מחזור שלישי בספרד: הפרמיירה של קומאן, גם סביליה ואתלטיקו כאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/9/20.

1. סמואל אטו Member

זה די ברור שדייגו סימאונה הפך למודל של לא מעט מאמנים בספרד וכתוצאה מכך יותר קבוצות משחקות כדורגל אפור.

2. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/10/03/16017586955871.Xxx

אני ברשותכם עם בטיס שגברה 0:2 על ולנסיה במאסטייה וחזרה למסלול אחרי שני הפסדים רצופים. מנואל פלגריני עם 9 נקודות מ-15 אפשריות - יוצא לפגרה בטעם טוב מאוד. הוא אמנם לא היה בין רשימת הכובשים (סרחיו קנאלס וטאיו) אבל איך אמר המאמן: "חואקין? אם אתה לא יודע זה בלתי אפשרי להאמין שהוא בן 39". הוא בישל את שני השערים כמובן והיה נפלא במשחק בו הפך לשיאן ההופעות של בטיס במשחקי הליגה מאז ומעולם. "חבל שזה היה משחק בדלתיים סגורות כי חואקין היה מקבל תשואות מדהימות בקול תרועה רמה כשהוחלף בדקה ה-80", פרגנו במארקה| קנאלס סיכם: "הקבוצה מוכיחה את עצמה שוב ושוב ומראה שהשנה אנחנו יציבים ורציניים".

3. Raulito Madridista

לבאנטה - ריאל מדריד

לבאנטה, שסיימה אשתקד במקום ה-12, ולעתים גירדה אפילו את העשירייה הראשונה - בעלת מטרות זהות העונה - כמה שיותר רחוק ממאבקי התחתית. היא מגיעה למשחק מתוסכלת מאוד אחרי שנכנעה 1:0 לסביליה בפיחואן עמוק-עמוק בתוספת הזמן ("חבל לספוג שער כזה כשאנחנו עם שלושה בלמים", נאנח המאמן פאקו לופס) בכלל, לוח המשחקים זימן לה הגרלה אכזרית עם שלושה משחקי חוץ - במחזור הפתיחה התארחה במאסטייה ונכנעה 4:2. בין לבין גברה 1:3 על אוססונה. ועכשיו מתחילים משחקי הבית בשעה טובה, שם החזיקה במאזן לא רע בכלל אשתקד: תשעה ניצחונות (כולל על ריאל וברצלונה), חמש תוצאות תיקו וחמישה הפסדים.

רוג'ר מרטי שכבש 11 שערים אשתקד, המבקיע בולט בקבוצה – אמון על המלאכה גם הפעם. לבורחה מאיורל שכבר לא שם כמובן - היו תשעה. אניס ברדי יקווה להמשיך גם כן את יכולתו מאשתקד - כבש 11 שערים. מי שפתח את העונה הזו חזק מאוד הוא חוסה לואיס מוראלס שכבר כבש שלוש פעמים (צמד במחזור הפתיחה) לעומת ארבע בכל העונה שעברה. הקשר חוסה קאמפנייה קיבל בשורות מדהימות עם זימונו לסגל נבחרת ספרד לקראת שלושת המשחקים הקודמים, השחקן השני בסך הכל מהקבוצה איי פעם. זה לא קרה מאז 1963. פאקו לופס אמר עליו: "הראש שלו אך ורק בלבאנטה, עוד לפני הנבחרת, ושאף אחד לא עדכן אותו שהוא עשוי לעזוב".

על המשחק מחר: "אני לא מגלה שום דבר חדש אם אחמיא ליריבה. זו אחת הקבוצות הטובות בעולם, היא לא צריכה הרבה כדי לפגוע בנו. עלינו להיות טובים קולקטיביית, אבל אין שום דבר בלתי אפשרי בכדורגל. עלינו לקוות שאנחנו נהיה ביום טוב והם לא. המפתח הוא להאמין בעצמנו", אמר המאמן. לצערה, לבאנטה תארח בלה-סרמיקה: "זו לא האפשרות הטובה ביותר לשחק משחק בית מחוץ למגרש שלך, אבל ידענו שזה יקרה. אנחנו רוצים לנצח את ריאל ולא מחפשים תירוצים".

