מחזור 14 בליגת העל: הפועל ת"א מביסה את מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏2/12/11.

1. VAR Member

אין בכל העולם הזה קבוצה יותר לא מדויקת ויותר לא מאומנת ממכבי חיפה. אני מתקשה להבין מה אלישע לוי עושה באימונים. כבר שנה רביעית שכל כדור קרן נהיה מחזה קשה לצפייה, שום שחקן קשור אחורי לא בא לקבל כדור מההגנה שמצידה מעיפה כדורים כאילו כל שחקן שם הוא צ'אבי - יודע לתת כדור על 80 מטר לרגל של החלוץ הכי הזוי ששיחק כאן אי פעם בארץ (וגם הוא משחק פה כבר שנה שלישית - לא ייאמן). ימפולסקי מתחיל את המשחק כמגן ימני ומסיים אותו כקיצוני שמאלי. ורד לא יתן מסירה טובה אפילו אם החיים שלו יהיו תלויים בזה, הוא יודע רק דריבל. תמיר כהן וגולסה על תקן לא קיימים.

אבל כל זה ניחא. אלישע לוי בראיון במחצית: "אני לא יודע איזה משחק את רואה, אני חושב שאנחנו משחקים טוב, משחק מאוד מעניין". כנראה שאפילו שדרית הקווים מבינה בכדורגל יותר מהבדיחה הזה. רק על זה צריך להעיף אותו לעזאזל. הגיע להוציא תיקו, עלה זחוח ומרוצה למחצית השניה אחרי שבראשונה הקבוצה שלו לא שיחקה כדורגל, וקיבל את מה שמגיע לו.

ברכות להפועל על האליפות. יעקב שחר יצטרך לשים סוף לבלוף הזה שנמשך כבר שנתיים יותר מידי.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

SoloConTe,
    הרבה זמן לא הסכמתי עם הודעה כמו שאני מסכים עם שלך כרגע.

3. alexshw Member

נו בסדר דור, במקרה הכי גרוע מכבי חיפה תיקח אליפות בעונה הבאה.
    הפועל יעשו עוד מכירת חיסול בקיץ.

למכבי חיפה יסודות חזקים הרבה יותר.
    אני לא מודאג לגבי העתיד.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוקדם מאוד להספיד את מכבי חיפה...לא מבין את פשר האימרה השחצנית שלך דור...

בקשר למשחק הפועל נתנה מחצית שניה מצוינת, חיפה של השנה מאוד פגיעה (התרגלנו לחיפה מנצחת בכל מצב בלי קשר ליכולת) ואיבדה המון נקודות..

אני עדיין חושב שמוקדם לדבר על חיפה במובן של סיכומי עונה אלא לחכות עם זה, אני אישית אוהב את אלישע לוי וחושב שהוא עדיין לא איבד את המושכות במכבי חיפה, העונה עוד ארוכה ועדיין הפועל תצטרך גם להיקלע למשבר

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק בין הפועל תל אביב למכבי חיפה סיכם בצורה טובה את מה שמתרחש העונה בשתי הקבוצות. בהפועל תל אביב יודעים על מי ללכת ומתי ובמכבי חיפה עדיין מחפשים. כמעט כל התקפה של הפועל תל אביב הייתה מסוכנת, כיוון שכל השחקנים הגיבו לשחקן שעם הכדור. במכבי חיפה לא עשו יותר מלחפש את עידן ורד ואייל גולסה בכל מחיר ולהסתכל עליהם ברגע שהם מקבלים את הכדור.

הרבה זמן לא חיכיתי למשחק שהוא לא של מכבי נתניה כמו שאני מחכה למשחק במחזור הבא בין עירוני קריית שמונה להפועל תל אביב. איזה כיף שקיבלנו אותו בסוף הסיבוב.

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/11
  6. ייא Member

היה כיף גדול להשתיק את השחצנים הירוקים אבל כלום לא גמור ואיזה אליפות בראש שלכם?
    הפועל מלאה בפצועים, סגל קצר ואני עכשיו חותם על 0-0 בק''ש. אתם תנצחו בדרבי ושוב הפער יקוזז
    הכל פתוח ולא אתפלא אם חיפה לוקחת דאבל העונה
    ניפגש במאי

7. Igi Member

אולי העונה אחרי 12 שנים סוף סוף תשכילו לקחת אליפות בליגת כדורגל?

