מחזור 14 בליגת העל: מכבי חיפה גוברת על מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏14/12/12.

1. שער 7 Member

יש יריבות מרה מאוד בין מכבי חיפה למכבי ת"א, בעיקר בתקופת שנות ה- 90 שבהן 2 המועדונים הללו שלטו ללא עוררין בכדורגל הישראלי. האוהדים של מכבי חיפה שונאים את מכבי ת"א אפילו יותר מהפועל חיפה ומהפועל ת"א. המשחקים בין 2 הקבוצות הללו בשנות ה- 90 הכריעו את גורל האליפות ואי אפשר לשכוח את ה- 0:5 של חיפה בעונת 1993/1994, את ה- 1:3 של מכבי ת"א בעונת 1995/1996 ואת ה- 0:3 של חיפה באיצטדיון ר"ג בעונת 1994/1995 עם השער האדיר של חיים רביבו.

במקום להיות בפער של 5 נקודות מעל מכבי, איבדנו 4 נקודות בשבוע אחד. רק הפועל מסוגלת לא לנצח משחק כזה. מכבי כבר הייתה שוחטת את הפועל רמת גן כבר במחצית, אפילו בלי אלירן עטר.

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

יש בזה משהו. אבל לאו דווקא. גם אם שחקן מאחד המועדונים רוצה לעבור קבוצה ויש לו הצעה מהמועדון השני, זה לא בהכרח לא יקרה בגלל יריבות, אלא סביר להניח שזה לא יקרה כי המועדון בו נמצא השחקן לא ירצה לחזק את המועדון השני. מועדון אחר כמו עירוני רמת השרון לא אכפת לו לחזק. כשמדובר במועדון שיכול להיאבק מולך על תארים אז שוקלים הכל פעמיים.

3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אבוקסיס "התבכיין" היום? לא שמעתי שכך היה. אני חושב שגם הגיע הזמן של כל המלגלגים למיניהם להתקדם הלאה מכל עניין אבוקסיס והשופטים. היה ונגמר. שופטים דופקים את כולם, לא רק את הפועל.

על כל מקרה משחק רע מאוד ומאכזב של הפועל היום. לא יודע איך אנחנו מביאים את עצמנו למצבים האלה עוד פעם. יכולנו להיות עכשיו בפער 5 ממכבי אם רק היינו קצת יותר מפוקסים. אבל כנראה שבאמת אנחנו מוכרים לעצמנו אשליות. אנחנו לא באמת קבוצה. לפחות לא עד שכל קו ההגנה שלנו יוחלף בקו הגנה אמיתי.

4. henry1 Member

הכוונה שלי הייתה לבלאגן שהיה עד כה בכל המשחקים, מה שהרחיק לא מעט אוהדים. וגם היום דרך אגב, למרות שהיה טוב מהפעמים הקודמות, לא הכל עבר חלק. הפעם החנתי בחניה של האיצטדיון, והיציאה לא עברה חלק. בחלק שאני החנתי בו, השוטר כיוון אותנו לשטח עפר שממשיך לאורך מסילת הרכבת לכיוון דרום. אפילו אני, כאחד שמכיר כל יציאה ופיסת שטח בנתניה, לא ידעתי איפה היציאה, עד שהגענו לדרך ללא מוצא. אחרי 10 דקות, כשל הרכבים עשו פרסה, יצאנו משם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx בקיצור, כשחונים 5 דקות מהאיצטדיון ולא בחניה של האיצטדיון, הכל עובר חלק.

אין לי רצון להיות שותף לאתר העלוב והלא אמין הזה... אבל היום לא היו 6000 צופים, ובטח לא היו 2500. אני אסביר לך מה הבעיה של כלל האתרים (כולל ספורט 5) מבחור שאני מכיר שעבד שם: יושבים כמה כתבים מכל האתרים ומחליטים בינהם כמה קהל בא, וכמובן שהכל לפי הערכה, בלי קשר לכמות המנויים וכרטיסים שנמכרה. לא מענין אותם כמה קהל מתווסף במהלך המשחק (ואצלנו זה קורה המון!) ולא מעניין אותם אח"כ לבדוק את הערכה שלהם. היכן שיש ספירה אלקטרונית, הם מדווחים לפי הספירה. מקומות אחרים צריכים להסתמך על יכולת הערכה העלובה שלהם.

בוא נסכם שאלה יהיו הבעיות שלנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/12/12
  5. Raulito Madridista

אבוקסיס לא דיבר על שופטים הפעם(הרי יש גבול) אבל הוא כאילו לא מבין את הביקורת - של התקשורת, של האוהדים וכן-הלאה.

אתה מדבר על ההגנה ואתה צודק - אבל ההתקפה כבשה בסה"כ 22 שערים - גול וחצי למשחק. לא הגיוני בעליל בהתחשב בכך שיש לך את תמוז, דמארי, בן-חיים, ורמוט, ממן ושחקני ספסל סבירים כמו טועמה ואלרואי כהן. הייתי עושה שינוי בעיקר בעמדות המגנים - חוטבה עדיף על פנסטיל למרות האדום היום ואנטבי עם כל האהבה אליו - מדהים איך הוא לא מסוגל לעבור את השחקן הראשון כבר כמה שנים בהרמות או כדורי הרוחב שלו. הייתי מנסה את דנין במקומו.

