מחזור 13: בארסה יוצאת גדולה מהפיחואן,חטאפה3-ריאל1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/11/08.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-13

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

כל הקבוצות הספרדיות העפילו לשלב הנוק-אווט של ליגת האלופות, דבר שלא קרה כבר חמש עונות, זו בהחלט סיבה למסיבה. וגם החודש הקרוב אמור להיות חגיגה גדולה עבורינו – בכל שבוע ישנו משחק עם הכותרת 'משחק עונה'. בשבוע שעבר סביליה ווולנסיה סיימו בתיקו מאופס בפיחואן שהרחיק אותן מהצמרת, אבל אנחנו בטוחים שבמשחק המאוחר של יום שבת, כאשר סביליה תארח את ברצלונה, זה ייגמר אחרת. הקבוצה של מנולו חימנז אומנם לא השכילה לנצח במחזור הקודם, אבל גם בארסה לו. סביליה הייתה חופשית מגביע אופ"א השבוע מה שעזר לשיקום הפצועים ולהורדת עומס. מי שיהיה במרכז העניינים הוא דני אלבס, המגן הימני של ברצלונה שעבר בסביליה תקופה נהדרת ואף שימש כקפטן הקבוצה בשנה שעברה. אלבס חוזר לראשונה לפיחואן, המגרש אותו הוא כל-כך אוהב, אך הפעם במדי קבוצה אחרת. אחרי גמגום נגד חטאפה, ברצלונה חזרה לקצב הסמבה במשחק נגד ספורטינג ליסבון, כאשר השיגה ניצחון משכנע 5-2 בפורטוגל. שעתיים לפניכן תארח חטאפה את ריאל מדריד. הקבוצה של ויקטור מוניוז עשתה טובה ענקית לאחות הגדולה כאשר לקחה נקודה בקאמפ-נואו, כאשר הציגה משחק טוב מאוד לאחר שבועות לא קלים. ריאל, שהשלימה שני נצחונות מינימלים בשבוע הנוכחי עם 1-0 על בוריסוב בצ'מפיונס משער של ראול, תוכל להשוות לפחות זמנית את מספר הנקודות של ברצלונה, אם תנצח.
    ביום ראשון, כרגיל, ייערכו רוב המשחקים. ויאריאל שרשמה בשבוע שעבר את הפסד הליגה הראשון שלה העונה, כאשר הושפלה בבית 3-0 על ידי ויאדוליד, אך מנגד בצ'מפיונס סיימה בתיקו מאופס עם מנצ'סטר יונייטד, תתארח אצל ארקראטיבו שירדה למקום האחרון בליגה אחרי ההפסד לריאל מדריד. וולנסיה שנמצאת בתקופה קצת פחות טובה עם ניצחון אחד בלבד בארבעת המחזורים האחרונים, אבל חזרה עם נקודה לא רעה מהפיחואן, תארח את בטיס שנמצאת במגמת שיפור ובשבוע החולף ניצחה בגיחון. במשחק שיינעל את המחזור תארח אתלטיקו מדריד, שעשתה בשבוע שעבר שני צעדים לאחור עם ספיגת שער שיוויון מאוחר בנומנסיה, תקווה לחמש הראשונות כאשר תארח את סנטאנדר שחגגה על אספניול במחזור שעבר עם שלישייה. במשחק נוסף – אוססונה של קמאצ'ו שרשמה ניצחון ליגה ראשון על אלמרייה במשחק החגיגי עבור קמאצ'ו, תקווה להמשיך ברצף כאשר תתארח במאלגה שסיימה בתיקו עם מאיורקה.

משחקי המחזור:

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0708/img_partidos/barcasevcop1.Xxx

יום שבת –
    חטאפה – ריאל מדריד(21:00,שידור ישיר בספורט5+);
    סביליה – ברצלונה(23:00, שידור ישיר בספורט5)

יום ראשון –
    רקראטיבו הואלבה – ויאריאל(18:00);
    ויאדוליד – מאיורקה(18:00);
    אלמרייה – דפורטיבו לה קורוניה(18:00);
    אספניול – ספורטינג גיחון(18:00);
    אתלטיק בילבאו – נומנסיה(18:00);
    מאלגה – אוססונה(18:00);
    וולנסיה – בטיס(20:00);
    אתלטיקו מדריד – ראסינג סנטאנדר(22:00);

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20081128/tourpuy6.Xxx

פויול וטורה חוזרים לסגל ברצלונה אחרי שלא היו בו באמצע השבוע בליגת האלופות , גוארדיולה לוקח איתו לפיחואן את הסגל הכי חזק שעומד לרשותו ולא עושה רוטציות למינהם לקראת המשחק עונה הראשון של הקבוצה. אבידל ממשיך להיות בחוץ עקב פציעה,פדרו למרות היכולת הטובה מול חטאפה נשאר בחוץ.

