מחזור 13 בליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏18/12/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי ת"א זונות אחושמורטה. אני לפני המשחק התפללתי שבני יהודה תחזיק מעמד ולא תפסיד ושיצא תיקו אבל כנראה שכחתי שמכבי ת"א נראים כמו קבוצה ליגה ח' והייתי צריך להתפלל הפוך, שבני יהודה לא תפרק את מכבי וזה בכל זאת מה שקורה.

אין מה לעשות צריך לתת את כל הכבוד לבני יהודה.

2. Reyes Member

3. burning soil Member

טוב עכשיו זה סופי,מכבי ת"א של העונה חלשה בהרבה מזו של
    השנה שעברה,הקבוצה כבויה ומשחקת ללא התלהבות,הקרבה,ונחישות,
    קלינגר זה לא אותו קלינגר של העונה הקודמת,שחקנים אפורים,וצורת
    משחק משעממת להפליא.
    ושוב הוכח לנו כמה מוטיבציה ונחישות הם מרכיבים חשובים בשביל
    קבוצה,ראינו את זה בשערים של בני יהודה שנכבשו בגלל הנחישות,ראינו
    את זה על אשדוד שמשחקת ללא הקרבה ומפסידה.
    אני כבר לא יודע אם קלינגר יכול לעשות משהו כדי לשפר את המצב,כבר
    לא נשארו לו "שפנים",כבר לא נשאר לו מה לעשות כדי להרים את הקבוצה
    מהקרשים,אולי אני טועה,ימים יגידו.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שטראובר שוב הראה בפעם המי יודע כמה שהוא בסך הכל ליצן פוזיונר ולא יותר מזה. על השער הראשון אין מה לדבר כולם ראו ואין מה להוסיף אחרי הוא עוד מחליף כפפות.... שטראובר תחליף ידיים.
    השער השני, הוא גם אשם. בני יהודה השיגה קרן בגלל הדיפה ממש מצחיקה שלו. בני יהודה הגביהה קרן ושטראובר היה חופשי לגמרי!!! למה הוא לא תפס?! הוא איגרף כמו בן 8 בשביל לעשות פוזות ולמעשה מזה באה הקרן שהביאה לשער. שוער עלוב.

ומצד שני בטדי ראינו את השוער הכי טוב בליגה. נתניה היום הייתה צריכה לנצח ולא ניצחה הרבה מאוד בגללה כי המצבים שהיו לה... לא משנה מי השוער מצבים כאלה צריכים להסתיים בשער. אבל קורנפיין עשה עבודה מצויינת. שוער גדול שהציל את קבוצתו מהפסד ובצד ההתקפי שלה לא ראינו שום דבר לפחות ע"פ התקציר.

5. AFC Member

אכן תצוגה ענקית של קורנפיין (שמוביל את טבלת שוערי הליגה עם 4.2 הצלות למשחק), שעצר פעמיים במצב אחד על אחד את ישמאל אדו ופעם אחת את גיא צרפתי (?) שבעט מצוין למסגרת. מצד שני מלבד כדור של נמני למשקוף לא היתה לנו באמת הזדמנות ממשית. מצחיק לחשוב שכששוער שכזה בכל שבת מחדש נותן תצוגות שאף שוער אחר בארץ לא נותן - תמיד יהיה את אותו המוקיון שיכתיר את השוער הבינוני דוידוביץ' לשוער הטוב ביותר בארץ. עזבו, אני אפילו לא אנסה להבין.

אברמוביץ' פתח בפעם הראשונה העונה... ואכזב קשות. אדו חתך אותו ללא רחמים, ואלון, שנלחם וניסה להיצמד אליו ולעצור אותו לא יכל לגנאי המוכשר, שמזמן לא היה כאן אם היתה לו סיומת נורמלית. טלקר לאחר חיפה חזר לכושרו המזעזע ומלבד בעיטה אחת מסוכנת ולא אופיינית מצידו הוא לא עשה כלום חוץ מלפתוח את האגף לרווחה למען זביטי. העיצומים הסתיימו, כנראה. היידמן מלבד משחק אחד טוב נגד חיפה לא עשה שום דבר העונה לצערי... השחקן שגילה יכולת טובה בגביע הטוטו לא עשה כלום היום וחבל. כנראה שהוא פשוט לא ברמה של הליגה הזאת.

