מחזור 10 בספרד:: שבוע קלאסיקו לכולם. ברצלונה נגד ריאל מדריד, ראשון: 17:15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/10/18.

1. Raulito Madridista

האמת שסחטתי מארתור את התגובה - “התרגשות חסרת כל פרופורצייה”, הפתיע אותי, לא ראיתי אותו נראה לי מאז עונת הקאפלו בערך, ומדי פעם אני לא משתלט על עצמי ושולח לו דברים על ראול וגם את טור האוהדים לקראת המשחק הזה - שלחתי לו.

אני הולך אחורה רגע ליום בו הובסנו בברנבאו כשבניטס על הקווים, כתבתי קצת בדרמטיות ש-‘אני מרגיש שנגמר לי כדורגל’. בשנה שעברה למשל הובסנו בברנבאו גם כן וגמרנו את הליגה עוד יותר מוקדם אבל ההבדל הוא שהיה לנו את כריסטיאנו, צפיתי את הקטשופ בסיבוב השני ובאמת האמנתי בסתר ליבי שאפשר לזכות בליגת האלופות. הפעם אין לנו את הבריחה הזו, והרגשה שהפסד גומר אותנו סופית.
    כשאין משהו טוב להתבסס עליו אז בורחים לקלישאות, כמו שכתבתי בטור האוהדים - והקלישאה הכי טובה היא ‘אנחנו ריאל מדריד’, אז לפחות תהיו ריאל מדריד לערב אחד ותעלו עם כבוד, עם גאווה, עם דם בעיניים ועם אמונה שאפשר לנצח, בטח בלי מסי.
    וברחתי לקלישאות, אז אני בורח שוב לעבר. כבר ראינו נצחון בצ’מפיונס עם שתי הקפצות בדרך לגמר, ראינו פאסיו, ראינו נצחונות של כריסטיאנו, אחד מהם ב-‘משחק אליפות’, או גמרי גביע וגם הסופר-קופה אשתקד היה מרשים. אבל עדיין השער שאני לוקח מהקלאסיקו - ראול בעונת הקאפלו, דקה שנייה בברנבאו. ראמוס בהרמה הטובה היחידה שלו ב-15 השנה שלו כאן - היישר לראש של המלך ראול שברח מטורהאם ועלה עם כל הלב לגובה עצום ונגח לחיבורים, הטירוף של השדר הספרדי גורם לי לצמרמורת גם אחרי כל-כך הרבה זמן. ככה זה שהשחקן שאתה הכי אוהב, כשהוא מעבר לשיאו, כובש נגד הקבוצה שאתה הכי שונא - והברנבאו לא עף באוויר ככה אף-פעם חוץ מבזמן צ’מפיונס.

אפרופו עבר, הייתי הרבה יותר שקט אם על הקווים היה מאמן אחר. מוריניו של פעם או קאפלו שפעם בעשור בא כדי לתקן. ככה ריאל נלחמה, סגרה נכון. חסר לי קצת את הדם הרע מימי מוריניו, וכמובן בלי עניין ההגזמה, וגם את האחדות בקבוצה של קאפלו. בכל ניצחון שלנו שם היה לנו שחקן התקפה כמו ראול, כמו רונאלדו, כמו רוד, כמו כריסטיאנו, והפעם אין. יותר מדי שחקנים גם בכושר רע - נניח מודריץ’, ואראן.
    במימד הטקטי, אנחנו מוותרים על המהירות של אסנסיו כדי לייצב עוד את האמצע, ככה שיש לנו שחקן אחד פחות להתפרץ איתו. תלות מוחלטת בגארת’ בייל ובעיקר במרסלו, ואמן שראמוס יעלה בגישה הנכונה. אני לא יכול בלי זה - Vamos A Ganar.

2. Ever Banega Member

בכדורגל כל משחק זה סיפור חדש, הייתה נפילה נגד יאנג בוייס, גם נאפולי לא ניצחה את החלשה בבית ותראה מה היא עשתה נגד פאריז וליברפול. במצב הנוכחי ניצחונות בבית נגד יונייטד ויאנג בוייס כנראה יספיקו לה, לא יודע אם זה יקרה, אבל סיכוי בהחלט יש ועוד איך.

3. riquelme1 Member

יש סיכוי תיארותי ללא ספק. אבל אל תתעלם מהמאזן האיום של ולנסיה, ניצחון אחד ב13 משחקים. ולנסיה נראת רע, גם יונייטד אבל עדיין.

