מחזור 13 בליגת העל: ק"ש וב"ש מאבדות נקודות, ת"א ממשיכה לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏12/12/14.

1. עידן444 Member

רוב השופטים שלנו לא דומים לכלום. אבל יש כמה שאני פשוט לא יכול לראות אותם בלי לקבל בחילה... מנשה משיח הוא בראש הרשימה!
    במגרש גם היתה לי תחושה שהיה פנדל על קאיודה שהוא כמובן סימן להמשיך, אבל לגבי זה אני לא יכול להיות בטוח...

המצב שלנו ביחס לאחרים עוד יותר גרוע, כי השופטים הפחות גרועים(גם עליהם קשה לי להגיד טובים...) הם נתנייתים ולא שופטים אותנו.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יכול להיות שמכבי תל אביב מפסידה במפגשים הישירים מול קרית שמונה ובאר שבע, אבל היא עדיין הכי טובה בארץ בלקחת נקודות מהקבוצות הקטנות, וזה מה שלבסוף מביא את תואר האליפות. יש לי התחושה שהשנה, בדיוק כמו בעונה החולפת, באר שבע וקרית שמונה ייפלו דווקא במשחקים מול אותן קטנות.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שמכבי קבוצה שבעה, ובלי קשר צריך לרענן בסוף העונה ולהחליף לפחות 5-6 שחקנים, להביא רעבים, כי עם הסגל הזה אין למכבי מה למכור לאירופה, ובטח ובטח שמכבי תצטרך כנראה 3-4 זרים חדשים.

4. EuropeGuy Member

מסכים שהסגל הזה יהיה כלום ושום דבר באירופה. את מי היית משחרר מהסגל, עומר?

5. עידן444 Member

כמה עצוב שמעמדות הקשרים הקדמיים(מלבד ערן לוי) אנחנו לא משיגים כלום. תחזיר לי את מוגרבי ועזרא שהיו כאן לא מזמן ועם כמה שהקבוצה הזו לא טובה- אנחנו רצים למעלה. מדהים שחוליית ההגנה תרמה 4 שערים(4 בכיוון הנכון:)), ובן שושן,רול,שריקי,סבע- כולם יחד חצי כמות בסיבוב שלם... וזה לא שכבשנו מעט...

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא דיברתי בכלל על הנושא של השידורים.
    התכוונתי לכך שיש לק"ש את כל התנאים למלא היום את המגרש הקטן בקרית-שמונה ולמרות שהם הביאו יותר ממה שציפיתי(קרוב ל4,000) הם עדיין כבר כמה שנים מאכזבים בגדול בכמויות. עם כל הסימפטיה לברק בכר ולשחקנים שלו שאנחנו לא מפסיקים לפרגן להם מדובר פשוט על מועדון שכל כולו זה איזי שרצקי. ביום שימאס לו אז נראה את קרית-שמונה במקרה הטוב נלחמת על חייה בליגת העל ובמקרה הרע בליגה השניה/שלישית. אותי בתור אוהד כדורגל ישראלי מאכזב שקבוצה כזו היא אחת מקבוצות הדגל שלנו בארץ.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל צריך לראות מי יהיה המנג'ר ומי יהיה המאמן.
    מבחינת הזרים, חוץ מקרלוס גארסיה, הייתי אומר שלום לכולם, מביא 4 חדשים. ז"א יש לי 4 מקומות פנויים להרכב.
    מבחינת הסגל הנוכחי את מרגוליס וברק לוי הייתי שולח להשאלה שיתחילו לשחק קבוע, משאיר את אלטמן עוד שנה בהשאלה, ואם הפועל פ"ת תישאר בליגה אז אצלה, אולי שם יתפוס מקום של קבע בהרכב.
    מבחינת שאר הסגל הייתי משחרר את:
    ברק בדש, חואן פאבלו, יואב זיו, שפונגין, בן רייכרט (השאלה), דן אייבינדר (השאלה), נוסא איגבור, ניקולה מיטרוביץ' (למרות העונה הטובה יחסית), ראדה פריצה (רק בגלל שהוא כבר לא סוחב).

את ייני הייתי מעביר לקישור.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  8. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

ונראה שאתה צודק במחזור הזה. 2-2 לק"ש, ב"ש מפסידה 2-0.

