מחזור 13 ליגת העל: משחקים כדורגל בצל אסון הכרמל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏3/12/10.

1. alexshw Member

אשקלון מאותן עולות שמחליפות את כל הסגל שלהן אחרי העלייה.
    זו טעות. צריך את הבסיס שעלה ולעשות כמה חיזוקים.
    לא להחליף הכל.

נערך לאחרונה ב: ‏5/12/10
  2. yedidel Member

זה לא אשקלון, זה עזורי מאותם מאמנים שמגיעים עם שופל ומחליפים הכל.

3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

נערך לאחרונה ב: ‏5/12/10
  4. Raulito Madridista

אתמול שאלתי את חבר שלי אוהד בית"ר על הקריאות הגזעניות. הוא אמר לי שזה מכוער אבל "אפשר להבין" את זה לפחות אתמול, אחרי החשד המסויים בנוגע לשריפה ביערות הכרמל. עניתי לו - "לא יודע כל-כך מה להגיב על זה, אבל תענה לי בכנות - ובלי המקרה המצער של הימים האחרונים - הקהל של בית"ר לא היה ממשיך עם המנהג שלו? אחר-כך הוא השתתק.

בנוגע להפועל אשקלון - השחרור של ערן לוי הוא מביך למרות ההתנהגות המכוערת שלו כי בלעדיו אשקלון היא לא קבוצה חלשה אלא פשוט לא קבוצה. עזורי עשה טעויות רבות בבניית הסגל, ממש גיבש 'שאריות' של שאר הקבוצות. אני מאוד מחבב את טאגה למשל אבל אני לא יודע אם נשאר ממנו משהו היום אחרי כל הפציעות והטרגדיות שעבר. מצד שני, אני לא כל-כך זוכר אילו שחקנים בלטו באשקלון בעונה שעברה, אבל אולי חלק, בדומה ליחיאל צאגי - פשוט לא רצו להמשיך?

אחרי התקציר שראיתי אתמול צריך להגיד בפה מלא - הפועל חיפה פשוט שדדה את סכנין שלא הפסיקה לתקוף ולהחמיץ. אולי נעשה כאן איזה צדק פואטי עם הניצחון של הפועל חיפה בעיקר בגלל אסון הכרמל והעובדה שהשחקנים כלל לא היו מרוכזים בכדורגל. ובכל-מקרה, להפועל חיפה אין שום דבר לקחת מהמשחק הזה פרט לנקודות. בן-בסט כבש צמד יפה והגול של גל אראל הגיע אחרי התקפה מתפרצת מהסרטים ממש - אבל בכל-זאת הפועל חיפה לא תוקפת עם מספיק שחקנים ולאורך זמן היא לא תצליח. מעניין כמה זמן ימשך הספסול של קאלה.

הערב משחק מעניין בין מכבי פ"ת למכבי נתניה. מעניין אם לעטר יהיה ראש לכדורגל אחרי שפונה מביתו בשבוע האחרון. גם ככה המצב של הקבוצה שלו רע והיא חייבת לעצור את כדור השלג. מכבי פ"ת פייבוריטית לנצח אבל חסר לה דבר חשוב מאוד וזה מה שמונע ממנה להיות קבוצת צמרת - היכן היציבות? רועי בקל ראוי להזדמנות במקומו של זנדברג.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה זה הזכיר לי? ששנה שעברה לקראת הפלייאוף הפועל אירחה את בני יהודה, שעשתה לה בית ספר, עטר החמיץ לבד מול אניימה 3 פעמים במחצית הראשונה, הפועל גם קיבלה אדום ובהזדמנות הבודדת היחידה שלה במשחק גנבה גול עם דה רידר דקה בתוך המחצית השניה וניצחה 1:0 שהכי לא איפיין אותה.

אין מה לעשות, זה חלק מהמשחק, החמצות, בסופו של דבר זה לא מי שמחמיץ אלא מי שכובש. הנה גם ק"ש לא עשתה התקפה אחת נגד מכבי, נהנתה מטעות של שטראובר וניצחה...מכבי לעומת זאת במחצית הראשונה החמיצה לא מעט...

