מחזור 11 בליגת העל- ת"א צהובה! הדרבי של מכבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏25/11/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב אני טוען, אוהדי הפועל ת"א כניראה חיים בעולם משלהם.
    איך לעזאזאל הפועל ת"א רוצה בסגל כל כך עלוב להיות בצמרת?
    גם בשנה שעברה הסגל היה עלוב, רק אז היה גאון על הקווים, גאון שעוד הצליח להביא את הסגל העלוב לחמישיה הטובה בליגה.
    אוהדי הפועל ת"א, שכבר אמרנו שכניראה חיים בעולם משלהם, באו בטענות לקשטן, והיום אני בטוח שכל אחד ואחד היה רוצה את קשטן על הקווים ולא את חנין.

יש להפועל ת"א סגל עלוב, כך היה גם שנה שעברה, להאשים הכל בלנדאו(שאכן תפקד באופן חלש) זה פשוט להתעלם מהמציאות, קודם כל שהדירקטוריון המוזר של הפועל ת"א יקח אחריות ויבנה קבוצה לגיטמית לצמרת.
    לנדאו פגע בהפועל ת"א, אבל הוא לא האשם היחיד, רק מאמנים בולטים(קשטן, מלמיליאן) יכולים להביא סגל כל כך עלוב לצמרת.

2. burning soil Member

המקרה של אי הוצאת הכדור לחוץ במשחק של בית"ר הוא לא מכובד,אני זוכר לפני שתי עונות
    שבית"ר לא הוציאה בעצמה כדור לחוץ במשחק מול מכבי ת"א כשדגו היה על הדשא,ואותו מהלך הסתיים
    בשער גם כן.

ובקשר לדרבי אתמול,כרגיל כמו רוב הדרבים בשנים האחרונות,המשחק סיפק לא מעט מתח בגלל
    התוצאה הנזילה,אף על פי שרמת המשחק היתה די בינונית. מכבי שיחקה עם יותר מוטיבציה ונחישות
    ואלו גורמים חשובים במשחק. בנוסף אפשר היה לראות שהמעבר מהגנה לקישור,ומשם להתקפה
    היה טוב יותר וההתקפות זרמו יותר בקלות,כמובן שמשחק ההתקפה עדיין לא טוב,ואמיל אמבמבה
    נראה מגושם מאד,לא מפוקס,ומאד חסר בטחון. אבל מה זה משנה,נצחון בדרבי זה יותר מסתם
    נצחון ומשחקי הדרבי תמיד מספקים מתח :aaa021: . הפועל קבוצה עלובה,ההגנה עוד בסדר
    אבל כל השאר פשוט איום והוואלדיירו הזה שחקן גרוע.

3. בית"רי מלידה Member

חנין עושה עבודת קודש בהבועל, ואסור לתת לו להפסיק!

4. shmulikwe Member

הדרבי היה משחק מצויין לליגה שלנו. היה בדקות רבות קצב מצויין.
    ההחטאות של ולאדיירו פשוט מדהימות. סטרול נבוי להיות הקפטן, הוא פשוט טוב בזה.
    ועוד משהו, דגו היה פשוט מצויין, כל נגיעה שלו בכדור עשו עליו פאול או שהוציא מסירה חכמה, פשוט כיף לראות אותו חוזר לכושר של עונת האליפות

5. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

גם ביטון יחסית למשחק ראשון העונה נראה לא רע בכלל (ועוד עם שער..).

6. DaMaGe Revolution Member

די כבר, מה אתם מתחילים להתלונן על הגול הלא ספורטיבי?

איפה כולכם הייתם שבוע שעבר שכל שחקני בית"ר עצרו כדי לאפשר טיפול לעמי אזולאי ונצרת המשיכה בשלה והבקיעה שער?!

איפה כולכם הייתם במחזור ראשון שמליקסון הוכשל בפראיות ונשאר במחצית המגרש של מכבי חיפה שהוא פצוע וחיפה המשיכה בשלה, ובאותה התקפה קורנפיין קיבל את האדום?!

