מחזור 13 בספרד: הדרבי הגדול - ריאל מדריד נגד אתלטיקו מדריד, האלופה נגד המוליכה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/12/20.

1. Raulito Madridista

התחתית אחרי 15 מחזורים העונה:
    17. אלאבס - 14 נקודות (14 משחקים)
    18. ויאדוליד - 14 נקודות (15 משחקים)
    19. הואסקה - 12 נקודות (15 משחקים)
    20. אוססונה - 12 נקודות (14 משחקים)

עונת 2019/20
    17. מאיורקה - 14 נקודות
    18. סלטה ויגו - 12 נקודות (14 משחקים)
    19. אספניול - 9 נקודות [שיחקה באירופה]
    20. לגאנס - 6 נקודות

עונת 2018/19:
    17. ויאריאל - 14 נקודות
    18. אתלטיק בילבאו - 14 נקודות
    19. ראיו וייקאנו - 10 נקודות
    20. הואסקה - 7 נקודות

עונת 2017/18:
    17. דפורטיבו לה קורוניה - 15 נקודות
    18. אלאבס - 12 נקודות
    19. מלאגה - 11 נקודות
    20. לאס פאלמאס - 10 נקודות

עונת 2016/17:
    17. ולנסיה - 12 נקודות
    18. ספורטינג גיחון - 12 נקודות
    19. גרנאדה - 9 נקודות
    20. אוססונה - 7 נקודות

אני לא רואה כאן מגמות אמיתיות בליגה בינתיים. ולנסיה הייתה בדרך לעונה קשה כצפוי. בטיס של פלגריני התחילה טוב אבל הבעיות בהגנה>ההתקפה המצוינת (הכל יחסי). סביליה עדיין מחפשת את עצמה הייתי אומר וסוסיאדד מתיישרת לאט לאט - למטה, וברצלונה תנצח על אוטומט גם השנה, בעיקר במשחקי הבית, כשמסי ישוב להבקיע בקלות.

אם מעניין אתכם עוד לגבי העונה שעברה - ברצלונה וריאל מדריד הוליכו עם 31 נקודות, סביליה עם נקודה מתחתיהן. ריאל סוסיאדד עם 26 נקודות כמו גם אתלטיק בילבאו. אתלטיקו פתחה קשה עם 25 נקודות.

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  2. Ever Banega Member

שים לב שהעונה למקום אחרון יש יותר נקודות מכל השנים הקודמות וגם הקו האדום גבוהה יותר מכל הקודמות חוץ מ19 שבתיקו.
    אבל כנראה שחלק מהסיפור גם זה כמה החצי התחתון של הטבלה קרוב לקו האדום, כמו שאמרתי חטאפה שבמקום ה11 רק שתי נקודות מעל.
    אני מסתכל היום על הקבוצות ובאמת אולי חוץ מויאדוליד אני לא רואה אף קבוצה שאמורה לרדת ליגה. וואסקה חזקה מאוד ומספר הנקודות שלה בנתיים לא משקף את היכולת שלה לפי דעתי, אוססונה ואלאבס גם קבוצות שבעונה רגילה הייתי מאמין שישרדו, כמובן שלבאנטה ואייבר עם סגלים שאמורים להשאיר אותם בליגה אבל העונה הכל אפשרי. לא רוצה לדמיין בכלל מצב שולנסיה מסתבכת, אני מניח שזה לא יקרה.

3. Raulito Madridista

ולנסיה לא תהיה בקרבות ההישרדות, אין ספק, היא סתם תעביר עונה מגעילה של מקומות 11-13 כאלה, אני לא רואה אותה מחברת רצף ניצחונות. מספר השחקנים הטובים שלה צנח משמעותית ומעבר לכך האווירה רקובה במועדון זה לא סוד, אין את המאסטייה. השם "ולנסיה" עדיין יוצר ציפיות ולחץ גדול נגד כל מיני אייבר למיניהן. אני לא חושב שאפשר לצפות כבר משהו מגדש. מי שמחזיק את הקבוצה עם הראש מעל המים זה חוסה גאיה בעיקר, שחקן שהיה על הראדאר של ריאל וברצלונה כמה וכמה פעמים (כמגן גיבוי) ולדעתי היה פוטנציאל לעשות עליו קופה, מזל שנשאר משהו.

אני אלך עם "המסורת" - לא רוצה לראות את אתלטיק בילבאו מתקרבת לאיזור הזה, כנ"ל סלטה ויגו, קבוצות שבעונה רגילה עם קהל אתה מסמן את המשחק הזה שמה כמוקש.
    את ויאדוליד בשנה שעברה אפיינה הגנה לא רעה בכלל, בטח ביחס לתחתית, אני רואה קבוצה שעדיין לא יודעת לשחק יחד, אתמול יכלו למסור לשון איזה פעמיים וזה לא קרה. קבוצות נחותות יותר כבר הקשו על ברצלונה יותר.

