מחזור 13: הסופר-קלאסיקו של בארסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/11/10.

1. Raulito Madridista

בראבו אתלטיקו! זרקו לפח הזדמנות להעפיל למקום הרביעי ועוד במשחק בית. במחצית הראשונה היה משחק חלש מאוד אבל הייתי בטוח שאחרי שאתלטיקו השוותה בטיימינג מצויין - ממש על סף הירידה להפסקה(שתי הצלות גדולות של קאמני לא הועילו), היא תוכל לבצע מהפך ולנצח את המשחק. ומה במקום זה? ורדו מעיף שחקן של אתלטיקו עם הגוף, זורק עוד אחד ודה-חאה פתאום מתחיל לברטז. במקום לפתוח את המחצית השנייה בבליץ' על השער - אתלטיקו נרדמה. היא לא יודעת לייצר לחץ מאסיבי בניגוד לויאריאל למשל. השער האחרון של אספניול כבר היה גולאסו למופת מתוצרת אוסבאלדו והיה ברור לי שאתלטיקו כבר גמורה. לעולם לא אשכח לאספניול את 'ועכשיו אספניול משווה ל-2:2', היא ממש נתנה לריאל עזרה אלוהית באותו דרבי. אבל הקבוצה הנוכחית של אספניול פושרת מאוד וזה לא טוב אם היא תיהיה בצמרת, זה לא טוב כל-כך עבור הליגה. את אספניול של וואלוורדה עם רופטה, ריירה, דלה-פנייה, חארקה וכמובן ראול טאמודו - אהבתי מאוד כי היא שיחקה כדורגל מצויין והקבוצה הזאת של פוצ'טינו הגנתית מאוד.

סביליה היא פשוט ביזיון. משהו רקוב בקבוצה הזאת וכבר לא מהיום. אולי יש מקום לדיון נפרד ונרחב על מה שקורה שם - תנו לי זמן וגם זה יגיע.

כרגע ויאריאל נראית הקבוצה הכי בשלה לסיים במקום השלישי. אני ממליץ לכם לשבת ולראות את הגולאסו של מרקוס סנה מאתמול - פגז אדיר לחיבורים מ-30 מטר.

2. הקפיטליסט משער 2 Member

לדעתי הקריזה של קיקה בסיום היתה בכדי להסיט במשהו את הדיון מהכישלון של הקבוצה שלו. פראה הוא שחקן משלים טוב, אבל צריך לשבת על הספסל ואני לא מבין למה דומינגס לא היה בסגל. פליפה לואיס הוא סוג של בלוף עד עכשיו העונה. מריו סוארז צריך להתחשל עוד קצת כדי לפתוח באופן קבוע. אתלטיקו היא לא מאיורקה.

לצערי ראול גרסיה הולך אחורה עם קיקה כמאמן וזה שחקן שעד לפני שנתיים היה אחד המניות הבטוחות שלנו.מאז שהוא חזר מפציעה קיקה מתעלל בו. שחקן כזה צריך ביטחון ודקות משחק כדי לחזור לעצמו.

אני מת על סימאו, אבל אי אפשר לבנות עליו לאורך עונה שלמה. רייס מצוין אבל לא תכליתי. פראן מרידה לא יכול להביא את הישועה עם עשר דקות בכל משחק. השחרור של חוראדו פגע באתלטיקו מאוד, אבל אני חכם בדיעבד. בגדול, הקבוצה הזו לא בנויה טוב. יותר מדי קשרים אחוריים (מישהו ראה את אסונסאו או קמאצ'ו?) ובלי מחליפים ראויים באגפים. אפילו קושטה לא קיבל את הצ'אנס שלו. קיקה מאמן סביר בסך הכל, אבל הוא לא עילוי.

ועדיין, אתלטיקו יכולה לתת פייט על המקום הרביעי. אם היא מתחרה בקבוצות כמו סביליה ואספניול, אפשר להיות אופטימיים. השאלה היא מה יהיה עם ולנסיה ועם ויאריאל המצוינת.

3. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/portadag_281110.Xxx

"הנה זה בא"

באתר ה-AS ביקש מהגולשים בעזרת סקר להרכיב את 'הקבוצה הטובה בעולם' משחקני שתי הקבוצות. לברצלונה יש יתרון קל של שחקן אחד - שישה שחקנים מברצלונה לעומת חמישה של ריאל מדריד. הנה 'ההרכב המנצח' שנבחר אחרי כמעט מאה אלף הצבעות: קסיאס; ראמוס, פיקה, פויול, מרסלו; בוסקטס, צ'אבי, אינייסטה; רונאלדו, מסי והיגואין

דברי הקפטנים לקראת המשחק:

איקר קסיאס:"הגיעו לקבוצה הרבה שחקנים חדשים אבל בזכות עבודה קשה הפכנו לצוות מצויין, כולם עובדים אחד בשביל השני. אנחנו לא חותמים מראש על תיקו ובאים רק כדי לנצח. אנחנו לא מפחדים משום דבר וזה מה שמייחד את הקבוצה הזאת. אשתמש במושג של מכוניות ואומר שניצחון יתן לנו דלק עצום לקראת ההמשך, ממש כאילו אנחנו לוחצים חזק על הגז. אנחנו רוצים להגדיל את הפער מברצלונה. תמיד שמעתי על מוריניו דברים טובים, עד כמה הוא קרוב לשחקנים, אבל רק עכשיו אני מבין כמה זה נכון".

קרלס פויול:"אנחנו מאוד שמחים להגיע למשחק הנוכחי בכושר טוב ועם מעט מאוד פציעות. אנחנו משחקים נגד ריאל מדריד ולא נגד מוריניו. ואף-פעם לא צריך מוטיבצייה מיוחדת כדי לנצח אותה. אנחנו יודעים שיהיה משחק קשה ומצפים לכך כי מדובר ביריבה חזקה. אנחנו צריכים לשלב בין אחריות, קור-רוח וביטחון. חרדה אף-פעם לא מועילה".

עידכונים לקראת המשחק:

* גוארדיולה לא סגור על ההרכב של ברצלונה. הוא מתלבט בנוגע למאקסוול לאבידאל. הראשון אומנם יותר התקפי אך הוא נמצא בכושר טוב יותר מאבידאל. ההתלבטות השנייה היא האם לצרף את קייטה לקישור האחורי ולהציב את אינייסטה כקשר שמאלי ובמקרה כזה פדרו יהיה 'האס' מהספסל.
    * בימים האחרונים הועלתה אפשרות שלאס יחזק את מרכז השדה של ריאל מדריד ואוזיל, שיותר 'רגוע' במשחקים האחרונים, יפתח על הספסל לראשונה מאז משחק פתיחת הליגה נגד מאיורקה. נכון להיום, בתקשורת דווקא משערים שמוריניו ימשיך בהרכב הקבוע שרץ כבר תקופה ארוכה.

4. yakov_y YNWA

שנה אחר שנה ולנסיה סובלת מבעיית פציעות קשה למרות הסגל הארוך של הקבוצה. הגיע הזמן להחליף את הצוות הרפואי.

מנואל פרננדס מחוץ לסגל. למה ?
    איסקו מועדף על פני פיגולי וזה מסמל איזה שחקו בינוני פיגולי, לוותר עליו בינואר.

אלמריה עם 8 שערי זכות בלבד, מקום אחת לפני האחרון עם 9 נקודות בלבד, אנחנו צריכים להביס כדי לשפר את מאזן השערים העלוב שלנו, זה לא שעומדת מולנו יריבה קשה.