ואלדז,פינטו
    אלבס,פויול,מארקז,סילביניו,פיקה,קאסרס
    טורה,קייטה,צ'אבי,בוסקטז,גודיונסן
    חלב,הנרי,בוז'אן,מסי,אטו

3. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-getafe.Xxx חטאפה - ריאל מדריד http://realmadrid-futbol.com/L-realmadrid.Xxx

שבת, 21:00, הקולוסיאום, שידור ישיר בספורט 5+

הפתעת המחזור הקודם נרשמה בקאמפ-נואו. חטאפה הצליחה לעצור את רצף הנצחונות הנהדר של ברצלונה כנגד כל הסיכויים, כאשר סיימה איתה בתיקו 1-1 וגם לא הייתה רחוקה מלנצח את המשחק. הקבוצה של ויקטור מוניוז הגיעה למשחק במומנטום זוועתי שכלל שני הפסדי בית רצופים ללא אף שער זכות והידרדרות בדירוג הקבוצה בטבלה, אך הצליחה לשים בצד את הבעיות ועם משחק טקטי חכם ומתפרצות קטלניות, הצליחה לחזור הביתה עם נקודה. אומנם הקבוצה השמיטה יתרון ורצף מספר המשחקים ללא ניצחון הגיעה כבר לארבעה, אך בקבוצה יצאו מחוייכים ומסופקים מהמשחק האחרון, האמונה חזרה. ובמשחק הקרוב נגד ריאל מדריד חטאפה רוצה לחזור למסלול הנצחונות, כדי להתרחק מהתחתית המתקרבת, חטאפה במרחק 5 נקודות מבילבאו המדורגת מתחת לקו האדום. המאמן ויקטור מוניוז פינטז כבר שאותם 11 לוחמים ימשיכו לרוץ ביחד, עד שקרתה תקלה באימון המסכם לקראת המשחק – כובש השער בקאמפ-נואו, החלוץ מנו דל-מוראל נפצע והוא בספק גדול להתמודדות. הספרדי יערוך מבחן כשירות סמוך לשריקת הפתיחה, ומוניוז עדיין לא החליט מי ייפתח במקומו בחוד ההתקפה לצידו של אלבין, במידה ולא יוכל לשחק חלילה. האם זה יהיה האקס רוברטו סולדאדו, ששהה בעיקר על הספסל בעונה שעברה ונמכר לחטאפה בקיץ, וכרגע הוא מחמם אצלה את הספסל?; בחטאפה מאוד מאוכזבים מפתיחת העונה של סולדאדו שכבש רק שער אחד בלבד, ובמחזורים האחרונים הוא איבד את מקומו בהרכב. הבעייה שגם אוצ'ה הניגרי מאכזב בינתיים, בידיוק עם אותם מספרים. מאוד מובן מדוע חטאפה מאוד מתקשה בהבקעת שערים(הממוצע שלה עומד על פחות משער למשחק). בניגוד לסולדאדו, שחקן אחר שגדל בריאל מדריד וייפתח בהרכב בוודאות מחר זהו הקשר המרכזי גראנרו, שבקיץ כמעט חזר לריאל מדריד אך לבסוף נשאר בחטאפה. "תמיד מרגש לשחק נגד ריאל מדריד", אמר גראנרו, אך הוסיף:"הראש שלי כולו בחטאפה ואני מאוד מודה להם על המאמץ שהם עשו כדי להביא אותי. יש לריאל מדריד אופציית קנייה עליי אבל אין טעם לדבר על העתיד". גם למאמן ויקטור מוניוז היה מה לומר לקראת המשחק, והוא נשאל לגבי המערך האי-סימטרי של ריאל מדריד:"אנחנו ננצל זאת כדי לתקוף מהאגפים ונצופף את האמצע. המשחק הזה מאוד חשוב עבורינו כי אנחנו רוצים להתקדם בטבלה. חטאפה מסוגלת להתמודד עם הגדולות והוכחנו את זה בשבוע שעבר. שכחנו כבר את ההפסדים לוולנסיה וסביליה". הבלם בלנגוואר קיבל את הפטור הרפואי והוא צפוי לשוב לסגל של הקבוצה לקראת המשחק, אך לא להרכב הפותח. בניגוד אליו, גורון, הקשר האקוואדורי, פצוע ויחמיץ את המשחק.

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2008/11/1227467689.Xxx
    דל-מוראל מבקיע בקאמפ-נואו בשבוע שעבר. החלוץ בספק למשחק.

חטאפה – הרכב משוער: פאטו אבודנזיירי; קונטרה, מאריו, קאטה דיאז, ליכט; פולאנסקי, גראנרו, קאסקרו, גאבליאן; מנו דל-מוראל(סולדאדו) ואלבין