מקווה שהבנתי את הכוונה שלך - הנה הטבלה בשלוש השנים האחרונות, משמאל לימין - מעונה הנוכחית ועד 2018/19:

[תלחץ פעם אחת והתמונה תגדל, כדי שלא תצטרך להוציא לך את העיניים].

http://up419.siz.co.il/up3/dn2ozg2mezmn.Xxx

4. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שזה נאמר בחצי הומור, אני בספק אם יש לכל אחד מהם יותר מ1500 דקות משחק בבוגרים (במקרה של פדרי הכוונה לדקות בליגה הראשונה). רק יכולת עקבית לאורך תקופה ארוכה תאפשר לדעת האם כדאי לברצלונה לשים בהם את מבטחיה. זה לא משנה בכלל כן צ'אבי/לא צ'אבי, לשניהם יש קסם ברגליים ופוטנציאל בשמיים שאם יממשו אותו בהחלט יהפכו לשחקנים היסטוריים לדעתי. כמובן שבאותה מידה הם יכולים לגמור כמו איסקו...

סגלים עם שמות איכותיים יחסית אינם בהכרח מהווים ערובה להצלחה בליגה הזו, עבור קבוצות תחתית-מרכז טבלה יותר חשוב שתהיה הגנה מתפקדת ושיטת משחק שבה לפחות רוב השחקנים בהרכב מצליחים להביא את עצמם לידי ביטוי. להסתמך על כישרון אינדיבידואלי במקום על שיטה מסודרת יכול לעבוד כשיש לך את מסי, אבל קבוצות כמו אספניול ולגאנס ירדו ליגה בשל כך בעוד שקבוצות נוספות כמו סלטה ובטיס גם נלחמו על חייהן בתחתית אשתקד. כנ"ל ג'ירונה ההיא של פורטו וסטואני.

אני לא כ"כ רואה משהו העונה באוסאסונה ובאלאבס (אולי תחייה מהמתים של לוקאס פרס ויכולת שיא של פאצ'קו סטייל קיילור בלבאנטה בעשור הקודם) שצריך למנוע מהן מלהסתבך בתחתית. דווקא לויאדוליד כן יש העונה לדעתי פוטנציאל בהתקפה שפשוט עדיין לא התחבר.

5. Ever Banega Member

כמובן שסגלים לא מבטיחים כלום, בעונת הירידה של ויאריאל היה לה את הסגל הכי טוב בליגה להוציא בארסה וריאל (אומנם הייתה מכת פציעות), גם סראגוסה של דייגו מיליטו ירדה ליגה... לא חסרות דוגמאות. במקרה של אייבר ולבאנטה זה לא רק סגלים, יש שם כדורגל טוב וקבוצה שכבר רצה כמה שנים מבלי להסתבך יותר מידי.
    מה שאני אומר שבניגוד לעונה רגילה שיש לך 3 4 או 5 קבוצות שקל לראות שהן מתחת לרמה של הליגה והיורדות בטוח יהיו מתוכן, השנה אני לא רואה את זה אולי אוססונה באמת חלשה והיא גם קבוצה מאוד ביתית אז אני מניח שהיא נפגעת מזה שאין קהל יותר מאחרות.
    לגבי וואסקה אני כמעט בטוח שהיא לא תרד.

6. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/4/4a8805cf44a2d30fb9b245363e4246123901dbd1_2_690x489.Xxx

לפחות לגבי המחצית הראשונה זה הזכיר לי “העתק-הדבק” של העונה שעברה: הגנה חזקה, התקפה שמייצרת מעט מאוד מצבים ומשחק שיוכרע בצורה מאוד-מאוד גבולית. הפעם דווקא אסנסיו ‘פתח את הדלת’ ו-‘סחב את המכונית’ (כמה חיכו בתקשורת לכתוב את זה עליו) כמעט עשה עקב אלוהי כמו ראול. האמת שהנחתי שדווקא בצד ימין נוח לו כי הוא כבש הרבה שערים גדולים משם - סביליה בסופר קאפ האירופי, נגד ברצלונה בסופרקופה ב-2017, נגד ולנסיה בליגה באותה עונה, אך בשמאל הוא מסתדר טוב יותר, הבעייה היא: זו העמדה של אדן הזאר שאמור להיות בריא מתישהו (טוב שזידאן לא התפתה להכניס אותו) וגם ויניסיוס ורודריגו (החלמה מהירה).
    אני כבר לא מצפה ממנו שיעמוד בהבטחה ואפילו לא חצי מזה אלא פשוט שיחייך יותר, ייהנה מכדורגל ויהיה שחקן רוטציה לגיטימי, כזה שלא אתאבס לראות אותו בהרכב. זה לא אמור להיות אותו הלחץ שהיה על כתפיו כמו עם לופטגי לדוגמא, הוא כבר לא שחקן בכיר אלא רחוק מזה, רק שייעז, מה יש. בטח את זה כבר ראיתם - סופה של הבצורת [ביום בו גם הפועל תל אביב!!!].

