מחזור 11: דורטמונד משחקת טניס עם שטוטגארט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏1/11/13.

1. Ovi_B Member

לגבי ההערה הראשונה שלך, ברור שבוקה היה גרוע. לא ציינתי זאת במפורש, כי לא התכוונתי מלכתחילה לעבור שחקן שחקן ולחלק ציונים לכל אחד.
    הזכרתי את סקאיי כי לטעמי הוא הכי בלט בחולשתו.

לגבי ההערה השניה שכתבת, אז ככה :
    תראה, אני לתומי חשבתי שכתבת את הערתך לגבי הסגל לא בציניות, אבל אתה מתקן וכותב שהיית ציני לגבי זה.

"השחקנים לא באמצע הספסל של קבוצות במקומות 8-4".
    לא קצת נסחפת?
    בטח לא שוואב. את האגי ולייטנר צריך לראות בעוד משחקים כדי לגבש דעה ואני בטח שלא אשפוט ואחרוץ את דינם לפי משחק חוץ מול דורטמונד.
    המשחק הזה הוא לא המדד לבחון את היכולת שלהם. לא בדורטמונד.

לא מפתיע אותי שאתה (ולא בפעם הראשונה) קוטל את השחקנים של שטוטגרט,
    ואני בטוח שזה מאוד נוח לך לעשות את זה אחרי שהם הובסו 6-1 בדורטמונד.
    אני שמתי לב שיש לך אנטי חזק מאוד כנגד הקבוצה הזאת.

זכותך לאהוד את האימפריה שלך ולהגיד את מה שאתה חושב על שחקנים כאלו ואחרים מקבוצה אחרת,
    אבל כשזה הופך למגמתי ושיטתי אז זה בולט ובטח לא אובייקטיבי.
    אתה יודע מהי הדוגמא הכי טובה לכך? אני אכתוב לך :
    בתאריך 1.9.13, במחזור הרביעי, במשחקו הראשון של שניידר כמאמן שטוטגרט במרצדס בנץ ארינה,
    שטוטגרט הביסה 2-6 את הופנהיים, משחק אשר התמזל מזלי והייתי נוכח בו (באותו סוף שבוע טסתי מהארץ לשטוטגרט לראות את המשחק הזה).

באותו פוסט שהתייחס למחזור ההוא, אחד מהכותבים כאן בפורום שאל אותך:
    "נדב, תגובתך על המשחק של שטוטגרט?" ואתה ענית כך: "לא ראיתי, אז אני לא יכול להגיב".
    זאת אומרת, שגם את הפירגון המינימלי לניצחון 2-6 לא נתת.
    (ניצחון שהושג אגב בסגל די דומה לזה ששיחק אתמול).
    עד כמה שאני יודע, אפשר להגיב על תוצאה של משחק ולהביע דעה גם מבלי לראות אותו.
    אם זה לא חוסר אובייקטיביות וחוסר פרגון, אז מה כן?

בהצלחה לקבוצתך האהודה במחזור סוף השבוע.

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/13
  2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

טעות גדולה בידך. אחת הקבוצות היותר אהובות עלי היא שטוטגרט.
    דבר שני האגי לא הספיק בשביל האנובר ולייטנר לא היה מספיק טוב בשביל הספסל של דורטמונד. אז על פניו הם לא שחקנים למקום 4 - 6. אם פתאום הם יגלו במפתיע יכולת שאף אחד לא ראה בהם אז אולי. אבל זה אולי יהיה בעתיד. א מדבר על כרגע.
    דבר שלישי. הכי אובייקטיבי זה להגיד לא יודע. אתה רוצה שאני אגיד שאלמוני היה טוב או שהמערך או השיטה היו נכונים בלי שראיתי? מצטער. אני לא מחווה דעה על מה שאני לא יודע. מה שאף פעם לא טעמתי אני לא יכול להגיד שהוא טעים או לא. בחורה שמעולם לא ראיתי אני לא יכול להגיד שהיא יפה או מכוערת.

3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

4. golding מנהלים

באמת די מצחיק. אתה קוטל אותם על בסיס שבועי, על מי אתה בדיוק עובד?

5. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאת המחזור שייכת כמובן לבראונשוויג עם 1-0 קטן גדול על לברקוזן. קבוצה שמתכננת ללכת עד הסוף עם דורטמונד(הגנה ביזיונית של השוואיבים אתמול) ובאיירן לא יכולה להפסיד את המשחקים האלה כי גם בימים פחות טובים החוכמה של קבוצות גדולות היא לקחת אליפות במגרשים האלה. אבל כנראה שיש דברים שלא ישתנו לעולם, באייר נברקוזן.