אין ספק שמצב העניינים בריאל מדריד נראה יותר טוב כרגע. בתחילת השבוע הקבוצה צמצמה את הפער מהמוליכה ברצלונה ל3 נקודות בלבד, לאחר שניצחה את רקראטיבו הואלבה בברנבאו 1-0 והקטלונים לעומת זאת סיימו בתיקו נגד חטאפה. ביום שלישי השיגה הקבוצה סוף סוף את הכרטיס לשמינית גמר ליגת האלופות אחרי ניצחון 1-0 על באטה בוריסוב בקור של בלארוס, כאשר ראול רשם את השער האירופי הראשון שלו השנה, והשתווה זמנית לפחות לפיליפו אינזאגי שהחזיק בתואר מלך השערים של המפעלים האירופאיים עם 64. בתקשורת כבר רצות שמועות על חיזוק אפשרי בינואר(בקיץ יהיה בוודאי, כך טוען ראמון קאלדרון) והשאלה האם שוסטר ימשיך בריאל מדריד כבר ירדה מהפרק. השבוע של ריאל מדריד כמעט הפך למושלם, שבוע בלי פציעות! כאשר אפילו תמונתו של אריאן רובן הופיעה באתר המארקה שבישר על התאוששות גדולה מצידו של הקשר ההולנדי ושיש אפשרות שיחזור לסגל כבר במשחק הקרוב, והיו דיבורים על כך שגם קנבארו יכלל בסגל. אלא שהחלומות הוורודים נמוגו. יממה לאחר המשחק נגד בוריסוב התגלה שטף דם פנימי בשוק השמאלית של היינצה והארגנטינאי ייעדר שלוש שבועות, מה שמסדר למרסלו את המקום בהרכב הפותח מחר, בהגנה שלא ספגה כבר שני משחקים רצוף, דבר לא שיגרתי עבור ריאל מדריד של העונה הנוכחית שמחזיקה באחת ההגנות הגרועות בליגה. ראמוס יחזור לעמדת הבלם ומיגל טורס יעבור ימינה. פרט לכך לא צפוי שום שינוי בהרכב. בסופו של דבר קנבארו(מצבו השתפר אך הבלם חש בכאבים באימון המסכם ולכן הועדף שלא לסכנו)ורובן(יוכל לשחק רק בשבוע הבא משום שעדיין לא קיבל את הפטור הרפואי) לא נכנסו לרשימת המוזמנים והסגל של ריאל ימשיך להיות מאוד דליל. 17 שחקנים בלבד זימן שוסטר למשחק הקרוב, כאשר בין הנעדרים הנוספים ניתן למצוא את דיארה והיגואין שלא החלימו מפציעותיהם, ואת הקבועים ברשימה – ואן ניסטלרוי ורובן דה לה רד. ברנד שוסטר כבר ביקר אצל האקסית בשנה שעברה בקולוסיאום, וציין שהמילה 'התרגשות' לא בידיוק מתאימה לקראת המשחק הקרוב, אבל הוסיף:"מה שכן, תמיד כיף לפגוש אנשים נפלאים וחמים כמו בחטאפה, המפגש בהחלט יהיה נעים". על המשחק אמר שוסטר:"חטאפה קבוצה טובה מאוד ולא יהיה קל מולה. השחקנים עדיין לא קיבלו מספיק ביטחון, אבל הדרך הכי טובה להעלאת הביטחון היא להשיג נצחונות, זו התרופה". ראול שמתקרב בצעדי ענק לשבירת השיאים של אלפרדו די-סטפאנו, במסגרת מספר שערי הליגה ומספר השערים בכל המסגרות, ייחפש שער בהופעה השביעית שלו נגד חטאפה, הקבוצה היחידה בליגה, נגדה לא מצא את הרשת. גוטי יערוך הערב את ההופעה ה-500 שלו במדי ריאל מדריד בכל המסגרות.

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/raul251108_ES.Xxx
    ראול העלה את ריאל לשמינית הגמר והשתווה זמנית לאינזאגי.

ריאל מדריד – הרכב משוער: קסיאס; טורס, ראמוס, פפה, מרסלו; גאגו, סניידר, גוטי, דרנטה; ראול וסביולה

סטט' ומפגשי עבר

http://img293.imageshack.us/img293/5640/21566110ba9.Xxx
    זידאן ולושמבורגו אחרי ההפסד לחטאפה. ידעו שלא תיהיה אליפות.

הביקורים בקולוסיאום לא מאירים פנים לריאל מדריד. אשתקד אומנם ניצחה האלופה 1-0 את חטאפה בחוץ במחזור השישי משער של סרחיו ראמוס, אך זהו היה הניצחון היחיד שלה בארבעת המשחקים שלה בקולוסיאום. ריאל הפסידה שם פעמיים: בעונת 05\2004 כאשר חטאפה רק עלתה ליגה היא גברה 2-1 על ריאל מדריד כאשר איבוד הנקודות הזה פגע בצורה משמעותית בסיכויים של הקבוצה לזכות באליפות תחת הדרכתו של וואנדרליי לושמבורגו, ושנתיים לאחר-מכן היא ניצחה 1-0 משער של אלכסיס בנגיחה לאחר קרן, זה היה המשחק שגרם ל'מיני מהפכה' בריאל מדריד, שבוע לפני הסופר-קלאסיקו נגד ברצלונה.
    חטאפה גם הייתה הקבוצה האחרונה שניצחה את ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו במסגרת הליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/11/08
  4. REAL MADRID Member

http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/sevilla.Xxx סביליה - ברצלונה http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/barcelona.Xxx

23:00, יום שבת, ראמון סאנצ'ז פיחואן

צריך לנצח. סביליה שהפכה לקבוצת צמרת לכל דבר בשנים האחרונות מעוניינת לסיים בין ארבעת המקומות הראשונים ולהגיע לליגת האלופות, בשביל למטרה זו הקבוצה חייבת להתחיל לנצח בקביעות - הקבוצה של מאנולו חימנז מגיעה מהמקום החמישי בטבלה עם 24 נקודות אבל למשחק עצמו מגיעה לאחר תיקו בייתי מאכזב 0-0 על ולנסיה, תיקו שעצר 3 ניצחונות רצופים. סביליה העונה היא קבוצה מאוד הפכפכה, לצד ניצחונות מרשימים כמו ה2-0 על חטאפה לפני כשבועיים וה1-0 בקלדרון כנגד אתלטיקו מדריד היא גם יודעת לפשל כמו בהפסדים למאלגה (1-0) ולויאדוליד (3-2). 5 נקודות בלבד מפרידות בין האנדלוסים לבין המקום הראשון וגם הם יודעים שניצחון שלהם עשוי להפוך את הליגה לאחת הצמודות והמותחות ביותר שראינו בשנים האחרונות. סביליה סיימה בתיקו 0-0 עם ולנסיה מה שאיפשר לאלופה, ריאל מדריד שבתחילת המחזור ניצבה עם 23 נקודות כמו האנדלוסים לפתוח פער ממנה ולהתקרב אל ברצלונה. בסה"כ העונה העוברת עד כה על סביליה היא עונה טובה, הקבוצה כבשה עד כה 18 שערים (הכי מעט מבין 6 קבוצות הצמרת) אבל צריך לזכור שהקבוצה נקלעה בפתיחת העונה לתקופת פציעות שהותירה אותה ללא שחקני התקפה בכירים למשך כמה משחקים, אנשי הקבוצה מעדיפים לשכוח את טבלת הכיבושים ולהסתכל על טבלת הספיגות - האם הקבוצה שספגה עד כה את כמות השערים הקטנה ביותר בליגה (שמונה ספיגות בלבד) תצליח לעצור ולו בצורה חלקית את ההתקפה הטובה בליגה, ברצלונה כבשה עד 37 שערים. סביליה שמשחקת העונה בגביע אופ"א המפעל בו זכתה בשנים 2006 ו-2007 לא שיחקה ביום חמישי האחרון עקב היותה הקבוצה החופשית בבית במחזור זה. המנוחה במהלך השבוע הייתה חשובה לקבוצה של חימנז לקראת המשחק שאמר "אנחנו צריכים לקחת את המשחק הזה מברצלונה, אנחנו צריכים להניע הרבה את הכדור". קל זה לא יהיה, חמינז יחסר את חסוס נבאס המוצהב, מלבד זאת כל השחקנים האחרים כשירים כאשר לואיס פביאנו יפתח בהרכב למרות שלא התאמן בצורה סדירה במהלך השבוע.

