מחזור 1 בבית א: ניצחון מינימלי לקולומביה

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י Franco, ‏1/7/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נגמר 1-1.... לא ייאמן. כל הכבוד לבוליביאנים על מלחמה אדירה, גורם לי להתחיל לדאוג ברצינות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

ארגנטינה מראה שהיא כנראה לו לומדת כלום מטורניר אחד לגדול לשני, או שפשוט לא יודעים לבחור שם מאמנים. רק באמצע המחצית השניה ובעיקר מהכניסה של אגוארו, התחלנו לראות קצת יותר כדורגל מארגנטינה, עם הפריצות של די מריה משמאל. לצ'צ'ו יש הרבה מאוד עבודה, הפסד לנו (וביכולת של היום זה לא יהיה כזה מפתיע) וארגנטינה תהיה בצרות.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בימים האחרונים קינטרוס, מאמנה של בוליביה, דיבר הרבה בתקשורת במה שנשמע כקלישאות. אבל בשטח שחקניו ביצעו פחות או יותר את ההוראות מצוין, קלישאות או לא. הגול היה מקרי, פרחים לבאנגה, אבל בוליביה יכלה לנצל עוד שתי מעידות של הגנת ארגנטינה כדי לכבוש למרות שתקפה עם מעט מאוד שחקנים. היחידי בבוליביה שאיכזב אותי היה ואקה, שלא נכנס למשחק. אבל סוג כזה של משחק באמת לא מתאים לטאלנט כמוהו. איזה יום לרוחאס, לפני פחות מחודש הצטרף לנבחרת משום מקום וכבר מכניע את ארגנטינה. מגיע לו על העבודה הקשה במשחק, אך היה קשה להתרשם ממנו כחלוץ.

כל הכבוד לבוליביה, התחלה מפתיעה ותוצאה יפה לא פחות מהניצחון הביתי הגדול במוקדמות המונדיאל, כי בחוץ אף אחד לא מצפה מהם להוציא נקודות. חבל לא הצליחו להחזיק עד לסיום ולהוריד את שחצנות המארחת עד הסוף.

ארגנטינה? אפס משחק קבוצתי וכמו שלירן כתב, כנראה אפס עבודה באימונים. טבס ולאבסי לא הופיעו, מה שמוביל לשמועות שטבס הוא אמנם השחקן של העם, אבל השחקן של העם הבוליביאני כנראה...מסי ראש בקיר ודי מריה לא משהו, גם אם הוסיף למשחק ההתקפה. באנגה היה מהטובים במחיצת הראשונה, אבל, מעבר לגול הטיפשי שגרם לו, גם נעלם בשנייה. הקפטן כמובן היה מעל כולם, אבל זה לא אומר הרבה. אגוארו דורש הרכב ביכולת שלו כמחליף בשני המשחקים האחרונים, גול נהדר מבישול נהדר של בורדיסו ובכלל הכניס קצת מרץ. רומרו נראה לעתים חסר ביטחון, אבל עצירה ענקית שלו מנעה משהו הרבה יותר מביך. מיליטו טעה קשה פעמיים, אבל ביחס לציפיות שלי הפתיע לטובה.

אלו דווקא מסוג המשחקים שארגנטינה הייתה מנצחת גם ביכולת חלשה, עם הכישרון האישי ולא יותר, אבל הפעם זה לא הלך. כנראה שזה מה שנראה מארגנטינה עד סוף הטורניר, התבססות על יכולת אישית, שכן בכמה ימים באטיסטה לא יצליח לעשות משהו שלא עשה בשנה. אבל בגלל כל הכישרון זה גם יכול להספיק לגמר.

משחק ברמה נמוכה, אבל מבחינתי פתיחה נהדרת לקופה עם תוצאה מפתיעה ומכה לאגו של המארחת. למזלי בטלפה חסכו מהצופים את הטקסים בפתיחה, אבל הבנתי שהיה מביך. חבל שלא השאירו את כל הבולשיט החגיגי והרשמי למפעלים אחרים במקומות אחרים, ונשארו עם מסורת הכדורגל נטו.

3. Akdemia Member

אין מאמן, נקודה. אפשר גם להוסיף כמה סימני קריאה..

כישלון יכאב מאוד הפעם, אבל אולי זו הדרך היחידה להגיע למונדיאל 2010 עם מאמן שכן ייתן לנו סיכויים לעשות משהו שם, כי לבטיסטה הזה אין מושג בכלום.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם המשחק הזה משמש לביסוס התזה שלך אז גם אפשר להשתמש בו כדי להפריך "תזה" אחרת שלך, שטבס הוא השחקן הארגנטינאי הכי טוב כיום ביי פאר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. StevieG Member

זה לא רק המשחק הזה, כמובן.