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך בדיוק הדברים קשורים?

7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הגיע ללברקוזן להפסיד. אם לא אז לפחות לא לנצח, משחק נוראי של הקבוצה. וההפסד הביתי הראשון העונה הוא דווקא לבראונשוויג!
    לנו הוא היחיד שראוי לציון על משחק טוב מאוד. כל השאר היו בינוניים ומטה - ודרדיוק מקבל (שוב) הזדמנות ומוכיח (שוב) שאין לו מה להציע.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

נירנברג - פרייבורג 3:0
    פעם ראשונה בהיסטוריה של הליגה שיש שתי קבוצות בלי ניצחון אחרי 10 המשחקים הראשונים. נירנברג נשארה היחידה בלי ניצחון אחרי היום. אחרי משחק נוראי בשבוע שעבר נגד המבורג שבו 3 טעויות שלו גרמו לשלושה שערים היום באומן היה מצויין. נירנברג בעטה/נגחה כבר 9 פעמים לאלומיניום. הכי הרבה בליגה. מסכנים נירנברג. היו צריכים לנצח משהו כמו 0:5 ובמקום זה הפסידו 3:0. כל זה כשפרייבורג משחקת ב - 10 שחקנים את 20 הדקות האחרונות.

הרטה - שאלקה 2:0
    בואטנג חוזר לראשונה לשחק נגד קבוצת נעוריו. שאלקה כובשת מקרן פעם ראשונה אחרי שנה. הילדברנד שומר על שער נקי בפעם ה - 100 בקריירה שלו. הוא וקראפט נתנו היום הצגה. דרקסלר סוף סוף כובש בליגה. משחק חוץ רביעי רצוף בלי הפסד לשאלקה. מתוך זה 3 ניצחנונות.

בראנושוויג - לברקוזן 0:1
    הופיה עשה רוטציה רצינית והשאיר 5 שחקני הרכב על הספסל. בין השאר את סון קיסלניג, סאם ובנדר. השלושה האחרונים נכנסו כמחליפים ובנדר גם הצליח לקבל שני צהובים ולהיות מורחק. ניצחון הבית היחידי שהושג היום וניצחון הבית הראשון של בראונשוויג בליגה הראשונה מזה 28 שנה.

המבורג - גלדבאך 2:0
    הפסד ראשון לואן מארוויק בפעם הראשונה שהאיצטדיון היה סולד אאוט העונה.עד היום המבורג עם ניצחון בית בודד וגם זה על בראונשוויג. בשבוע שעבר המבורג נהנתה מ - 3 טעיות קשות של שוער פרייבורג היום לאסה סוביש נותן שתי מתנות גדולות לקרוזה.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב אתה יודע פה מה משעשע פרט לעובדה שאין לך ולו טיפה של סימפטיה לשטוטגארט (חלק מזה כנראה בגללי)?
    שאתה לא שמת לב ששטוטגארט משחקת הרבה פעמים בשיטה של לאוו (ולא של באיירן). עזוב לרגע את העובדה שנידרמאייר ורודיגר היו חסרים, ושההגנה בקונסטלציה הזאתי שיחקה לפעם הראשונה, זה לא מסביר את החדירות, הרי שיש טרנד בגרמניה לנסות ולבנות על על הקונספט של יוגי.

שני קשרי אמצע שעושים הכל חוץ מהגנה וכל הזמן עולים למעלה, מגנים שלא מקבלים תמיכה הגנתית מהקשרים, שחקנים שאין להם מה לחפש בעמדות מסויימות (בוקה מגן, הרניק קשר ימני). רק קלוזה היה חסר שיעלה לשחק מספר 10 וזה אותו מודל.
    רק מה לשטוטגארט אין שחקנים איכותים כמו לנבחרת גרמניה ושאתה עולה לשחק במערך כזה בדורטמונד אתה או כסיל או לא מבין בכדורגל. לטובת שניידר אני מקווה שזה המקרה הראשון ושזה שכר לימוד. עם זאת ככל שהזמן עובר אני בספק שהוא יודע מה הוא עושה.

סקאיי נתן את התקופה הכי יפה שלו בצד שמאל עבר עוד מימי ברונו לצד ימין, אלוהים יודע למה. יש בו הרבה יותר ממה שהוא הראה העונה ולצערי אם זה לא ישתנה עונה הבאה הוא לא יהיה פה.

לייטנר כן היה טוב לספסל של דורטמונד, קלופו רצה גם להשאיר אותו, זה הוא שלא רצה להשאר ולעשות צעד נוסף בקריירה שלו.
    האמת היא שהוא לא שחקן רע, הוא רק לא משחק במקום הנכון. הוא קשר במרכז כ מספר 8 או 10, אבל משום מה שניידר שם אותו בצד ימין.

