מחזור 10 בליגת העל: בית"ר והפועל נפרדות בתיקו 1-1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/11/16.

1. Ajax Amsterdam Member

מכבי יצאו מהמשבר עכשיו אני מאמין, הליגה עוד ארוכה.
    ארבלדזה היה שחקן גדול אבל מאמן ככה, כמו שלירן אמר מכבי רק ישתפרו מכאן, ואנחנו צריכים להמשיך להיות אנחנו

2. סמואל אטו Member

לא ברור מה אברמוב חשב שהוא עושה בקיץ, אבל הוא משלם על זה בריבית עכשיו.

3. אבי סנדור Member

די. באמת די. משהו בליגה הזאת לא תקין.
    לא יכול להיות שהקבוצה שלי אחרי 10 מחזורים במקום ה- 6 ו פאקינג 8 קבוצות מתחתיה.
    מילא ההתקפה הכי גרוע בליגה אבל באמת שאנחנו מציגים יכולת פח ועדיין מקום-6..

8 שנים בלאומית רק חלמתי על הרגע הזה שנגיע לטופ של הכדורגל הישראלי, אבל הצפיפות בטבלה והתת רמה הזאת שאני רואה כל שבוע. ושוב עולה השאלה הניצחית- עד כמה באמת הפערים בין הליגה הלאומית לעל גדולים? יכול להיות שאם יחליפו בין 10 המובילות בלאומית ל10 האחרונות בעל, לא נרגיש שום הבדל ביכולת?

oFiRzZz, hbs7 ו-Drama2 אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאור העובדה שפירקנו את עפולה בחצי גמר בזמנו בתוצאה שאני לא זוכר מהקבוצה שלי מעולם וחגגנו גם בשנה שעברה עם הרכב שכלל שחקנים מהנוער מול בית״ר ת״א, אז אני חושב שגם אם התחתית השנה חלשה, יש עדין פערים מקבוצות הליגה הלאומית.

5. Raulito Madridista

עונת הדאבל נפתחה בטדי עם תיקו מאופס במשחק שבו 'עליתי' עם הפועל לבירה בפעם הראשונה וגם הסתיימה שם בצורה הכי מתוקה שיש. מאז עשיתי לי מנהג לנסוע למשחקי החוץ המרתקים האלה אבל לא העונה ולמען האמת אני לא ממש רוצה שהמשחק היום יתקיים. לא חששתי ככה אפילו כשבית"ר הייתה בעונת הדאבל והפועל הגיעה לטדי עם ליאור אסולין, אבדי ויצורים אחרים. לדבר על ימי הדאבל במונח של געגוע זה מובן, אבל אני מתגעגע אפילו להרבה פחות, לקבוצה לוחמת. אפילו לא לעקיצה הגדולה של יבואה והשואו של אניימה ב-2:0 שלנו בעונת 2008/09. היום על הקווים יעמוד רב"ש ואי-אפשר שלא להיזכר במשחק בעונת 2013/14 כסמל של עונה שלמה. הפועל נראית טוב ומייצרת מצבים בלי הפסקה אבל שכטר שזרק את קפילוטו החמיץ שוב ושוב ובסוף הבלם כבש במצב נייח והפסדנו.
    בכל רגע אחר הייתי אומר שהלוואי ונגנוב איזה 1:0 ורב"ש יילך הביתה(מקצועית, הוא זה שגמר את הפועל באותה עונה) - אבל זה לא יקרה. כמו שלוזון אמר, מצב הסגל קטסטרופלי וזה מעבר לכל הבעיות הכלכליות והשמועות על פירוק, המומנטום השלילי וחוסר הביטחון. או.קיי, בית"ר קבוצה בינונית בינתיים והיא בטח 'לא דורסת'. אז מה. שאלתי את חבר שלי הבית"ריסט מי מהפועל יכול לפתוח בהרכב של בית"ר היום. הוא התמהמה ומלמל - 'אלטמן'. או.קיי, וזהו. אם נספוג גול מהיר זה עלול להיגמר בצורה מביכה. אין לי בעיה אפילו עם דולי מנגה, גם לא עם דודו ביטון ולא עם זגורי שהוא שחקן נחמד. ההגנה שלנו פח זבל וידין נראה כמו פודל, ממש לא כמו בולדוג, קשר אחורי שאמור להיות הקפטן הנושך. זו קבוצה עם מנטאליות חלשה, זו לא קבוצת כדורגל, זו לא הפועל ת"א. חבל שלוזון לא יכול לעלות לשחק. אפילו העובדה שחן עזרא חזר לסגל סוף-סוף לפי הדיווחים - לא מעודדת.

6. עידן444 Member

זה לא המדד לקבוע קביעה כזו גם אם היא נכונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם רואה ליגה לאומית מידי פעם, הרמה נמוכה מהרמה של קבוצות ליגת העל, גם של קבוצות התחתית בליגת העל.

