה מצוין כל עוד היה לו אוויר.
    בנאדו החדיר את התכונות שאיפיינו אותו כשחקן, לקבוצה הזו.
    יש המון עבודה וכל הבעיות נשארו על קנם, אבל אני מעדיף לשמוח היום.

ושוב שאפו גדול לאריק על העבודה עד עכשיו.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו זה, 1-0 למכבי חיפה מול קבוצה פחדנית שלא הגיעה לחיפה בשביל לנצח. היום למכבי חיפה פשוט הגיע לנצח. לא משחק גדול, אבל הנקודות נשארות בקרית אליעזר.

למרות הניצחון הרשו לי להגיד משהו. אם למכבי חיפה יש קשר עושה משחק רציני אנחנו עוד נוכל לזכות באליפות. קטן פשוט גמר את הסוס אחרי 45 דקות ואילולא הניצחון הייתי עכשיו יורד חזק על בנאדו בגלל ששוב נותן גיבוי לשחקן שלא מגיע לו. לא מקבל את עניין הפציעה של קטן כי אם זה היה חד פעמי הייתי אומר את זה עכשיו ללא בעיות. מבחינתי כבר בינואר יגיע קשר התקפי עושה משחק וחלוץ.

מכבי ת"א? אני אגיד את האמת אם אעדיף אותם על פני האדומים, אבל גולדהאר קונה וקונה בלי שהוא בכלל יודע מה הוא עושה. עכשיו מדברים על זהבי, אבוחצירא ומסיללה. ומה עושים למשל עם ארנשאו וגורי?

נו טוב, שיעשו מה שבא להם. מכבי חיפה צריכה להסתכל על עצמה. כבר אמרתי בדיון הזה שלפני שנה אייאקס היתה בתחילת הסיבוב השני בליגה בפיגור 13 נק'. את חגיגות האליפות במאי אני עדיין זוכר...הליגה הישראלית לא דומה לליגה הספרדית שם שתי קבוצות שולטות ללא בעיות. מבחינתי הניצחון היום היה מאד מאד חשוב, אבל אם לא ננצח בשבוע הבא בק"ש לא עשינו דבר!

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

קבוצות כמו מכבי ת"א גורמות לי יותר ויותר להעריך את ימי גאידמק. זה מה שיש לכם להציע בהתקפה? למעט אלירן עטר, אין להם כלום, פשוט כלום. דאבור לא יציב בכלל, גארסיה הזה הוא חתיכת בלוף שהרבה זמן לא זכור לי כמוהו וחוץ מהם מי עוד יש? קולאוטי? ארנשואו הזה? זאת קבוצת המיליונים שבניתם? למעט עטר, אף אחד מהסגל שלהם אני לא לוקח לבית"ר, באמת. לא רואה במה גארסיה האיטי והכבד יותר טוב מריקן, לא רואה במה דאבור יותר טוב מחן עזריאל. מכבי בנו קבוצה התקפית חלשה יחסית למה שהם יכלו, מאוד אפילו. מנגד ההגנה דווקא נבנתה בצורה טובה, והיום הם סבלו מיום נפל של הקישור האמצעי שלהם.

תמיד טענתי שלחיפה יש סגל מצוין, ועדיין, זה לא זה. כי חיפה מול קבוצה שמעיזה ולא באה לשחק על תיקו לא בטוח שהייתה מנצחת היום. יש להם סגל להיות הכי טובים בליגה ובפער, אין עוד קבוצה בליגה שיש לה פריבילגיה להשאיר כישרון כמו עידן ורד על הספסל, אין. לא הפועל וכאמור הפסקה למעלה מסבירה טוב טוב למה לא מכבי. יש להם גם בלמים איכותיים, וגם הקישור האמצעי, שהיה החולשה של עטר, מתחיל להתחבר ולהיראות טוב. מכבי חיפה עוד לא מועמדת לאליפות שוב, כי צריך לראות איך היא תתמודד עם ההפסד הראשון שעוד יבוא. אם היא תתאושש כאילו כלום, אז היא תהיה מועמדת לגיטימית לגמרי מבחינתי. עד אז הם רק חזרה במאבק לאירופה.