עוד דבר! בהחמצה הראשונה של יבוריאן באחד על אחד מול שטראובר, נבדל ברור, עצרתי את הטלוויזיה בדיוק במסירה של פדרו גלבאן (עם הייס מקס) בשניה שהוא שולח את הכדור, יבוריאן היה בחצי מטר אחרי זיו (ועל הדשא יש קווים ברורים שמראים את זה) לא להאמין שהקוון לא שרק על זה לאופסייד....מחריד אפילו.

עריכה:

עודכנו הממוצעים שיתעדכנו גם היום ומחר בעקבות המשחק הערב בין פ"ת לנתניה

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/10
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעניין הקריאות הגזעניות בטדי אני חושב שההתאחדות תראה אטימות מוחלטת אם שוב תעניש את בית"ר ברדיוס ללא קהל.
    הותקנו מצלמות HD בטדי ובשבוע הקרוב גם מיקרופונים יתווספו, בכל פעם שהחלק הבעייתי(L.F) שר שירים גזענים הוא מקבל בוז צורם מהמערבי ומערכת הכריזה בטדי מופעלת עם השיר 'אנחנו מאמינים בני מאמינים', ה2-3 טמבלים שבסוף דקת הדומיה צעקו מוות לערבים זוהו ונעצרו, אז מה רוצים יותר?
    בית"ר ירושלים עושה הכל כדי להילחם בחלק המכוער והטיפש הזה בקהל שקוראים לעצמם "אוהדי הקבוצה" ומקללים במכוון כדי שהקבוצה תקבל עוד רדיוס והפחתת נקודות אבל העיקר שהם ינצחו במאבק שלהם, הם אוהבים את האגו שלהם יותר מאשר את הקבוצה, אבל כמובן שלדייני ההתאחדות האטומים זה לא משנה כי הם ימשיכו לחלק כאן רדיוסים על ימין ועל שמאל כאילו שזה מה שישפר את הכדורגל ויעיף את החוליגנים מהיציעים.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היא לא תעניש מהסיבה הפשוטה: בית"ר מראה שהיא מנסה לעצור את זה והיא גם מסוגלת לעצור את זה, מצלמות HD, מיקרופונים, צלמים שבטח פזורים גם, כריזה, בקצב הזה, כל אנשי לה פמיליה ימצאו את עצמם מחוץ לאיצטדיון אלא אם יפסיקו עם הגזענות...מזכיר לי את מה שהיה באנגליה שאט אט החוליגאנים הועפו מהכדורגל...הלוואי שזה מה שיהיה גם כאן. כל אנשי לה פמיליה - הם לא אוהדי בית"ר אמיתיים, כי גם לפעולות המחאה שלהם, יש צורה ודרך, והיא בטח שלא דרך איומים, גזענות ואלימות...בטח מול אדם שלא נוקט באף אחד מהדרכים הללו נגדם, מה שמעלה עוד יותר אנטיגוניזם נגדם.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי פ"ת ניצחה 0:2 את מכבי נתניה ועולה למקום החמישי בטבלה, היא עם 4 משחקים ללא הפסד. מכבי נתניה מנגד עם 5 משחקים ללא ניצחון.

עודכנה טבלת ליגת העל
    עודכנו סך הכיבושים/ספיגות וכן הממוצעים
    כמו כן נוספו פרטי המשחק לדיון הסטטיסטיקה מחזור 13

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/22.Xxx הפועל באר שבע - עירוני קרית שמונה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3112.Xxx

שני, 20:45
    שופט: אוראל גרינפלד

באר שבע וקרית שמונה יפגשו למשחק קצוות בווסרמיל, לא קצוות בהקשר של של הטבלה, אלא הקבוצה הצפונית בליגה, מול הקבוצה הדרומית בליגה, דווקא מבחינת הטבלה 2 הקבוצות נמצאות בצמרת, וניצחון פה של אחת הקבוצות יתן לה עוד דחיפה מאוד משמעותית קדימה ושיפור ניכר במצב בטבלה, 2 הקבוצות קרוב לוודאי יעלו על מנת לנצח, יהיה משחק מעניין.