יש עכשיו שבוע מנוחה וזה חשוב גם לנו וגם לשחקנים, פעם הייתי יותר מתלהב ממשחק כל שלושה ימים - כנראה הזדקנתי (כבר 28, לא צחוק). בכל מקרה אני חושב שזידאן היה צריך להשתמש בקצת יותר שחקנים, בעדינות. לוקאס שיחק טריליון משחקים וזה משפיע, אם מרסלו לא יכול לשחק במשחק כזה כמו אתמול אפילו חצי שעה אז צריך לשחרר אותו כי אבד האמון בו לחלוטין, אדר מיליטאו לא זוכר כבר מה המטרה במשחק כדורגל וכן הלאה.
    בנזמה עם 23 שערים בשנת 2020 ויש כל מיני כותרות שגם אני תרגמתי “החלום: הפיצ’יצ’י” ו-“זו השנה שלו”. רונאלדו כובש על עיוור כפול בכל עונה ועונה, הוא צוחק במיטתו מה שנקרא.

מנצחים, המומנטום השתנה אבל הפער מאתלטיקו מדריד עדיין גדול מדי [יש לה שני משחקים חסרים הרי] וחבל שככל הנראה לא נצליח לזכות באליפות. מחכים לצ’מפיונס :)

7. סמואל אטו Member

משהו שם קורה בפן האישי בין פוץ' וקומאן.
    אם מתלהבים מפדרי, אז פוץ' לדעתי היה הרבה יותר מרשים בדקות ששיחק ולא סתם העניין הזה תופס נפח בתקשורת הברסאית.
    בהתחלה עוד החוסר התאמה שלו למערך הייתה סיבה הגיונית, אבל המערך השתנה כל-כך הרבה פעמים ופוץ' היה כל-כך טוב כשכן שיחק שכבר ברור שזה עניין של אגו.

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

א. ריאל מדריד: התגעגעתם לנאומי המוטיבציה שלי לפני משחקים כאלה? דור רומנו עוד כאן. מי שלא יהיה כאן - איסקו שמצפה לילד שלישי ועל כן נגרע מהסגל ברגע האחרון. מי אמר שהוא לא בכושר והפסיק להבקיע?

וברצינות: את הקלישאות על כדורגל יפה אשאיר בצד (היה טוב נגד גלדבאך, באמת, גם הדרבי היה סבבה, פתיחה טובה נגד אייבר ואז חזרנו לסורינו). לטעמי על אף שהיה שבוע חופש שזה די הרבה בימי הקורונה - זידאן צריך להתחיל לעשות רוטציות על אמת, גם בגלל הסופרקופה הממשמש ובא. לא להשתולל, לא לספסל חצי קבוצה כמו מול שחטאר. אבל כן מרסלו במקום מנדי (מחבורת ה-540 - לא החמיץ אף דקה מששת המשחקים), מודריץ’ שיחזור במקום קרוס, גם לוקאס המנוע נשחק עד תום ו-ויניסיוס ואסנסיו ראויים לצ’אנס יחד. בנזמה עדיין הגולר היחיד שלנו באופן עקבי גם אם קאסמירו פה וראמוס שם מצליחים לכבוש.
    לגבי הזאר אני אוהב את הסבלנות כלפיו אבל כמובן שאפקט הצמר-גפן הזה נגרר זמן רב מאוד, אני לא מאמין שהוא כבר ישחק עונות עם 30 משחקי ליגה אצלנו לדוגמא.

בכל מקרה צריך לנצח היום ולא רואה שום סיבה לא לפתוח חזק מה שנקרא. יודע שיהיה קשה במגרש הצר הזה וחוסר הכישרון שלנו, אבל אסור לתת לאתלטיקו לברוח. אגב, אנקדוטות לסיום: א) ה-11:2 ההיסטורי, הניצחון הכי גבוה שלנו בליגה ב) השוד שלנו נגדם בעונת הדסימה שבוע לפני הדרבי, פנדל שהמציאו לטובתנו.