הרכב משוער: פאלופ, מוסקרה, סקילאצ'י, אסקודה, פרננדו נאבארו, דושר, רנאטו, רומריץ', אדריאנו, לואיס פביאנו וקאנוטה.

מנגד ברצלונה. הקבוצה יצאה מאוכזבת מהמחזור שעבר כאשר איבדה נקודות בקאמפ נואו בתיקו 1-1 עם חטאפה, הקאטלונים של גווארדיולה היו בפיגור 1-0 משער של מאנו דה מוראל למשך רוב דקות המשחק עד שבדקה ה-71 סיידו קייטה (שהגיע לקבוצה בקיץ האחרון מסביליה) איזן את התוצאה ונתן לקבוצה תקווה שהם יכולים לנצח את המשחק, בסופו של דבר המשחק נגמר כידוע בשיוויון 1-1. הביקורות על היכולת של ברצלונה ללא מסי (שלא שיחק) עלו שוב אך כבר הפסיקו לשקוע לאחר שביום רביעי האחרון ניצחה הקבוצה את ספורטינג גיחון 5-2 והבטיחה את עלייתה מהמקום הראשון לשמינית גמר ליגת האלופות מבית מספר 3. מוליכת הטבלה עם 29 נקודות יודעת שאלא אם כן תפסיד בהפרש לא הגיוני וריאל מדריד תנצח בכזה היא תסיים את המחזור במקום הראשון אך זה לא מרגיע את השחקנים שנכנסים לתקופת המשחקים נגד יתר קבוצות הצמרת בספרד שתגיע לשיאה בשלושה עשר לדצמבר כאשר ברצלונה תארח את ריאל מדריד לסופרקלאסיקו הגדול. התיקו נגד חטאפה בשבוע שעבר קטע רצף של תשעה ניצחונות ליגה רצופים, מחר בפיחואן הקבוצה תנסה להתחיל רצף חדש. שחקן שעבורו המשחק מחר יהיה יותר מסתם משחק הוא כמובן דני אלבס שהגיע בקיץ האחרון מסביליה בה פרץ לתודעת הציבור העולמי כאחד המגנים הימניים הטובים בעולם, אלבס אמר לקראת המשחק "המשחק נגד סביליה בפיחואן יהיה משחק מיוחד מאוד עבורי, אם אני אכבוש אני לא מתכוון לחגוג" אמר הברזילאי שנותן הרבה כבוד למועדון בו ענד את סרט הקפטן לא פעם. "אני רוצה להראות כבוד לסביליה כיוון שגרתי שם והתפתחתי שם כבן אדם וככדורגלן" סיכם המגן בפשוט. מבחינת ההרכב, קרלס פויול ויאיא טורה שלא שותפו בניצחונה של ברצלונה על ספורטינג ליסבון בליגת האלופות באמצע השבוע חוזרים לסגל וכנראה גם להרכב. פדרו ששיחק בצמד המשחקים האחורנים כמחליף נותר הפעם מחוץ לסגל אליו יחזור מסי שלא שיחק במשחק הליגה האחרון נגד חטאפה. אינייסטה, מיליטו ואבדיאל הפצועים לא ישחקו כמובן, ההתלבטות היחידה של גווארדיולה ע"פ התקשורת היא בין בוסקטס לקייטה בעמדת הקשר השלישי לצידם של צ'אבי וטורה. בחוד יפתחו מסי, הנרי ואטו.

הרכב משוער: ואלדס, אלבס, פיקה, מארקז, פויול, טורה, קייטה/בוסקטס, צ'אבי, מסי, הנרי ואטו.

5. Sergio Ramos Member

ראמוס ופפה ללא ספק מטיבים לתפוס פיקוד בצורה מצוינת בעמדת הבלמם, מה שמשרה שקט רב להגנה ולקבוצה באופן כללי. שניהם שחקנים כריזמטיים ומלאי אמוציות וכמובן יכולת נהדרת, ואני חושב שהשקט ההגנתי מאז הציוות שלהם בשתי המשחקים האחרונים אינו מקרי לחלוטין. מאדיך, דבר שקצת מפחיד אותי זה ששניהם שחקנים עם נטייה להמר לא פעם ביציאות המפתיעות קדימה, וכאן ישנה בעיה, אם כי אני משתדל להאמין שכמו בהרבה מקרים זה לא יבוא לידי ביטוי ויתגמד.

