מחזור 11 בליגת העל: 1:1 בין ק"ש לב"ש, ניצחון למכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏2/12/14.

1. EuropeGuy Member

מן הסתם הפעולות הלא טובות האלה מגיעות בגלל שאין מספיק איכות. העניין הוא שאתם מתעקשים כל הזמן לנסות ולפצח הגנות בשיטה הזו שאתם מוצאים את עצמכם שוב ושוב מניעים את הכדור בחלק הקידמי ולא מסוגלים להפתיע את ההגנה מולכם, ובהתקפות מעבר אתם יחסית כן. אז למה לא לשנות אסטרטגיה בעצם, להסתגר יותר (גם אם זה לא מתאים לאגו של מועדון גדול) ולחפש יותר את המתפרצות האלה גם מול קבוצות קטנות.

2. Civil Anti Madridista

מלבד אבוחצירה שמחליף בהתקפה את תורג'מן, סאלה ממשיך עם אותו הרכב שניצח את הפועל ת"א ביום ראשון.
    אם בבית שלנו לא התביישנו לשחק סגור ולבנות על מתפרצות, אני משאר שהערב נמשיך באותה הדרך אפילו שהיא מגעילה ומכוערת.
    שחקני נתניה מתכננים לעמוד במקומם בדקה הראשונה של המשחק כאקט מחאתי נגד אי קבלת שכרם.

3. alexshw Member

ועל מה מוחים החלוצים שלנו?

4. oranfu Member

אני לא מסכים. לא חושב שאנחנו מתעקשים לעשות את זה. זה אולי נראה ככה כי אנחנו גרועים. גם במעבר אנחנו גרועים, פשוט המהירות שלנו קצת יותר יכולה לעזור, וזה בערך הדבר החיובי היחיד שיש לנו בהתקפה (וגם, חוץ מעזרא אף אחד לא באמת מהיר שם).

לא רואה שום בעיה עם הסתגרות יחסית ויציאה מהירה קדימה. אני בכלל מעדיף משחק (מעבר) מהיר עם כמה שפחות התמזמזות עם הכדור. לא מתאים לאגו של מועדון גדול? ריאל מדריד משחקים ככה (סתם דוגמה) והם הכי גדולים שיש.

אגב, הבעיה עם לשחק ככה מול קבוצות קטנות היא שהן בד"כ לא מתפתות לתקוף עם יותר מדי שחקנים.
    לא חושב שיש לנו איזו דרך טובה באמת לשחק, לא משנה מה, בסוף זה עמאשה ואבוחצירא שאמורים להבקיע ואת זה כמעט כל אוהד מהיציע עושה יותר טוב מהם.

לא רק שעמאשה שומר על מקומו (כמה גרוע חלוץ צריך להיות אצלנו בשביל לעוף קיבינימאט??), אז מצטרף אליו העלוב השני.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

שיטת מתפרצות? לא ראיתי שום דבר שדומה לשיטה בחיפה. לא יציאה מסודרת להתקפות, לא עמידה הגנתית, שום דבר. הפועל היא באמת קבוצה חלשה ואלוהים יודע איך הם נמצאים במקום שהם נמצאים, וקבוצה עם כלים התקפיים יותר חזקים הייתה מוציאה לפחות תיקו נגד חיפה.

6. EuropeGuy Member

אורן, ב-3 משחקים בלבד שיחקתם על התקפות מתפרצות, מול ב"ש מול מכבי ת"א ומול הפועל. בשאר המשחקים מצאתם את עצמכם פעם אחר פעם מנסים לבנות התקפות במשחק עומד- גם כשלא הייתם בפיגור. כמובן שזה הכי בולט כשאתם כבר נכנסים לפיגור (מה שקרה הרבה פעמים העונה) ואז כבר אין כמעט שום סיכוי שתחזרו מול קבוצה סוגרת.

אז אם הן לא מתפתות, תחשבו על דרך לפתות אותן. מצאתי לא מעט פעמים סיטואציות שגרמתם (בלא מודע) לקבוצות לתקוף אתכם עם מספר רב יחסי של שחקנים, לפעמים ידעתם לנצל את זה בזכות המהירות שציינת ולפעמים לא. אם הצלחתם לפתות אותם זה אומר שאפשרי לפתות אותם זה פשוט לא משהו שאתם מספיק שואפים אליו לדעתי.