הגי לא היה רע נגד דורטמונד, האמת היא שאם משהו עוד היה נורמאלי בהגנה זה הוא.
    שוואב היה ביום רע, לא אפסול אותו אבל שהוא משחק מספר 6, מגן שמאלי ובלם והכל בעת ובעונה אחת מול ההתקפה הטובה באירופה.

בקיצור נדב עושה סלט, מה שכן נכון לרגע הזה הקבוצה רחוקה מלסיים במקומות 4-8 ועם זאת היא יכולה להגיע להרבה יותר.
    רק שניידר חייב להבין שהוא לא נבחרת גרמניה, קוויסט הוא מספר 6 וגנטנר (מצוי בפורמה גרועה בשלושת המשחקים האחרונים) או לייטנר מספר 8.

אולרייש - שוואב, נידמאייר/הגי, רודיגר, סקאיי - קוויסט - גנטנר/ליינטר - טראורה, מקסים, וורנר - ודאד

זה ההרכב הטוב ביותר שיש לשניידר. רק שמול דורטמונד זה לטעמי התקפי מדי, כאן הוא היה חייב לפתוח עם שני מספרי 8
    קוויסט
    גנטנר-ליינטר
    מקסים-טראורה
    ודאד

אז זה יכול היה לראות אחרת, אבל עם מגן כמו בוקה או סקאיי בימין ידעתי שזה יגמר רע, לצערי זה הסתיים רע מאד.

זה הכל

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/13
  10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אני באמת מאוד אוהב את שטוטגרט. סוד קטן, בשנה שבה התחלתי ממש להתעניין בליגה הגרמנית (זה היה לקראת אמצע/סוף העונה ובעונה הראשונה שהתחילו כאן הכבלים ו SAT1) שטוטגרט הייתה הקבוצה המועדפת עלי וזכתה באליפות. בעונה שלאחר מכן התחיל הרומן האמיתי שלי עם באיירן. אז שטוטגרט הייתה אלופה מכהנת. אז אני מאוד אוהב את הקבוצה הזו.
    אותך, לירן, אני אפילו אוהב יותר.
    מה שכן, אתה גורם לי להתעצבן. אבל גם זה מאהבה. אליך ולשטוטגרט. משום מה אתה בשבילי נציג שטוטגרט והיות ובעיניי אתה עיוור (מאהבתך לקבוצה) לגבי מה שקורה בקבוצה שלך אני מרגיש כאילו גם ההנהלה ככה. זה כאילו שהעיוורון שלך ושל ההנהלה מונע את תיקון הטעויות. בדיוק כמו במקרה שאבא עיוור למגרעות של הבן שלו ולא מתקן אותו בגלל זה.
    עד כאן הוידוי.

אני מסתכל על ההרכב שרשמת ונניח שאתה צודק ובאמת זה ההרכב שיפיק הכי הרבה. ומצטער, לא נופל מהרגליים. אני עובר אחד אחד על השמות של השחקנים ולפי מה שהם הוכיחו עד היום (לא רק העונה) הם לא שווים מקום 4 - 6. אין להם יתרון על הופנהיים או פרייבורג בטח שלא וולפסבורג, גלדבאך, המבורג והאנובר.

עוד דבר. תחשוב גם על זה. הסגל הזה, פחות או יותר (שני שחקני יותר שניים פחות) רץ כבר 3 שנים בערך? היו לכם לפחות 3 מאמנים בתקופה הזו? אף אחד לא הביא אתכם ממש לשחק טוב ולהתמודד למעלה. תמיד זה היה לקראת סוף העונה שהצלחתם איכשהו להתקרב למעלה. אז אולי לא המאמן הוא הבעיה, אלא איכות השחקנים.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, לא נכנס להשוואות,

הניתוח שלי הוא מקצועי, נכון שאני סובייקטיבי בדברים מסויימים, אבל להגיד שאני עיוור?

אני מבקר הרבה דברים כמו העיוורון לאורך שנים לגבי הרניק, לגבי הטקטיקה ההגנתית, הארכת החוזים של בוקה וקקאו וכו.

אבל אני ראיתי מה טמון בקאדר הזה, וזה הרבה יותר ממה שראינו בדורטמונד. הבעיה שמשהו לא דופק במערך, זה דברים שאפשר לשפר אבל בשביל זה צריך שמאמן יסיק מסקנות, ובנתיים אני לא רואה את שניידר לומד מהטעויות במשחקים נגד המבורג, ברמן ונירנברג.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וגם בורנו לא ראה וגם השוויצרי.