לא ראיתי את המשחק, ולא יכול להגיב עליו, אבל לפי רשת ב' ולפי אוהדיםם שנכחו במגרש, אחד מהמשחקים הגרועים שלנו בתקופת אלישע ובטח הגרוע מהם בשנתיים האחרונות.
    אלישע עם חילופי פאניקה החליף מערכים (3-5-2!!) ושחקני סכנין גמלו לו עם גול שני וחבר סימס לי "היה צריך להגמר 5 לסכנין" ..

9. alexshw Member

אני כותב את זה בכוונה לפני הדרבי ובלי קשר לתוצאה שם - הזדמנות אחרונה לחיפה להציל עונה, וזה אומר קודם כל להכיר בטעות שבמינוי סאלה. אחר כך כמובן להתחזק משמעותית בינואר.
    לצערי שחר חסיד של אגו של עצמו ולא אכפת לו מאף אחד אחר ולא מהקבוצה ולכן איבדתי אמון שיקרה שינוי

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס אתה כל הזמן אומר את זה בנוגע לסאלה שזה היה טעות, אוקיי זרקת את סאלה. תן לי פיתרון, שלא יביא בסופו של דבר את אותה מנטרה של צריך להכיר בטעות של מינוי X Y Z בעוד שנה מהיום.

11. alexshw Member

בטווח קצר רוני לוי ובטווח ארוך מינוי מנהל מקצועי וצוות זר חדש שהפעם צריך להבחר בקפידה.
    סאלה מאמן נאיבי ומביך. אני מתבייש בעבודה שהוא עושה.

הוא הרי פתח גם פייס כדי לשוחח עם אוהדים(לפי האנגלית השבורה זה נראה אוטנתי) ומה שהוא אומר שם מסתדר יופי עם מה שרואים במגרש ומוכיח עוד יותר שהוא חלק מהבעיה.

12. Civil Anti Madridista

מחזור בהזמנה למכבי ת"א כשהשתיים שמקדימות אותה בטבלה מועדות.
    ההפסד של ב"ש בדוחא לא מפתיע אותי, אומנם כבר מהעונה שעברה היא כבר הרגילה אותנו למציאות שבה היא עושה צעד קדימה ושניים אחורה, אבל בלי כל קשר מגיע קרדיט לסכנין שהיא קבוצה טובה מאוד בפני עצמה, עם חלק קדמי שהוא השלישי או הרביעי בטיבו בליגה. אלי כהן לא קוסם, כך שאם מישהו בהנהלה ההזויה של סכנין יצדיק את פיטורי גיא לוי בעקבות הניצחון הערב מקומו מחוץ לענף.

לגביי ק"ש אני בהחלט מופתע. נכון שהיא נאלצה להסתדר ללא צדק וקולה, אבל אחרי שראיתי אותה מקרוב בשבוע שעבר בסמי עופר
    אל מול אצטדיון מלא עושה קרקס ממכבי חיפה, הייתי משוכנע שעכו לגמרי תהיה טרף קל. אין לי מושג מה קרה שם במחצית השנייה,
    אבל זה ממש לא מתאים לקבוצה של ברק בכר להיכנס לכזו שאננות ולאבד יתרון של שני שערים.

13. עידן444 Member

אין מקרה טוב. בלי איזי הם בליגה א'. לגבי הקהל, הם מביאים כמות יפה ביחס לפרופורציה של גודל העיר.

14. EuropeGuy Member

אני אגיד לכם מה קרה לק"ש וגם ברק בכר והשחקנים שעלו לראיונות אמרו את זה לא מעט, טוענים שעל ק"ש אין לחץ, אבל במשחקים הביתיים שלה מול קבוצות קטנות האווירה שם פשוט מרדימה וכשהמוטיבציה היא לא כמו במפגש מול קבוצה גדולה למחסור בקהל יש את האפקט ההפוך. עד כמה שקשה להודות בזה. לאחר המשחק מול רעננה כשהוא נשאל על החוסר בקהל ולחץ, ברק בכר התראיין ואמר משהו בסגנון: "הלוואי והיה קהל, זה היה מעיר אותנו"

