מחזור 14 בליגת העל: הפועל ב״ש מביסה את בית״ר בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏19/12/14.

1. EuropeGuy Member

גם ברגע של המשחק עצמו היתה לי תחושה אבל עכשיו בדקתי את זה שוב, השער שמכבי חיפה הבקיעה היה לא חוקי. בניון נעזר בוודאות ביד כשהוא עוצר את הכדור על החזה בבישול לצ'וצ'אליץ'. אפשר לאמר שזה מתקזז עם הנבדל של סכנין בגול שלה.

2. השולס עולה Member

אנחנו עדין בסכנת ירידה ממשית

3. oranfu Member

אני לא חושב שבניון נגע ביד, אבל גם אם כן, איפה האדום הברור לעותמן נכנס בקיזוז? או השריקה לנבדל שלא היה ממש בתחילת המשחק נגד בניון (האמת היא שהוא חירבן את הכדור הזה אז לא קריטי).
    השיפוט פשוט היה עלוב, לא משהו יוצא דופן.

האמירה הזאת שטעויות שיפוט מתקזזות זה בולשיט גדול, אגב (לא מדבר על במהלך משחק אחד אלא לאורך עונה).

4. Civil Anti Madridista

"הליצן הירוק" זה אני, נתניה קבוצה טובה יותר מהפועל ת"א ואני עדיין עומד מאחורי זה.

5. Raulito Madridista

ברור שזה אתה..
    בכל-מקרה ההימור הזה נראה קצת מופרך גם אם נתניה קבוצה יותר טובה מהפועל(מה שבכלל לא בטוח). שתי הקבוצות בלחץ גדול עם בעיות חמורות הרבה מעבר לכר הדשא. לא תגיד שנתניה במומנטום של ניצחונות. עצם זה שהיריבה ממול חלשה זה לא מספיק. מילא להגיד שהיא תנצח, אבל אני מהמר על '2-0 ומעלה למכבי נתניה, ניצחון קל' זו קצת יהירות. הפועל הפסידה בהפרש של שלושה שערים רק נגד ק"ש ואני לא חושב שיש קבוצה אחת שהיא לא בליגה של 'שלוש הגדולות' שפייבוריטית נגדנו בצורה עד כדי כך נחרצת.

הרגע הכי גדול מבחינת נתניה במשחק היה שירת האוהדים 'יוסי, יוסי, יוסי, יוסי - יוסי תתפטר'. סטייל מנגינת יוסי בניון. ואני באמת חושב שבנתניה מפנים אצבע מאשימה כלפי האדם הלא-נכון. מילא היו באים בטענות לפני הבור הכלכלי(על בניית הקבוצה בקיץ למשל, משהו שלא היה מספיק טוב, וגם נאמר שנתניה העפילה ליגה עם אחוזי ההצלחה הכי גבוהים מזה שנים - 73%), אבל עכשיו? בלי יוסי המצב יהיה הרבה יותר גרוע. הוא משאיר את הקבוצה מעל המים מה שנקרא. נתניה לא תרד ליגה כל-כך מהר.

עוד מוקדם מאוד לדעת מה יהיה, בכל-מקרה בינתיים הפועל חיפה מנצחת את עכו והקבוצה של אלון חרזי מסתבכת. עטר מתחיל לאגור נקודות ולנצח את הקטנות, אבל לדעתי גם אם הפועל חיפה תישאר בליגה, ואני לא בטוח שזה יקרה - זו עונה כושלת. הרי כולנו זוכרים את האמירות 'אין מצב שנתמודד בפלייאוף התחתון'.

אתם זוכרים איך נפתחה הליגה? הפועל רעננה הביסה 4:0 את הפועל פ"ת ואז הכריזו על הקבוצה ממלאבס כ'יורדת בטוחה'. אז היום תיקו זה סביר לשתי הקבוצות. מבלי לראות דקה מהמשחק הזה, אני מניח שהפחד להפסיד גבר על הרצון לנצח.

תכננתי לדבר על הרצף נטול ההפסדים של ק"ש ולהשוות לקבוצות אחרות, אבל אז נזכרתי את בית"ר של הדאבל(2007-08) וגם את מכבי חיפה של האליפות השלישית ברצף - ככה שיש לק"ש עדיין לאן לשאוף כדי לשבור שיאים. גם בית"ר של גוטמן(2000-01) החזיקה המון זמן מעמד ללא הפסד. הפועל של הדאבל למשל הפסידה כבר במחזור הרביעי ופתחה את העונה רע מאוד עם 5 נק' מ-12. אבל זה גם היה ההפסד היחיד שלה באותה עונה..

6. EuropeGuy Member

אורן אני סה"כ מסכים איתך שצוות השיפוט לא יכול לצאת טוב מהעובדה ששני גולים לא חוקיים מאושרים במשחק אחד. (בנוגע לנגיעת היד של בניון למי שמעוניין, צפו בתקציר של וואן, דקה 01:43) העניין עם טעויות שיפוט שמתקזזות זה נטו שיח בינינו האוהדים. שיפוטית, אין למשפט הזה ערך.