ביום שבת היה גול ספורטיבי למהדרין.
    מיקי עטיה חילץ בצורה נקייה לחלוטין (תעשו טובה, תסתכלו שוב על התקציר) את הכדור מרגליו של טובול ושטובול ראה שבית"ר יכולה לצאת למתפרצת הוא נשאר שוכב על הדשא ושיחק אותה פצוע.
    למה שבית"ר תוציא כדור? בגלל שהוא שוכב על הדשא ומזייף פציעה? ראיתי טוב מאוד איך אחרי הגול הוא קם כאילו כלום.

בית"ר הקבוצה הספורטיבית בליגה ולא תראו פעם אחת ששחקן של היריבה שוכב פצוע על הדשא והשחקנים לא מוציאים את הכדור לטיפול.

ומי שראה אתמול את אלירן דנין ראה באיזה כישרון מדובר.
    סגירות מצויינות, מהירות אדירה, זריזות, פיזיות, יכולות כידרור משובחות, הרמות משובחות ומדוייקות (כל פעם שהייתה הרמה שלו היא הגיע לראש של שחקן בית"ר או לרגל) וראיית משחק יוצאת מהכלל.
    חל באלירן דנין שיפור ענק, גם בחלק ההתקפי וגם בחלק ההגנתי.
    יש לכם עוד הרבה לצפות ממנו, בעזרת השם המגן הבא של הנבחרת.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובמשחק שנועל את המחזור, משחק חלש בין הפועל ב"ש לבני יהודה מסתיים בתיקו ללא שערים. ב"ש לא מצליחה לברוח מהתחתית. היא אמנם נועלת את ההגנה ב 0-0 שני ברציפות, אבל גם לא כובשת...

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש עונש לבוא השנה לוסרמיל . לא מספיק הקור המקפיא של הנגב גם יכולת חלשה של הקבוצה.

אברג'יל הגיע למצב הכי טוב במשחק בפתיחת המחצית השנייה שעמד לבד מול ווהבה אבל אברג'יל שסחט כמה פנדלים העונה חיפש עוד אחד במקום לגלגל פנימה .

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הראל, זה דווקא היה ניטה בטיפשות לא מהעולם הזה, ולא אברג'יל.

הסיכום שלי למשחק:
    - אלי כהן איבד לבאר שבע 2 נקודות -

האשם באיבוד הנקודות אתמול הוא אחד, מאמן הקבוצה, אלי כהן.
    אני שומע הרבה על מסכת הפצועים ועל הסגל הקצר יחסית שיש לנו, ואני שואל, האם זה תירוץ לטעיות בסיסיות של אלי כהן?
    נתחיל עם עמדת המגן הימני.
    חליבה, רמי ואביתר פצועים, אז מה אדון אלי כהן יעשה?
    יסיט את אלול ימינה ויחליף אותו באברומביץ'/תומסיץ'?
    יסיט שחקן בעל רגל ימין לעמדת המגן הימני?
    לא, הפיתרון הגאוני של אלי כהן זה להסיט לשם את פמי, שחקן שהרגל הטבעית שלו הוא שמאל.
    פיתרון מבית היוצר של שמעון ביטון, סגירת חור באגף ימין עם שחקן שהרגל החזקה שלו היא רגל שמאל.
    אז מה היה לנו?
    שחקן(פמי), שבכל פעם שקיבל את הכדור במצב של הרמה באגף ימין, היה צריך להחליף רגל, ואז לשלוח הרמה לפינה הרחוקה ולאבד הזדמנות נדירה להגבהה טובה.
    מסירות, מדויקות לפחות, פמי לא יכול לתת בימין, לכן אין סיכוי להתקפות מהירות, כי פמי שוב חייב להחליף רגל, וגם אז, למסור עם רגל שמאל לשחק באגף ימין זה כמעט בלתי אפשרי.
    אז מה ראינו? פיתרון טיפשי של מאמן מתחיל, לבעיה רצינית.
    תוסיפו לזה שבאגף ימין פתח אורן "אחרי רבע שעה אני צריך מסכת חמצן" סגרון, ותקבלו את הצד ימין העלוב בליגה!
    ואני אפילו לא מתחיל לדבר על שיתופו של זוהר חוגג , שאם לא פתח במשחק שגם רמי, גם חליבה, וגם תומר לא משחקים, כניראה שהעונה הוא לא יפתח.
    רק פציעה של שחקן נוסף(סתיו), אילצה את אלי כהן להכניס את זוהר.
    ומה אם החילוף של ינון?
    כשאתה במצב של שיווין בבית, מול בני יהודה, למה לעזאזאל להוציא חלוץ(ניטה), ולהכניס חלוץ(ברדה)?
    למה לא ללכת על כל הקופה?
    אתם יודעים כמה נקודות בני יהודה השיגה השנה בחוץ? 0!, עד שהיא פגשה את באר שבע כמובן.
    פשוט מבזה שבבית, מול קבוצה שלא השיגה השנה נקודות בחוץ, אלי כהן משחק בצורה כל כך פחדנית.

