מחזור 13 בליגת העל: סימן לבאות? ב"ש אלופת הסיבוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏8/12/17.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Butragueño - אני דווקא מסכים עם עידן444. אני לא חושב שמכבי ת"א של העונה הקודמת הייתה טובה יותר מהפועל חיפה של העונה הזו. היה לה חודש אחד של כדורגל טוב ובשאר הזמן היא בעיקר סיפקה תוצאות.
    גם הפועל ב"ש לא הבריקה בחלקים מסוימים. אל תשליך מהיכולת שהקבוצה הציגה בליגה האירופית, שם היא הרימה באופן משמעותי את רמת המשחק שלה, למה שהיא עשתה בליגה.

2. Butragueño מנהלים

אם נשים לב לתחילת דברי בדיון על רמת הליגה, לא השוותי את הליגה לעונה הקודמת, אלא לעונה האליפות הראשון של ב"ש. על העונה הקודמת טענתי שהיו מחזורים לא מעטים שהכדורגל היה ברמה מאוד מאוד גבוהה, אבל זה נעצר אי שם בפברואר.

אני כן חושב שמכבי ת"א של העונה הקודמת הייתה טובה מהפועל חיפה של העונה הנוכחית, וזה המפתח לטענה הברורה שלי - שהליגה נחלשה. ראיתי את כל המשחקים של הפועל חיפה העונה. היה לה משחק טוב נגד בית"ר ירושלים, מחצית לא רעה נגד ב"ש וכמה התקפות נהדרות נגד מכבי ת"א. זהו, אפילו ב4-0 על עכו היא לא שחקה כדורגל, ולא נגד רעננה ולא נגד סכנין. היא מאוד חדורת מטרה לנצח (זה ולא דבר רע, זה מאוד מבורך - אבל מטשטש את העובדה שהכדורגל לא טוב), בדיוק כפי שק"ש הייתה בעונת האליפות שלה, וגם אז, הליגה הייתה בדיחה מהלכת.

3. קשר שמאלי Member

מכבי תל אביב של העונה שעברה מביסה בקלילות את הפועל חיפה של העונה.
    הפועל חיפה לא משחקת כדורגל טוב או משהו שקרוב לזה

מפסטיבל נתניה עברנו לפטסטיבל הפועל חיפה? נו טוב, גם זה יעבור.

גלץ ו-rivaldo אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

בעונה שעברה נהנית מהמשחקים יותר?
    אגב, שוב, השאלה מה גורם לך הנאה במשחק הכדורגל.
    יש אנשים שמתים על ליגה אנגלית ולא מסוגלים לראות כמעט שום דבר אחר(כמוני) ויש כאלה שמבחינתם רק בדרום אמריקה יש כדורגל.
    מה אתה מחפש?
    שלא יהיו גולים מטעויות שטותיות?
    שיהיו רק גולים ״בצבע״?
    שתהיה הנעת כדור טובה?
    שיהיו הרבה מצבים במשחק?
    שיהיה קצב טוב(מה שלי הכי חסר בהרבה משחקים בארץ ולעומת זאת אני מאוד אוהב באנגליה- וזה לא קשור לעונה כזו או אחרת- וגם לא כל כך קשור לרמה)?

מה ההגדרה ל״רמה״ בכלל?

כשאני רואה משחק עם קצב שרץ מצד לצד- כאוהד אובייקטיבי אני הכי נהנה.
    אני חושב שהמשחקים העונה קצת יותר קיצביים מאשר בשנתיים הקודמות.

מבחינתי במשחק בנתניה בשבת ניצח הכדורגל האפור וההגנתי של השנים האחרונות את הכדורגל החיובי יותר שאנחנו רואים מקבוצות אמצע ומטה העונה.
    אבל זה קרה ביום מזעזע של נתניה ויום טוב של בני יהודה ועדיין לא היה רחוק שניקח את המשחק.
    ביום טוב שלנו ויום רע של בני יהודה אנחנו עושים מהם קציצות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אגב, שנה שעברה עד חודש דצמבר שיחקנו כדורגל מלהיב ודורסני, הבסנו קבוצות והצגנו כדורגל ברמה גבוהה מאוד. בדצמבר זה יסתיים וירדה היכולת, זו הייתה היכולת הכי מרשימה שראינו פה בשנים האחרונות.
    לא יודע איפה זה מתחבר לכם לדיון, סתם מציין עובדה.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