טבס בנבחרת, בניגוד למסי למשל, הוא אניגמה. במנצ'סטר סיטי הוא פחות או יותר ההתקפה שלהם. פה הוא בקושי קיבל כדורים. די מאריה ניסה במהלך המחצית השנייה להזין אותו, אבל זה לא הלך. לא מסיר ממנו את האחריות למה שקרה שם, אבל הוא לא קיבל כדורים מהחברים שלו. הוא היה אבל צריך לעשות יותר תנועה ולקבוא לקבל כדורים יותר קרוב למרכז המגרש. הוא עדיין חייב לפתוח בהרכב של ארגנטינה במשחק הבא.

6. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

לפני טבס או די מאריה מי שחייב לפתוח זה אגוארו.

7. Blaugrana Blood Member

כשארגנטינה פותחים חזק זה תמיד נגמר באכזבות, אולי טוב שלא הלך בהתחלה והם יתקנו את הליקויים וישתפרו לפני שתגיע נבחרת כמו ברזיל/אורוגוואי ותתן להם בראש. גם ספרד במונדיאל נראתה רע בהתחלה והשתפרה עם הזמן. ומצד שני מד הלחץ בבואנוס איירס עצום וזה יכול לגרום לקריסה.

אני חושב שבטיסטה חייב לעשות שני שינויים לקראת ההמשך - אין צורך בשלישיית קישור כל כך לא יצירתית (במיוחד מול הנבחרות מהדרג הנמוך יותר) שגורמת למסי שוב ושוב לרדת לחצי בשביל להתחיל התקפות. ולכן הייתי מכניס את פסטורה במקום באנגה/קמביאסו שינהל את המשחק, ידחוף קדימה וישחרר את מסי למשימות יותר קרובות לשער.
    השינוי המתבקש השני הוא כמובן לשים את קון בהרכב במקום לאבצי, צריך עוד סקורר ליד טבס שיבוא מהאגף השני כשמסי מצטרף מאחורי שניהם. את די מריה והיגוואין הייתי משאיר כאסים מהספסל כשהראשון חייב לגוון קצת ולהרים את הראש במקום לחפש כל פעם את הדריבל על הקו.

ולחבר פה שאמר: מסי פחות צ'אבי=לאבצי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx
    צודק ממש אוברייטד המספר 10 הזה, שים אותו בליגה האנגלית ותקבל מסי<רובי פאולר.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/11
  8. WHITE HEART Member

טוב זה היה ברור שאוהדים פה יהרגו את לוואצי,שדרך הגב למי ששאל יש לו ועוד איך קשר לכדורגל,והוא שחקן יצירתי ועמיד כשהוא משחק בעמדה שלו. זה שהוא לא היה אמור לפתוח בהרכב בטח ובטח לא בעמדה הזאת,ובטח ובטח שלא במקום השחקנים שישבו על הספסל.

אני בכלל לא מבין למה כל פעם שמגיע טורניר גדול ארגניטנה עושה את הטעות הנוראה להציב את רומאו בשער. לפי מה שאני מבין בהולנד הוא נותן הופעות טובות,אבל ראבק! יש רגעים שהבן אדם נראה כמו שחקן נוער. כל הגבעה לרחבה או ביטה לשער יש הרגשה שהשער ריק.

בכל מקרה, אני נהנתי מאוד מהלילה,ולא רק בגלל התיקו. עכשיו אני רק יכול לדמיין איזה משחק הופך להיות קולומביה - ארגנטינה=)

9. aviv_henry Member

יש לי שאלה חשובה מאוד לגבי המשחק הזה:
    למה נדב יעקבי קרא לכל האנשים מארגנטינה צ'יצ'ו? (טבז, קמביאסו, באטיסטה וזה מה ששמעתי רק מהתקציר)

10. riquelme1 Member

3 אנשים זה כל האנשים? הכינוי של קמביאסו בארגנטינה זה צ'וצ'ו, גם של באטיסטה, לגבי טבז אני יודע שזה אל אפצ'ה.

אני לא זוכר מתי ראיתי שוער ארגנטינאי באמת טוב ויציב, זה כבר עיניין של מסורת כל השוערים הליצנים האלה של ארגנטינה, שפשוט עושים התקף לב כמעט בכל משחק.