ולאותם אנשים שדיברו איתי על שחקני בית.
    דבר ראשון, אני מקווה שאורן סגרון לעולם לא יפתח שוב בהרכב הקבוצה.
    שחקן בית או לא, שחקן כדורגל שאחרי 15 דקות גומר את האוויר, לא צריך לפתוח בהרכב, העובדה שהוא שחקן בית לא הופכת את העניין לבסדר.
    אם לא שמתם לב, למעט אברומביץ'(שהוא בלם), כל ספסל המחליפים הוא תוצרת באר שבע, ככה שבכל מקרה, גם אם החילוף הוא לביא וגם אם חוגג, שחקן בית יכנס.
    מה אתם, כזוהר חוגג, הייתם חושבים על המאמן שלכם אם גם אחרי שתומר חליבה, רמי אליהו, ואביתר אילוז פצועים, הוא עדיין לא פותח אתכם בהרכב?
    האם לדעתכם זוהר היה רואה דקות לולא סתיו היה נפצע?
    האם זוהר לא הרגיש כברירת מחדל כשהוא נכנס?

שיתוף שחקני בית זה דבר מבורך, אבל זה לא תירוץ למאמן שמשחק כדוררגל פחדני.
    בגלל כל החרא שקיבלנו מגוטמן, אם אי שיתוף שחקני הבית, כל שחקן בית שמקבל דקות אנחנו ישר הופכים את אלי כהן לחסין, אי אפשר יותר, הכדורגל שאלי כהן הציג אתמול היה פחדני לא פחות מהכדורגל שקודמו בתפקיד הציג.
    מה אדון אלי כהן רוצה שאני יאמר לבני משפחתי, שאחרי שלא באו יותר משנה למשחקים, הגיעו למגרש, ונגעלו מהכדורגל?

10. אלי מתחן Member

מצב אירוני, להפועל ב"ש יש שחקני בית של בית"ר בהרכב כמו שיש לבית"ר.
    איך היה אברמוביץ'?

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך הגעת לזה?
    רחמין בשער
    פמי, אלול, יפרח ובן דיין בהגנה
    סתיו/זוהר(סתיו יצא בדקה ה20 בעקבות פציעה), אורן, תומסיץ', אלין ואברג'יל בקישור
    וניטה בהתקפה
    כשבמחצית השנייה נכנסו אביתר אילוז(במקום סגרון), וינון ברדה(במקום ניטה).

אברומביץ' לא שיחק(וכפי שראית, גם אני לא הבנתי מדוע).
    הוא צפוי לפתוח במשחק גביע הטוטו נגד בני יהודה.