ב. ברצלונה: אני לא יודע אם יש כבר מה לנתח. לא חושב שצריך לשחק על אוטומט עם שלושה בלמים. בארסה פאתטית, אז מה אם נפסל שער של בריית'ווייט והיא הייתה טובה יותר. דמבלה כרגע מנייה בטוחה וצריך לשחק בתקווה שלא ייפצע, מרחם על מסי שצפה ביציע [מה אני חושב על המנוחה שלו זה כבר עניין אחר]. קומאן מתחיל להישמע כמו תקליט שבור. האליפות נראית קצת רחוקה ולא ריאלית.

ג. בטיס: מנואל פלגריני התקבל בתשואות אבל הוא מוביל את בטיס לעוד עונה רעה, תשעה הפסדי ליגה בפחות מסיבוב אלה מספרים של ירידת ליגה, חבל מאוד. אם לא השם שצבר הוא היה מפוטר כבר.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

שלושה בלמים ואף אחד מהם לא קומאן. מיותר.

10. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/3/3365c33b41fc3d17d06b2dc695146cc377677030.Xxx

Modric Y Nada Mas. את רוב הקלישאות חסכתי, אבל ביום בו נקבל בשלוות נפש תיקו כזה - נבין שאנחנו כבר לא כל כך ריאל מדריד. תראו איזה עשור אנחנו מסכמים. הרי בתקופת הפלגריני-מוריניו-אנצ’לוטי-זיזו(חלק א’) היינו משתוללים ורוצים לשבור את הטלוויזיה. מה ראיתם ברבע השעה האחרונה שהוא שונה? ראיתי קבוצה שהכי קל לה להגביהה לרחבה למרות שרק בנזמה ממתין שם. קרבחאל הגיע למצב ענק בזכות פעולה אישית נפלאה וחבל שפספס ולא כיפר על הפנדל וגם ראמוס החמיץ אבל זה לא כדורגל. אני יודע שבכל משחק אנחנו יכולים למעוד, פשוט ככה. אנחנו עם פוטנציאל לפיגור שמונה נקודות מאתלטיקו מדריד, דרך די מסריחה לסיים את השנה.

בגדול כולם ‘באסה-סבבה’ - לא גרועים מדי ובטח שלא טובים מדי, חוץ ממודריץ’ שכבש שער ראשון בנגיחה אצלנו איי פעם והראשון בכלל מזה עשור או משהו כזה. מדהים לראות אותו, זו עוד סיבה לראות כדורגל כי כל משחק הוא מבין האחרונים. ביום בו בנזמה מסיים בלי בעיטה לשער (חבל, לא מאשים אותו) - אין לנו אופציות.
    מצד אחד רציתי לראות את זידאן מרענן ולא בדקה ה-80 או משהו כזה, ראיתי את הזאר קופא מקור כמו כל הספסל ולא הבנתי למה הם לא עלו להתחמם קודם, גם לי היה קר - ומצד שני כשראיתי שוויניסיוס עומד להיכנס אמרתי ‘בשביל מה’. הספסל שלנו הוא פיקציה.

לגבי הזאר אני תוהה מתי יהיה היום שמותר יהיה לדרוש ממנו כדורגל, בשביל מה העלו אותו אם הוא ימסור ימינה-שמאלה-אחורה כמו קרוס. תעשה דריבל, תנסה לפחות, זה השחקן שיש ממנו עוד טיפה ציפיות. הפחד להיפצע יכריע אותו.

11. Raulito Madridista

ריאל מדריד - סלטה ויגו

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1609579685421.Xxx

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר שסיימה את 2020 בצורה מאכזבת עם 1:1 נגד אלצ'ה. כפי שידוע לכם – רצף הניצחונות נקטע והפער מאתלטיקו מדריד גדל. גם העובדה שריאל הייתה 'המנצחת' של כל 2020 הקלדנרית (83 נקודות לעומת 73 של אתלטיקו) - לא ממש מנחמת אותנו. כעת ריאל תחפש להתחיל רצף חדש. איסקו ישוב לסגל אם כי הוא לא ממש רלוונטי. דאגה גדולה הגיעה מצד הקפטן סרחיו ראמוס שלא התאמן בשל פגיעת שריר וייעדר מהמשחק מחר. אדר מיליטאו כבר נמצא בכוננות - שלושה משחקים בלבד מראה הסטטיסטיקה האיומה שלו. נאצ'ו מצדו לא שיחק מאז הניצחון בפיחואן - החמישה בדצמבר אנו מניחים שנראה את מנדי חוזר להשתלט על אגף שמאל כשהמנחוס לא ממש עוזב את מרסלו, ופרט לכך הכל פתוח.