4. Raulito Madridista

היום הקלאסיקו: כותרות העיתונים

"הקלאסיקו הוא תמיד קלאסיקו". בשער ה-AS עונים לכל אלה שמזלזלים במשחק. 'כריסטיאנו ומסי אינם אבל הקלאסיקו תמיד מסחרר'. הציטוטים: לופטגי בציניות - "אני מקווה להמשיך לנשום גם אחרי המשחק". ואלוורדה מתייחס להיעדרם של כריסטיאנו ומסי - "לפניהם היה את 'קלאסיקו החזירים'(העימות של אוהדי בארסה עם פיגו), ואומר שהקלאסיקו תמיד יוקרתי. לופטגי חייב תוצאה טובה כדי להמשיך. ההרכבים - נאצ' מגן ימני, ובבארסה - סמדו בהגנה וסרג'י רוברטו למעלה יחד עם קוטיניו ומסי. במארקה כתבו בפריויו - "הקלאסיקו על העתיד" ושריאל מדריד חייבת לנצח כדי להמשיך לחלום על האליפות.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/44810175_1638516816249326_5080743026070913024_n.Xxx?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fsdv1-1.fna&oh=a0950b648c42124d3c9d919000ee4025&oe=5C8768E2

לעכברי הסטט', להלן כל המספרים של ריאל מדריד וברצלונה בליגה. ברצלונה מן הסתם כובשת הרבה יותר שערים, כמעט כפול מריאל מדריד - 23 לעומת 13, למסי יש 7 בליגה לעומת בנזמה שהוא מלך השערים של ריאל מדריד עם 4. מסי מוביל גם בבישולים עם חמישה לעומת שניים של בייל. ריאל מדריד כובשת יותר שערים רק במשחק הראש[ארבעה, לעומת אחד של בארסה], וגם יותר בפנדלים[שלושה תוצרת סרחיו ראמוס, לעומת שניים של ברצלונה]. שימו לב שמחצית מהאיומים של ריאל מדריד הם מצד ימין, בעיקר בזכות בייל שהוא גם הבועט המוביל עם 12 איומים, בעוד בבארסה מחצית מהאיומים הם במרכז, כשמסי עם 19 איומים, קוטיניו שני עם 15 וסוארס שלישי עם 14.

במארקה גם התמקדו באיש בין הקורות. קורטואה במשחק 'מליגה אחרת'. יש שוער בשער? איפה השוער המצטיין של המונדיאל? השוער הבלגי יערוך בכורה בקלאסיקו. את המשחק אשתקד במגרש הזה במדי צ'לסי הוא יעדיף לשכוח. ובכלל, הוא ספג 20 שערים ב-12 משחקים נגדה ורשם רק ניצחון אחד. מצד שני, בעונת הדסימה התיקו בקאמפ-נואו=אליפות.

'שבע הנקודות בהן יש להתמקד', לפי המארקה: ראשית, הקרב על הנעת הכדור, האם ריאל של לופטגי שמחזיקה בכדור מעל 60% בממוצע, הרבה יותר מאשר הקבוצה של זידאן - תתחרה בבארסה? שנית, מה קורה עם מרסלו, ההתקפה הנהדרת שהוא עושה לעומת משחק ההגנה האיום. נקודה מס' 3 - אגף שמאל של ריאל, שיתוף הפעולה בין איסקו ומרסלו. נקודה מס' 4: המחליפים על הספסל - דמבלה ואסנסיו המאכזבים, שיכולים לתרום אולי במחצית השנייה. נקודה מס' 5: הכושר הגרוע של ראמוס ופיקה, שמצד שני יכולים לכבוש גם במצבים הנייחים, וכמובן שהם מנוסים במשחקים האלה. נקודה מס' 6: הקרב בין בייל וקוטיניו שהערב לא שחקני משנה; נקודה אחרונה - הדקות הראשונות של ריאל מדריד, שספגה שערים מהירים בהפסדים מול צסק"א מוסקבה ולבאנטה, וכמובן התפרקה בפיחואן.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/10/27/15406653812349.Xxx

עוד דברים שעלו: אנריקה בראנולה אזר אומץ לכתוב טור דיעה ולהיכנס לויכוח האינסופי - "ריאל מדריד מפסידה יותר ללא כריסטיאנו מאשר ברצלונה ללא מסי". במארקה הציגו לנו גם את התוצאות הגדולות ביותר בקלאסיקוס שנערכו בקאמפ-נואו; נושאים נוספים - 'עוד יום שבייל ירצה להכניס לרזומה שלו', יחד עם גמרי האלופות וגמר גביע המלך; הקרב במרכז השדה - 'עוד גמר' של מודריץ' וראקיטיץ', אבל הפעם כל-כך שונה, כשהם יריבים, וברור לכם מי פתח טוב יותר את העונה(וכבש שער ענק נגד טוטנהאם לא מזמן), וגם: פיצ'יצ'י מרסלו - התרופה הכי טובה למשבר של ריאל מדריד. כמה הוא חשוב לקראת המשחק בקאמפ-נואו.