שתי הניצחונות האחרונים בהחלט הרגיעו את הרוחות ונתנו סוג של נחת והרגיעו את ההמולה התקשורתית סביב שמי הקבוצה. הקבוצה עדיין לא מרשימה במיוחד, הן בגלל הבעיות המקצועיות שפוקדות את המועדון כבר זמן רב ונחפשו במלואן בתקופה האחרונה, והן בשל מכת הפציעות הטורדנית וכך אני מניח שצפויה להיראות הקבוצה בתקופה הקרובה. יותר מעניין אותי הנקודות מאשר היכולת, לפחות עד אשר כמה מהפצועים יחזרו לסגל הקבוצה והקבוצה תתחזק במקומות הדרושים. הניצחון על באטה הבטיח למעשה את העליה לשמינית הגמר וזו כבר נקודה מרגיע שאני מאמין ותעלה את המוראל הקבוצתי לקראת מחר בערב.

למרות שהרבה חורצים את גורלו, אני חושב שיעשה לנכון שובטר כאשר ימשיך לתת קרדיט לדרנתה. כמו מרביתכם גם אני לא ממש מרוצה מהיפראקטיביות וחוסר הסדר שלו על המגרש ועושה פרצוף חמוץ משהו כשאני רואה שחקן כ"כ לא חכם במדי הקבוצה. למרות זאת, אני חושב שעדיין יש חשיבות טקטית חיונית עבורנו בהצבה שלו, ואני בטח מעדיף שחקן כנף אחד לפחות מאשר רביעיית שחקני מרכז שדה. גם ככה צורת המשחק אינה סימטרית בעליל ואי נוכחותו של ראמוס באגף ימין רק מוסיפה רעות למצב. הנוכחות שלו באגף מאפשרת הרבה יותר מרווח לשחקני מרכז השדה ובכלל להתקפה שלנו.

לעומת זאת, הייתי מעוניין לראות שינוי אחד במרכז השדה - ואן דר וארט במקום גוטי. לא יודע מה אתכם, אבל עם כל הכבוד לקסםהאישי של הגוטיירז, אני חושב שלרפי יש הרבה יותר כדורגל ברגליים וההולנדי יכול להוסיף הרבה יותר גיוון למרכז השדה, בין אם זה בכבישת שערים, בהנעת הכדור, ביירות כדורים מסוכנים מחוץ לרחבה ועשיית עבודה הגנתית. אני מודע ליכולת העל טבעית של גוטי כשהוא רוצה ואף סוגד לו על כך, אבל את זה אולי צריך לשמור כקלף מנצח מהספסל. גוטי במשחקין האחרונים רדום למדי מבחינה התקפית ומאוד הייתי רוצה לראות את רפי מרענן קצת את השורות ומצוות לעמיתו ההולנדי.

בעמדוות החלוצים, ראול ימשיך להיות ראול, ועל סביולה לרמות מיעוט הדקות בקדנצהי המדרידאית שלו אני תמיד סומך. הוא אחד השחקנים שהגיעו לקבוצה שהכי כואב לי עליהם. אפילו בדקות הכה מדוללות שלו בעונה שעברה ניתו היה להבחין ברצון ובלחימה שלו להוכיח מעצמו ולתת שואו. אני מקווה שבהזדמנות כנראה היחידה שלו מפאת הפציעות של גונזו ורוד הוא יצליח ללקט משהו.

המבחן האמיתי של בארסה מתחיל היום כשבפעם הראשונה היא פוגשת קבוצת צמרת לא קלה ואפשר לאמר שהיא מגיע למשחק הקשה ביותר שלה העונה. סביליה לא פראיירית, בטח לא בפיחואן. סביליה תחסר בהרכב שתי בריגים משמעותיים הלוא הם חסוס נאבס ודייגו קאפל. הראשון לא ישותף כלל, והשני שעדיין לא כשיר לפתוח בהרכב וישמש אופצייה מהספסל. החיסרון של שני הקראקים בהתקפה האנדולוסית אכן משמעותי לדעתי מוריד בצורה ניקרת מערכה של ההתקפה, שכמדומני מסתמכת המון על האגפים שלה. מי שימשיך לקבלת הזדמנות עקב כך זהו רומאריק באגף ימין כבשמאל יישחק אדריאנו; אני מאמין שסביליה לא תבוא להתפרע ותשחק יותר על הצד הטקטי והחכם. לדושר וראנטו שיצוותו במרכז השדה יש הרבה עבודה על הגב והיא למעשה להתמודד מול משחק הלחץ של הקאטלונים ולחפות על המגנים. את השטף המופלא במשחק של ברצלונה, התנועה הבלתי פוסקת של השחקנים, ליאו מסי כמובן ושאר החברים מסביב קשה מאוד לעצור. סביליה תבוא במטרה לחבל בהתקפה של בארסה ולשחק על מתפרצות כאשר רוב הכדורים שלה יילכו לנשק הטוב ביותר שלה, הצמד קאנוטה את פיבאנו כמובן.

6. Ohad_Glr Member

אני אישית חושב שיהיה היום משחק מאוד אגרסיבי מצד סביליה. אם השופט לא יראה בהתחלה שהוא שולט במשחק אפשר לדעתי לצפות להרבה מאוד עבירות מצד שחקני סביליה.
    זאת אחת הדרכים לעצור את השטף והמשחק של ברסה, גם אם המכוערת ביניהן (ואל תחשבו לרגע שאני מצדיק את זה, אני נגד זה).

