מחזור 10 בפרמיירליג: סטטוס קוו בפיסגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏19/10/07.

1. toon-UPON-tyne Member

איך זה קשור בכלל?

אתה דיברת על מדיניות רכש קמצנית של בולטון, אבל זה לא מדיניות רכש קמצנית כי אין פשוט כסף להתקמצן עליו.

2. George Best Member

עזוב, הבנאדם פשוט כותב את תמצית דבריו של גיא.

3. Magnetic Member

ומאיפה אתה יודע?
    כמו שאמרו פה, דירוגים קרובים מאוד לדירוגים של טוטנהאם גם בליגה וגם באירופה, זכויות שידור ומה לא, אז אולי הבעלים של טוטנהאם יותר עשיר והוא יכול להוציא 25 מיליון לישט אבל אני מאמין שעם כל הכסף שהם מכניסים הם יכולים להוציא קצת יותר מפעם ב10 שנים 8 מיליון על אנלקה.

4. toon-UPON-tyne Member

גיא אני לא מסכים איתך בקשר לעניין המסורת. לוילה וספרס אכן יש מסורת ארוכה ומפוארת אבל הרבה מהיופי בכדורגל האנגלי והמסורת של הכדורגל הזה היה באנדרדוגים ללא מסורת שהגיעו להישגים.

5. toon-UPON-tyne Member

אני חושב שהתקציב של בולטון די מאוזן
    סה"כ ספרס מכניסים פי כמה וכמה מכרטיסים ומרצנדייס לדוגמא ואני בטוח שיש עוד הרבה קטגוריות בהן הם מכניסים יותר. סה"כ מאזן ההכנסות מורכב הרבה יותר ממה שמקבלים מהטלויזיה.

6. Robin Member

אתה אוהב את בולטון, אבל אם כל העולם שונא אותם וקורא להם אפורים - אולי הם באמת אפורים. בקבוצה שאני אוהד יש שחקנים שעושים דברים שהייתי מעדיף שלא יעשו, אותו דבר עם הקבוצה שלך. אבל... אוסף כל כך גדול של שמוקים ובני זונות כמו שיש בבולטון קשה למצוא. קווין דייויס ("הנהדר"), קאמפו, דיוף, פאייה ושאר החיות - כל שחקן יותר מלוכלך מהשני. כשכל תוכנית המשחק שלך מתבססת על ניסיון להוציא אאוטים וקרנות, ומשם אתה יודע שכבר תבקיע - אתה משחק מגעיל. גם בלקבורן משחקים אגרסיבי (ומגזימים,) אבל הם גם משחקים כדורגל. כל פילוסופיית המשחק של בולטון הייתה לשחק מגעיל (שילוב של אפרוריות עם אובר-אגרסיביות) ובגלל זה כולם שונאים אותם, לא רק בגלל שהם היו לוקחים נקודות מהקבוצות שלהם.

דרך אגב, אלרדייס עדיין משחק בצורה מגעילה (לא כמו בולטון אבל עדיין לא משהו) עם ניוקאסל, על אף התקציב הגבוה, ומעדיף שחקן כמו אמאובי על פני מרטינס.

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/07
  7. toon-UPON-tyne Member

במה שאמרת על ניוקאסל אתה מדבר שטויות ואמאובי לא מועדף על פני מרטינס.
    חוץ מזה שניוקאסל עדיין לא מגובשת ויקח זמן עד שאלדייס יבנה את הקבוצה שלו.
    ובכל מקרה ניוקאסל בטח לא משחקת כדורגל יותר מכוער מהשנים האחרונות.

8. Magnetic Member

אם לא שמת לב את העניין של הכסף אני העלתי לפני גיא אז איך זה בדיוק שאני רושם תמצית שלו?

9. Robin Member

אם הייתי אוהד ניוקאסל הייתי מעדיף שאלרדייס לא יבנה את "הקבוצה שלו".