מליקסון ניסה כמיטב יכולתו אבל ההתעקשות שלא לכדרר ללא הפסקה עלתה לבית"ר ביוקר. כשהבחור משחרר את הכדור אנחנו רואים מהלכים מבריקים כמו מול מכבי חיפה. לשלח וטוקולומנטי אין שום כלים לעצור את ארביטמן מלבד עבירות, ומכאן אפשר להבין את הלחי החתוכה שאיתה סיים את המשחק. יצחקי וברוכיאן שוב לא בהרכב - למה לעזאזל?! למה שהשחקנים המצוינים הללו ישבו על הספסל רק כי המאמן שלהם תומך בשחקנים פחות טובים מהם (היידמן ותורג'י)?! כואב לי לראות כיצד אנחנו הורסים ליצחקי את הקריירה כמו שהרסנו לזיו כבדה, פשוט כואב. מצידי להשאיל אותו או אפילו לשחרר, רק לא הישיבה המקוללת על הספסל.

ותורג'י האומלל...עם כל הסימפטיה, חבל על זמן המגרש שהוא מקבל מאוחנה. הגנה הוא לא עושה טוב, על התקפה אין מה לדבר והכי פתטי היה רגע במחצית השניה שבו הוא קיבל כדור על הקו באגף ימין וניסה לעשות תרגיל הקפצה ועקיפה, סטייל שאלוי. הבעיה עם התרגיל הזה היא שאחרי ההקפצה (וזה משהו שאפשר להבין מהשם), צריכה לבוא העקיפה. מספר תשע (העצמות של שאלוי בטח חורקות עכשיו בבודפשט) הסתובב, בחר צד (לימין המגן) והחל לרוץ. עד עכשיו - סבבה. אלא שרגע אחר כך, מעשה שטן, גם המגן החליט לרוץ. כאן התכנית הסתבכה. תוך שלוש שניות, תורג'י ראה לפניו חולצה לבנה ורגליים שעירות (בוארון?) לוקחות בביטחה את הכדור. פשוט עצוב.

אבל הסיפור העצוב ביותר של המשחק הוא אלון. הבחור החביב והמבטיח, שהקריירה שלו נקטעה באכזריות ע"י הולנדי מטומטם וכסחן, כנראה שיחק אתמול בפעם הראשונה במדי בית"ר. הסיכוי היחיד שלו להישאר בקבוצה היה אם יתן את משחק חייו היום ויתן לאוחנה קצת חומר למחשבה, אבל מה כבר אפשר לצפות משחקן שלא נגע בכדור שנתיים מול חלוץ טכני, מהיר וחזק כמו אדו (שלמרות הכל לא כבש)? אוחנה ממשיך עם החלטותיו התמוהות להרכב.

לסיום, השיטה חייבת להשתנות. השחקנים לעיל חייבים להשתתף (חוץ מברוכיאן שצריך להיכנס במהלך המשחק), ואוחנה חייב לעבור ל-4:4:2 כשאריבטמן ויצחקי בחוד בעוד מליחי נחתך מההרכב לטובת ששון. בית"ר בשיטה הנוכחית לא יכולה לדרוס אלא רק לנצח משחקים בקושי. אנחנו לא תוקפים ולא יכולים לתקוף, ומדהים אותי שארבייטמן הצליח לכבוש כמות כל כך גדולה של שערים בקבוצה שבכלל לא תוקפת. במכבי חיפה כבר היו לו לפחות 8 שערים. השיטה של אוחנה נועדה לעבות את הקישור וכך להשתלט על מרכז השדה - צעד מטומטם שהמאמנים הישראלים החוכמולוגים המציאו. אז מה אוחנה השיג בזה? קבוצה שלמה שבועטת כדורים ארוכים לילד אחד מסכן שלא מפסיקים לכסח אותו. אוחנה שוב חזר לנקודת ההתחלה - הבלם הזר מקסימום יוכל להשרות קצת שקט בהגנה, אבל עדיין הקבוצה לא תתקוף כמו שצריך. אוחנה צדק כשאמר שהבעיה של בית"ר לא בהגנה (לפחות עכשיו, בניגוד לעבר) אלא בהתקפה - אבל הוא גרם לזה.

יום טוב ויאללה בית"ר.

6. שגיא Guest

בני, אתה לא זה שתמך נחרצות בהרכבתו של אלון אברמוביץ' בין ה11? מפתיחת העונה שמעתי אותך מתלונן עם זה שהוא לא פותח ושגולן חרמון פותח במקומו. פתאום זה שגיאה של אוחנה? אבל עזוב, אני אפילו לא אנסה להבין. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