7. Raulito Madridista

http://www.sambafoot.com/datas/contributions_photos/2194.Xxx

אדריאנו מלא התרגשות לקראת המשחק הראשון נגד החבר דני אלבס, שיעמוד מולו באגף.
    שם מאוד בומבסטי הוא מעניק למצ'אפ ביניהם:"קרב טיטנים". הנה דבריו המלאים -

"זה הולך להיות מאבק של טיטנים, קרב גדול ומעניין, הקהל הולך להינות ללא ספק. אני מאוד אוהב את אלבס ויהיה מוזר לשחק נגדו, יהיה מאוד לא פשוט אבל אני אעשה הכל כדי לתרום כמה שיותר לקבוצה. מבחינתי הוא היה והוא עדיין המגן הטוב ביותר בעולם, צריך ללמוד ממנו".
    "משחק נגד ברצלונה הוא משחק גדול, חוויה לכולם, זה מסוג המשחקים שישר בודקים מתי הוא, מפורסם לוח המשחקים שלנו, השחקנים מאוד אוהבים משחקים כאלו עם אווירה ורמה גבוהה. ברצלונה היא ללא ספק קבוצה ברמה אחרת והיא גורמת לקבוצות האחרות לנסות ולשדרג את רמת משחקן. ברור שיהיה קשה, אבל אנחנו חושבים אך ורק על עצמינו, סביליה מתחילה להראות יכולת טובה ואנחנו רוצים להמשיך".
    "המטרה שלנו היא ללחוץ על ברצלונה החל מהשנייה הראשונה. אנחנו מאוד מכבדים אותה, אבל במשחק ביתי אסור לאבד נקודות, בשבוע שעבר מאוד התאכזבנו מפיספוס שתי נקודות חשובות נגד וולנסיה, משחקי בית צריכים לנצח. אנחנו מקווים להיראות טוב יותר משבוע שעבר".
    בנוסף, אדריאנו גילה לתקשורת שבקרוב יחלו השיחות על חידוש חוזהו במועדון, ועל כך הוא שמח כמובן:"אנחנו נסגור בקרוב חוזה חדש ואני מאוד שמח, אני מאושר כאן. סביליה נתנה לי שדרוג רציני ככדורגלן ואדם, אצלה פתחתי את השערים. אשאר כאן כמה שיירצו אותי וכמה שאוכל".

8. Raulito Madridista

אני קונה היום ניצחון מינימלי, מתאים לי עוד שער של ראמוס במתפרצת זריזה(אולי דרנטה הפעם ייבשל באומנות במקום רובן?; בעצם למה אני סתם חולם...)לאחר שדווקא חטאפה יושבת על השער שלנו כל המשחק. המאזן שלנו נגד חטאפה בקולוסיאום הוא לא משהו אבל הגיע הזמן להתגבר על זה. בשבוע שעבר חטאפה נראתה מעולה בקאמפ-נואו ואני בספק אם במצב הנוכחי יש לנו תשובה ליכולת כזאת. משחק כזה יכול לתת להם דחיפה אדירה, הם באמת הראו אופי גדול משום שחטאפה הגיעה למשחק במצב רע מאוד. מרכז השדה של חטאפה מאוד קשוח וגם יצירתי עם גראנרו וקאסקרו שמסוכן מאוד בבעיטות מרחוק, הקבוצה לא משחקת כל-כך על האגפים, ובמצב הנוכחי נצטרף לקוות להברקה של דרנטה או מצב נייח. אני מקווה לראות את סניידר בועט הרבה מרחוק, ושגוטי יגיע לעונה הזאת סוף-סוף, היום זה משחק חגיגי שלו(מזל טוב על ההופעה ה-500 כמובן) אני מצפה שייקבל כותרת גם על דברים אחרים חיוביים. ראול לא כבש מעולם נגד חטאפה, זו אחת מקבוצות הליגה הבודדות שנגדה הוא לא נישק את הטבעת(גם אלמרייה היא כזאת) ואני מקווה שהוא יינצל היום את המצבים שנגיע אליהם. אסור לאבד נקודות לפני החודש הסופר-קשה, תיקו היום יהיה רע. אם נראה משחק הקרבה וחזרה לעמדות המוצא כמו נגד באטה, אז עשינו לפחות 50%, אני לא רוצה לראות ריפיון בהגנה. אני רוצה להאמין שניתן את הגול, לדעתי יהיה יותר קשה להבקיע מאשר לשמור על רשת נקייה.

