מחזור 13 בליגת העל: סימן לבאות? ב"ש אלופת הסיבוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏8/12/17.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://isport.co.il/uploads/1502391406_WhatsApp%20Image%202017-08-10%20at%2020.24.54.Xxx

שליש ליגה כבר מאחורינו והגיע הזמן לסגור את הסיבוב הראשון בליגת העל.
    על הרמה אפשר להתווכח אבל קיבלנו במהלך הסיבוב צמרת צפופה, קבוצות מפתיעות, לא מעט אוהדים במשחקים ומשחקים גדולים מרובי שערים ובמילים אחרות הליגה חיה נכון לתחילת דצמבר בתקווה שהסיפור יהיה זהה גם עוד 3 חודשים בתום הסיבוב השני.

בשבת, המחזור עם יפתח עם שני משחקים מוקדמים אחה"צ. מוליכת הטבלה הפועל חיפה תפתח את המחזור עם משחק חוץ נגד אשדוד החלשה כאשר ניצחון אמור להבטיח לשחקניו של קלינגר את אליפות הסיבוב(תלוי בהפרש השערים במשחק של ב"ש). במשחק הנוסף מכבי נתניה תארח את בני יהודה במטרה לחזור למסלול הנצחונות מול הכתומים של אבוקסיס.
    מאוחר יותר בסמי עופר מכבי חיפה המתרסקת חייבת נצחון במשחק הביתי מול אשקלון כדי להרגיע מעט את הלחץ סביב המועדון ובמשחק שיסגור את משחקי השבת תארח בית"ר ירושלים את הפועל רעננה.

בראשון, הדרבי הצפוני ביותר של הליגה יפגיש את עירוני ק"ש והפועל עכו ולאחר מכן הפועל ב"ש שסיימה את דרכה באירופה תצא גם היא לצפון למשחק חוץ נגד סכנין המאכזבת. בשני במשחק המרכזי מכבי ת"א שבדומה לב"ש הודחה גם היא מהליגה האירופאית תפגוש את מכבי פ"ת במושבה במשחק בו אסור לג'ורדי קרויף לאבד עוד נקודות, המלאבסים מצידם ינסו לסיים סיבוב רע עם טעם טוב.

משחקי המחזור:

מ.ס. אשדוד - הפועל חיפה (שבת, 16:00, הי"א)
    מכבי נתניה - בני יהודה (שבת, 16:00, נתניה)
    מכבי חיפה - הפועל אשקלון (שבת, 18:15, סמי עופר)
    בית"ר ירושלים - הפועל רעננה (שבת, 20:30, טדי)

עירוני קרית שמונה - הפועל עכו (ראשון, 19:00, קרית שמונה)
    בני סכנין - הפועל באר שבע (ראשון, 20:15, עכו)

מכבי פתח תקווה - מכבי תל אביב (שני, 20:30, המושבה)

*/aaa031

שי אוהב/ת את זה.
  2. Melikson24 Member

פוטנציאל לאיבוד נקודות של הפועל חיפה, כן, דווקא כאן. הכי מוקש קלאסי לקבוצה שלא מנוסה בקרבות צמרת.
    שמח שהמשחק לא בדוחא. לרוב דוחא בסיבוב הראשון זה איבוד נקודות קבוע אצלנו.

3. קשר שמאלי Member

הפועל חיפה מטרידים אותך?

4. Love Is Red Member

אני יודע שזה לא כוון אליי, אבל אותי אישית הם מטרידים, הם עוד יכולים לעשות מה שאנחנו עשינו למכבי תל אביב, קובצה עם תקציב שחקנית קטן יחסית שזוכה באליפות אם הם ימשיכו עם קצב אגירת הנקודות הזה, הדבר היחיד שמנחם אותי שהם נראים כמו שנראינו עם אלישע לוי.
    אבל מצד שני הם קבוצתיים יותר ועם כושר פיזי מאוד גבוה.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אפילו אתה לא מאמין לעצמך.

6. alexshw Member

מה עשיתם למכבי ת"א? לקחתם אליפויות אחרי שבאופן הדרגתי עליתם לגדולה.
    מה שקורה להפועל חיפה זו הבלחה מאוד גדולה שלדעתי תגמר בסיבוב השני.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הם גם יכולים להישאר באזור הצמרת, לא שולל על הסף, אבל אני פשוט לא מאמין בהם (נתניה קבוצה יותר חזקה לדעתי ואני אומר את זה כל הזמן). אולי אחריי ינואר דברים יהיו אחרת.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כרגע הפועל חיפה נראית חד משמעית חזקה יותר מנתניה. הפועל חיפה מצליחה לשמור על תוצאות ולהראות יותר אופי. נתניה נראית הרבה יותר מרשים התקפית,,צריך להפריד.
    קבוצת צמרת צריכה יותר אופי מאשר משחק סקסי, ופה זה נוק אאוט כרגע לכרישים.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כן, ראיתי במפגש הישיר ביניהן כמה זה ״חד משמעי״, הפועל חיפה צריכים להגיד תודה שהפסידו רק 0-2. אני גם אוהב את הקלישאות הקבועות, ״יש להם אופי״. אם לנתניה היה את המזל שיש להפועל חיפה, גם עליהם הייתם אומרים שיש להם ״אופי״.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מזל בהחלט חשוב, ברגע שיש לך אותו לאורך זמן, כנראה שזה לא רק מזל.
    מכבי נתניה קבוצה יותר מרשימה מבחינת משחק אין לי ויכוח על זה. נתניה נראית יותר שוטפת וסקסית. אבל בפועל ראינו את נתניה מפשלת ב 3-4 משחקים שזה היה שלה, לנתניה יש בעיית נאיביות קשה, וזו כרגע הסיבה לפער של 7 נקודות. אם נתניה ישפרו את החוסן המנטלי שלהם, אין לי ספק שהם יסיימו מעל הפועל חיפה.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מכבי נתניה פשוט קבוצה יותר טובה. נתניה, ואני ראיתי אותם מול כל קבוצה ששיחקה נגד הפועל חיפה כולל מין הסתם אנחנו, יודעת לשלוט במשחק, יודעת לצאת להתקפות, המשחק שלה מאוד מסודר. אין אצלה מקריות, הכל מתוכנן, ובעיקר - שומרים שם על צניעות, לא עפים גבוה מדי, וזו הסיבה שהם יצליחו יותר מהפועל חיפה העונה. הפועל חיפה מוציאה תוצאות טובות, אבל אתה יודע מה מסגיר את רמת הכדורגל שלהם? שלא מעט קבוצות אחריי משחקים נגדם יצאו בתחושה של ״שיחקנו טוב״, וקלינגר כבר מדבר על תואר, והנה תמאש נהיה ברמה של ויטור (פחחחחחח) והם שכחו מה הציפיות הרגילות שלהם.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוהדי נתניה בעצמם פה באים בטענות לקבוצתם על עודף ראיונות ועודף בלבולי שכל מכיוון קבוצתם. אלו קבוצות שבאות מלמטה ורוצות לחלום.. לגיטימי.