בפתח דבריו במסיבת העיתונאים איחל זידאן לכולם ש-2021 תהיה טובה יותר, חזרה לנורמליות ("המשאלה? בלי פציעות"), וכן בריאות לאואסביו שחקנה של ברצלונה שנמצא במצב קשה. הוא מקווה, כמו כל המדרידיסטאס, שזו תהיה השנה של הזאר. מחר הוא צפוי לקבל נתח דקות יותר משמעותי אם כי לא לפתוח בהרכב. "כמובן שאנחנו מקווים שזו תהיה השנה שלו", אמר. "אנחנו מאוד בוטחים בו. לא היה לו זמן טוב אבל הוא יעזור לנו. הוא רוצה להראות איזה שחקן הוא. היו לו רגעים קשים ובקרוב נראה ממנו כדורגל טוב".

בדיוק נגד קבוצות כאלה כמו סלטה - הקבוצה שלנו מתקשה, ולראייה המשחק אשתקד. מנגד, לזידאן יש סיפור אהבה עם סלטה עליו נרחיב בהמשך. זידאן נזהר: "אספאס? הוא שחקן מרהיב, טוב מאוד, מאלה שעושים את ההבדל. סלטה קבוצה נהדרת, היא משחקת טוב מאוד, אנחנו צריכים להראות איזה קבוצה אנחנו, בליגה הזו תמיד סובלים". זידאן הבהיר שוב כי אתלטיקו פייבוריטית לאליפות אך אמר שיש לה יתרון ולא יותר. "אנחנו עושים את הדברים שלנו. הליגה תמיד פתוחה, יהיו עוד מועמדות לתואר". המאמן שוב דרש את הארכת החוזים של ראמוס-מודריץ'-לוקאס: "אנחנו רוצים שזה יתוקן בהקדם האפשרי. זה האינטרס של כולנו שזה יקרה כמה שיותר מהר". על שחקנים שלא בקבוצה שלו הוא כמובן לא מוכן לדבר. עתידו? הוא בטח לא יוכרע מהמשחק מחר אבל לגבי מאבק האליפות זה בהחלט משחק חשוב.

רצף ניצחונות הבית הרצופים עומד על ארבעה בכל המסגרות וחשוב להמשיך כך. האם המיסטר יפתיע? קשה להגיד ששחקני ההתקפה מצדיקים את הקרדיט למעט לוקאס ובנזמה. אסנסיו במידה מסוימת חזר לסורו במהלך התיקו נגד אלצ'ה. זידאן נשאל על יוביץ' שכמעט שכחנו שמשחק בקבוצה שלנו: "הוא שחקן שלנו, תוך דקה הוא יכול לשנות את הכל", אמר והוסיף: "אנחנו צריכים את כולם, גם אם הוא לא שיחק הרבה". ברצף כל סיכומי העשור הרי שב-2020 לראשונה מאז 2008 ריאל לא הגיעה למאה שערים בכל המסגרות בשנה קלנדרית והתלות בבנזמה מוחלטת. אחרי החלוץ שכבש 12 שערים, במקום השני ניצבים קאסמירו ומודריץ' להם ארבעה. תמונה עגומה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, רפאל ואראן, אדר מיליטאו (נאצ'ו), פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ'| לוקאס ואסקס (ויניסיוס ג'וניור), מרקו אסנסיו וקארים בנזמה

סלטה ויגו מגיעה למשחק בכושר פנטסטי בעיקר בזכות איש אחד – האיש על הקווים. "משנה מאמן – משנה מזל". אוסקר גארסיה שדווקא פתח לא רע את העונה - הודח מתפקידו לאחר ה-1:1 נגד אלצ'ה בתחילת נובמבר – והשאר היסטוריה, תשאלו את אדוארדו קאודט. הקבוצה מגליסיה אמנם נכנעה 4:2 לסביליה אך מאז רשמה ארבעה ניצחונות ליגה רצופים, דבר שלא קרה לה כבר הרבה-הרבה זמן ובסה"כ חמישה ניצחונות ותיקו. ביום רביעי גברה 1:2 על הואסקה משערים של יאגו אספס ונוליטו והעפילה למקום השמיני בטבלה. סלטה ויגו שמינית בטבלה כרגע, קרובה-קרובה למאבק על אירופה, אך בבלאידוס יסתפקו בעונה שקטה לאחר שנתיים בהן סיימו במקום ה-17. סלטה למעשה בדיוק עם 16 מ-18 - כמו ריאל. קצב צבירת הנקודות הטוב בספרד. לסלטה 22 שערי ליגה, 16 מהם בשבעת המשחקים האחרונים, תעשו לבד את המתמטיקה.