בשבוע שעבר קיבלנו משחק צמרת מאכזב בין סביליה לוולנסיה, שתי הקבוצות לא היו קרובות כל-כך ליכולת הרגילה שלהן. היום אני מאמין שהמצב יהיה שונה, אני בטוח שנקבל שערים. התחושה שלי היא שברצלונה תנצח את המשחק, כי משהו בכל-זאת חסר לסביליה של השנה. לא מובנת לי ההחלטה של מנולו חימנז לפתוח עם שלושה קשרים במרכז השדה, זה משחק בית, וכמו שאדריאנו אמר - במשחק בית צריכים לשחק התקפי ולנצח אפילו את ברצלונה. היעדרותו של חסוס נאבאס משמעותית כי דווקא השנה הוא מתחיל לעשות את קפיצת המדרגה לטעמי(המשפט הזה נאמר כל פעם בפתיחת העונה, אבל השנה בכל זאת ראיתי שיפור אצלו וגם יותר איומים על השער), אבל במקומו אפשר היה לפתוח עם אדריאנו בצד ימין או קאפל בימין, ככה הייתה להם אפשרות לחתוך למרכז ולבעוט ברגל שמאל, מה גם שפויול קצת מתקשה כמגן שמאלי. רנאטו ייצטרך לתת מעצמו הרבה במשחק הזה, בעצם למענו חימנז מוותר על קשר התקפי, כדי לשחק עם עמדה הדומה לפליימקר מתחת לחלוץ. רנאטו הציג יכולת טובה במשחקים ששיחק, אבל שוב, אני בעד מערך סימטרי, לסביליה יהיה קשה לשחק עם אגף אחד. חבל גם שמארסקה על הספסל. פביאנו וקאנוטה לא שיתפו השנה פעולה יותר מידי, כל פעם בגלל סיבות אחרות, אבל היום זה ייקרה ולהגנת בארסה לא יהיו חייבים קלים. מעניין יהיה לראות את אלבס בפיחואן. ראמוס למשל איבד את העשתונות בביקור האחרון שלו שם, הקהל יודע לעשות לשחקנים את המוות וללא ספק האווירה שם מאוד מורגשת, האיצטדיון של סביליה מאוד ביתי. כבר רשמתי על המצ'אפ בין אדריאנו לאלבס, גם זו נקודה מעניינת. גוארדיולה לטעמי צריך לפתוח עם קייטה במשחק כזה, משחק של הרבה כאסח במרכז השדה, תשאלו את דושר. ליאו מסי כמובן הוא השם החם בברצלונה, סביליה תצטרך שמירה כפולה עליו ובכלל למנוע מבארסה להגיע לשליש האחרון של המגרש, וזה לא יהיה קל. אטו מנצל כל מצב, הנרי אוהב לשחק נגד סביליה, ולדעתי יהיה הרבה אקשן מההתקפה של ברצלונה, שתיקו היום לא יהיה רע עבורה, אבל אני בספק אם היא תשחק הגנתי. בארסה של רייקארד לא ידעה להרביץ, מעניין לראות אם הפעם יהיה שינוי.

9. riquelme1 Member

מי שצופה לראות משחק בפיחואן כמו שנה שעברה, יש לו טעות, סביליה של העונה זאת לא סביליה של העונה שעברה, הקבוצה איבדה הרבה מהעזיבה של אלבס ופאולסן, ולא התחזקה מספיק בקיץ לטעמי, חוץ מהרכש הנפלא של סקליצ'י שחיזק קצת את ההגנה. סביליה יכולה לנצח היום, עם הקהל המדהים בפיחאון וההתלהבות, אבל מבחינת יכולת בארסה עולה עלייה.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

החודש שיעצב את מאבק האליפות העונה בספרד מתחיל הערב:
    ברצלונה אמנם הרשימה וכיכבה במשך החודשיים האחרונים, אבל היום מתחיל רצף הקבוצות הגדולות שאיתן היא צריכה להתמודד. ברור לחלוטין שאם תנצח את כל 4 המשחקים הקרובים היא כבר אוחזת ביד אחת בצלחת האליפות, אבל הערב מתחיל המסע הקשה הזה בפיחואן וזה לא הולך להיות קל. אמרו כאן מעליי שסביליה של העונה היא לא סביליה של שתיים-שלוש העונות האחרונות, ועל הנייר בארסה טובה ממנה, אבל המבצר הביתי והלהט הענק שיאחוז בכל שחקן הערב לנצח את ברצלונה יהיו ה-X פאקטור שלש סביליה. מעניין יהיה לראות אם הוא יספיק, מעניין יהיה לראות אם העובדה שברצלונה מגיעה למשחק דווקא לאחר שרצף הניצחונות שלה נקטע תשפיע עליה.

ריאל מדריד כמובן תעמוד בתקופה הקרובה ברצף משחקים דומה לשל ברצלונה, עקב הגרלת המשחקים השערורייתית, אבל הערב יש לה הזדמנות להגדיל את הלחץ עליה ולנשוף ממשית בעורפה. זאת מכיוון שבסך הכל מדובר במשחק בית, ומכיוון שלברצלונה משחק קשה בהרבה. בניגוד למשחקים האחרונים מה שמפחיד אותי הערב הוא לא ההגנה כי אם ההתקפה- המחסור בשחקני התקפה פוגע בנו מאוד בשני המשחקים האחרונים (בהם על הנייר אנחנו שווים ניצחון ביותר משער אחד), והיום אנחנו פוגשים את אחד השוערים הטובים בליגה, פאטו אבונדנסיירי, ששיחק מצוין נגד ברצלונה ויש לו מניות רבות בנקודה שחטאפה לקחה בקאמפ נואו. כשההגנה ב-50% ממצבת ההרכב שלה, גם יתרון של שער אחד הוא פוטנציאל ממשי לתיקו מאכזב... אתם יודעים איך זה, תמיד במשחקים האלה, ובמיוחד לאור מכת הפציעות הנוכחית, שחקנים שויתרת עליהם, גם אם זמנית (גרנארו וסולדאדו) עשויים לגרום לך להתחרט על כך.

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה???

כבר שנתיים שפאטו ממש לא אחד השוערים הטובים בליגה...