שיטת מתפרצות בראייה עתידית. זו הנקודה שאני מנסה לחזק, השענות שיטתית על משחק מתפרצות יכול להתברר כיעיל מאוד עבור מכבי חיפה, כי זו הדרך היחידה לנצל איזשהם כישורי התקפה שיש בקבוצה הזו.

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הפתיע אותי עמאשה. סחטיין עליו שהכניס.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

2-0 עמאשה עם עוד שער, ואיזה שער!
    הצטרפתי רק בדקה ה-15, אבל מתי לאחרונה כבש עמאשה צמד...?

מחצית, 3-0 למכבי חיפה עם שלושער של עמאשה.
    אני בעצמי אמרתי לא פעם שעמאשה לא שחקן בשביל מכבי חיפה, אבל לפחות היום הוא חד כסכין. השער השני הנפלא שלו מחזק את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/12/14
  9. alexshw Member

כנראה עמאשה צריך לשחק רק נגד נתניה

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב אלכס, מה דעתך על ג'אבר עטאא? בעיניי שחקן שברב הפעמים שקיבל צ'אנס לא אכזב אותנו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. Civil Anti Madridista

בהופעת הבכורה שלו במדי מכבי חיפה עמאשה הבקיע רביעייה מול נתניה, והערב כבר במחצית הוא על שלושער
    הראש של נתניה לא בכדורגל, והשער השלישי מבטא את זה בצורה הכי טובה שיש (אם כי סארג'י עושה את זה בדרך כלל).
    בכל אופן את השחקנים של סאלה זה לא אמור לעניין, אסור להם בשום אופן להוריד את הרגל מהגז במחצית השנייה

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מחצית מאוד מוזרה.
    נתניה התחילה אותה לא רע בכלל, אבל אחרי השער הראשון התחלנו להתשלט על מרכז השדה ודווקא עצרנו את ההתקפות של נתניה די קרוב כבר למרכז המגרש עם הגנה שדוחפת קדימה. מאז היציאה של מויאל בוקולי כרגיל עשה עבירות שטותיות שבהרבה מזל לא נגמרו בשער. בכל מקרה, הרבעייה הקודמת של עמאשה היתה מול נתניה במחזור הפתיחה לפני מספר עונות, נראה שגם הפעם הוא הגיע חד מאוד. הביצוע בנגיחה השנייה הפתיע גם אותי. אני רק מקווה שהביצוע הזה או בכלל התוצאות של שני המשחקים האחרונים לא גורמים בטעות לשחר שוב להאמין בשחקנים ובסגל הקיים.
    דבר אחרון, בניון חלש מאוד. לא מורגש. לא יודע אם זה בגלל המיקום שלו במגרש או לא אבל הוא מאוד לא מעורב ואפשר לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שנגע בכדור והוציא אותנו קדימה. מבחינתי ורד צריך להכנס במקומו בשלב די מוקדם של המחצית השנייה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

לא מצוין, אבל גם לא רע. עושה את שלו בגדול, אבל עדיין הוא שחקן פרווה. משחק 50-50 וכמעט אין לו תרומה בהתקפה.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

- בוקולי שחקן גמור.
    - עמאשה. כן חייבים להזכיר שהוא פתח מצוין את הקריירה שלו בקבוצה שלנו. אז נפצע ומאז 'נעלמו עקבותיו'. לא יודע, אני לא הולך להגיד עכשיו שהבחור יהיה הכובש המצטיין שלנו, אבל אולי סטנוייביץ' נכנס לו בצורה טובה לראש. בסה"כ תפקידו של חלוץ זה בעיקר כיבוש שערים ובשני המשחקים האחרונים כבר יש לו רביעייה.
    - בניון. ראה בוקולי. בעיניי הבחור צריך לפרוש. הוא מזכיר יותר מדי את קטן...מה שכן, אם בניון בהרכב ואנחנו ממשיכים לנצח אז שישחק עוד הרבה משחקים :sm_icon_thumleft:

נ.ב - ערן לוי...ברגע שהוא יפרוש מכדורגל תוך חודש הוא עולה בהרבה ק"ג...פשוט לא יאומן לראות איך שחקן כדורגל שמקבל תשכורת יפה מאד לא מצליח לשמור על כושר גופני.

15. Civil Anti Madridista

אין שאלה בכלל, הוא באנקר כל עוד מיצ'ל, מויאל ובוקולי הם המתחרים שלו על מקום בהרכב.

oranfu אוהב/ת את זה.