מיותר לציין זאת אפילו, אבל ברור שאספס הוא הקפטן, הכוכב הגדול והשחקן הכי חשוב בקבוצה. האלוהים של האוהדים. בניצחון האחרון הבקיע החלוץ את שערו התשיעי העונה בליגה – יותר מכל אחד אחר. ב-16 מחזורים יש לו כבר תשעה לעומת 14 בכל העונה שעברה. אספאס לא כבש נגד כריאל בליגה כבר ארבע שנים אך מנגד במשחק הגביע ב-2017 הוא כבש ובישל והוליך את קבוצתו לניצחון היסטורי 1:2. עוזרו הטוב ביותר כרגע הוא נוליטו, עם שישה שערים ובישול. "הזוג האופנתי ביותר בליגה", נכתב במארקה על השניים שיחד עם המאמן החדש תרמו 11 שערים.

במשחקי החוץ העונה סלטה עם ניצחון בודד מצד אחד – ה-0:2 על בילבאו בתחילת החודש, אך מצד שני גם נכנעה רק פעמיים – בפיחואן וגם נגד אוססונה. סלטה ניצחה את ריאל בליגה בפעם האחרונה במחזור ה-37 בעונת 2013-14. סלטה לא ממש היוותה יריב לקבוצות הגדולות העונה - נכנעה בביתה ללא תנאי לברצלונה ממש בפתיחת העונה (3:0) והפסידה גם לאתלטיקו מדריד. מרתק לראות האם היא תמשיך עם המגמה ההתקפית, מבין הקבוצות שפשוט לא יודעות לשחק אחרת ולהחנות את האוטובוס. חוץ מאספס ונוליטו פתחו גם סנטי מינה ודניס סוארס במערך 4:4:2 טהור שדי נדיר לראות. ברהיס מנדס גם שחקן שצריך לקחת בחשבון. למינה למשל שער בודד ב-716 דקות - די מאכזב. הקבוצה צירפה את המגן השמאלי ארון מרטין. סרחיו אלברס השוער הוותיק שטרם שיחק העונה - ימשיך להיעדר בשל פציעה. אספס רשם העונה 1,449 דקות ומאחוריו הקשר האחורי רנאטו טאפיה עם 1,348, המגן השמאלי לוקאס אולאזה עם דקה אחת פחות. רוב חוליית ההגנה יציבה בניגוד לעמדה בין הקורות. גם נוליטו וסוארס משחקים באופן קבוע.

קאודט נשאל לקראת המשחק קצת על חודש ינואר, הוא ברך על החתמת המגן השמאלי והודה שהוא מחפש עוד חלוץ. "בחג המולד הייתי עם המשפחה, את ריאל כולם מכירים, אנחנו תמיד חושבים מה אפשר לעשות גם נגד הקבוצות הגדולות. אני בטוח שיהיה משחק טוב. היה לנו מעט זמן לנוח בדומה להם. אני אף פעם לא רואה את ריאל כחלשה, יש לה שחקנים מאוד גדולים". המאמן הבהיר כי אספס ישחק והוא הוחלף נגד הואסקה כאמצעי זהירות ושהוא התאמן כרגיל. "אספס או בנזמה? אני נשאר עם השחקן שלי כמובן למרות ששניהם נהדרים". עוד הוסיף כי: "אנחנו חושבים חיובי וננסה לעצור את כל ריאל, לא רק את בנזמה". אמרה מור הטורקי ימשיך להיעדר בשל אי נוחות וחוץ מזה סלטה במלוא הדרה.

סלטה ויגו - הרכב משוער: רובן בלנקו| הוגו מאיו, נסטור ארואחו, ג'ייסון מוריו, לוקאס אולאזה| רנאטו טאפיה, ברהיס מנדס, דניס סוארס, נוליטו| יאגו אספס וסנטי מינה

היסטוריה ומפגשי עבר:

הקאמבק של הזאר התבשל זמן רב. בתשעה בפברואר זה קרה והבלגי פתח בהרכב נגד סלטה ויגו, גם גארת' בייל ובנזמה היו שם וגם פער של שלוש נקודות מברצלונה. ריאל נקלעה לפיגור אבל הצליחה לבצע מהפך עם קרוס וראמוס, הקשר היה לא רע אבל בדקה ה-86 סנטי מינה השווה – 2:2, ואיזו בעיטה בדלי. מנגד, את שני ניצחונות הליגה הכי גבוהים שלו השיג זידאן כמאמן נגד סלטה. תחילה, ה-1:7 האדיר ב-2015-16 כשרונאלדו כובש רביעייה תוך 26 דקות במחצית השנייה, שניים גולאסוס – אחד בכדור חופשי והשני בפצצה מרחוק. גם פפה, חסה וחאמס כבשו. במשחק הבית האחרון ב-2017-18 ריאל הביסה 0:6 את היריבה מגליסיה עם איסקו המתקאמבק. גם בייל (צמד), אשרף וקרוס הבקיעו והיה גם שער עצמי. אפילו משחק החזרה של זידאן כמאמן היה נגד סלטה וזה נגמר ב-0:2 משערים של בייל ואיסקו במרץ 2019.

