מחזור 11 בליגת העל: תיקו מאופס בדרבי החיפאי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏19/11/10.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה פותח פה תיבת פנדורה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אלישע מאוד אשם בזה שלא לקחנו אליפות,אמנם במשחק כזה לא צריך להטריף את השחקנים אבל השחקנים שלנו היו בטוחים בעצמם יותר מידי ואלישע לא ידע להוריד אותם מספיק,בנוסף ההרכב,בחירת הזרים וחילופים מאוד תמוהים הם אלה שהביאו לאובדן האליפות בשנה שעברה וליכולת הפח זבל שאנחנו מראים השנה - השנה הראנו יכולת לא רעה רק בשני משחקים,התיקו 3 מול בית"ר וההפסד להפועל,מה זה אומר?

תראה בסופו של דבר אני מסכים שנימני לא צריך להיות מאמן,אבל לדעתי קוטלים אותו מהר מידי העונה.

2. אלי מתחן Member

אני היחיד שזוכר את ריקן של תחילת העונה שעברה בתור מגן שמאלי?

3. yedidel Member

"ראול לא יחגוג בברנבאו, פדידה לא יחגוג בב"ש"

בהחלט ראוי לציטוט המגוחך של העונה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

4. Raulito Madridista

משהו ששכחתי בנוגע למשחק של מכבי אתמול - השוער גיא חיימוב שגדל בקבוצה פתח על הספסל של רן בן-שמעון. בשידור אמרו שהסיבה היא שהוא התראיין יותר מידי. ואכן, אם קראתם את מוסף ידיעות תל-אביב - יכלתם להבין למה. כבר חשבתי שהוא יפתח רגליים לטובת מכבי ויתן לה את הניצחון. יפה לראות שחקן שגדל בקבוצה ושומר לה אמונים, מתבאס שהיא מפסידה בדרבי. אבל להגיד שהוא עוד לא התכונן לרגע הזה שיפגוש שוב את מכבי ושהוא לא יידע איך לתפקד מול בלומפילד מלא? או שאין לו בעייה שמכבי תסיים מעל ק"ש העונה? הלו, תיהיה אפילו משעמם ותגיד משפט בסגנון - "אני מאחל למכבי בהצלחה בכל 33 המשחקים שהם לא יהיו נגדינו", אבל יש גבול.

אתמול הזמינו לאולפן את עומרי קנדה ולא נתנו לו להשחיל מילה.
    בן-שמעון היה באולפן לפניו והיה יפה לראות כמה כבוד הוא רוכש למכבי ת"א ואיך הוא משתדל שלא לומר את מה שבאמת יושב לו בבטן.
    אם כבר מדברים על "חי משבת" - פרימו מגזים באהבתו העיוורת לנמני. ואני ממש לא חושב שהוא ישים את המפתחות אם הוא לא יקח אליפות. במכבי הרי לא אמרו את המילה 'אליפות' אפילו לא פעם אחת, אלא אמרו שיהיה מאבק על האליפות.

יפה שעכו אתמול ידעה לא להפסיד למרות ששיחקה רע מאוד בשעה הראשונה מול מכבי פ"ת. מדהים איך בן-חיים החמיץ ממצב קורץ שכזה, הוא כנראה חשב שהבלם מאחור כבר בא לחסום אותו. שתי הקבוצות לא צריכות להתבאס יותר מידי מהתוצאה.

קשטן דיבר אתמול על קצב צבירת נקודות אבל בני-יהודה בינתיים לא מנצחת אלא רק משיגה תוצאות תיקו, אז אני לא מבין ממה הוא מרוצה. לפחות הוא סיים את הראיון בנימה אופטימית של - "אתם יכולים להגיד עליי הרבה דברים - רס"ר, נחמד, עקשן, רך. אני באמת בגיל הרך".

אשדוד אתמול הפסידה להפועל פ"ת למרות שברוב דקות המשחק הייתה טוב יותר - נו באמת, די לנאיביות.