בהפועל באר שבע מגיעים למשחק כאשר, לאחר שנתיים, הצליחה לחבר 2 ניצחונות רצופים, באופן כללי באר שבע עם 10 נקודות בארבעת המשחקים האחרונים, וניר קלינגר מאוד מקווה להמשיך במומנטום, זה לא יהי הפשוט, קרית שמונה תגיע על מנת לתקוף ולנסות לשלוט במשחק, באר שבע תצטרך להיות מרוכזת בהגנה וגם יצירתית בהתקפה על מנת לצאת עם הנקודות. נראה שהפעם זה הולך להיות משחק בית מסוג אחר, עד כה באר שבע הורגלה לשלוט ולנסות בונקרים של הקבוצות האורחות, קרית שמונה תגיע על מנת לתקוף ויהיה מעניין לראות את באר שבע משחקת מול קבוצה כזו בבית.
    בבאר שבע יחסר אבי יחיאל שסוחב 5 צהובים, וויליאם סוארז יוסת חזרה לעמדת הבלם לצידו של עודד גביש, מה שאומר שליאור ז'אן, שחוזר מפציעה, יפתח במרכז הקישור לצידו של ריקארדו פרננדס, ליאור אסולין לא יתאמן במהלך השבוע בגלל מחלה, אבל הוא צפוי להמשיך לפתוח יחד עם ברנרדו.

http://msc.wcdn.co.il/archive/796939-18.Xxx
    אסולין ואילוז, בבאר שבע צמאים לחגיגות נוספות

ניצחון של קרית שמונה והיא שוב במקום הראשון, כאשר תעבור את הפועל ת"א ב-2 נקודות. קרית שמונה מגיעה למשחק עם 4 משחקים ללא ניצחון, כאשר במחזור החולף סיימה בתיקו 2-2 מול מכבי פ"ת, השחקן שבעזרתו הושגה הנקודה הוא ברק בדש שהיה טוב כבש וסחט פנדל, ומחזור קודם לכן בדש הוא זה שכבש בניצחון על מכבי ת"א. בדש כאמור בתקופה טובה, והוא יפגוש את קבוצתו האחרונה, בה שיחק בחצי השני ש העונה שעברה וללא ספק התאקלם בה היטב. רן בן שמעון מקווה לראו מכל הקבוצה משחק טוב, גם בהגנה ולנסות לחזור עם 3 נקודות. בן שמעון הזהיר את שחקני ההגנה שלו מהטריו מליקסון-רביבו-אסולין, והמאמן יודע שאם תבוא הצרה, זה יהיה מהם.
    בן שמעון יצטרך להסתדר ללא החלוץ וויאם עמאשה שלא מתאושש מהפציעה שלו, גם הקשר וויליאם נג'ובו פצוע ולא ישחק. מי שיחזור להרכב הוא הקשר המצויין אלרואי כהן שהיה חסר לקבוצה מאוד מול מכבי פ"ת.

http://msc.wcdn.co.il/w/f-466/882862-18.Xxx
    ברק בדש, גם הוא רוצה להמשיך ולחגוג

הרכבים משוערים:
    הפועל באר שבע: אוהד כהן, אביתר אילוז, וויליאם סוארז, עודד גביש, אופיר דווידזאדה, ליאור ז'אן, ריקארדו פרננדס, דוד רביבו, מאור מליקסון, ליאור אסולין וברנרדו ואסקונסלוש.
    עירוני קרית שמונה: דני עמוס, אלעד גבאי, יניב לביא, סאלח חסארמה, אורי שיטרית, עדי אלישע, בראיין גרזיץ', אופיר חמו, אדריאן רוצ'ט, אלרואי כהן וברק בדש.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/182547.Xxx מכבי חיפה - הפועל עכו http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/182560.Xxx