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אריאל, אתה נשמע כמו תקליט שבור.
    להתנהל ברכישות של rejects זה יפה, אבל זה לא בהכרח חכם. התירוץ של קבוצה "קטנה" (קטנה שמימנה את אחד האצטדיונים היקרים בממלכה) יפה מאוד, הם יושבים על מענקים שנתיים עצומים ומתקמצנים על רכש, עונה שתיים זה בסדר לשחק כדורגל כמו שבולטון משחקים אבל מרגע שאתה מתייצב, רבאק, נסה לצאת קדימה. כל הכבוד על ההישגים, אבל אתה מסכים איתי שקבוצה שלא מנסה להתקדם משלב מסויים לא הולכת לשום מקום? הרי זו הסיבה שבגללה אלרדייס עזב מלכתחילה. כמה עונות רצופות אפשר לסיים במקומות 6-8?
    המקום החמישי שלנו לא היה עם התקציב הגדול מחוץ לטופ 4, זה קשקוש מוחלט, שכחת את פורטסמות', את ניוקאסל, אפילו אסטון וילה שהשקיעה לא מעט.
    בולטון לרגע לא ניסתה לצאת מהשבלונה המרובעת שבה הם נתקעו. ועל כן הכבוד שאתה נותן להם הוא ללא ספק מוגזם.

11. Stretford Ender Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44174000/Xxx/_44174461_eve_liv_0506.Xxx

תאריך: 20.10.2007
    שעה: 13:45
    שופט: מארק קלאטנברג.
    איצטדיון: גודיסון פארק, ליברפול.

המחזור העשירי של הפרמיירליג יפתח בסערה, כאשר במשחק המוקדם אברטון תארח את ליברפול בגודיסון פארק למשחק דרבי חם. אין צורך במילים בשביל לתאר את היריבות בין שני המועדונים ואת החשיבות הרבה של המשחק לשחקנים וכמובן לאוהדים. בשנה שעברה השליטה בעיר, בניגוד למיקום בטבלה, הייתה אצל הטופיז של דייויד מויס עם 3-0 בגודיסון פארק במשחק שהאדומים מליברפול, ובעיקר פפה ריינה ירצו לשכוח ומשחק חסר שערים באנפילד.

המארחים מגיעים למשחק בכושר רע לאחר פתיחת עונה לא מרשימה. שלושה הפסדים בארבעת משחקי הליגה האחרונים הם לא נתון שיעודד את דייויד מויס למרות היריבות הקשות במשחקים האלה. אברטון יודעת שניצחון בדרבי הוא יותר מניצחון רגיל וזו הזדמנות מצויינת בשבילה להראות מדוע מחזיקים ממנה קבוצה שיכולה לאיים על הטופ 4. בתחילת השבוע, קיבלה אברטון חזרה את הקשר ההתקפי הנהדר טים קייהיל לאחר המון זמן שלא ראה מגרש. קייהיל חזר בדיוק בזמן לשחק מול אחת היריבות האהובות עליו. לאוסטרלי יש מאזן לא רע בכלל של שלושה שערים בחמישה מפגשים נגד ליברפול. בריאיון שנתן התייחס לחזרה למגרשים: "דיברתי עם המנג'ר הרבה על עצמי ועל הקבוצה. אני לא חי באשליות ואני לא מצפה לחזור מיד להרכב, אבל אני לא יכול לחכות לחזרה למגרש. אני מקווה לחזור, להיכנס לעניינים, ולהיות כמו שחקן רכש חדש". הוא גם התייחס לדרבי הקרוב: "אני מכיר את ההיסטוריה של המשחק ואני יודע בדיוק כמה זה חשוב למועדון ולאוהדים. אני כבר רגיל לעיר הזאת. בזמן שאני גר כאן כבר התרגלתי להקנטות שאני מקבל מאוהדי ליברפול ולדברים הנעימים שאני שומע מאוהדי אברטון. כשהבקעת שלושה שעריםב משחקי דרבי אתה כבר מצפה לזה, זה חלק מהיריבות." "אתה לא יכול לשחק במועדון הזה אם הוא לא בדם שלך. אני שומע כל כך הרבה סיפורים על מה זה אומר להיות חלק מאברטון ואני יכול להגיד שכל שחקן כאן מצפה למשחק הזה ושזה כבוד לכולנו להיות חלק מהמועדון הזה".
    בצד הכחול של העיר יש עוד כמה דאגות חוץ מקייהיל. תומאס גראבסן גם הוא מתאושש מפציעה וספק גדול אם ישחק. גם על החוד לא פסחו הפציעות, ואנדי ג'ונסון שסוף סוף חזר לכבוש בהפסד בניוקאסל לאחר בצורת ארוכה יחמיץ את המשחק כמו גם ג'יימס ווהן הצעיר. דייויד מויס קרא לאוהדים לבוא ולגרום לאווירה מחשמלת בגודיסון פארק שתשפיע גם על השחקנים. הוא התייחס גם לרקורד האלים של הדרבי, שמספק בממוצע בערך כרטיס אדום כמעט כל שני משחקים. "יש הרבה תשוקה ורגשות שבאים לביטוי בתוך המשחק" הוא אמר, "בעבר אולי היינו קצת יותר מדי אגרסיביים אז ננסה ללמוד ולהוכיח שאנחנו יכולים לשחק יותר טוב במשחק כזה".