המאמן נשאל על החלוץ הרנאני וכן על סרחיו לאון ואמר: "אני מקבל את ההחלטות הכי טובות עבור המועדון. אני לא יודע. השוק פתוח עד יום שני והכל יכול להיות". בהמשך הוא הותיר אותם מחוץ לסגל בפעם השלישית ברציפות. גם רובן רוצ'ינה נותר מחוץ לסגל בשל אי נוחות. הוא יהיה זמין לאחר פגרת הנבחרות. רוג'ר מרטי עליו דיברנו חזר מפציעה קלה והסתפק ב-39 דקות בלבד העונה אך הפעם נראה שיפתח ב-11. ויחליף את מלרו. סרחיו פוסטיגו יפתח במרכז ההגנה על חשבונו של אוסקר דוארטה.

לבאנטההרכב משוער: אייטור פרננדס| סון, רובן וזו, סרחיו פוסטיגו, טוניו| חוסה קמפיינה, ניקולה ווקסביץ', מיקאל מלסה, אניס ברדי| רוג'ר מרטי, חוסה לואיס מוראלס

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי עוד הופעה לא מרשימה ושלוש נקודות קשות מאוד ב-0:1 הביתי נגד ויאדוליד, עניין שבשגרה. ושגרה נוספת, חמורה לא פחות היא הפציעות. ההתרגשות עם הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות פינתה את מקומה לאכזבה אחרי שדני קרבחאל נפצע בברכו וייעדר כחודשיים. זה היה אמור להיות הצ'אנס של אלברו אודריוסולה אלא שגם הוא נפצע - צרות באות בצרורות. פרלאן מנדי שישחק באגף המנדי, נאצ'ו או לוקאס ואסקס החייל הנאמן - אלה האפשרויות.

אותנו עם כל הכבוד מעניין מה שקורה, או יותר נכון לא קורה - בצד השני של המגרש. בספרד נכתב על כך שזידאן שיתף כבר 21 שחקנים בשלושת מחזורי הפתיחה אבל אולי חלוקת הדקות המוגזמת הזו היא בדיוק הבעייה וכשאין המשכיות לרוב שחקני ההתקפה מלבד בנזמה - זו הבעיה. ויניסיוס שכבש את שער הניצחון נגד ויאדוליד (שערו העשירי בקבוצה) אמור לתגבר את בנזמה בחלק הקדמי. נראה שאיסקו הלא יציב, עליו נכתב במארקה שכבר שנתיים הוא מחפש את עצמו ולא מצליח להציג כדורגל טוב באופן עקבי - יפסיד את מקומו לאודגור. "אני אוהב את הסגנון שלו, אני לא יודע מה קרה בנבחרת ספרד (מחוץ לסגל), אך אני מחבב אותו ובטוח שתהיה לו עונה גדולה". דבר דומה אמר על אסנסיו. כשנשאל על הרוטציות ענה באריכות: "דיברנו על זה. כדי לזכות בתארים לא צריך לנצח שלושה משחקים אלא להתמודד ב-60 או 65 משחקים. אנחנו זקוקים לכולם. גם מאמנים רבים עושים את זה. פעם היו פחות משחקים, ויש יורו ביוני. אני מדבר עם השחקנים. תמיד שחקן רוצה לשחק ולעולם לא יבין למה המאמן לא נותן לו". לגבי הוותיקים (סרחיו ראמוס, לוקה מודריץ' וטוני קרוס) שתמיד משחקים, אמר: "זה נכון שהם בני 30 ומעלה אבל הם יכולים לשחק עוד שש או שבע שנים".

בינתיים ריאל מחכה גם לגולים של הפיצ'יצ'י שלה, קארים בנזמה, שטרם הבקיע בשלושת מחזורי הפתיחה. ואם כבר השוואות, זידאן זוכר היטב את המשחק בעונה שעברה. "זה משחק שלישי שלנו בחוץ העונה, אנחנו יודעים שזה יהיה מאוד לא פשוט. בשנה שעברה הם הקשו עלינו מאוד. אבל התכוננו היטב". על הביקורת: "אנחנו רוצים להוכיח את עצמנו במגרש, אנחנו לא שולטים בשאר, תמיד מבקרים אותנו. עלינו להיות מאוחדים וזה מה ש'קורה כאן. תמיד כשיש קשיים מדברים על ריאל מדריד".