באווירה קשה לאור אירועי הסוף שבוע האחרון מכבי חיפה תארח הפועל עכו לאחר שהמשחק נדחה מיום שבת למחר לשעה 18:45.
    חוץ מהמצב רוח הנוראי בחיפה מגיעים למשחק בכושר די בינוני,אמנם אחרי ניצחון 3-0 על הפועל אשקלון החלשה אבל רק עם 2 נצחונות ב-4 המשחקים האחרונים כשבכל המשחקים האחרונים חיפה הציגה יכולת בינונית.
    בחיפה מגיעים למשחק מהמקום הלא מחמיא להם,המקום הרביעי,מצד שני ניצחון במשק הזה ובסיטואציה מסויימת מכבי חיפה יכולה להיות בסיום המחזור במקום הראשון.
    אלישע לוי מתכנן שני שינויים עיקריים בהרכב - ג'ול קולמה שחזר מפציעה אבל עדיין לא כשיר ב-100 אחוז יפנה את מקומו לאייל גולסה שנכנס כמחליף מול אשקלון ולאחר מכן הקבוצה נראתה הרבה יותר התקפית ומוחמד גאדיר שמאכזב לאחרונה יירד לספסל לטובת מלך הבישולים של מכבי חיפה - עידן ורד(3 בישולים) שחוזר אחרי פציעה קשה בכתף.
    שלומי אזולאי עדיין יהיה מחוץ לסגל כיוון שהוא עדיין פצוע.
    במכבי חיפה בונים על אייל גולסה שיחזור לעצמו במשחק הזה ומקווים לראות את אייל גולסה מוביל את מכבי חיפה למשחק טוב ולגולסה שחוזר להיות אותו הגולסה שלפני ה"מעבר" ללאציו.
    בהגנה בנאדו ומימון קיבלו הוראות לשים עין במיוחד על החלוץ החם של הפועל עכו ג'אקו ערפאת(היו לא מעט שמועות על התעניינות של מכבי חיפה בשחקן),אחרי המשחק הטוב מול אשקלון ולדימיר דבאלשוילי יקבל הזדמנות נוספת בהרכב וישאיר את תומר חמד הצעיר מחוץ להרכב.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ'; אייל משומר, שי מימון, אריק בנאדו, פיטר מסיללה; גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, עידן ורד; ולדימיר דבאלישווילי.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/w-248/795955-18.Xxx
    יחזור לעצמו?גולסה.

2 מקומות מתחת למכבי חיפה,6 נקודות ממנה ועם אופציה ל-3 אחרי המשחק,הפועל עכו מגיעה למשחק הזה עדיין בתור אנדרדוג אבל ללא ספק בתור אחת הקבוצות המפתיעות של העונה(בכל זאת יש את קריית שמונה),אחרי תקופה מדהימה של עכו שבה היא ניצחה 4 משחקים ברציפות ובכל המשחקים הבקיעה 3 שערים,הקבוצה יצאה תיקו בחוץ נגד מכבי פתח תקווה והפסידה בבית להפועל באר שבע.
    עכו שעד עכשיו עשתה צרות ל-3 הקבוצות שנמצאות מעל מכבי חיפה בטבלה (ניצחון על מכבי תל אביב וקריית שמונה ותיקו בחוץ מול הפועל תל אביב) תנסה לעשות צרות ולהשיג נקודות גם ממכבי חיפה.
    מי שלא יהיה בסגל הוא קשר המריבה איברהים עבדול רזאק שבמשך כל השבוע לא התאמן לאחר שפתח את הפה על המאמן ובסופו של דבר התנצל,נקנס ב5000 דולר אבל עדיין לא ישחק.
    בחוד ההתקפה יפתח ז'אקו ערפאת עם 10 שערים ורועי דיין עם 9 שערים,בסגל הקבוצה יהיו לא פחות מ-3 שחקנים שגדול במכבי חיפה,3 שחקנים יפתחו בהרכב (איציק כהן,מוחמד כליבאת,ליעד אלמליח) ושחקן אחד שיישב על הספסל(אלי ארליך),אושרי גיטא יחזור להרכב במקומו של פלצ'וק והוא יפתח בהרכב לראשונה מאז המחזור הרביעי.

הרכב משוער: דודו גורש; רן קוז'וק, דימקאו פידליס, איציק כהן, שמעון הרוש; בן בנימין, ליעד אלמליח, מהראן ראדי, אושרי גיטא; ג'קו ערפאת רועי דיין.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/w-248/798515-18.Xxx
    רוצה להוכיח את עצמו מול האקסית,כליבאת.

נכתב ע"י זיו (rainman)

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא במקרה לא שלחתי את הודעתי המסורתית כמו זו שאני שולח לפני כל משחק. הרגשתי צביעות לדרוש מהשחקנים להאמין שהם יכולים לנצח כשאני בעצמי לא מאמין שהם מסוגלים.