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42068000/Xxx/_42068082_goal300.Xxx
    טים קייהיל כובש ב3-0 שנה שעברה. האם יצליח לעשות זאת שוב השבוע?

גם בחלק האדום של מרסיסייד דברים היו יכולים להיות יותר טובים. אז נכון, ליברפול אמנם עדיין בלתי מנוצחת בפרמיירליג, והיא הקבוצה היחידה חוץ מארסנל שיכולה להגיד את זה, אבל היכולת של הקבוצה בזמן האחרון לא מרשימה במיוחד ומאז ה6-0 המרשים מול דרבי החלשה, הקבוצה השיגה ניצחון אחד בלבד בארבעה משחקים. ליברפול רוצה להראות שהיא לא קבוצה במשבר, אלא עדיין מתמודדת רצינית לתואר ולנצח משחק חוץ קשה כזה בהחלט יוכיח את זה. חוץ מהנקודות שכמובן חשובות מאוד לאדומים, יש גם את הרצון לנקמה על ההשפלה שהקבוצה חטפה בגודיסון פארק בעונה שעברה. ראפה בניטז ישמח לשמוע שהוא קיבל בחזרה ככל הנראה את צ'אבי אלונסו הנהדר שחוזר משבר בכף הרגל ויקווה שאליו יצטרף גם פרננדו טורס שהכשרתו למשחק היא העיסוק המרכזי של הצוות הרפואי בליברפול. רפא התראיין באמצע השבוע ונשאל לגבי חשיבות הדרבי: "המשחקים האלה חשובים יותר בגלל שכולם מדברים על היריבות בין שני המועדונים" אמר הספרדי, "במשחקים האלה אתה חייב להיות מרוכז מאוד ונחוש במיוחד. צריך לנתח את המשחק ולהשאר רגוע, אחרת אתה מאבד את הריכוז". גם ג'יימי קראגר הותיק חביב האוהדים התראיין: "תמיד אמרתי שכאשר מפרסמים את לוח המשחקים, המשחק הראשון שאני מחפש הוא המפגש עם אברטון. בשביל השחקנים המקומיים כמוני וכמו סטיבי (ג'רארד) זה המשחק החשוב ביותר בעונה". קראגר גם נשאל אם הוא מרוצה שאנדי ג'ונסון, שעשה לו חיים קשים בעונה שעברה עם צמד באותו משחק, לא ישחק בגלל פציעה. "לא אכפת לי" הוא השיב, "זה שיש להם שחקנים בחוץ אולי נותן לנו יתרון אבל גם לנו יהיו שחקנים שיחמיצו את המשחק. למי שישחק, זה יהיה משחק קשה, כמו כל המשחקים שלנו בגודיסון פארק".
    ספסל הטיפולים בליברפול לא רחב במיוחד, עם אגר שיחמיץ בוודאות את המשחק והארי קיואל שיחזור לכושר שבוע הבא (כן בטח...). דירק קויט שהחמיץ את המשחק של הולנד באמצע השבוע צפוי להיות כשיר, כמו גם צ'אבי אלונסו. כאמור טורס בספק וכנ"ל גם פאביו אאורליו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/07
  12. spurs Member