8. עידן444 Member

הבעיה של קבוצות שעולות ליגה היא בעיקר פאניקה.
    פאניקה שגורמת לחשוב שמה שהיה טוב לליגה הלאומית הוא בהכרח לא טוב לליגת על כאילו שקבוצה שעולה ליגה הולכת להסתער על ב״ש, מכבי ת״א ומכבי חיפה.
    זו טעות בסיסית שעושות הרבה קבוצות, גם כאלה שדרסו את הליגה.
    דווקא הקבוצות שלא עושות את זה מגדילות את הסיכוי לתקוע יתד ובנוסף גם שומרות על איזון תקציבי.
    קבוצה שעולה צריכה לשדרג את עצמה בזרים ובישראלים רצויים ולא מצויים כי המצויים הם בדרך כלל אלה שזה עתה ירדו ליגה או לא מצאו עצמם בקבוצות אחרות והם בדרך כלל לא להיט ושחקנים רעבים וזולים(יחסית) שכרגע עלו איתך ליגה יכולים לתרום יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא מסכים.
    אנחנו רואים כמעט שנה אחר שנה שקבוצה יכולה לפרק את הליגה הלאומית ואז מגיעה לליגת העל והיא בין הקבוצות החלשות שם (במקרים הממש רעים גם במקום האחרון בלי ממש קשר לליגה).

10. סיונרה Member

הכל תלוי באיך שהקבוצה בנויה. אם היא מורכבת מקבלני עליות, כלומר שחקנים שכונתיים ומוכשרים שטובים ללאומית אבל לא לליגת העל אז היא צריכה לבנות את הקבוצה מחדש. אם היא בנוייה בצורה שקבוצת כדורגל נורמלית צריכה להבנות, אז היא יכולה להוסיף כמה שחקנים בעמדות חשובות, רצוי לא שחקנים שנוהגים לעבור קבוצה כל שנה, ויכולה גם לעשות תוצאות יפות בליגת העל.

11. עידן444 Member

אין לך שום דרך להעריך האם קבוצה בתחתית ליגת העל יותר טובה או פחות טובה מקבוצת צמרת בליגה לאומית.
    זה שנתניה הגיע לגמר גביע כשעברה בדרך את רמה"ש עם יוסי שבחון, איתמר ניצן, קני סייף,רייכרט, ובן בן יאיר, (שירדה ליגה וההרכב שלה ככל הנראה היה שווה עלית ליגה מהלאומית) ומכבי פ"ת(שנשארה ליגה בספק פוקס ספק פתיחת רגליים מבישה של אשדוד) לא אומר שהיא היתה בהכרח טובה יותר(יתכן שזה נטו הבדל בין קבוצה שבאה במומנטום טוב כי היא מנצחת כמעט כל שבוע לקבוצה שכמעט לא מנצחת ושקועה במאבקי תחתית) כמו שלא יגיד כלום אם נתניה או עכו או הפועל ר"ג יקבלו את סכנין או בני יהודה ביום שיא שלהן ויחטפו 4 חתיכות(למרות שברור שזה יגרום לפקפק אפילו בכאלה שכן חושבים שהם טובים לליגת העל וחבל).
    זה שהיה קל נגד בית"ר ת"א רמלה בהרכב שני לא מצביע על כלום כפי שהנצחון של מכבי ת"א בקושי על ראשל"צ לא אומר כלום.
    יש היום בעיה לקבוצות שעולות ליגה- זה בטוח.
    כי המגמות ברורות- פערי תקציב גדלים, פערי המקצוענות בין חלק מקבוצות ליגת העל ללאומית גדלים, רמת המתקנים, רמת האצטדיונים, ועוד.
    קבוצה שעולה ליגה צריכה לסגור את כל הפערים האלה שחלקם בלתי ניתנים לסגירה בטווח הקצר.
    קבוצה שעולה ליגה צריכה להיות מאוד חדה בבחירות שלה.
    כל זה אומר שבגדול אתה צודק אבל התמודדות ישירה במסגרת גביע בין קבוצות ליגה לאומית לקבוצות ליגת העל, ועוד קבוצות צמרת, היא לא מדד הגיוני.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/16
  12. עידן444 Member

תן דוגמה.
    לרוב קבוצות מחליפות כמעט את כל הסגל ולא משתדרגות בכלום. לא רק שלא משתדרגות, עצם זה שהן בונות עצמן מחדש אחרי שבנו איזשהו תלכיד(שבהחלט זקוק לשדרוג, ולא להחלפה מסיבית) הן לוקחות על עצמן מעמסה וקשיים שתוך כדי עונה בליגת העל עם כל הלחצים הרבה יותר משמעותיים.
    קבוצה שעולה ליגה יכולה להביא 3-5 זרים(תלוי ברמת הזרים שהיו לה בליגה השניה). זו עבודה בפני עצמה שאם יעשו אותה טוב הקבוצה יכולה להשתדרג משמעותית. אם עושים אותה חרא ובונים על לוגסים, אבידורים ובן שושנים ומביאים זרים לא משדרגים אז הכשלון ידוע מראש.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אחזור לרגע לשיבוץ הביזיוני של המשחק אתמול, שימו לב לנתונים הללו:
    אנחנו במחזור העשירי. להפועל חיפה היו עשרה משחקים בשבת. לרעננה ואשדוד שמונה. לכפר סבא, סכנין, אשקלון ובני יהודה היו שבעה. למכבי חיפה, קריית שמונה והפועל תל אביב שישה. לבית"ר ובאר שבע חמישה. למכבי פתח תקווה ארבעה.
    כמה משחקים בשבת היו למכבי תל אביב? אפס. 0. נאדה, כלום.

אין מצב שאין כאן יד מכוונת.

14. Civil Anti Madridista

תכתוב מכתב לראשי הליגה האירופית ותבקש שמכבי ת"א לא תשחק ביום חמישי.

oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי נבקש מהם לשחק באותו יום כמו ב"ש.