אותו תיקו מתסכל אשתקד קטע רצף של שבעה ניצחונות בית רצופים שהחל עם 0:2 בעונתו האחרונה של מוריניו (2012-13). לפניכן סלטה רשמה הישג היסטורי עם שני ניצחונות רצופים במקדש – 3:2 בהופעת הבכורה של ראמוס במועדון, במחזור השני ב-2005-06 (רונאלדו ובפטיסטה קבעו מהפך שלא החזיק מעמד) ו-1:2 כעבור שנה, כשקאפלו נחל הפסד ביתי ראשון כמאמן הקבוצה בשתי הקדנציות (המשחק בו אמרסון ספג בוז צורם מהקהל). בכל מקרה קיים רצף מרשים של 14 ניצחונות בית רצופים משנות ה-50 ועד שנות ה-70 ורצף נוסף של 12 ניצחונות. בקיצור, ב-20 המפגשים בין 1955 ועד 1994 (בחלק מהזמן סלטה הייתה בליגה השנייה) – ריאל רשמה 19 ניצחונות בית ותיקו אחד. אנחנו ספרנו בבדיקה זריקה שתי מאניטות, 1:6 בעונת 1973-1974 וגם 3:8 בעונת 1955-56 עם צמדים של די סטפאנו, קסטייאנו, רוקה אולסן. שלושה מניצחונותיה של סלטה במקדש הגיעו בשמונת המשחקים הראשונים.

בסה"כ 54 משחקי הבית נגד סלטה בליגה – ריאל ניצחה 42 פעמים (78%), שישה הסתיימו בתיקו (115) וסלטה ניצחה שש פעמים (6%), יחס שערים 45:162 לטובת ריאל. היו גם שתי שישיות באמצע-סוף שנות ה-40. בשתי האליפויות של ריאל, עם ואלדאנו ב-1995 וקאפלו כעבור שנתיים – זה נגמר ב-0:4. סלטה רשמה ניצחון מפתיע 1:2 בעונת 1998-99 כשמקאללה היה בין הכובשים בעוד רוברטו קרלוס רק צימק. סלטה כמעט גרמה לריאל לאבד אליפות עם 1:1 בברנבאו ב-2003 כשראול השווה בנגיחה, אך זה לא קרה. כעבור שנה ריאל ניצחה 2:4 עם צמד של זידאן ושער אחד אדיר של פיגו. עם אנצ'לוטי היה פעמיים 0:3 ללא מאבק, ובעונת הדאבל המרגשת מוראטה כבש ראשון, אוריאנה השווה ותשע דקות לסיום קרוס חתם את ה-1:2. המאזן בכל 108 משחקי הליגה: 29:62 לריאל בניצחונות.

12. Raulito Madridista

לא לחינם התקשורת מתעסקת הרבה מאוד באספס. הוא בהחלט יעשה לנו צרות וסלטה במומנטום אש. מצד אחד סלטה קבוצה שנותנת לשחק, היא יודעת לעשות התקפה ואנחנו אמורים לנצל את זה, ומצד שני ראמוס בחוץ בתזמון די גרוע. אני חושב שיש כאן התלבטות - חייבים להפשיר את מיליטאו מהפריזר מתישהו, רק שלושה משחקים העונה, הוא פרוספקט לעתיד, ומצד שני כיום נאצ’ו בטוח ממנו. אני מקווה לראות את הזאר בא לקבל את הכדור, לכדרר, אפילו לטעות - שיעשה את מה שהוא אמור לדעת. לא הבאנו אותו כדי שימסור אחורה למנדי והצידה לטוני קרוס (אוהב מאוד לשחק נגד סלטה כמו שכתבנו). במשחק הקודם פתחנו מעולה ואז דעכנו, השער המהיר לא עזר לנו מספיק וחבל. קודם כל שנימנע מהפנדל במתנה שהיריבה מקבלת כל הזמן. לוקאס לדעתי קצת עייף וזקוק למנוחה ולכן הייתי הולך עם אסנסיו או ויניסיוס.