8. Mellow29 Kopite

אני מאוד אתפלא אם חיפה תיקח דאבל העונה כי זאת קבוצה לא מחוברת, לא מאומנת ולא מאוזנת בגרוש. אבל 'עאלק דיבורים על אליפות', 'חיפה לקפל' וזה מאוהד של קבוצה שהדבר היחיד שמונע ממנה להיות הכי פתטית בארץ (אליפות פעם בעשור) זו היריבה העירונית, שמצליחה בדרך נס להיות עוד יותר עלובה?

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/11
  9. ertyo Member

מי ששחצן כאן זה רק אתם.
    שחקנים עלובים שעדיין לא השיגו דבר מהשחקנים המקבילים אצלנו מרשים לעצמם לפתוח את הפה ולהגיד פירקנו התפרקנו,ובלה בלה.
    קרית שמונה תחזיר אותכם בשבוע הבא לאן שהגעתם.
    להוציא את השנתיים האחרנות יש לנו עליונות ברורה עליכם,ואי אפשר ככה לזלזל,גם שכאנחנו נראים כמו שאנחנו.
    וזה כולל גם את האוהדים שלכם,תלמדו לתת כבוד.

10. Raulito Madridista

http://img855.imageshack.us/img855/3755/94718982.Xxx

הצגה אדומה - 3:0.. לפני המשחק הייתי מסתפק ב-1:0 קטן, העיקר לנצח במשחק חשוב כזה ולהרחיק את היריבות מאחור, להגיע עם הרבה אוויר לק"ש בשני הבא. אז מה, השחקנים רצו יותר, הרגישו שהמשחק הזה שלנו. אני לא רגיל שהפועל מנצחת או יותר נכון מביסה את מכבי חיפה ובשנתיים האחרונות כל פעם חיפה מקפלת את הבאסטה וחוזרת הביתה עם כמה חתיכות והרבה חומר למחשבה.
    ואם בעונה שעברה התוצאה עוד הייתה משקרת בצורה כזאת או אחרת - הפועל כבשה גול מהיר, שער בבעיטה חופשית ושער אחד כשהמשחק כבר היה גמור וניצול המצבים היה מושלם - אתמול זה כבר היה משהו אחר לגמריי. באדיר נגח באוויר כבר אחרי שתי דקות. הפועל כבשה שלושה שערים ועוד החמיצה שלושה מצבים של מאה אחוז - בעיקר תמוז אבל גם איגבור הליצן שעליו ארחיב בהמשך. למרות שתי הקורות של חיפה, התוצאה משקפת באלף אחוז.

הפועל לא הציגה משחק טקטי ברמה כזאת גם בתקופה הנפלאה של גוטמן וזו המחמאה הכי גדולה לדרור קשטן שספג השמצות אין-ספור, גם מהקהל, במהלך העונה. היינו מושלמים מבחינה טקטית - תקפנו עם הרבה שחקנים והעורף לא הופקר. חלום של כל מאמן כדורגל, חלום של כל אוהד.
    הגול הראשון היה גולאסו, השני גם מהלך של חלוץ אמיתי, אבל השער השלישי היה אקורד סיום פנטסטי. מסירת דליקטס של טועמה החכם לאבוטבול ומשם רוחב לתמוז וזה כבר קל. אחרי השער השני אלה לא היו דקות של כדורגל אלא דקות של שירה. טועמה טוב בלהחזיק כדור, יודע לשחרר בזמן והפועל שיחקה בנגיעה מרגל לרגל. הנעת כדור אדירה. חיפה הייתה פשוט חסרת אונים והתחננה שהמשחק יגמר. לא יאמן שמדובר באותם שחקנים שביזו אותנו רק לפני שבועיים נגד רמת-השרון.