היום גיא עזורי חוזר לבאר-שבע ומעניין איזו קבלת פנים תיהיה לו. האם הקהל יעדיף להתרכז בקלינגר שמנסה לעשות משהו אחר השנה, או שהאוהדים יוציאו את תסכולם על כך שבאר-שבע תחת עזורי הייתה בדיחה בעונה שעברה. אשקלון בכושר גרוע מאוד ואני חושב שהיושבים בוסרמיל מאוד רוצים להביס את עזורי היום. אבל לא בטוח שזה יקרה כי אשקלון תשחק בונקר ואני לא בטוח שבאר-שבע עדיין מספיק סבלנית כדי להתמודד עם מקרים כאלה. פחות מניצחון יהווה אכזבה עבור באר-שבע.

5. Don Joan Roman Member

גם אני זוכר אותו והוא יכול לתפקד שם אבל ת'אכלס עדיף שיהיה שם מגן טבעי, אבי שחקן טוב יותר בקישור לדעתי והוא או שי חדד חייבים לשחק במקום החסר יכולת שמבייש את חולצה מספר 11.

6. אלי מתחן Member

מה זה מגן טבעי? מגינים לא נולדים מגינים, מאמנים אותם להיות כאלה.
    נג'ואן גרייב לא היה מגן טבעי והוא היה המגן הכי טוב בארץ ב15 שנה האחרונות.

האמת אני לא מאשים את ריקן, אני זוכר אותו שורף את צד שמאל שנה שעברה כשלידו משחק עידן טל, בסוף גם הוא איבד את המוטיבציה והתחיל להדרדר.

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

עוד שעה יוצא לוסרמיל בידיעה שחייבים לחזור משם עם ניצחון. אשקלון פצועה וגם שהיא לא פצועה היא לא קבוצה משהו, מלבד ערן לוי. למזלנו ערן "הנאחס הרישמי" לוי לא משחק.

אם נפתח כמו נגד רמת גן, אנחנו ננצח את המשחק הזה בלי התקפי לב. ככה צריך להיות ונקווה שכך יהיה. ניצחון ידביק אותנו לצמרת בגלל התוצאות הטובות (רעות בשבילן) שהשיגו הקבוצות שלפנינו ואחרינו בטבלה. בדרך כלל במצבים כאלה הקבוצה לא מנצלת את הביתיות ואת היריבה החלשה. זה צריך להשתנות היום.

יאללה הפועל

8. Don Joan Roman Member

מגן טבעי זה אחד שגדל מהילדים והנוער בתור מגן ולא אחד שכל החיים שלו שיחק בתור קשר מרכזי ופתאום איזה מאמן החליט שהוא מגן שמאלי, אבי יכול לתפקד שם בצורה לא רעה בכלל אבל בשביל זה הוא קודם כל צריך שיהיו איתו בשאר העמדות שחקנים שינסחו בו ביטחון ושניי הבלמים שלנו בכל סיטואציה שלא תהיה לא מספיק טובים לשם כך.

ועזוב אל תכניס שחקנים אחרים להשוואות לא כל אחד הוא נג'ואן גרייב ובאמת שאני מעדיף את אבי ריקן כקשר במרכז המגרש, אבל אם יתנו לאבי לשחק מגן אני ממש לא אתנגד החלום שלי זה לראות הרכב עם כמה שיותר שחקני בית ואם זה אומר שכדי שזה יקרה ריקן צריך לשחק מגן שמאלי ושי חדד מרכזי שיהיה כך.

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/10
  9. Number 8 Member

מילה על קריית שמונה - מבחינת כדורגל, היא הייתה אתמול על הפנים, בעטה רק פעם אחת לשער וגם מזה היא עשתה את הגול, בקושי הגיעה לרחבה ולא הגיע לה לנצח. אבל מבחינת ארגון וניהול משחק של בן שמעון, היה עשר ועל זה כן מגיע לה מחמאות וזה למעשה מה שניצח לה את המשחק. אמנם מכבי הייתה חלשה אבל אם קריית שמונה לא הייתה עומדת נכון, נלחמת והולכת על כל כדור, מכבי הייתה מצליחה להבקיע איכשהו.

