מחזור 10: El Gran Clasico!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏25/10/13.

1. אלי מתחן Member

אף אחד לא דרך עליו בצורה שגרמה לו ליפול, לא שורקים על זה עבירה, בטח לא ברחבה.
    אל תחפשו בנרות בכל פעם שאומרים שהיה פנדל נגד ברצלונה גם איפה דפקו אתכם. לא קרה כלום אם נהניתם מטעות שיפוט, גם לא קרה כלום עם זה שריאל קופחה במקרה מסויים.

2. Civil Anti Madridista

ממתי יש קריטריונים לשריקה על עבירות בתוך הרחבה, לבין שריקה על עבירות מחוץ הרחבה? עבירה היא עבירה, וממש לא משנה היכן היא מתבצעת.
    לא עשיתי השוואה בין הקונצנזוס שנפתח כאן כנגד ברצלונה והשופט, לבין הדריכה של פפה ברחבה שלא נשרקה. על רונאלדו לא היה פנדל, על פברגאס כן

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא על כל דחיפה צריך לשרוק ובטח ששופט פחדן כמו אונדיאנו מיינקו לא ישרוק. אבל אוהדי ריאל יודעים טוב מאוד שרונאלדו לא צריך הרבה בשביל ליפול.
    הכי קטע במשחק היה בהתנגשות בין פפה לדני אלבס. שניהם לא נפגעו, אבל שניהם לא יכולים לא להתחזות.
    אנצ'לוטי אומנם שם לב לחסה, חלוץ שאני מעריך יותר ממוראטה, אבל לא עידכנו אותו שמול בארסה גם בנזמה מתעורר מהאדישות שלו.
    בברסלונה אני לא מבין רק דבר אחד: למה להיפטר מוולדס? מתי הוא ספג וסלינות מחוץ לרחבה?

4. אלי מתחן Member

תמשיך להאמין בזה. בוא נגיד שאם מה ש"עשו" על ססק, אחד המתחזים הגרועים בכדורגל, גם מה שעשו על רונאלדו הוא פנדל.
    לא הייתי עבירה, יש דברים ששורקים עליהם במרכז המגרש, זה בספק אפילו לאחד מהם.

לצערי יש צדק במה שאתה אומר. אבל לדעתי במצב הספיציפי הזה לא השתלם לרונאלדו לעשות הצגה. הוא היה מגיע לכדור לפני הבלם בתוך הרחבה.

5. Civil Anti Madridista

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1383791_566539346751869_462053500_n.Xxx

6. מרקו ואן באסטן Member

היה פנדל ברור על רונאלדו. זה לא ששמו לו גוף בינו לבין הכדור והוא צלל כמו ילדה. הוא כבר הגיע כמעט לכדור ומסצ?רנו דחף אותו מאחור. לרונאלדו אין טעם ליפול במצב כזה, זה היה מצב של 80 אחוז שער. פנדל ואדום ברור. קראתי לאחרונה מאמר על מחקר של איזה פרופסור מאוניברסיטה כלשהי,שעוסק בסוגיה מדוע קבוצות מנצחות בדרך כלל יותר בבית. המסקנה כמובן הייתה בגלל השיפוט. הקבוצה הביתית בדרך כלל זוכה לשיפוט שהוא לטובתה בשריקות הקטנות בגלל הלחץ של הקהל על השופט ומנצחת את המשחק. אמנם זאת לא שריקה קטנה לשרוק, אבל אני בטוח שבברנבאו זה פנדל ואדום.

7. zivmay Member

מצחיקים אותי האנשים שאומרים על דבר כזה- "כלום ושום דבר".
    אבל דחיפה עם הכתף - פנדל ברור.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

וזה מה שהופך את הנפילה היזומה שלו, פנדל או לא הוא הפיל את עצמו בשביל לסחוט את השריקה, ליותר מטומטמת ומיותרת.

פפה קם תוך שתי שניות, השנאה מעוורת אותך, ההתחזות של אלבס מאידך הייתה מהלך מקצועי מצוין מבחינתו ולא הרגל שהוא לא יכול להיפטר ממנו. ההתחזות עצרה מתפרצת מאוד מסוכנת (מבחינת מספר שחקנים לכל קבוצה), שהוא ניסה לעצור גם ככה בעבירה עם הניתור חסר הסיכוי, בעזרת השופט שחשב כנראה שמדובר בפגיעת ראש.