בקשר למשחק השלישי ששוחק אתמול, מפגש הצמרת, אני אמנם לא ראיתי את המשחק, אבל מהדקות הבודדות ששודרו אתמול בערוץ 11 ובעיקר מההרכב שראיתי היום בבוקר בעיתון, אז מה הפלא? ועזבו רגע את הטעות התורנית של שטראובר, תראו את חוליית ההגנה של מכבי אתמול: קובי מוסא (משחק משחק אבל תכלס לא עושה כלום), משה מישאלוף (כשרוני? לבד בטוח הוא לא יכול), אסי סטרול (בדיחה ממש לא מוצלחת, מקבל כבר שנתיים קרדיט לא מובן) וארז מסיקה (כמובן, המגן הגדול בתולדות הכדורגל הישראלי). איך בדיוק קלינגר חשב להצליח עם הגנה שברירית שכזו? ואם ברומר כבר עלה מהספסל בדקה ה30, אז למה לא לפתוח איתו בהרכב על מנת וליצור איזשהו איזון בהגנה? ברומר שלח למרכב ההגנה שחקנים שהיכולות ההגנתיות שלהם יותר חלשה מהיכולת הטכנית של יובל גפני (או הבן שלו, תחליטו), זה היה מקור ברור לכשלון. תוסיפו לזה את ה"בעיות בחיים האישיים" של שטראובר, ותקבלו פתיחה הססנית, פתיחה בפחד של מכבי, מה שהביא לשני שערים בתוך 9 דקות. אז שטראובר יצא לא טוב, במכבי כבר מודעים לטעויות שלו, למה אף אחד לא מכסה? כולם בורחים מאחריות ומיד רצים לקו השער כדי לנסות להיות גיבורים ולהציל כדור מהקו עם היד בלי שהשופט יראה, אבל אף אחד לא חושב להיות גיבור על ידי התנפלות על אברבנל וחסימת דרכו של הכדור אל השער. ובשער השני, איך שחקן (לא פיזי במיוחד), מצליח להניף רגל במספרת, 3 מטר מהשער, בלי שאף אחד יקדים אותו\יעיף אותו\לא ייתן בכלל לכדור להגיע למצב כזה?
    אז קלינגר נזכר להכניס את ברומר בדקה ה29, מה זה בדיוק עזר לו עכשיו? 2 שערים כבר מכבי חטפה. אז גם היכולת הלא טובה בהתקפה באה לידי ביטוי, קוביקה היה חלש כבר מסתבר, וגם אדורנו שהיה נראה שהוא חוזר לעניינים.

אבל איזה צמרת יש לנו, בני יהודה ממשיכה (ותודו שזה כבר לא מפתיעה) להוביל את הטבלה, באר שבע שחוזרת לחיים אחריה, ומכבי חיפה ומכבי ת"א מידי אחריהן.
    ניצחון של מכבי חיפה הערב (ושל הפועל פ"ת מחר בדרבי) יכולים ליצור צמרת תוססת וצפופה עוד יותר אפילו.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן,הליגה שלנו צמודה.
    קצת קשה לי להבין [ושוב פעם תודה לפיי פר ויו] למה עשו את שטרואבר 0 תוך מחזור,אפילו אם הוא ספג שישיה באשמתו.
    לפני יומיים לא שמעתי מילה רעה עליו[אני מדבר על התקשורת לו על אנשים מסויימים בפורום,אז לא לקפוץ ולהגיד אמרתי]
    דבר שני:מה זה פתאום שנכנסים לו לחיים האישיים?עוד פעם שוכחים שהוא בן אדם ולא מכונה והיכנסות לחיים האישיים שלו רק הורסת הכל יותר?

8. שגיא Guest

אף אחד לא נכנס לו לחיים האישיים. הוא בעצמו אמר, או יותר נכון תירץ את היכולת שלו כ"בעיות בחיים האישיים", והוסיף לזה את ה"כפפות החלקות" וה"חולצה הלא טובה", אף אחד לא נכנס בכח לחיים שלו, זה הוא העלה את הנושא הזה והשתמש בזה כתירוץ. ואם כך הדבר, תהיה גבר ותגיד שאתה בתקופה קשה ולא מתאים לך לשחק, לדבר בדיעבד זה הכי קל.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמת זאת פעם ראשונה שאני שומע על זה ורק ראיתי שדווקא שורה אובארוב דיבר על זה.
    ופעם ראשונה שאני שומע ששטראובר עושה טעויות העונה שעולות למכבי בגולים[לא יותר מהעונה שעברה שתמיד יש לו פה ושם שטויות.]

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפהhttp://www.liga.co.il/leaguespic/1042574545mhaifa.Xxx-הפועל תל אביבhttp://www.liga.co.il/leaguespic/1042574394hta.Xxx:

המשחק ישוחק היום ויתחיל ב-20:50 בקריית אליעזר.

המשחק,ששנה שעברה היה אחד ממשחקי העונה כבר לא יכול להיקרא כך
    לא בגלל המיקום של הפועל בטבלה ובטח לא בגלל היכולת של אף אחת משתי הקבוצות[לא שהפועל יכלו אי פעם לתרום בזה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ]
    אבל כמו במחזור הראשון,מה שבטוח...יהיה מעניין.
    שתי הקבוצות מגיעות אחרי הפסדי 1-0
    חיפה הפסידה לבית"ר והפועל לסכנין.
    מכבי חיפה ממוקמת שלישית עם 21 נקודות ומשחק חסר.
    הפועל ממוקמת שביעית עם 16 נקודות ומשחק חסר.

