מחזור 10 בליגת העל: בית"ר והפועל נפרדות בתיקו 1-1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/11/16.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- באמת איך לא ייחסתי חשיבות לעזיבה של ניסו ״נסטה הישראלי״ קפילוטו ומייקון גבאי. מי ישמע הם היו משחקים יותר טוב מהחבר׳ה שנמצאים היום וכן, לדעתי ההגנה של בית״ר היום יותר טובה על הנייר מהעונה שעברה. מורי משחק זוועה, וטעיתי איתו, ההבדל בינינו שלי אין בעיה להודות בזה. משחק ההגנה הזוועתי של בית״ר לא קשור לאינדיבידואלים ואת זה אמרנו אני ועוד כמה אנשים כאן ממזמן. זה לא הגיוני שמבצעים רוטציות ושינויים תכופים בהרכב, התוצאות אותה תוצאה והבעיה היא בשחקנים.

- יש לבית״ר חומר שחקנים טוב שיכול וצריך להיות במקומות 3-4, כשלדעתי רק למכבי, חיפה וב״ש כמובן יש סגל שטוב בבירור משלנו. הבעיה היא שבעוד היום ראינו שחקנים במיטבם באדום, בבית״ר יש רק שחקן אחד העונה שמציג יכולת טובה בצורה עקבית וזה ורד. איך איינבינדר ורואדה, שהם מניות בטוחות, ירדו ככה ביכולת? מי ציפה שקלטינס יעלם ככה בגלל ההחלטות ההזויות של המאמן הזה?. סאבו, שחקן נבחרת סלובקיה שבבירור יודע כדורגל, נראה כמו תחת. זה אומר שמשהו באווירה הכללית לא דופק.

- המשחק של קליימן היום לא היה יותר טוב מאשדוד.

2. HBS2208 Member

לא מבין את מי שחושב כמוך ויש לא מעט.
    ההגנה של ביתר לא טובה מזו של אשתקד, גם לא על הנייר. מלבד רואדה, אף שחקן לא טבעי בעמדה שלו.
    הייסטר קשר קו נהדר, אבל ממש לא מגן.
    ראלי לא מגן.
    קלטינס בטוח לא בלם.

זה שהיא מורכבת משחקנים מוכשרים יותר לא הופך אותה לטובה

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייסטר גם לא קשר נהדר.
    זה שהוא רץ מהר והרבה לא הופך אותו למגן תוקף ברגע שאין לו שום יכולת להרים כדור טוב לרחבה, גם את התרגיל המעפן עם הכניסה על הקרקע דרך המגן הספיקו ללמוד, בהגנה הוא בכלל חור, שווה צהוב כל משחק, אתמול מנגה אנס אותו.

שחקן מאוד בינוני.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יש את כחילה. יש את בנש. ראלי, גם אם הוא לא בעמדה הטבעית שלו, לא יותר גרוע מהזוועה של אלעד גבאי. דראפיץ׳ עשה עבודה נהדרת מבחינת הגנה וזה נותן תחושה שנחלשנו על הנייר, אבל ההפך הוא הנכון. ההגנה לא יותר חלשה כמו שהמאמן יורת חלש.

5. עידן444 Member

דיברו כאן בעונה שעברה על שלישיה קישור שנותנת פייט לשלישיות של מכבי ת״א והפועל ב״ש- קלטינס, קלאודימיר ואייבינדר.
    לא ברור למה רב״ש ויתר על משהו שעבד מצויין וגם עדיין זמין לו(לעומת אצילי ורוקאביצה שכבר לא...).
    לפעמים המפתח למשחק ההגנה הוא דווקא מה שקורה מסביב לבלמים ולא דווקא הם- וזה שוער שנותן בטחון מאחור וקישור אחורי שנותן שקט מלפנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Don Joan Roman Member

קליימן לא לקח כמעט אף כדור ששוער נורמלי לא לוקח, רק הכדור של שובאשיץ' זו באמת הצלה גדולה, את כל השאר אני מייחס יותר לחוסר יכולת מול השער של האדומים, אבל ניתן לו להינות מכמה רגעי תהילה.

לגבי ההגנה, גם אני חושב שראלי הוא שדרוג לעומת גבאי אבל לא שדרוג גדול, הייסטר מאוד מהיר אבל כל קשר בינו לבין הגנה מקרי בהחלט, בכל מקרה שניהם מתאימים יותר ל3-5-2 מאשר ל4-4-2 או מה שבית"ר לא מתיימרת לשחק(כי אין באמת מערך, לא רואים את זה בשיט) וקלטינס ממש לא בלם, לא מבין למה כחילה לא נספר.

בנושא הקישור: במשחק היו לנו 3 קשרי אמצע ואת ורד שנכנס לשם כל כמה דקות ועדיין האמצע היה פרוץ כמו זונה במשחקי הכס, למשך 90 דקות לא היה לנו אמצע וזה מביך עם כמות השחקנים שם, זה גם מתקשר באופן ישיר להגנה. לא מבין למה רבש מתעקש להרוס מה שהצליח אשתקד.