9. אלי מתחן Member

היכולת להסתכל על תמונה מטושטשת ולראות בה בדיוק מה שאתם רוצים היא מדהימ.

10. itay7 Member

לא חושב שאוהדי ריאל צריכים לבכות על השיפוט, בלי להיכנס להאם היה פנדל או לא, מסיבה פשוטה - זה מסך עשן להסיט את הביקורות מהמקום שהן צריכות להיות מופנות אליו - אנצ'לוטי ופרס. ריאל הפסידה אתמול לקבוצה לא טובה, בגלל מערך לא רק פחדני אלא גם חסר הגיון (די מאריה חלוץ?). אם איסקו ובזנמה/מוראטה פותחים, זה מסתיים עם שלישייה לפחות עם כל החורים ההגנתיים של בארסה, שלא לדבר על מה היה קורה אם היה את אוזיל במקום בייל. בקיצור, זה מתחיל עם החלטה ניהולית כושלת, וממשיך בהחלטה מקצועית (?) כושלת עוד יותר.

11. אלי מתחן Member

לא חושב שאוזיל היה הפתרון. אני שמח שקיבלנו עליו כזה מחיר. חבל שבכסף הזה לא הבאנו את סוארז.

12. Raulito Madridista

קודם כל:

- היה פנדל במאה אחוז גם על פברגאס
    - ברצלונה לא ניצחה בגלל שופט.

מעתיק פוסט שכתבתי בפורום של ריאל:

הרבה כותבים מוכשרים ניתחו את המשחק ברמה גבוהה ואני מסכים עם הלך הרוח הכללי פה בפורום, ובכל-זאת:

אנשים מנחמים את עצמם בזה שבארסה כבר לא כל-כך גדולה וכל מיני דברים כאלה, שזו לא הפעם הראשונה בקלאסיקוס האחרונים, אפילו בקאמפ-נואו - שריאל מדריד שווה לה ואף עולה עליה בדקות מסוימות. אבל - במידה והיינו מנצחים בדיוק באותה צורה - ניצול מצבים מושלם וקצת מזל - מישהו לא היה מבסוט מהחיים? הנק' שלי היא שמשחקים גדולים הם הרבה פעמים שיוויונים ומוכרעים ע"י השפיץ של הנעל, הערך המוסף, הקור-רוח ורמת הריכוז, פחות טעויות וכן-הלאה.
    הפסד בקלאסיקו הוא לא סוף העולם, למרות שמבחינתנו כל הפסד של ריאל מדריד הוא טרגדיה ומשהו שלא עובר בשתיקה - הבעייה היא אחרת. הבעייה היא הפער של ה-6 נק'. אף-אחד לא מבטיח שננצח בברנבאו בסיבוב הבא; הבעייה היא ההפסד בדרבי ועוד במשחק בית - ביכולת מבישה; התיקו במדריגל(כבר הובלנו) ואל תשכחו את הביזיון נגד אלצ'ה או הרמונטדה הפוקסית בלבאנטה. ומה המכנה המשותף חוץ מכדורגל גרוע של ריאל מדריד באותם משחקים? אדון קרלו שעלה עם הרכבים הזויים. לא היה דחוף לשחק עם ביל מול ויאריאל - זה לא שדי-מאריה היה פצוע או הסגל היה מצומצם. ולא הייתה שום סיבה לשחק איתו בקלאסיקו. ברור שאני מקווה שזה מאחורינו, אבל באמת שחבל לי. צעד קדימה ושניים לאחורה.