אריאל
    זה לא רק אנחנו או שאר האוהדים הבריטים ששונאים את הצורה של בולטון
    זה גם האוהדים המקומיים
    שבשנות ה70 וה80 ברנדן פארק נחשב למקום לוהט ומלא לרוב
    בולטון של ימינו בקושי עושה סולד אאוט עם אוהדים מנומנמים שמבינים שהקבוצה שלהם צועדת במקום
    אין נסיון לשיפור יש נסיון לשימור

הקבוצה הכי איטלקית בליגה האנגלית צורת משחק משעממת, איצטדיון ריק וחוסר בתוכן
    הקבוצה הזאת צריכה ירידה וזעזוע ואולי היא תתחיל להראות כמו קבוצת כדורגל

13. ManUtd Fan Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44174000/Xxx/_44174465_bla_red.Xxx

תאריך: 20 לאוקטובר
    שעה: 16:00
    איצטדיון: איווד פארק
    שופט: אנדרה מארינר

שנה שעברה שתי הקבוצות סיפקו לנו משחק מרתק עם שישה שערים, כאשר חלוקת הנקודות ביניהן הייתה שווה. מקארת'י (21), בנטלי (56) ודרבישייר (67) כבשו לזכות בלקבורן, בעוד הכובשים של רדינג היו קיו-היון (36), דויל (58) וגונארסון (77). נקווה לתצוגה דומה גם מחר.

בלקבורן אמנם מגיע למשחק הזה אחרי שתי ניצחונות בליגה, אבל בין לבין חניכיו של מארק יוז מצאו עצמם מחוץ לאירופה, מכיוון שהצליחו לנצח את לאריסה רק 2-1, בעוד הם היו זקוקים לתוצאה גדולה יותר. הקבוצה רוצה להמשיך את המצב הטוב בליגה (מקום 6, 15 נקודות, הפסד אחד בלבד עד כה) בניצחון. בגזרת הפצועים, רוקה סנטה קרוז, הרכש מבאיירן מינכן שכבר הספיק לכבוש חמישה שערים, בספק למשחק, והסיכויים שישחק שווים לסיכויים שנראה אותו מחוץ לסגל. בכל אופן, במידה ולא ישחק, ג'ייסון רוברטס שחוזר מפציעה, ימצא את מקומו על הספסל, בעוד בני מקארת'י (שבמחזור האחרון עלה מהספסל) ומאט דרבישייר יהוו כצמד החלוצים של בלקבורן. גם ראיין נלסן עשוי לחזור אחרי פציעה.
    http://www.4thegame.com/media/00/04/09/roque_santa_cruz.Xxx
    סנטה קרוז. 50-50.

מנגד מגיע רדינג עם שני ניצחונות משלושת המשחקים האחרונים, אבל לא המשחקים האלה ימחקו את תצוגת השפל של חניכיו של סטיבי קופל שספגו שביעייה מפורטסמות'. לעת עתה, רדינג ממוקמים במקום ה-12, אם כי המרחק ביניהם לבין הקו האדום הוא מרחק ניצחון בלבד. הם יודעים שעל מנת להישאר בליגה הבכירה, הם חייבים להשיג תוצאות טובות, ולהתאושש מהר ככל האפשר מההפסד המביש לפני שני מחזורים. בגזרת הפצועים, איברהים סונקו, שלא ראה הרבה זמן הרכב בקבוצה של סטיבי קופל, עשוי לחזור אם כי רוב הסיכויים שלא יסוכן במשחק הזה. ככל הנראה צמד הבלמים יהיו מייקל דיובארי ואיוואר אינגימארסון. החלוץ שיין לונג גם כן כשיר וישמש כאופציה לסטיבי קופל. השחקנים שבטוח יחמיצו את המשחק הם בובי קונביי, ג'ון אוסטר, גלן ליטל וקאליפה סיסה.
    http://www.4thegame.com/media/00/04/07/shane_long.Xxx
    שיין לונג. חוזר מפציעה וישמש כאופציה לקופל.