hbs7 ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

הפועל חיפה מנצחת חלק מהמשחקים עם מינימום מאמץ וזו דווקא הגדולה שלה. בכל-מקרה אני צופה ירידה תלולה בסיבוב השני אבל אפשר לחשוב כמה הליגה הזו קשה. גם בית"ר לא משחקת כדורגל רק ממנה יש ציפיות, ומכבי חיפה לא, ומכבי ת"א לא, ואף קבוצה לא משחקת שני משחקים טובים ברציפות. הפועל חיפה יודעת מה היא רוצה מעצמה, כל השחקנים בעונה טובה ויש קבוצה, ההגנה הסתדרה לחלוטין, משוכנע שבשנה שעברה היא ספגה פי 1.5 בשלב הזה אם לא יותר ויש כישרון בחלק ההתקפי, הכל בסדר. חוץ מטדי היא לא גנבה נקודות באף משחק.

אני תוהה למה ג'ורדי לא שם את המפתחות והולך, חשבנו שהוא שונה ושיש לו קצת ג'נטלמניות ושאכפת לו ממכבי ת"א. הקבוצה חייבת זעזוע והוא נכשל. 7 נק' פיגור מבאר-שבע שגם היא ברוורס עם כל מה שעבר על המועדון הזה, ובטוח שאם נלך אחורה לסטט' מכבי עם מס' נקודות כמו בימי איווניר וכדומה. מכבי מחליפה הרכבים בסיטונות ואין לה שיטת משחק, היא לא מספיק מסוכנת. היה כתוב על המשחק אתמול תיקו 0:0, תיקו שלישי ברציפות וכמו שצפיתי לא מינפו שם את הניצחון במדריגל לשום דבר. ומיכה חזר, וגולסה חזר, ואלי דסה הוא לא קאפו שאפשר לתלות בו את הבעייה. אתה מסתכל על ההרכב ורואה המון שחקנים בינוניים.

גלץ אוהב/ת את זה.
  7. עידן444 Member

הויכוח האם הטוב הוא יותר טוב או האם החלש הוא יותר חלש הוא אינסופי וקשה מאוד להוכחה.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לפתיחת העונה של הפועל חיפה, ולחלק ההתקפי של בית"ר י"ם, אני עדין מאמין שהיחידה שיכולה לעצור אותנו היא מכבי תל אביב.
    בשנה שעברה, בעונה טובה יותר שלנו, מכבי תל אביב כמעט הצליחה לסגור מאיתנו פער של 10 נקודות שנוצר בתום הסיבוב הראשון.
    השנה זה רק 7, כשמכבי תל אביב גם לא צריכה "לשדוד בנק" כדי להביא רכש איכותי בינואר, לא משנה אם זה רפאלוב, או זרים יקרים סטייל קיארטנסון או ראיקוביץ', או מאמן זר שיכול לשנות להם את העונה, אבל יש למכבי תל אביב את הכסף בשביל לחזק את הקבוצה בצורה משמעותית בינואר. מה שאין ליתר הקבוצות בישראל (למעט מכבי חיפה, בקנה מידה קטן יותר, אבל מכבי חיפה כמובן רחוקה מאיתנו הרבה יותר מבחינת ניקוד ופרמטרים אחרים ולכן היא לא רלוונטית למירוץ האליפות).

בנוגע ליכולת נטו בסיבוב הראשון, לא רואה הבדל מהותי בין מכבי תל אביב של השנה לזאת של השנה שעברה, שצברה רק נקודה אחת יותר ממכבי תל אביב הנוכחית, שהפסידה בצורה משפילה לקבוצה חצי מקצוענית באירלנד. אני זוכר איך בחימום של באר שבע, בזמן שמכבי תל אביב הייתה בדקות האחרונות במשחק הבית שלה מול אשקלון בדצמבר שנה שעברה, שרנו בחברה שלנו בגוש "יאאלה מכבי תל אביב תשימו גול" ועודדנו את ארבלדזה מרוב שמכבי תל אביב הייתה חלשה מקצועית בשנה שעברה.

ההבדל היחידי בליגה בין העונה הנוכחית לעונה שעברה הוא שבית"ר י"ם יותר מלהיבה התקפית משנה שעברה, ושקיבלנו את הפועל חיפה ונתניה השנה כמרעננות הרשמיות של הליגה, כשבשנה שעברה חוץ מאיתנו, מכבי תל אביב ובית"ר י"ם, הליגה הייתה מאוד טקטית, מאוד לא מלהיבה, מאוד לא מרעננת.