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים איתך לגבי הפוטנציאל שלהם, אבל בואו ננסה להיכנס תאכלס לקרביים של הנושא הזה.
    קריית שמונה זו עיר של 25 אלף איש, שרובה ככולה לא גדל על קריית שמונה, אחרי הכל, רק בשנת 2000 הם קיבלו שם קבוצה מאוחדת.
    לאט לאט עם הגעתו של שרצקי, נכנס כסף, מתחילים לבנות שם ומאז העפלה לליגת העל, הם רושמים הישגים נדירים, ועדיין אין קהל.
    אני לא קונה את זה, יש פה בעיה כלשהי, הרי גם אם זו עיר של 25 אלף, לא יכול להיות שהמושבים מסביב, קיבוצים ובכלל ערים אחרות בארץ, אפילו בצפון, לא מצליחות להצמיח אוהדים לקבוצה. נוסיף את העובדה שאין לקבוצה מתקן אימונים של מספר מגרשים וזה גם משפיע לטעמי (לשמור את הילדים והנוער בחממה כל יום, כל היום, יחד עם הקבוצה הבוגרת).
    בסופו של דבר הגעתי למסקנה שמדובר בעניין של שיווק. לבוא ולעשות כניסה חינם, לא תביא יותר אוהדים לקריית שמונה, סתם תבוא לנצל את שרצקי שגם ככה לא הולך עם רווחים.
    שרצקי הוא סוג של מגלומן, והבעיה למה אין יותר אוהדים לקריית שמונה היא קודם כל בעיה שלו, למה?
    א. חיפשתם פעם אתר אינטרנט של עירוני קריית שמונה? תשוו את אתר האינטרנט של קריית שמונה לאלו של מכבי ת"א ומכבי חיפה. הרי לא מדובר פה בנושא של תקציב מנופח, פשוט להעסיק אנשי גרפיקה ואנשים שיעבדו עם האתר והקבוצה 24/7 ויביאו את הקבוצה לאוהדים. תוספיו לזה את העובדה שאין מרצ'נדייס של הקבוצה ובטח שלא איזה חנות באיצטדיון שאפשר לקנות חולצות ולהזדהות עם הקבוצה.
    ב. כרטיסים ומנויים. שרצקי לא צריך לתת לאנשים להיכנס בחינם, וגם מצד שני לא צריך לגבות מאנשים 80 שקל לכרטיס, לא משנה אם הם מהצפון או מהדרום, המחיר אצלו לכרטיס צריך להיות קבוע: 50 שקלים למבוגר, 25 לילד ונוער. לא משנה מי היריבה ולא משנה מאיפה היא באה, ומי שירצה לעשות מנוי בתחילת השנה, ששרצקי יעשה מחיר שיותר משתלם, אבל שיעשה את זה לאורך כמה שנים, בלי חינם לאוהדים.
    ג. פירסום, פירסום ופירסום, לקחת את קריית שמונה ולמתג אותה, שלטים בעיר, שלטים בדרך לעיר, שלטים בקיבוצים, לקחת את השחקנים לימי עיון מול ילדים, אימונים פתוחים לאוהדים, יש המון פעולות, לא לחלק להם כרטיסים כי זה לא נותן כלום. אם כבר אגב לחלק, אז לכל ילד שמשחק בנוער והילדים לתת מנוי חינם ולחייב אותו להגיע למשחקים עם ההורים. לארגן אוטובוסים חינם לכל משחק חוץ מהצפון.

קל מאוד לבוא ולהגיד לקריית שמונה אין קהל, ובדרך הזאת גם לא יגדל לה הקהל, גם אם יקחו עוד 10 אליפויות וגביעים בעשור הקרוב, כי בתאכלס, לא עושים פעולות מהותיות במשך שנה אחרי שנה להביא קהל צריך וקהל נוכחי לבוא שבוע אחרי שבוע, וכל מה שכתבתי פה זה פעולות מהותיות שבסופו של דבר, בחתך של 2, 5 ו-10 שנים צפויים להצביע על מגמת עלייה בקהל, כשכמובן, איצטדיון חדש אפילו של 5-8 אלף במקום המתקן הקיים יתרום כמובן.