14. city Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44174000/Xxx/_44174464_mnc_bir_0506.Xxx

שופט: מייק דין
    איצטדיון: סיטי אוף מנצ'סטר

במפגש קצוות בין ברמינגהאם למנצ'סטר סיטי ינסו האורחים להשיג ניצחון ראשון באיסטלנדס מאז 1998, במשחק בו הפסד יכול לדרדר אותם עד למקום ה-17, ומצד שני להקפיץ את המארחים למקום הראשון.

האורחים מגיעים למשחק אחרי רצף של שלושה הפסדים ועם המון חרדות לגבי העתיד, עקב דיונים בנוגע לרכישת המועדון ע"י המיליונר ההונג-קונגי קארסון יאונג, וחשש מגל שינויים שיבוא בעקבותיה. אחד מהאנשים בחרדים ביותר לגורלם הוא המאמן סטיב ברוס, שחוזהו צפוי להסתיים בסוף הקיץ הבא. "ניסיתי שלא לתת למה שקורה להשפיע עלי", הוא אמר, "השבועות האחרונים התרכזו אך ורק בי. נמאס לי מזה, הדבר הכי חשוב מבחינתי זו הדרך בה המועדון יילך. אני רוצה את הדבר הטוב ביותר בשביל ברמינגהאם, וכשיש חוסר יציבות למעלה זה מחלחל למטה, לשחקנים".
    ואם נתעסק קצת בכדורגל, ברוס יחסר את הבלם השוויצרי הפצוע, יוהן דג'ורו, שנפצע במשחק נבחרתו באמצע השבוע, אך חוץ ממנו כל שאר השחקנים הבינלאומיים של ברמינגהאם חזרו בריאים וכשירים למשחק.

http://www.4thegame.com/media/00/03/11/bruce_steve_bifc_profile_2005new.Xxx
    סטיב ברוס. ספק לגבי עתידו.

בניגוד לברוס, למאמן מהצד השני, סוון גוראן אריקסון, יש דווקא סיבות לאופטימיות. קבוצתו מגיעה למשחק אחרי שלושה נצחונות רצופים. כמו כן, הסיטי שמרה עד כה על מאה אחוזי הצלחה במשחקי הבית, אך המאמן השוודי יודע שלמרות הפייבוריטיות, בפריימרליג אין משחקים קלים. "אם נחשוב שהמשחק הוא קל, אנחנו בוודאות לא ננצח", אמר אריקסון, "אין יותר משחקים קלים בפריימרליג. אני מתכוון לדבר עם הקבוצה, ואני הולך להגיד שהם טיפשים אם הם חושבים שזה יהיה קל. ברמינגהאם קבוצה שמתגוננת בצורה טובה ויוצאת למתפרצות מסוכנות".
    הדאגה העיקרית של אריקסון בנוגע להרכב הוא שחקנו הבריזלאי, אלאנו, שעשוי לסבול מג'ט-לג אחרי ששיחק עם נבחרת ברזיל באמצע השבוע. סטפן איירלנד, שפרש מסגל נבחרת אירלנד עקב סיבות אישיות, ישחק, וכמוהו גם מייקל ג'ונסון, שהחלים מפציעה במפשעה.

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארסנל-בולטון:
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44174000/Xxx/_44174459_ars_bol_0506.Xxx