האמת שחשבתי שגם בלי חיזוק אנחנו מסוגלים ללכת עד הסוף כי יש לנו יותר שחקנים שמכריעים משחקים - אבל זו סתם הייתה אופוריה אחרי הניצחון באשדוד. ניצחון שהגיע 'כי הוא הגיע'. שום דבר מתוכנן אין בקבוצה הזו.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפסד שצריך להוריד את כולם לקרקע. שיחקנו היום נגד קבוצה פח, שנתנה לשחקני ההתקפה שלנו שטחים בלתי נתפסים באזור הרחבה שלהם, היו לנו מספיק מצבים בחצי הראשון כדי ליצור יותר הזדמנויות, קבלת החלטות נוראית וחוסר ריכוז מנעו להגדיל את היתרון, במחצית השנייה זה היה כבר סיפור אחר, נראינו איום ונורא, הפסד שהגיע לנו לקבל. משחק נורא, מול קבוצה חלשה.

7. abcd Member

לא מחנים בחניה של האצטדיון!

8. henry1 Member

כן, כן, אני יודע...זה מה שהטפתי לאחרים והיום סתם נגררתי לשם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני מקווה לשני דברים:

א. הגעה של שני מגנים בינואר
    ב. שאבוקסיס יתעשת ויבין שאנטבי זה לא אותו אנטבי ששיחק איתו בסן סירו, בסטמפורד ברידג' או במוסקבה. יש גבול לכל תעלול. דנין להרכב ומיד.

10. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הכל? למרות החולשה המשוועת שמפגין הצמד אנטבי את חוטבא באגפים, קשה לי להאמין שהחלפתם בשני מגנים עדיפים תביא מפנה כלשהו בעונה של הפועל, שכן בכדורגל "איטי" מהסוג שמשוחק בליגת העל קיימת חשיבות מינורית יחסית למשחק הכנפיים (ואני יכול להעיד על כך מנסיון: הקבוצה שלי זכתה בשתי אליפויות עם אייל משומר בהרכב הפותח). לטעמי, שורש הבעיות של האדומים טמון במרכז המגרש; כל עוד יתרוצצו שם גורדנה ודג'מבה דג'מבה, הם לא יוכלו להכתיב את הקצב מול מרבית היריבות בליגה ויאלצו להתבסס על התקפות מתפרצות בלבד. מצד שני, אם ינחת בינואר קשר אחורי איכותי, יהיה ביכולתה של הקבוצה להציג כדורגל מגוון יותר ואולי כך באמת לקרוא תיגר על הכתר.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק דבר קטן. נימני בטוח שהיה פנדל. אני אומר, משיכת החולצה התחילה בבירור מחוץ לרחבה. שחקן הפועל (זה היה דמארי?) נשאר לעמוד עוד שני צעדים על רגליו ומפיל את עצמו. עבירה בהחלט היתה, אבל השופט היה חייב לתת עבירה ולא פנדל. לא יודע מה נימני ראה, אבל לדעתי הוא מנסה להתחבב על המחנה האדום בתל אביב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לתוצאה עצמה. האדומים מאבדים בצורה הזאת גובה. אם לא מנצחים בבית קבוצות כמו עכו ורמת גן אז אפילו מכבי חיפה עוד מסוגלת לחזור לקרב האליפות. לא שאני מאמין שזה יקרה, אבל על הנייר הכל אפשרי.

אגב, נראה שמתחילה מלחמה של ממש על ערן זהבי. אני שואל את עצמי מה קרה לבחור שהגיע בכל תרועה רמה לאיטליה ועכשיו בורח מיד בחזרה ארצה. האם זהבי עוד שחקן שחשב שהוא יותר גדול מהליגה הישראלית ועכשיו חוזר עם הזנב בין הרגליים?

12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

13. Raulito Madridista

משהו מסוים בהפועל לא עובד השנה, אי-אפשר להצביע על משהו ספציפי. כלומר ההגנה היא לבטח נק' התורפה אבל גם ההתקפה לא כובשת מספיק שערים. גורדנה שחקן בית שעשה קפיצת מדרגה אדירה והעונה הוא גם מבשל יותר שערים(מנגד, עבודת ההגנה שלו שואפת לאפס). דג'מבה השתפר מאוד במשחקים האחרונים והוא היחיד שרץ בקבוצה הזו 90 דק' ולא עומד לרגע. היות וגם ורמוט וגם ממן נכנסים כל הזמן לאמצע(לטעמי אין לורמוט מה לחפש שם גם אם הוא איבד קצת מהמהירות שלו) - החשיבות של מגן תוקף נורמלי היא קריטית. אין לנו משחק אגפים. עומרי קנדה - געגועים. עופר ורטה - לא יקרה. פנסטיל - חוזר להרכב משחק הבא.

לגבי זהבי - לא בידיוק האיש ששומר סנטימנטים ואולי בצדק. למכבי יש יותר כסף והוא נחוץ שם יותר. לדעתי הוא סגור במכבי.

14. alexshw Member

דבר אחד אפשר להגיד שהבועת הלגיונרים בדרך להתפוצץ.
    גם ארבייטמן בדרך לחזרה.

15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

בעיניי, שני אלה דווקא נותנים עבודה טובה מאוד בתקופה האחרונה. בעיקר דג'מבה. כל מה שצריך זה קשר אחורי נוסף שישמש כמחליף לדג'מבה כי בינתיים הוא הקשר האחורי היחיד בסגל. עם זאת שי אבוטבול בדרך לחזור מפציעה ואם הוא יחזור בצורה חלקה אולי זה יפתור את הבעיה שלנו.