לא הלכתי למשחק נגד רמת-השרון בשל סירוב של המפקדים ולא פיספסתי הרבה. התגעגעתי לאווירה לפני המשחק, לטירוף בגול ולא יכולתי לבקש משחק יותר טוב, בהחלט אחד המשחקים שאזכור. הקהל של הפועל, זה שהיה מפולג לא מזמן - נתן הצגה. האולטראס חזרו לעניינים והמגרש פשוט רעד. התפאורה הייתה מדהימה(גם אוהדי חיפה ראויים למחמאות) אבל השירה...אוהו...רק הקהל של הפועל מסוגל לדגדג איכשהו הרגשה של משחק אירופי.

ציונים:
    אפולה אדל (6) - האמת שהיה מחוסר עבודה. במעט שהיה צריך לעשות - עשה ויופי שלא נרדם!
    עומרי קנדה(6) - שילב נהדר בין הגנה להתקפה, לא ראיתי אותו כל-כך חד בפן ההגנתי זמן רב.
    ביוואן פרנסמן(5) - לא עשה אף-טעות אבל קשה לסמוך עליו בהתחשב למשחקים עברו. בכל-מקרה פציעה היא אף-פעם לא דבר טוב.
    וואליד באדיר(7) - משחק הגנה מושלם, מצחיק שעד לפני חצי שנה דרשנו שיישב על הספסל. בכל מקום, קר-רוח, שקט, מנהיג. תודה וואליד.
    נאעל חוטאבה(5) - היה בסדר, לא שיחק בעמדותו הטיבעית וזה לא ניכר עליו יותר מידי.
    אביחי ידין(7) - אכל את חיפה בלי מלח בקישור האחורי והוסיף שקט גם כבלם. הוא חוזר לעצמו!
    רועי גורדנה(6) - לא מפחד מאף-אחד, מוציא את הקבוצה מהר קדימה ונע בלי הספקה. שחקן-שחקן.
    נוסא איגבור(5) - השחקן היחיד שיכול לעבור את השוער ומול שער חשוף לבעוט החוצה. כישרון זה לא הכל.
    אלרואי כהן(7.5) - בעיטות של ציפור? גולאסו! שער העונה ללא ספק, וגם בישול לדמארי. משחק ענק.
    עומר דמארי(7) - איך הוא ניער את הבלם של חיפה...המהירות שלו חיונית מאוד למשחק ההתקפה.
    טוטו תמוז(6) - שתי החמצות קריטיות אבל הוא לא מוכן לסיים משחק בלי להבקיע. נלחם כמו אריה כרגיל.

מחליפים -
    שי אבוטבול(5) - לא בלט יותר מידי אבל יופי של כניסה לרחבה במהלך הבישול.
    מחמוד עבאס(אין ציון) - לא זוכר שנגע בכדור יותר מידי, התרגש.
    סלים טועמה(אין ציון) - המסירה שלו לאבוטבול...קלאסה. הוסיף הרבה להנעת הכדור.

מה הלאה? שאלה טובה. הפועל תוך שבועיים כובשת שלוש שלישיות ברציפות ומשדרגת מאוד את רמת המשחק שלה. פתאום הקבוצה לא מוציאה את המיץ עד שהיא כובשת שער. הביטחון עולה משבוע לשבוע, כוח הרתעה מסויים נוצר, בטח בבלומפילד. לפני הסרייה של המשחקים הקשים היינו חותמים על 6 מ-9 אבל עכשיו ממש לא. טוב להגיע לק"ש מהמקום הראשון, זה יהיה משחק מאוד קשה אבל אנחנו רוצים לנצח. גם ניצחון לא יגרום לקשטן להגיד את המילה 'אליפות' כי לא רק שיש עוד סיבוב שלם אלא גם פלייאוף אחר-כך.
    כרגע מכבי ת"א שצנחה עד למקום העשירי ממש מחוץ למירוץ. מכבי חיפה זו קבוצה שלעולם לא נספיד אותה, ככה זה שבעשור שלם היא זכתה בשש אליפיות ועוד הפסידה שתיים בהפרש שערים. ק"ש? היא תצטרך הרבה מזל והיחס יכריע גם אותה. בינתיים היא חזק במירוץ.

11. alexshw Member

גם כשגוטמן היה שם למכבי חיפה עליונות ברורה. 3 אליפויות על המגרש בפער כולל של 18 נקודות.