התקפה: יש דבר כזה? 98 דקות כולל תוספת שוחקו וספרתי משחקני בית"ר 5 מסירות עומק (3 מתוכן של רואדה, השתיים האחרות הובילו לשער).

לסיכום : על מה לעזאזל הם עובדים באימונים?

Sent from my m3 note using Tapatalk

7. JR-Riquelme Member

אבל זה הבעיה מלכתחילה. שחשבת שדן מורי ועוז ראלי זה שחקנים שיכולים לשדרג משהו ולשפר אותך.
    אז מורי, קפילוטו, ראלי, גבאי - כולם לפח האשפה, אף אחד לא שווה שקל וחצי. ואת זה אפשר לשער עוד לפני שהעונה נפתחה.

8. JR-Riquelme Member

מי אלה אותם אנשים שדיברו על הפייט הזה? אפשר להכיר אותם?
    מבחינתי נטע לביא וקמיל ואצק עדיפים על כל מרכז השדה של ביתר ביחד.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

כאן בפורום.
    אנשים החמיאה לשלישיה הזו וטענו שהיא ברמה של שלישית הובאן-אוגו-ראדי ושלישית איגיבור-אלברמן-מדוניאנין(או מי שהיה השלישי לפני שהוא הגיע).
    נראה לי שזה היה @EO11 ולא זכור לי שהיתה אי הסכמה קיצונית או זלזול בדבריו.
    לדעתי גם שמעתי פרשנים שאומרים את זה אבל אני לא בטוח.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

מסכים לגמריי, השלישייה הזאת של בית"ר הייתה השלישיית קישור הכי טובה אחריי הטריו של מכבי ת"א ושלנו.
    לא ברור לי למה רב"ש פירק את זה.

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניסה להמציא את הכדורגל מחדש. התפוצץ לו בפנים. בצדק.
    לא מתקנים מה שלא שבור,גמר את כל השלושה,אף אחד מהם לא מזכיר את השחקנים שהיו בשנה שעברה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד דור, למדת היטב את תורת ה"עמה יעמיק".

והכי חשוב, באר שבע לא תרד!

Ajax Amsterdam ו-Raulito אוהבים את זה.
  13. עידן444 Member

לא יודע אם ניסה להמציא את הגלגל.
    עושה רושם שהוא לא מחזיק מאף בלם שהביאו לו העונה ולכן הולך עם האילוץ הזה של קלטינס בלם(אגב, נראה לי שהוא כן מכיר את התפקיד וחושב שהוא אפילו שיחק בלם בנבחרת הצעירה בקצת שראיתי).
    לפעמים נוצרת דינמיקה מצויינת בין שחקנים ויחד כשלם הם מאוד טובים מסך החלקים. ברגע שפירקת צלע מהשלוש איבדת את כולם. אולי זה תאור קצת דרמטי אבל במילה אחת- חבל.
    תחפש פיתרונות לאצילי ורוקאביצה. במקום זה אתה עדיין עסוק בלנסות לשחזר משהו שעבד טוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. סמואל אטו Member

מי שאשם פה זה כהרגלו בקודש טביב.
    במקום לשמור על המאמן, הסגל והשיטה החליט לפרק שוב את כל החבילה ולשנות הכל.

רב״ש עם כל הטענות עושה את מה שהוא יודע לעשות כמאמן( יתרונות וחסרונות) ובינתיים הקבוצה נמצאת במקום שבו היא אמורה להיות בטבלה.

15. Raulito Madridista

למרות שכל הליגה צמודה, להגיד שבית"ר נמצאת במקום הראוי לה זה לא מדויק, היא במקום החמישי אבל הפער בינה לבין הפועל ת"א שבמקום ה-12 הוא בסה"כ 5 נק'. אני שם בצד לרגע את המשחק נגד סכנין - בהמשך יש לבית"ר גם את מכבי חיפה והפועל באר-שבע על הראש. בפתיחת העונה לא ציפו שמכבי פ"ת תקדים את בית"ר וגם חשבו שהיא תהיה טובה ממכבי חיפה, בטח אחרי שרוני לוי עזב, הקבוצה הודחה מאירופה ועוד ועוד. רב"ש החל את דרכו כמאמן מבטיח והיה לו רזומה טוב בק"ש חוץ מעונת האליפות הקסומה הזו, אבל מאז הוא מזייף ולאורך כל הדרך לא עומד בלחץ של הקבוצות הגדולות. טביב? בהפועל מתגעגעים לתקופתו, אבל הוא רחוק מלהיות בעל בית אידיאלי. גם קלטינס יימכר בקרוב, אל תדאגו.
    ואגב, טביב אמנם שינה וזו טעות אבל רב"ש לא היה צריך לשנות דברים שעבדו מצוין בעונה שעברה. אבל הוא מתחכם. כמו שבמשחק החשוב של הפועל נגד פנדורי הוא פתאום עלה התקפי ב-4-4-2 והקישור שלנו נרמס. רק אחרי שספגנו את השער השני הוא 'תיקן' והכניס את גורדנה וזה היה מאוחר מידי.