שופט: מייק ריילי
    איצטדיון: איצטדיון האמירויות

מקום ראשון מול מקום לפני אחרון. מוליכת הטבלה מארחת. על פניו משחק שהתוצאה בו ידועה מראש, לא? לא כשמדובר בארסנל מול בולטון. הוונדררס, על אף שהם לא ניצחו את ארסנל בצפון לונדון מאז 1992, הפכו בשנים האחרונות לכבשה השחורה של חניכיו של ונגר. התותחנים תמיד התקשו למצוא תשובה מול הסגנון הקשוח והייחודי שבולטון של אלרדייס אימצה. האם עכשיו כשאלרדייס כבר לא שם, וכ-3 ימים אחרי שעוזרו של אלרדייס לשעבר וממשיך דרכו סמי לי עזב את המועדון, הנאחס יוסר?
    ארסן ונגר יקווה שכן. הוא ודאי ישאב עידוד מ-6 נצחונות ליגה רצופים שקבוצתו השיגה, תוך כדי הצגת כדורגל מהנה, משוחרר וקטלני. לצערה הרב של ארסנל אחד מהארכיטקטים של הרצף הנפלא הזה, רובין ואן פרסי, נפצע במשחקה של נבחרת הולנד באמצע השבוע וייעדר לחודש. משמעות הדבר היא שחלוץ הרכש אדוארדו, שעדיין לא מצא את עצמו לגמרי בקבוצתו החדשה, יקבל את הצ'אנס להוכיח את עצמו בחוד ההתקפה לצידו של אדבאיור. שחקן נוסף שארסנל תחסר הוא פיליפ סנדרוס. הבלם השוייצרי, שגם כן היה שותף לרצף הנצחונות, נפצע בגבו וייעדר כשבועיים. באגף ההגנתי חזרתו של וויליאם גאלאס מפציעה הגיע בדיוק בזמן עבור ונגר, והצרפתי הבינלאומי יחזור למרכז ההגנה במקומו של סנדרוס. גם תומאס רוזיצקי וינס להמן כשירים, אך שניהם עשויים לא לפתוח בהרכב. להמן בודאות לא יפתח בהרכב, אחרי שונגר הצהיר שהוא ימשיך לתת את הקרדיט בין הקורות למנואל אלמוניה, שעשה עבודה טובה בהיעדרו של הגרמני: "לעת עתה אני הולך על יציבות. ינס עוד לא שיחק עבורנו, אך הוא שיחק במדי נבחרת גרמניה. הוא חוזר אלינו כשיר ויצטרך להיאבק על מקומו בהרכב, זהו הפתרון הטוב ביותר".
    http://www.arsenal.com/Images/e/eduardo_stadium5.Xxx
    הגיעה שעתו של דודו להתחיל לפרוע שטרות

בבולטון החדשה המרכזית השבוע היתה עזיבתו של המנג'ר סמי לי, לאחר שהוא וההנהלה קיבלו החלטה משותפת על סיום עבודתו במועדון. עידן לי בריבוק סטדיום לא היה מוצלח בלשון המעטה. ב-170 ימיו כמנג'ר בולטון הקבוצה ניצחה משחק ליגה אחד, עשתה תיקו ב-3 והפסידה ב-7. בינתיים, עד שיימצא מאמן לטווח ארוך, הקבוצה תהיה תחת אחריותו של המנג'ר הזמני ארצ'י נוקס. נוקס כבר הספיק לתת את הראיון הראשון שלו כמנג'ר הטרוטרס: "כל משחק הוא משימה עצומה עבורנו, אבל אין משימה קשה יותר מאשר משחק חוץ נגד ארסנל. נתנו הופעה טובה נגד צ'לסי למרות שהתוצאה לא היתה לטובתנו, ואני מקווה שנשאב ממנה עידוד למרות ההפסד".
    המשימה מחר אמורה להיות קשה במיוחד עבור הלבנים של בולטון, מאחר והנשק הכמעט יחידי בהתקפה שלהם, ניקולאס אנלקה, נפצע במדי נבחרת צרפת והוא בספק למשחק. ייתכן שנוקס יחליט בכל זאת להמר על אנלקה למרות שאינו כשיר לגמרי, והצרפתי ודאי ישמח לכבוש מול האקסית שלו, בה הוא פרץ לתודעה עולמית. עוד שחקן מפתח בבולטון שנפצע בפגרה הבינלאומית הוא השבדי כריסטיאן ווילהלמסון, וגם הוא נמצא בספק למשחק. ספק רב אם בולטון תוכל להמשיך למרר את חייהם של התותחנים גם מחר.