בנזמה כבש 12 שערים העונה ואחריו עם 1/3 נמצאים קאסמירו ומודריץ’ שנמצא בעונה לא שגרתית, ככה הוא עוד ישווה שיא קריירה, וזה די מביך, הגיע הזמן ששחקן התקפה של ריאל מדריד יסיים משחק עם שער ולא רק יצירת מצב או בעיטה ליד הקורה. זה משחק שאסור למעוד בו, מה לעשות, המשבר שלנו היה ארוך מדי.

ב-17:00 ייערך היום הדרבי הגדול של אנדלוסיה, בטיס נגד סביליה, אלא שהבטיקוס לא רק סובלים מכושר נוראי ומדורגים במקום העשירי בטבלה עם תשעה הפסדים ב-16 משחקים - נחתה עליהם מכת קורונה שהעמידה את קיום המשחק בספק. הקפטן חואקין ("אני מרגיש מעולה והכי כואב לי שלא אוכל להיות על כר הדשא", כתב ברשתות החברתיות), אנדראס גווארדאדו ומרטין מונטויה בין הנעדרים. הקבוצה של לופטגי רשמה 0:2 על ויאריאל וחזרה לעניינים. בשלושת הדרבים האחרונים בליגה היא ניצחה, אשתקד לוקאס אוקמפוס כבש בפנדל ובישל לפרננדו, כל זה תוך שש דקות

13. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/f/f5359dda6471e53ad48cd8741942e2b029b2ed8b.Xxx

ספרדי כפול: בדקה אחת המשחק השתנה לחלוטין - אספס מגיע מול קורטואה ונאצ’ו מתקן את עצמו ומציל מהקו, יוצאים למתפרצת ו…אתם יודעים את ההמשך. אפשר לקטול אותם בלי הפסקה אבל לוקאס (מרגש השער עם הראש) ואסנסיו עם שער ובישול הערב וזו תפוקה מאוד לא שגרתית לשחקן התקפה אצלנו שהוא לא בנזמה. על הטבלה אין מה לדבר בכלל כי לאתלטיקו מדריד שלושה משחקים חסרים.

ועדיין, מעצבן. מביך לראות שאנחנו מחזיקים בכדור 40% מהזמן בערך, גם אם סלטה מהקבוצות היותר מוכשרות בליגה. מעבר לכך כמובן שאנחנו לא מסוגלים לדרוס. ראיתם את מנדי בועט פעמיים לשער ברגל ימין? אוי ואבוי. סלטה שלחה הרבה שחקנים קדימה, יש לה בדיוק שחקן אחד אגרסיבי ששובר רגליים באמצע, אספס נפצע והם הורידו את הראש ואנחנו פשוט לא מסוגלים להשתחרר מהשער-שניים האלה, לעזאזל.
    זידאן לא מנהל את החילופים מספיק טוב. את מודריץ’ צריך לשמור בצמר גפן, בטח כשהמשחק גמור ופדה יכול לתרום. גם הזאר היה צריך לקבל יותר פירורים בשביל הביטחון שלו, שלא נדבר על איזה יוביץ’ במקום בנזמה בתצוגת נפל כזו או אפילו איסקו. לפחות אודגור יקבל פרמיה.

14. Ever Banega Member

אני בספק גדול אם נראה את מיליטאו פותח שוב בהרכב כשיש שני בלמים כשירים אחרים. הוא נראה קטסטרופה ונראה לי שברור לכולם שבלם העתיד של ריאל הוא לא יהיה, אני מניח שריאל תיפטר ממנו בהזדמנות הראשונה.

15. Raulito Madridista

זידאן לא האיש הכי מתאים כדי לקדם צעירים ונאצ'ו באמת נראה טוב בדרך כלל, אבל כדי למכור אותו במחיר עם הפסד מינימלי או כדי שלא להרוג אותו סופית - הוא צריך לשחק. אז לא נגד סלטה ויגו ויאגו אספס כשראמוס לא נפצע - אז כן נגד אוססונה, קבוצת תחתית. הוא צריך לשחק 15 משחקים בעונה כי ראמוס לא ילד ו-ואראן גם לא נח. להגיד שהוא נראה קטסטרופה זה קצת להחמיר איתו. אני לא חושב שהנחיתו אותו על זידאן, בכל זאת שחקן ההגנה הכי יקר בהיסטוריה שלנו, למרות שהיה ימים ספורים בלבד על הקווים לפי הרכישה (העסקה נחתמה במרץ 2019). אגב אני די חושש דויד אלאבה יהיה במקומו של ראמוס, אם הפרסומים האחרונים נכונים.