5. xavi6 Member

אתם צריכים בולדוג באמצע. אתם צריכים בעל בית באמצע. אתם צריכים שחקן נשמה באמצע. אתם צריכים את קמאצ'ו באמצע. תנו לילדים שלכם לשחק! כשיש קבוצה בלי נשמה, אתם תקבלו בראש, ובחיים לא תממשו את הפוטנציאל שלכם. זה יפה שיש לכם 2 שחקני התקפה אדירים כמו פורלאן וקון, אבל אתם צריכים גם הקרבה ומלחמה.

ויסקה קמאצ'ו! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נ.ב
    רגע רגע רגע דור, מרסלו אשכרה הועדף עלי פני פאקינג אלבס?! אין לי ספק שמשהו בבחירה הזאת הייתה מכורה. או שהיחצנות של מוריניו הייתה ממש טובה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/11/10
  6. riquelme1 Member

יעקב המוזר, מנואל פרננדס בדרך מחוץ לקבוצה, זה שאיסקו מועדף על פני פיגולי לא אומר שהוא שחקן בינוני או גרוע או מצויין, זה אומר שאמארי אידיוט. בכל מקרה הצרפתי לא יעזב, הוא הגיע רק העונה אבל יש סיכוי שהוא יושאל. חבל שאתה לא יודע להתעדכן.

7. yakov_y YNWA

למה אני מוזר ? הטענות שלי מוצדקות.

ולחשוב שפיגולי היה צריך להיות ב-FM10 הכוכב הבא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. riquelme1 Member

הם לא מוצדקות, כי פיגולי הוא קשר ימני ואיסקו משחק מאחורי החלוץ, בתפקיד של פיגולי משחקים חואקין ופאבלו הרננדז, גם לשחקן מוכשר וצעיר קשה לקבל דקות או מקום בסגל שיש שתי שחקנים ברמה האלה. בתפקיד של איסקו משחק רק דומינגס.

בולנסיה בונים על הצרפתי לשנים הבאות.

9. אלי מתחן Member

אתה מודע לעובדה שהם לא משחקים באותה עמדה?

10. Carlo Zampa Member

בקיצור חוץ מרונאלדו וקסיאס כל ההרכב צריך להיות של ברצלונה.

11. xavi6 Member

אה, אפקט טרום הקלאסיקו. תסלחו לי. עכשיו הכל מובן...

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא מקובלת עליי ההתנפלות על קיקה. יש לנו סגל מצומצם. קיקה פתח עם הטובים ביותר ולכן לא היו לו אופציות על הספסל בשביל לשפר עוד. חבל שטיאגו לא גומר 90 דקות ולהבא חובה לחשוב על מחליף ראוי לעמדה שלו. לא פחות חבל שסימאו נפצע, למרות שאין לי טענות לפראן.
    ובגלל זה קיקה הורחק! אני הייתי בועט לחבי מרקס בראש.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שימו לב לזה

1.רונאלדו נפגש מול בארסה 5 פעמים ואף פעם לא כבש מולה, לעומת מסי, שפגש את רעל 8 פעמים וכבש 7 אבל מול קבוצה של מוריניו לא כבש כלל.

2.מוריניו לעולם לא ניצח בקאמפ נואו , בחמישה מפגשים סחט שתי תיקואים והפסיד 3 פעמים.

3.מעולם אף מאמן לא זכה לנצח את פפ גוארדיולה פעמיים (למוריניו כאמור ניצחון אחד בשנה שעברה עם אינטר).

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא התנפלות הדעה שלי ושל עמי באה גם אחרי ההצלחות בשנה שעברה

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

קודם כל, טוב שהמאמן שלנו לא מנוול. על היכולת המקצועית שלו מעידים שני התארים, העפלה לגמר גביע המלך, שיקומו של רייס והתקדמותו של חוראדו.
    שני המאמנים הנוספים שעמי מזלזל בהם הם מאמן "אלופת הליגה הראשונה" אמרי ופוצ'טינו שהביא את אספניול אל המקום הרביעי נכון לעכשיו ולפחות בקרבות ההישרדות התוקים לא ישתתפו העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/10