ולסיום - מה הקטע הזה של אוהדי חיפה להגיד מכבי יש רק בחיפה? בחיים לא הבנתי את זה.

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם כל נצנן את ההתלהבות- יש לנו סדרה של משחקים קשים עם קרית שמונה בקרית שמונה, קבוצה שנמצאת במומנטום מצויין בדיוק כמונו עם 3 ניצחונות ותיקו ב 4 משחקים. אחר כך בני יהודה ומשחק באיצטדיון הי"א שם תמיד אשדוד עושה לנו חיים קשים. צריך לעבור את המשחקים האלה בצורה טובה, ואז להתחיל לדבר על ההמשך.

בנוגע למשחק הערב. משחק לחימה גדול של כולם כולל כולם. גולסה מצויין, ידין מספר 1 במרכז המגרש, שום דבר לא עובר אותו. בוקולי כרגיל עם הלב והנשמה. צו'וצה במשחק ענק נוסף לאוסף. הוא וקינן שילוב נפלא. עזרא חייב להתחיל לדעת מתי לשחרר את הכדור, במצב של 3 מול אניימה, לא יכול להיות שהוא יימסור בין שני שחקנים. מזל שמרגוליס דקה אחרי התרגש מהמעמד, אחרת באמת שזה היה מאוד מאוד אכזרי.

צריך להגיד את האמת. מכבי היום הייתה נוראית. כן עוד משחק מול יריבה גדולה שגארסיה הפחדן מעלה הרכב והופך את הקבוצה שלו לקבוצה אפורה, חסרת יצירתיות, חסרת חלק התקפי, והאמת די מצחיק שמתחילת המשחק הוא שאף לתיקו. לא מגיע לקבוצה כזאת לשבור את הקללה.
    היום בנאדו ניצח את גארסיה. אין מילה אחרת.

חבל ששחר כרגיל חלם וגרם לזה שהפער ממכבי כל כך גדול. אם היה מבצע את השינוי הזה 4 מחזורים קודם לכן, היינו עכשיו חזק במאבק על התואר.

7. Telkiyski Member

זה הגיוני שכל הזמן יענקלה שחר ויו"ר ההתאחדות יושבים זה לצד זה במשחקי ליגה?
    כאילו, זה לא נראה לאף אחד לא בסדר?

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי ת"א כל כך משעממת ואפורה שזה מדהים, קבוצה מאוד חסרת עוצמות, אין לה שום דבר מרתיע. כל שיש למכבי ת"א לעשות זה לקרוע את הקטנות בזכות האיכות שיש לשחקנים בצורה אינדיבידואלית, במיוחד אלירן עטר, מעבר לזה.. שום כלום. קבוצה מסריחה הייתה ונשארה.

9. alexshw Member

נכון שבית"ר ניצלה את הכסף של ארקדי ל - 2 אליפויות, אבל עדיין השיגה הרבה פחות בכסף עצום כזה ממה שאפשר.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

טירוףף בקרית אליעזר! ניצחון מאוד חשוב להמשך הדרך. צוצא במשחק ענק, ידין גם היה במיטבו (בשבילו זה סוג של דרבי).
    עזרא גרם לי לעצבים ולא בפעם הראשונה העונה, המון כישרון שמהול במעט מאוד תכלס. במזל ובזכות הצלה גדולה של שראנוב לבעיטה של מרגוליס, זה לא נגמר במבוכה.

מצטרף למחמאות לבנאדו, ניהול משחק מעולה. מוקדם לדבר על אליפות, המטרה היא לצבור כמה שיותר נקודות, בתקווה שהתל אביביות ימשיכו לקרטע.

שבוע ירוק!

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך יום ארבל אמר בשידור: גם אם זהבי יבוא אז גם אותו יהפכו לקשר הגנתי וישחקו עם 4 קשרים אחוריים.