אין בעיה לומר שהפועל חיפה הרבה פחות מרשימה, אני לא חולק על זה . אבל בינתיים הפועל חיפה מצליחה לשמור על שער נקי כמעט בכל המשחקים מול קבוצות נחותות, מה שמכבי נתניה לא מצליחה לעשות. וזה הרבה יותר מכריע מאשר יכולת במשחקים מול באר שבע, מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים.
    כרגע, להפועל חיפה יש חוסן מנטאלי ומודעות לשחק על תוצאה הרבה יותר טוב מאשר נתניה.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר עוד משחק שמגיעים עם הראש למטה לטדי וכנראה שגם לאחר המשחק נצא עם הראש למטה ולא משנה מה תהיה התוצאה.
    יכול להיות שזה ישמע קצת דרמטי אבל ברצינות כל יום שבני פאקינג בן-זקן הוא המאמן של בית"ר הוא עוד יום משפיל בארון ההשפלות שאנחנו סופגים כבר מי יודע כמה שנים, התוצאות הטובות המקריות לא מעניינות אותי כי גם הן יגמרו בקרוב(לדעתי כבר מחר) מי שעוקב אחרי המועדון יודע כמה העבודה שלו עלובה וכמה היא לא תואמת מועדון גדול כמו בית"ר ירושלים גם במתכונת הנוכחית והצנועה יותר ממה שהתרגלנו. האימונים, ההכנה למשחקים, החילופים, היכולת והגישה במשחקים עצמם, הראיונות המנותקים, זה פשוט מרגיש כמו מתיחה אחת גדולה ואחת הפארסות המביכות ביותר שראיתי מהמועדון הלא שקט שלנו לאורך השנים. לא להאמין שאנשי מקצוע רציניים כמו השריף ואפילו מימר הלכו הביתה על כלום והטמבל עם המבט ההמום והשוקולד באימונים נשאר כאן כבר חודשיים.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כי השחקנים מתראיינים הרבה, אבל שמעת מהם את המילה אליפות? משהו כזה? לא שמעתי, שמעתי שחקנים שרוצים שיכירו בהם ובקבוצה שלהם כקבוצה חזקה ושלא יזלזלו בהם. אי אפשר להשוות ביניהם להפועל חיפה של השבועות האחרונים.

למעט המשחק האחרון נגד אשקלון ומול הפועל עכו בתחילת העונה, מכבי נתניה עשתה את העבודה בכל משחק שאליו הגיעה פייבוריטית. את המשחק נגד סכנין אני לא מחשיב כי היה שם אדום מוקדם מאוד לשוער, עצם זה שהם סיימו בתיקו ואף היו קרובים לנצח הראה חוסן מנטלי רציני ורמת משחק גבוהה. ההבדל בינם לבין הפועל חיפה, מה שרלוונטי לדיון, הוא היכולת של הפועל חיפה לסיים את המשחקים המשמעותיים בתוצאות שהן טובות מבחינתה, בעוד שנתניה משחקת טוב יותר, מגיעה ליותר מצבים, אך לא מנצלת אותן.

אני רואה את נתניה מתחילת העונה, הם לא נופלים מאף קבוצה. ההגנה שלהם עומדת טוב (ספגו שער אחד יותר מכם), ההתקפה שלהם מלהיבה והם עומדים טוב על המגרש. יש להם שחקנים מצוינים מעבר לסבע ולוי, כמו מוחמד, אברהם והויבך, ומה שחסר להם זה הגרוש ללירה. החמצות ענקיות היו להם העונה, החמצות שאם היו נכנסות היו מציבות אותם במקום אחר לגמריי.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה יימדד לאורך זמן, יכול מאוד להיות שבחיפה מסתמכים על המזל, אם זה כך הטבלה תתיישר. מכבי נתניה נראית נהדר ושווה צמרת עד הסוף אם תמשיך ביכולת הזאת, זה בלי קשר להפועל חיפה. בפלייאוף העליון יש מקום לשניהן.