ראובן עטר היה צריך לעשות לפני שבועיים מספר שינויים והראשון הוא להוציא את לאוניד קרופניק מהרכב הקבוצה. אפשר לנסות את עדי נימני כמגן ימיני ואת אוראל דגני כבלם למשך שבועיים-שלושה. הרי גם ככה המצב לא טוב, אז אי אפשר לדעת מה יוליד שינוי.

12. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

איתמר צ'יזיק ביקש לדחות את המשחק הערב מול הפ' עכו עקב מותה של אהובה תומר ז"ל, בן זוגה לחיים ביקש שישחקו בכל זאת למען זכרה של אהובה .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/12/10
  13. Green Lantern Member

אני באמת לא מצפה לכלום היום,גם השחקנים וגם האוהדים יגיעו שפופים ואני בספק אם ניראה כדורגל..
    חבל ששהתאחדות מורכבת מאנשים אטומים ודפרים שלא דחו את המחזור בשבוע,אבל זה לא מפתיע שאין שמה אנשים חכמים במיוחד..

דרך אגב,איפה האוהד הפועל ת"א הצבוע ההוא שהיה מזוזעזע על השלט של רובי בדרבי אבל לא אמר מילה על זה שהקהל המגעיל והחסר רגשות שלו שר ביום שבת "מכבי לכרמל"

14. Raulito Madridista

בנתניה מאוד מתוסכלים משרשרת ההפסדים אבל אסור להם לאבד פרופורציות, זה מה שקורה שבונים קבוצה רק על שחקנים צעירים+קובי דג'אני ואחמד סבע. צעירים ידועים בחוסר היציבות ובעובדה שלוקח להם קצת יותר זמן להתאושש אחרי הפסדים. אני לא מאמין שנתניה תיגרר לפלייאוף התחתון אבל דיבורים על המקום השישי יהיו מאוד לא ריאלים. נתניה טובה הרבה יותר מאשקלון, רמת-גן, סכנין, הפועל פ"ת והיא תוכל להגיע למרכז הטבלה. מכבי פ"ת קבוצה שכן שווה פלייאוף עליון. מוזר מה שקרה עם זנדברג, זה פשוט הזוי. אגב, כמה משחקים עומר גולן כבר לא כבש? הוא נעצר...

נכון שאין היום שום טעם ספורטיבי למשחק של מכבי חיפה, אבל ככל-הנראה המשחק יתקיים וחיפה תגיע עם מטרה ברורה - לנצח. אם השחקנים יצליחו לעשות מנטאלי גדולב ראש ולהפוך את העלבון למוטיבצייה(ברור שזה קשה עד בלתי-אפשרי ומגעיל לומר זאת) - הם יוכלו לעלות לכר הדשא בטירוף כדי לנצח. לעכו אין מה להפסיד במשחק הזה אבל אני חושב שהבאז סביב הקבוצה של אלי כהן היה מוגזם. קבוצה קטנה שמשחקת כדורגל התקפי ויש לה שלישיית חוד מצויינת, אבל מכאן ועד 'הלהיט של הליגה' זה קצת מוגזם. הפתעה נעימה וזהו. אני חושב שחיפה תנצח היום בתצוגת כדורגל סבירה. מעניין אם היעדרותו של קולמה תגרום להפקרות במרכז השדה של חיפה ועכו תוכל לנצח.

משחק מעניין הערב צפוי להתקיים בין הדרום לצפון. אני מצפה לשערים ולמשחק כדורגל טוב. ניצחון של באר-שבע יוכל להוות מעין הצהרת כוונות לקראת ההמשך, שהקבוצה מכוונת לעבר הפלייאוף העליון. ק"ש יכולה לחזור למקום הראשון הערב אך מעניין עד כמה חסרונו של עמאשה יהיה משמעותי. אם אני לא טועה, זו הפעם הראשונה העונה שהקבוצה תשחק עם חלוץ אחד בלבד ואולי היא תיהיה חסרת מחץ. האם אלרואי כהן כשיר במאה אחוז או שהוא אולץ לשחק?

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ידוע שכמו שהאוהדים של הפועל "הם הקהל התומך מספר 1" הוא גם הקהל הכי מגעיל בארץ כשמדובר בקללות/נאצות/וכו'...אבל להם לא יעשו כלום.