אם יירמאנדי לא היה כשיר במאה אחוז - אפשר היה לשחק עם איסקו, כשמודריץ' משחק הרבה יותר מאחורה. כמו שאמרו כאן - את הטירונות עשינו עם מוריניו. אנחנו צריכים לעשות התאמות נקודתיות בלבד ולא לשנות מערך שלם בשבילם(נניח: ארבלואה במקום קרבחאל, במשחק כזה - הייתי מבין, בטח כשדני לא שיחק במשחקי הצמרת קודם לכן). אגב, אם כבר לגבי ראמוס - הוא הקפטן, הוא פותח עונה תשיעית כאן. ניסיון בשפע. אני זוכר בעונה שעברה את הגול שלו מול דורטמונד שהיה מרגש בטירוף ואיך הוא שמר על קור-רוח כשרוב השחקנים היו עם הראש באדמה כשהשעון התקדם והגולים לא באו. אבל לפעמים יש לו מהלכים כל-כך מטופשים וחסרי אחריות. כמו אתמול. צהוב על כלום כבר אחרי רבע שעה ועוד כמה עבירות 50\50. אסור לראמוס לחשוב על שיקול דעת של השופט שלא יוציא לו צהוב. הנחת היסוד צריכה לדעת שהשופטים מחמירים איתנו, ולא כי זה באמת קורה - אלא פשוט למען האחריות. גם מול לבאנטה הוא לא היה רחוק מאדום כמובן.

אני חושב איך ריאל מדריד יכולה ליהנות מחסה, מה המקום שלו במערך שלנו. לפני שהוא רץ להרכב - אנצ'לוטי צריך לתת לו יותר דקות מהספסל. אבל מעט מאוד משחקים העונה הכרענו בשלב מוקדם. לא היו רביעיות או חמישיות אלא ניצחונות בהפרש של שני שערים, אפילו נגד מאלגה(וזה זמן טוב להגיד שאני כן מחכה כבר 'להתפוצצות' ושריאל של אנצ'לוטי תתחיל לכבוש בקצב. 20 שערים ב-10 מחזורים זה ממש לא מספיק).

ומילה אחרונה - פפה. הבלם הכי טוב שלנו מתחילת העונה. במשחקים האחרונים הוא נראה עוד פעם מהיר, אתלט. למרות שעם הגאלח הוא יותר מרתיע מה שנקרא. רק שימשיך ככה. הוא הפחות 'מוערך' מבחינת הבלמים שלנו(לא מחשיב את נאצ'ו) ואפשר להבין אולי למה, אבל אנצ'לוטי צריך לחשוב רק טקטית ומקצועית בלי קשר לשמות.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

איתי, אני הייתי מעיף את אמצ'לוטי מיד עם פירסום ההרכב למשחק. אבל התוצאה מאפשרת לו להמשיך.
    את פפה אני לא שונא, אולי בגלל שהוא לא עשה לנו נזק כמו הקוף השני.

עוד דבר בעניין הדחיפה: מיראנדה כל הזמן עושה הזה.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx בגלל שזה קרה בקלסיקו וכביכול השריקה היתה חסרה בשביל לצאת עם נקודה, עושים מזה עניין.

14. Civil Anti Madridista

אתה פשוט בוחר להתעלם מהעובדות. קיבלת סרטון של כל המהלך, ואח"כ גם תמונה נקודתית לרגע הדריכה.
    פנדל ברור, תמשיך להתעקש על פנדל שלא היה ולא נברא על כריסטיאנו

15. riquelme1 Member

לא להאמין שדג'וקיץ' עדיין ממשיך את מאת'יה כבלם, עד מתי הבדיחה הזאת תמשך? באמצע השבוע בליגה האירופית פתחו רואיז וקושטה, ועם כמה שהם בינוניים ההגנה נראתה הרבה יותר טוב, עכשיו הוא חוזר על הטעות.

למה לא להחזיר אותו לעמדת המגן השמאלי שהיא העמדה הטיבעית שלו ולתת לבלם לשחק שם כמו קושטה שעל הספסל? לא מובן, פשוט לא מובן.

גם אלקאסר שכבש פעם שנייה ברצף בליגה האירופית לא בסגל אפילו.

פשוט נורא כמה שולנסיה בינוניית ומטה.

רביעייה כבר לויאריאל, אין מילים עם הגנת המסננת של ולנסיה, אני הייתי תומך של דג'וקיץ אבל הוא עושה בדיוק אותן טעויות שעשה קודמות, הוא לא האשם הבלעדי אלא גם ההנהלה החדשה שעשתה רכש פשוט מעליב- עם שחקני רכש כמו פושטיגה וחאבי פואגו שבמקרה הטוב שחקנים לקבוצת תחתית, או דורלן פאבון שרחוק מלהרשים אותי.

גם עם יגיע מוריניו אני לא מאמין שיצליח לעשות בולנסיה משהו מיוחד, אבל דג'וקיץ' מבליט את החולשות הנוראיות של ולנסיה העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/10/13