השחקנים עמדו מצויין על המגרש והייתה להם התלהבות וזה מה שניצח את המשחק.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

באר שבע מנצחת בביתה 1:0 (עודד גביש) את אשקלון, שמחברת רצף של ארבעה הפסדים, כאשר בשני המחזורים הבאים היא מארחת את מכבי חיפה ויוצאת לטדי, אני לא מקנא בעזורי.

11. Don Joan Roman Member

נכון שטדי זה מקום טוב להתאושש בו?

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - הפועל חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxx

יום שני 20:45 איצטדיון קרית אליעזר,חיפה

23 משחקי דרבי חיפאי התקיימו עד היום כשעד עכשיו יש מנצחת ברורה במשחקים האלה וזאת מכבי חיפה עם 16 נצחונות מול 2 בלבד של הפועל חיפה.
    לעומת זאת דווקא הפועל חיפה עשתה את תוצאת השיא בין שני הקבוצות כשניצחה בשנת 1952 את מכבי חיפה 7-1,הנצחון הגדול של מכבי חיפה הוא לא רחוק,6-1 ב1994,מלך השערים בדרבים הוא שלמה לוי(9 במדי הפועל ו3 במדי מכבי).

אחרי שמכבי חיפה הייתה בפגרה שבוע שעבר (שיחקה נגד הפועל רמת גן והתאמצה כמו באימון שחרור) מכבי חיפה חוזרת לעוד מלחמת עולם,אחרי שהפסידה במלחמה האחרונה נגד הפועל תל אביב 2-0.
    אצל מכבי חיפה של העונה הכל הפוך,בתיקו 3 מול בית"ר ובהפסד להפועל תל אביב הקבוצה נראתה רוב הזמן טוב,יזמה תקפה והחמיצה ודווקא ברוב הנצחונות שלה העונה הקבוצה נראתה כבויה,רעה וניצחה לא מעט משחקים בזכות מזל והרבה פחות בזכות יכולת.
    במכבי חיפה רוצים דווקא בדרבי לנצח ולספק יכולת אדירה בטח ובטח כשהם המארחים של הדרבי.
    בהרכב מכבי חיפה אמור להמשיך גוסטבו בוקולי למרות שבשלב מסויים היה נראה שגולסה יפתח בהרכב אבל אלישע לוי מעדיף להמשיך עם ההרכב שניצח את רמת גן,מי שלא יהיה בהרכב בוודאות וגם לא היה בתמונה ההרכב הוא אדריאן סילבה שיעזוב בינואר,עידן ורד לא יכלל בסגל למרות החזרה שלו מפציעה.
    בחוד שלומי אזולאי מלך השערים של הקבוצה(4 שערים) לא יפתח והוא בכלל בספק למשחק עקב פציעה,מי שכן יפתחו הם דבלאשוילי(3 שערים) ומוחמד גאדיר(2).
    בהגנה ימשיכו לפתוח שי מימון ואריק בנאדו,מה שאומר שאיגנסיו קאנוטו הארגנטינאי יישב על הספסל והוא גם ככל הנראה יעזוב בינואר.
    עוד אחד שימשיך בהרכב הוא אייל משומר שיפתח על חשבונו של עלי עותמאן(שזומן לסגל לראשונה סוף סוף) לאור היכולת הטובה שלו ב-2 המשחקים כשהחליף את עותמאן הפצוע.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', אייל משומר, שי מימון, אריק בנאדו, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן, מוחמד גדיר ו-ולדימיר דבאלשווילי.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/w-248/812295-41.Xxx
    ימשיך בשיפור הגדול העונה?רפאלוב