אני חושב שארגנטינה לא צריכה להיות מודאגת יותר מדי מהתוצאה, אלא יותר מהיכולת, אני חושב שאפשר להפיק הרבה יותר מהסגל שיש לארגנטינה ובאטיסטה שהוא אומנם עדיף על קודמו, הוא לא האיש הנכון בשביל זה, בכל מקרה עם ארגנטינה מפסידה או מסיימת בתיקו עם קולמביה מה שאפשרי, היא נכנסת לצרות.

11. WHITE HEART Member

יכול להיות מאוד שאתה צודק. אולי אז כשהייתי צעיר יותר ( גם בהבנת המשחק) לא שמתי לב ל"אי יציבות" של השוערים שלהם. אני זוכר שבמונדיאל 2006 ו 2002 לא שמתי לב לזה. בכל מקרה, לארגנטינה יש את הסגל הכי טוב לדעתי בקופה,וחבל נורא אם מה שראינו היום זה סימן לבאות. במשחק אחד אפשר למעוד השאלה באמת תיהיה איך המאמן יפיק את הלקחים ויישם אותם מול יריבה רצינית כמו קולומביה( שמעניין לראות איזה כדורגל היא תציג לנו היום מול הקבוצה החלשה בטורניר).

12. פריד טאהר Member

ארגנטינה שילמה אתמול ותשלם גם בהמשך על הטפשות של מאמנה. תיקו נגד בוליביה? אכזבה גדולה אך לא סוף העולם,לפחות הפעם לא נגמר 6-1. באטיסטה החליט וכבר הכריז בכלי התקשורת שיישחק בשיטת משחק שעיקרונה לשרת את מסי ולתת לו לשחזר את יכולתו הנפלאה בברצלונה! לדוגמא,שנשאל מדוע הכליל את טבז בהרכב ?עד לפני כשלוש שבועות אף אחד לא חשב שיהיה בסגל בכלל? הוא ענה ?כי טבס הכי מתאים לשחק עם מסי ויכול לעזור לו לממש את יכולתו?! ממתי נבחרת שלמה התאימה את שיטת המשחק שלה לשחקן מסויים, גם ה 4-3-3 לא יעזור, מסי חייב להתאים את עצמו לסגנון המשחק של נבחרת ארגנטינה ולא ההיפך אדון באטיסטה. שיטת המשחק שלקח שנים לברצלונה לממש, לא יכולה להתיישם תוך חודש, אאאא עוד מישהו, אדון באטיסטה שכח שאין לו בארגנטינה את תאבי ואינייסטה והכי חשוב את ההגנה של בארסה. איך שאומרים המומחים ?כדי לנצח את צריך התקפה חזקה,כדי לקחת תארים את חייב הגנה חזקה?, נבחרת בוליביה החלשה הצליחה להביך את הגנת ארגנטינה רק מתי שרצתה,שלא נדבר על האחד מול אחד באמצע במחצית השנייה, התקפת בוליביה הסתדרה ממש לא רע עם האיטיות של הגנת ארגנטינה, מול ברזיל צילה ואורגואי זה יסתיים אחרת. אדון באטיסטה חייב דחוף לוותר על שיטת המשחק המיוחד עבור מסי ולהתחיל להעמיד הרכב שיפחית נזקים מההגנה שלו, שלא ידאג יש לארגנטינה מלא שחקנים שיכולים לנצח לה משחקים חוץ ממסי והם אולי עושים את זה בנבחרת יותר טוב ממנו. במקום להוריד את הלחץ מהכתפיים של מסי הוא רק מעמיס עליו ומלחיץ אותו בהצהרות שלו,התאקל של מסי בתחילת המשחק עם שחקן ההגנה של בוליביה רק מוכיח את סירת הלחץ שנמצא בתוכה מסי. 

13. Ariel Member

האמת, תחילה תיכננתי לצפות בטורניר רק משלב הנוק אאוט- כיוון שפורמט השלב הראשון שלו די מאבד מהעוקץ עם 4 נושרות בלבד מ-12 שמתחילות את התחרות, בטח כשיש נבחרות חלשות מאוד על הנייר, בנוסף למקסיקו הצעירה והחסרה.

אבל הרמה הגבוהה אתמול הפתיעה אותי, כנראה כולם צודקים כשטוענים שמדובר באחד הטורנירים האיכותיים בתבל.

התיקו אתמול הופך את המשחק בין ארגנטינה לקולומביה לסופר מעניין.

14. Tricolor Member

סופר סגור מראש רצית לכתוב נכון

15. Ariel Member

זה בעיקר תלוי איך קולומביה תיראה הערב. על סמך הכתבה הנפלאה של עידן ב-Ynet וההודעות כאן- אני מצפה מהם לתת פייט.