בקשר לעבירה המכוערת של עותמאן, אני חושב שבמספר מקרים דומים העונה של הכשלת שחקן ללא כדור (מקרה שעולה לי לראש כרגע- טל בן חיים שקיבל צהוב מולכם, אם אני לא טועה) שחקן קיבל צהוב ככה שלא בטוח בכלל שהיינו רואים כאן אדום. לפחות עפ"י החוקה זו היתה הרבה יותר הכשלה מאשר פגיעה אלימה.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

מכבי חיפה של אליפות שלישית ברצף שיחזרה את שיא רצף הניצחונות, אבל שיא המשחקים ללא הפסד היא השיגה במשך שנה וחצי בין אפריל 1993 לאוקטובר 1994 והוא עומד על 45 משחקים. קשה להאמין שמישהו ישבור אותו בקרוב.

ולמה קראת לו ליצן? זכותו להמר על תוצאה שהוא רוצה. אתה חושב שאכפת לי מה אחרים מהמרים על מכבי חיפה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שהשחקנים של נתניה התחילו כבר היום למכור, כי לי אין הסבר אחר למה כל שחקן שם בועט מרחוק כל פעם שהם הגיעו 30 מטר מהשער שלנו. מזלנו שנמצאה חבורה יותר מטומטמת מהשחקנים של הפועל.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

לא מדובר סתם בהכשלה ללא כדור (שגם זה אדום אם אני לא טועה) אלא ממש חבטה בשחקן יריב.
    גם טב"ח נגדנו היה צריך לקבל אדום, אבל זה כבר סיפור אחר.
    הרי אידריסו קיבל על פעולה דומה אדום ואף אחד לא חשב שזה מוגזם.

אני גם לא מחפש להאשים את השופטים בחוסר הניצחון שלנו. קודם כל מי שאשם זה אנחנו.
    אם אכן בניון נעזר בידו על מנת להשתלט על הכדור (אין לי חשק להיכנס לוואן ולראות את זה, אני מאמין לך) אז טעויות השיפוט נטו קצת יותר לרעתנו אבל זה לא משנה, בשורה התחתונה השיפוט היה גרוע וזה כל מה שאמרתי.

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/14
  10. EuropeGuy Member

זה כבר דיון על החוקה. אני זוכר שכבר הוסבר על ידי השופטים שעל פי החוקה הם שמים דגש על ההבדל בין הכשלה (כמו מקרה טב"ח) לבין פגיעה אלימה (כך הם הסתכלו על העבירה של אידריסיו). גם במקרה של עותמאן לא הגבתי לפני שצפיתי במקרה הזה שוב. זו היתה הכשלה. לא היתה שם בעיטה במטרה להכאיב אלא שימת רגל כדי שהוא יפול.

11. Civil Anti Madridista

ללא קשר לבעיות מחוץ למגרש נתניה בעיניי קבוצה טובה מהפועל ת"א, ואחרי שראיתי אותה נגד אשדוד בשבוע שעבר הייתה לי תחושה שאם היא תשמר את היכולת ותגיע לעשירית מהמצבים שהיו לה מול אשדוד, היא תשחט את חבורת השבורים של אסי דומב שבשבועות האחרונים הפכה להיות שטיח אדום כנגד כל מי שהיא פוגשת. הבנתי גם שלארי קאיודה הוחלף במחצית משומה, ורן רול המשיך לקבל קרדיט למרות שאין לו מקום להיות גם ליד האפסנאי. בכל אופן, הפועל קבוצת אמצע טבלה ומטה, לא נשאר שם כלום מלבד השם הגדול.

ותגיד את האמת, אם הייתם חוזרים הביתה אחרי 2:0 זה היה מפתיע מישהו?

12. oranfu Member

השופטים בדיעבד מפרשים את ההחלטות לפי מה שמוציא את השופט הכי טוב.
    טב"ח בעט בראיוס, לא הכשיל אותו.
    עותמן היום לא רק שם לתורג'מן רגל אלא גם נעזר בידיים (בשידור זה היה נראה כאילו נותן לו מכה). להכאיב או לא להכאיב אני לא יודע, זאת פגיעה בלי כדור.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

המקרה בין עותמן לתורג'מן זה פגיעה ללא כדור קלאסית ואדום בורדו. לא צריך להוריד לשחקן רגל או את הראש בשביל האדום

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/14
    EuropeGuy ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מי שלא ראה את המשחק וישמע את סטנוייביץ מתבכיין הוא עוד יחשוב שטיווחנו את השער של סכנין וכבשנו רק שער אחד מתוך אלפי ההזדמנויות ונענשנו בסיום. בפועל עד השער מכדור קרן לא בעטנו פעם אחת לשער. הכל מקרי. בקיצור, עוד יום שגרתי במועדון הזה

Don Joan Roman ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. EuropeGuy Member

בקשר לעבירה של עותמאן אני חוזר בי וגם אורן וגם אלכס צודקים. התמקדתי ברגל שלו כי הייתי בטוח בשידור שהוא הכשיל אותו עם הרגל. זו היתה בכלל דחיפה וכזו שיכולה ללא ספק להתפרש כאלימה. מגיע פה אדום.

oranfu אוהב/ת את זה.