אז להגיד שזה שנוספו עוד שתי מרעננות לליגה זה מעיד על חולשה של הליגה? למה כי השמות שלהם פחות סקסים? כי במקום שמכבי חיפה תשחק את הכדורגל של הפועל חיפה ותהיה במיקום שלה או שבמקום שהפועל תל אביב תשחק את הכדורגל של מכבי נתניה ותהיה במקום שלה קיבלנו שתי קבוצות "פחות גדולות" בצמרת?

בואו לא נהיה צבועים, תחליפו את השם של הפועל חיפה במכבי חיפה ואת השם של מכבי נתניה בהפועל תל אביב, עם באר שבע ראשונים, מכבי חיפה שניים, בית"ר שלישית, הפועל תל אביב רביעית ובית"ר חמישית, וכולם מדברים כאן שזאת העונה הכי מלהיבה שהייתה כאן בשנים האחרונות.

Love Is Red, עידן444 ו-לירן אוהבים את זה.
  9. קשר שמאלי Member

אף קבוצה לא יכולה לעצור אתכם. לדעתי אתם יכולים להבטיח את האליפות עוד לפני הפלייאוף
    וזה לא שאתם מרשימים יותר מדי, הליגה פשוט נוראית.

גלץ ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתום הסיבוב הראשון שנה שעברה צברנו ב13 משחקים 34 נקודות מתוך 39 (כשהפועל תל אביב גנבה לנו 2 נקודות בטרנר עם הופעה של הרוש סטייל קליימן השנה בטדי), ועם מאזן שערים של פלוס 32, כאשר כבשנו 38 שערים וספגנו רק 6, כלומר ממוצע הבקעות של כמעט שלושה שערים למשחק וממוצע ספיגות של שער בקצת יותר משני משחקים. נתונים פסיכים.

11. קשר שמאלי Member

אגב אין אוהד בית''ר שיגיד לכם שבית''ר של העונה טובה יותר מזו של העונה שעברה.

12. עידן444 Member

נתתי לייק למרות שבעניין מכבי ת״א אני לא מסכים.
    אולי זכרון קצר שלי. יכול להיות.
    אני רואה במכבי ת״א חולשה גדולה העונה ואני מסכים עם קשר שמאלי שככל הנראה כרגע הם גם לא יסיימו שניים. אם בספק עם שלישיים.
    בעונה שעברה ידעו להצביע שהבעיה היא המאמן.
    העונה לדעתי יש בעיות קשות יותר בסגל.
    צריך כאן הוקוס פוקוס רציני כדי שדברים פתאום יתחברו.
    אגב, אני אולי היחיד שטען לאחר הסיבוב הראשון בעונה שעברה שכלום לא סגור וצדקתי.
    היתה בי התחושה שמכבי ת״א תצליח לשנות את המומנטום שלה ושב״ש לא יכולה להמשיך בכושר המטורף שלה.
    העונה אני מצד אחד לא רואה את ב״ש בכושר מטורף ולא רואה איך מכבי ת״א משנה את המומנטום שלה והלואי שאני טועה.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אם נשווה לתקופה המקבילה אשתקד, אין ספק שאנחנו טובים יותר.

סיונרה ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  14. Love Is Red Member

התבלבלת.
    את שתי הנקודות מול הפועל תל אביב הפסדנו במשחק חלש מאוד.
    המשחק שהרוש הצטיין בו היה בסיבוב השני.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי התצוגה שלהם בדרבי שנה שעברה הם נכנסו לבור ענק והיו חלשים לפחות כמו השנה הנוכחית אם לא יותר.
    הפסידו למכבי חיפה 2-0 בבית, הפסידו לנו 2-0 במשחק שהיה יכול להיגמר גם 3-0 כשבוזגלו בסוף המשחק פעמיים אחד על אחד עם ראיקוביץ'. מול מכבי פתח תקווה, בני יהודה, קריית שמונה ואשקלון הם לא הבקיעו (ואפילו הפסידו פעמיים) וזה הרגיש שהם גם יכולים לשחק עוד עשר שעות ולא להבקיע ("יאאלה מכבי תל אביב תבקיעו גול" שהיינו שרים אצלנו בצחוק בזמן החימום של באר שבע), ובכלל הגיעו למצב שמתוך רצף של 7 משחקים, הם מצליחים לכבוש רק במשחק 1 (שני שערים מול קריית שמונה בחוץ) וביתר 6 המשחקים הם לא כובשים.