ואתה כן עיוור. אם אתה באמת חושב שהשחקנים האלה הם 4 - 6 אתה עיוור. אם אתה לא בוכה וצוחר על זה שהיו לכם שחקנים שהייתם צריכים להיות עם עשרות מליונים של יורו בבנק אז אתה עיוור.

אבל אני לא מאשים אותך. קשה לבוא אליך בטענות. אם כי, רצוי להיות מציאותי.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יבוא יום נדב ושוב נדבר על זה,
    במצב האקטואלי אחרי השישיה קל למצא דברים פגומים, לפני זה ראיתי ניצוצות שגרמו לי לחשוב בגדול.
    לא שמעת אותי יוצא באופוריה וקורא תיגר על שלושת הגדולות שזה להיות עיוור.

ברגע שיהיה קשר אחורי קלאסי ושהמגנים שלנו יפסיקו להיות מחוררת יש פה קבוצה מצויינת, עד כמה אני לא רוצה להגיד אבל לבטח לא פחות טובה מוולספבורג או גלדבך. עם כל הכבוד.
    רק שכרגע לגלדבך ולוולפסבורג יש מאמנים מצויינים, מה שאני מקווה להגיד בעתיד על שטוטגארט.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, אתה יודע שאני לא מהסוג הזה אבל אם ניתן היה לתת ניקוד לכל שחקן. נגיד שריברי שווה 80 נקודות ובנדר 45, שמלצר 94 וכן הלאה (המספרים והשמות ממש סתם רק כדי לתת איזה משל) וניקח את הניקוד של כל שחקני השדה של שטוטגרט ביחד הם לא יגיע לניקוד של שחקן כמו לואיס גוסטבו. שלא לדבר על עוד כמה בוולפסבורג. ואותם הדברים לגבי גלדבאך. אם אתה חושב באיזשהי קונסטלציה שאפשר להשוות בין גנטנר וקוויסט לבין נורדוויט ושאקה (שלא לדבר על אחרים) אז תחשוב שוב. קוויסט וגנטנר אפילו לא מגיעים להיות רמה אחת פחות מהשניים האלה, אלא שההפרש הרבה יותר גדול. ובדיוק כאן העיוורון שלך. וכנראה גם של ההנהלה.
    את הדברים שאמרת את יכול להגיד על הרטה לעומתכם. על פרייבורג לעומתכם. לא על גדלבאך לא על וולפסבורג וכנראה (לצערנו, כי חצי קבוצה שם היו אצלכם) גם לא על הופנהיים. שלא לדבר על באיירן, דורטמונד, שאלקה, לברקוזן, וולפסבורג גלדבאך והאנובר. ואפילו לא פרנקפורט.

שטוטגרט צריכה לעשות חריש עמוק עמוק עמוק. מכל הסגל הזה צריכים להישאר אולי שניים שלושה שחקנים. וצריך לבנות את הקבוצה מחדש ולא לשנה הזו וגם לא לשנה הבאה. אלא בחשיבה לטווח של 3 שנים קדימה לפחות. ואולי בעוד 3 שנים נוכל לדבר על סגל של 4 - 6 ואולי אפילו יותר. כי מחלקת נוער טובה יש שם.
    ועוד דבר. דחוף, דחוף דחוף להפסיק עם קרוסלת המאמנים. היו שני מאמנים מצויינים שנזרקו מהר מידי בגלל תוצאות. ארמין פה ובאבל. נקלעו למשבר וההנהלה חיפשה תוצאות ולא דרך. ומאז אין תוצאות ואין דרך.
    וחבללללל

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב זה לא מדוייק, כי שחקנים כמו מקסים ואיביסיביץ' לדוגמא הם רמה אחת מעל לשחקנים המקבילים שלהם בקבוצות שציינת.
    למרות שבקצב הזה עוד שנה גג שנתיים מקסים כבר לא יהיה פה.
    גנטמר יכול הרבה יותר ממה שהוא מציג, הוא הלידר והמנוע של הקבוצה, להגיד שהוא רמה אחת פחות משאקה לדוגמא זה עיוורון. מה עוד שהאחרון עד לאחרונה היה בכלל שחקן ספסל / רוטציה ואני בכלל לא בטוח שהוא באנקר בהרכב של גלדבך.
    גם מבחינת בלמים אין לשטוטגארט מה לחשוש בעימות של שמות אחד מול השני, לעומת זאת מגנים וצורת משחק זה הבעיה.
    שוב כרגע להכות בברזל שהוא חם זה הכי קל, בא נשהה את הדיון הזה ונדבר שוב עוד כמה חודשים.