הפועל חיפה מגיעה למשחק בתקופה די בינונית,4 משחקים האחרונים מביאים ניצחון אחד ו-3 תוצאות תיקו,בכל מקרה בחיפה יהיו מרוצים משני התוצאות האלה גם בדרבי הקרוב.
    יואב כץ כמו יואב כץ כבר הפסיק לחמם את האווירה כשהתחיל להגיד שהבנים של שחקני עבר במכבי חיפה משחקים בנוער של הפועל חיפה לא סתם ושכדאי לכל ילד/נער לשחק אצלו בנוער ולא אצל השכנים הירוקים.
    בהפועל חיפה לא ניצחו בליגה כבר 9 שנים(היה להם ניצחון בגביע לפני מס' שנים בזכות הצמד טוטואנה את אנסומבו) והם מעוניינים סוף סוף לנצח.
    סשה סטויאנוביץ סגן מלך השערים של הקבוצה לא ישחק עקב פציעה,גם גולן חרמון פצוע ולא ישחק.
    עוד עדכון ממש מהבוקר,אושרי רואש חולה בשפעת והוא בספק גדול מאוד למשחק מה שייצור בעיה ענקית להפועל חיפה מאחר וכמו שנכתב קודם גם גולן חרמון לא ישחק.
    לאוהבי הסטטיסטיקה שבינינו - כל פעם שעדן בן בסט לא היה בסגל הקבוצה,הפועל חיפה הפסידה,למי שדואג - בן בסט יחשק מחר ואף יפתח בהרכב.

הרכב משוער: קאלה, עומר ורד, סביטי ליפניה, עודד אלקיים (אושרי רואש), אייל טרטצקי, יוסי דורה, גל אראל, עידן וייצמן (רועי שוקרני), חנן ממן, אמיר אבו ניל ועדן בן בסט.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/w-248/643686-41.Xxx
    יחסר או לא יחסר?רואש.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדי להתאושש אתה צריך לתקוף או לפחות לנסות לתקוף.
    גיא עזורי פשוט שם היום את כל שחקני אשקלון מאחורי הכדור במטרה להתגונן. הפסקתי לספור את ביזבוזי הזמן, הנפילות שנועדו למשוך זמן שכתוצאה מכך השופט היה צריך להוסיף 2 דקות של תוספת זמן במחצית הראשונה.
    פשוט אנטי כדורגל מצד אשקלון וכל כך חבל שהקבוצה הסימפטית הזאת בחרה בגיא עזורי להוביל אותה כי אין לי ספק שעוד שבועיים היא תעמוד על 6 הפסדים רצופים ותהפוך למועמדת מספר 1 לרדת ליגה.
    לאחר השער הם הפסיקו לבזבז זמן והתחילו לחפש לשבור רגליים ולפצוע שחקנים (מקווה שההיעדרות של ז'אן ודוידזאדה שיצאו בגלל פציעות לא תהיה ארוכה).

אנחנו עם משחק בינוני ומטה, אחרי השער הכול השתחרר גם בעידוד וגם בהזדמנויות. שוב אנחנו מחמיצים יותר מידי במקום לסגור את הסיפור וכתוצאה מכך נכנסים ללחץ בדקות האחרונות.

לסיום, עודד גביש, כמה כישרון, כמה פונטיצאל, איזה בלם נהדר גודל לנו בבאר שבע.

14. Green Lantern Member

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/10
  15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

וואי כמה שאני אוהב את עודד גביש. מאמין שגם פה יש פוסטים מתחילת העונה, עקבתי אחריו מהרצליה וכל כך שמחתי שהוא הגיע לכאן ובאחד ממשחקי הטוטו שהוא קיבל את הצ'אנס ולקח אותו בשתי רגליים. כמה הוא התחבר לקהל. דרך הפייסבוק, דיבורים עם האוהדים, במגרש עצמו.

אין בן אדם בקבוצה שמגיע לו לכבוש שער ניצחון במשחק שכזה יותר מאשר עודד גביש, גם לא מליקסון. איזה כיף, איך ראו אותו מאושר להבקיע שער ראשון בליגת העל מול הקהל שהוא כל כך אוהב. נשארתי בלי קול ואני לא זוכר מתי בפעם האחרונה נשארתי ככה בלי קול אחרי גול, אולי אז ב2-3 של אסולין על אשדוד, אבל זה כבר משהו אחר.

בסך הכל שוב הקבוצה לא הוכיחה את עצמה. הם פראיירים שהם לא גמרו עם 0-2 לפחות, אבל כל הקבוצות בליגה כאלה, והעיקר הניצחון על עזורי.

שבוע טוב!