בחיפה רוני לוי מתלבט בין אג'ופור לקינן בעמדת הבלם ובין באדיר לבירוק[ואולי אפילו בין טל] בקישור.
    מה שבטוח[?] בחיפה זה שיניב קטן יהיה חלוץ יחיד[ואין כמו לעשות את זה מול הפועל...] זאנו יחזור במקום עזריה וקייסי יחזור לשחק בשמאל אחרי שהוא נח בגביע הטוטו.

ההרכב המשוער של חיפה:ניר דוידוביץ', אבישי ז'אנו, אריק בנאדו, דקל קינן (אריק אג'יפור), אדורם קייסי, עידן טל (וואליד באדיר, שי בירוק), חורחה בריטס, שי בירוק (וואליד באדיר, עידן טל), מיכאל זנדברג, ג'ובאני רוסו, יניב קטן.

בהפועל דיברו כל השבוע על יוסי אבוקסיס אבל הוא לא ישחק כיוון שהוא עדיין לא שוחרר רשמית מאשדוד
    מי שכן ישחק הוא רמי חליס שיחזור לעמדת המגן הימני,קלימי סבן יוסט לקישור ואוגבונה יחזור להרכב על חשבונו של אלקיים

ההרכב המשוער של הפועל:שביט אלימלך, רמי חליס, שמעון גרשון, אלון חלפון, יגאל אנטבי, קלמי סבן, פבריציו קראבליו, לריאה קינגסטון, יוסי רוזן, כפיר אדרי, איביזיטו אוגבונה.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרך אגב.
    מכבי רצו לארגן לבנין מגן הוקרה וטקס לכבודו לפני תחילת המשחק.
    בנין לא רצה ומכבי ביטלו את הכל.
    דריקס בתגבוה:"החלטנו לבטל את טקס הפרידה, אנחנו רוצים להיפרד מבנין בצורה יפה כמו כל שחקן שעוזב את מכבי. מגן ההוקרה מחכה לו בקרית שלום והוא מוזמן להגיע ולקחת אותו מתי שהוא רק רוצה".

בנין מצידו:"יש דרכים אחרות לעשות את זה, היה להם מספיק זמן למצוא בשביל דרך לעשות את זה בדרכים אחרות ואי אפשר להסתיר את מה שקרה ולהמשיך הלאה. כיבדתי את הקהל על מה שעברתי בשלוש השנים האחרות ועל מה שהוא עשה בשבילי".

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי חיפה משחקת כקבוצה עלובה אבל הפועל ת"א עלובה יותר ולכן המשחק הזה כמעט בטוח בכיס של חיפה מה שישאיר אותה עוד מחזור במקום הראשון.

אני מקווה שלפחות יהיה משחק טוב בקרית אליעזר. (אח.... עכשיו האצטדיון הזה יתן לי זיכרונות נעימים)

13. AFC Member

לא ניסחתי את עצמי כמו שצריך - הכוונה שלי ב"החלטותיו התמוהות בהרכב" היא להצבה של גולן "קומאן" חרמון בהרכב במקום אברמוביץ' בקביעות. אני כמובן תומך בלתת לאלון לפתוח עד סוף העונה.

14. burning soil Member

לדעתי זה משחק של תיקו,הפועל ת"א תבוא עם מוטיבציה,ואילו
    מכבי חיפה תהיה פשוט חייבת לשחק טוב,ולנצח אחרי המשחק החלש בבירה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זיו לא נראה לי במקום היה לפתוח דיון חדש על המשחק הזה.

מחצית מגעילה של אנטי כדורגל. לא ראינו שום דבר מאף קבוצה חוץ מנסיון אחד של חיפה שגם ממנו לא יצא אפילו איום על השער של שביט. אין הרבה מה לדבר על המשחק לא רואים כלום.

אבל מילה על השיפוט. וניתקלתי בתופעה הזאת גם במשחק אתמול בין סכנין לבאר שבע שאותו שפט לירן וקסברגר.

הכדורגל בארץ כל כך איטי ואדיש שזה מרגיז. המשחק לא שוטף בגרוש ושחקנים נופלים על כל דבר אומלל שזה מדהים ומרתיח אותי כאחד שבא לראות כדורגל והכי עלוב שכל השופטים (פרט למאיר לוי ולפעמים גם אלון יפת) נופלים לפח הזה ושורקים רק כי הם רואים שחקן נופל על הדשא. וזה עלוב וזה מגעיל וזה מוריד את החשק לראות כדורגל. זה פשוט מעצבן אותי.