כמעט כל משחק הוא עושה טעויות מוזרות כאלה שלרב עולות לחטאפה ביוקר

12. Raulito Madridista

תמיד באנו בטענות על כך ששוסטר לא מבצע חילופים בזמן. הפעם הוא עושה אותם מאוד מהר!(אני יודע, זה לא מצחיק, זה פשוט עצוב). המזל הרע שלנו עם הפציעות לא נגמר, סניידר השחקן שנמצא בפורמה הכי טובה כרגע, הוא היחיד שיש לו ביטחון ומנסה לעשות דברים מעניינים והוא גם פתח את המשחק נגד חטאפה לא רע, ומעבר לכך אסור לשכוח את החודש הקשה שמצפה לנו וזה יהיה פשוט סיוט בלעדיו. הפציעה של מיגל טורס גם באה בטיימינג גרוע, חטאפה תחגוג על האגף של סאלגדו. מצד שני, אולי סאלגדו יעשה משהו חיובי בהתקפה, הוא לא היה רחוק מלבשל שער.
    חטאפה נראית מאוד מסוכנת בהתקפות שלה ואני לא אתפלא אם נספוג את השער השני. הסיכויים שלנו להוציא משהו מהמשחק הזה מאוד נמוכים. חבל שראול החמיץ כבר שבוע שלישי ברציפות(בליגה) ממצב קורץ שסידר לו דרנטה, הטוב על המגרש עד עכשיו. סביולה מנסה לאיים על השער, אבל הבעיטות שלו לא מסוכנות בכלל, הן בעיקר לאמצע וגם נורא חלשות. אנחנו משלמים את מחיר ההתעלמות של שוסטר מסביולה לאורך התקופה שלו בריאל מדריד, סביולה נורא חלוד וזה מובן. כשאני מסתכל על הספסל אין לנו ממש אופצייה רצינית, קשה לי להאמין שבואנו יעשה שינוי כאשר הקישור לא עובד מספיק. אנחנו כן מגיעים לשליש האחרון של המגרש, אבל אנחנו משחקים דיי שקוף וגם לא מספיק מהר. יכלנו לכבוש שער במחצית הזאת, כן היו לנו מצבים(גאגו כמעט כבש שער בכורה בלבן), אבל ככל שהדקות תעבורנה ואנחנו לא נכבוש, הסיכויים להבקיע יהיו נמוכים והסיכויים לספוג יעלו. חבל מאוד על ספיגת השער הראשון המוקדם, דבר שפגע מאוד בקבוצה, שצריכה לרדוף אחרי חטאפה. ראמוס סגר רע, ומרסלו כרגיל לא יודע לנגוח. השופט וויתר לנו על פנדל שהגיע לחטאפה בהכשלה של ראמוס על סולדאדו(במארקה מציינים שזה פנדל וגם אני דיי חושב). הלוואי ונגרד נקודה לפחות, איכשהו. פעם אחת שיהיה לנו מזל.

13. XabiAlonso Member

הפציעות האלו פשוט הורגות את הקבוצה.
    אפשר להאשים את מיאטוביץ' על כך שביצע רק רכש אחד בקיץ, שגם כן לא ממש משפיע...

14. Raulito Madridista

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/11/29/derrotamadrid.Xxx

לפי הדקות האחרונות אנחנו ברי מזל על כך שלא ספגנו תבוסה כואבת, אף אחד לא חזר להגנה שגם ככה הייתה פרוצה בגלל החילוף שביצע שוסטר(דווקא צעד שאהבתי, לא היה לנו מה להפסיד יותר מידי). אבל, היו לנו מספיק מצבים לייצר שיוויון ושוב לא עשינו עם זה כלום, יש תחושה שכרגע כל משחק שקול אנחנו מפסידים וחבל. על חרפת ההגנה והקישור האחורי הלא קיים אין יותר מידי מה להוסיף, ראמוס מאוד איכזב היום וגם פפה היה חלש. שוסטר הבטיח לפני המשחק שקסיאס יחזור היום להציג יכולת טובה, אבל אנחנו נאלץ לחכות לשבוע הבא. השער השני של חטאפה הוא באשמתו(חלקית), זה מזכיר את השער של אריזמנדי בשנה שעברה במשחק נגד וולנסיה בברנבאו, שתי דקות לסיום, כאשר קסיאס חשב שאירזמנדי ייבעט לפינה הרחוקה והוא פתח לו את הפינה הקצרה ושילם ביוקר. ואן דר וארט שיחק היום 75 דקות ולא תרם לנו מהומה, אף איום שלו על השער או מסירה מעניינת, הוא בקושי נגע בכדור. ראול בעיקר החמיץ בצורה זוועתית, סביולה כבש שער יפה וזו לפחות נחמה חלקית, זה סתם נותן הרגשה פחות רעה מאשר להפסיד בלי להבקיע(כמובן שהמשפט נכון יותר למקרה של 2-1) ורק דרנטה באמת הציג משחק טוב היום והוא ראוי להערכה. עוד יום מתסכל בעונה המאכזבת הזאת, תחושה קשה, בעיקר לנוכח לוח המשחקים הקשה בחודש הבא בו נאבד לא מעט נקודות, וברצלונה תוכל לברוח לנו. לקלאסיקו הראשון של העונה שעברה הגענו ביתרון 4 נקודות על פני ברצלונה. הפעם היא צפוייה לארח אותנו עם פער גדול יותר מזה. אבל, זה ממש לא משנה, לא חשוב כמה המצב גרוע ואני בספק אם לשוסטר יהיה בכלל הרכב להעמיד, ביום ראשון הבא תגיע סביליה לברנבאו ושוב תעבור בנו צמרמורת, התרגשות גדולה, כאילו הפעם יבוא שינוי. האללה מדריד.

15. Bensh Member

מסי כרגע משתווה לרונאלדיניו בשיאו מבחינת יכולת. הוא פשוט פנומן ברמות שלא ראיתי בצמרת הכדורגל העולמי המון זמן