מה הם אומרים? ב-AS תפסו לשיחה קצר-צרה, ממש ציטוט, את כריסטיאנו רונאלדו ואנדרס אינייסטה. כריסטיאנו לא יכול לכבוש היום אבל הוא בהחלט שולח את תמיכתו ומאחל בהצלחה לריאל בקלאסיקו - "אני מקווה שאוהדי ריאל ישמחו היום. יש לי ריספקט עצום לבארסה, אך הלב שלי עם ריאל". הוא כבש 12 מ-18 השערים שלו בקלאסיקוס דווקא בקאמפ-נואו. אינייסטה איחל אותו הדבר לברצלונה אך אמר שעם כל הכבוד, ללא מסי זו קבוצה פחות טובה.

5. Jefecito Member

איזו התרגשות! לחזור מוקדם מהעבודה במיוחד, יאללה שיגיע כבר.

6. Jefecito Member

ראפיניה כצפוי פותח בהרכב, סרג'י פותח בעמדת המגן הימני.

7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריאל גרועה ויש בברצלונה שחקנים מעולים שלא קוראים להם מסי.

הלם.

סיונרה, סמואל אטו ו-Abu George אוהבים את זה.
  8. hbs7 Member

לופטגי ישלם את המחיר אבל האשם האמיתי הוא פלורנטינו.
    ברצלונה בלי מסי, ועדיין ידוע לכל שהשאלה היחידה היא האם יהיה הפסד בהפרש של שני שערים או יותר.
    ביזיון.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איסקו מחרבן לריאל מדריד את החצי השני הזה.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

10. VAR Member

קארים בנזמה זו הדרך של פרז להראות שאפשר לזכות בתארים גם עם 10 שחקנים בהרכב.

11. רוברטו באגיו31 Member

מדוע זידאן הוא מאמן כל כך גדול ומצליח ?? כי הוא ידע לנהל את הסגל של מדריד לאורך השנים בצורה מושלמת...הוא הבין שאי אפשר לסמוך על בייל כשחקן מוביל, ולכן הפך אותו לשחקן רוטצייה, הוא לקח את הבליין המפונק חאמס רודריגז וייבש אותו על הספסל, וידע לשלב שחקנים ספרדים צעירים ולהפוך אותם גם כן לשחקני רוטצייה .

3 שחקני המפתח של מדריד כל כך מאכזבים...על הוד אפסיותו בנזמה אין מה להרחיב, אבל מה נגיד על בייל ?? מגוחך לשמוע כל מיני פרשנים שטוענים שמדובר באחד השחקנים הגדולים בעולם .
    בייל הוא עצלן ושחקן שלא מסוגל להוליך מועדון פאר כמו מדריד להצלחות .

ואיסקו ? טוב בתור שחקן רוטצייה, לא מעבר לכך . העונה הכי טובה שלו הייתה ב 2016-17, שזידאן העלה אותו בתור שחקן ספסל . גם זידאן ידע לא לתת לו יותר מדיי קרדיט, הוא לא ראוי לכך .

לגבי המאמן הבא של מדריד ? רק ז'רדים שפוטר ממונאקו...מאמן התקפי שיודע לשדרג ולשפר את השחקנים שלו .

morata אוהב/ת את זה.
  12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע הזה שנותנים לשחקני עבר ישראלים שהם פאנבויז מובהקים לפרשן/לשדר.

מביך כמעט כמו בנזמה.

13. Raulito Madridista

אין תמונה. יום אבל ספורטיבי. יוצא להפסקה מהכדורגל.

כבר כתבתי פוסטים קשים אחרי תבוסות בקלאסיקו. כתיבה על כדורגל תמיד משחררת ועוזרת לך לפרוק. לא הפעם. אחרי הקלאסיקו עם מוריניו אפילו הלכתי למחרת כרגיל עם החולצה הלבנה. אבל הפעם אין שום אור בקצה המנהרה. הכל שחור.
    המאמן כבר עף, זה ברור. ולא רק אותו הייתי מטיס לקיבימאט אלא את כולכם - חוץ ממרסלו המרגש, המגן-חלוץ. חבורה של אפסים. לקבל מאניטה בלי מסי? איזה יום שחור. משהו חייב להשתנות. אתם לא ריאל מדריד (וכל הכבוד לבארסה).

עוד יבואו ימים יפים. זה ייקח זמן אבל ריאל מדריד עוד תחזור. עצב הוא מקום שגדלים ממנו.

14. סמואל אטו Member

שמחה גדולה לסיים עם עוד תבוסה על ריאל במיוחד כשזה קורה בלי מסי(ולא רק בלי מסי, פיקה ובוסקטס הם השרידים היחידים היום מהקבוצה ההיא שפתחה את עידן העליונות עם ה 6-2, בתכלס בוסקטס בכלל לא היה שחקן הרכב באותו משחק). ואלוורדה ממשיך להשתיק את המבקרים, הכנה נהדרת וניהול משחק כמעט מושלם.
    יחד עם זאת, לא צריך להיסחף יותר מדי מאחר וריאל הנוכחית היא צל של עצמה, היא לא היריבה האמיתית של בארסה השנה בליגה ובדקות מסויימות קיבלנו פלאשבקים לרומא.

15. morata Member

מזכיר, ז'ארדים עדיין על המדף.