המשפט שמסכם את מכבי של העונה שאני מקווה מאוד שלא תיקח אליפות, קבוצה עם הגנה טובה, שוער מצוין ואלירן עטר, זהו.
    הגישה הפחדנית של אוסקר במשחקים הגדולים זאת הסיבה שמכבי כבר לא בפער של 5-6 נקודות מהמקום השני, כמה כבר אפשר לבנות על הברקות של עטר? גם אותו כבר למדו.
    קבוצה עם תקציב כזה גדול אבל כל משחק גדול היא נמצאת עם 8 וחצי שחקנים בתוך החצי שלה, קבוצה משעממת.
    מכבי חיפה הקבוצה עם הסגל הכי טוב בליגה, היה ברור שמתישהו זה יתחבר להם, אז נכון שהכדורגל לא טוב מספיק אבל את הנקודות הם לוקחים ואם יעברו את השבועות הקרובים בשלום אז הם יהיו חזק במאבק האליפות.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה'סגל הכי טוב בליגה'? ממש לא. אין לנו חלוץ טוב וקטן מספיק רק למקסימום 45 דקות טובות. אני מסכים שאנחנו שווים על הנייר יותר נקודות, אבל לשתי התל אביביות יש סגל יותר טוב. זה שאוסקר מחרב לעצמו את המצב (בעיקר במשחקים הגדולים) לא אומר שהסגל של מכבי חיפה הכי טובה.

עכשיו נראה אם מכבי חיפה באמת רוצה לחזור לצמרת הגבוהה. בשבוע הבא עוד מבחן לא פשוט. אוסקר כבר אמר שאנחנו שייכים לצמרת, אבל לדעתי הוא לא צודק. הפסד בשבוע הבא וניצחון של התל אביביות ושוב אנחנו נופלים לבור די עמוק...

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחוזי ההצלחה העונה בליגה נמוכים מאוד ביחס לשנים קודמות, כל קבוצה יכולה לאבד נקודות כל שבוע וגם איבוד נקודות שלכם שבוע הבא לא יסגור לכם את הסיפור כמו שפתיחת העונה הזוועתית שלכם לא סיימה לכם את העונה, הליגה מאוד צמודה ואם הפועל אחרי 2 תוצאות תיקו עם עכו ורמת גן מוליכה את הטבלה אז זה בעצם אומר הכל על הליגה שלנו.

הסגל שלכם מבחינת איזון ועומק הכי טוב בליגה.
    למכבי יש רק את עטר, מיכה וקצת גארסיה כשחקנים יצירתיים בסגל ודאבור לא יותר טוב מהחלוצים שלכם, זאת קבוצה מאוד אפורה.
    להפועל יש התקפה אדירה אבל אתם עולים עליהם בבירור גם בעמדת הבלמים, המגנים והקישור המרכזי.
    שראנוב, דוידוביץ, קינן, צוצאליץ, פילייבסקי, שיימן, טוואטחה, משומר, ידין, בוקולי, צעירי, גולסה, עזרא, ורד, קטן, עמאשה, אזולאי ותורג?מן זה סגל שצריך לקחת אליפות.
    וצריך לזכור גם שינואר עוד לפנינו וכל קבוצה צפויה לעשות שינויים משמעותיים, וחיפה לדעתי צריכה לעשות הכי מעט מבין ה-3.

14. Don Joan Roman Member

אם חיפה תתחזק בחלוץ איכותי נוסף אז היא תהיה עם הסגל הטוב ביותר בפער ענק מהשאר, כרגע יש לה את הסגל הכי טוב?אבל בפער לא גדול

15. alexshw Member

לתל אביביות יתרון אך וקר בחוליית התקפה. גם העובדה שקטן באנקר בהרכב מפריעה מאוד.
    לא מספיק להביא חלוץ סקורר, חייבים גם להוציא את קטן מההרכב. הוא מחרב לנו את משחק ההתקפה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/12/12