בגדול, אצל זידאן, כמו תמיד הכל טוב. הוא נהנה מכל יום בקבוצה, לא רואה את השלילי גם כשהמצב קשה. הוא לא מודאג לא מהביקורות ולא מהפציעות: "אני לא מודאג. אנחנו ממשיכים הלאה עם מי שעומד לרשותינו. אנחנו לא אוהבים פציעות אבל חייבים לקבל את זה ולא מחפשים תירוצים. לסגל שלי יש הרבה כישרון והרבה לב, אנחנו יודעים שיהיו קשיים אבל אנחנו מוכנים". כשנשאל האם הוא חושש אדן הזאר יהיה פצוע כרוני כמו גארת' בייל, ענה: "לא, אני חיובי. גם לגבי אדן. זו פציעת שריר. הכי חשוב שיהיה בסדר".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/10/01/16015059423549.Xxx
    ריאל מדרידהרכב משוער: טיבו קורטואה, נאצ'ו, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, לוקה מודריץ', מרטין אודגור, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג'וניור, קארים בנזמה.

היסטוריה ומפגשי עבר:

המפגש האחרון בלבאנטה היה לא נעים בכלל, כואב הרבה יותר מההפסד. ריאל, עם הזאר במשחק שני ברציפות בהרכב אחרי הפציעה, פתחה טוב, השער היה באוויר אך לא הצליחה לעשות זאת, הבלגי נפצע ולאחר מכן השער נפל דווקא בצד השני – 0:1 גדול של לואיס מוראלס. רבים מכם תופתעו לשמוע שההפסד הנוסף של ריאל במשחקי החוץ נגד היריבה היה דווקא בעונת האליפות עם מוריניו. ארונה קונה כבש במחצית השנייה וסמי קדירה הורחק עוד קודם. הניצחון האחרון שלנו היה ב-2018-19, 1:2 מאוד מוזר עם פנדלים של בנזמה ובייל, כאשר הוולשי אפילו לא חגג.

מאז ההפסד בעונת האליפות עם מוריניו ריאל יצאה לרצף של ארבעה ניצחונות רצופים שנקטע עם 2:2 אכזרי ב-2017-18 (שער מאוחר של פאציני). אחרי 1:2 בעונתו האחרונה של מוריניו, הגיע 2:3 מטורף עם שער ניצחון של כריסטיאנו עמוק בתוספת הזמן בבעיטה לקורה ופנימה, משחק מטורף, כשהמארחת עלתה ליתרןון בדקה ה-85. מוראטה המחליף השווה בדקה ה-89. לא נשכח גם חמישייה אימתנית עם אנצ'לוטי בתקופה בה הגולים יצאו כמו קטשופ – רונאלדוX2, צ'יצ'ריטו וגם חאמס ואיסקו. עד היום, אותו 0:5 זה הניצחון הכי גבוה שלנו בחוץ נגדם.

מפתיע לשמוע אבל ריאל ניצחה בכל חמשת המשחקים בלבאנטה. הפעם הראשונה הייתה 0:1 ב-1963-64. ב-2004-05 רונאלדו-פנומנו כבש צמד וב-2006-07 זה היה יום עבודה של רוד עם שלושער גדול (שערי בכורה) במחזור השני ואפילו קאסנו הבקיע. והסטט' עצמה – כשלבאנטה מארחת – 14 משחקים: 10 ניצחונות לריאל (72%), 2 תוצאות תיקו (14%) ו-2 ניצחונות ללבאנטה (14%), יחס שערים 27:10 לטובת ריאל. בסה"כ משחקי הליגה – 4:21 לריאל בניצחונות. למי שזוכר, הייתה גם שמינייה עם מוריניו על הקווים בגביע ב-2010-11 בשלב שמינית הגמר – בנזמה וכריסטיאנו כבשו שלושער. גם אוזיל הבקיע ואפילו פדרו לאון.

4. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1601787676986.Xxx

כותרות העיתונים לקראת לבאנטה: בשער ה-AS הלכו עם הציטוט של המאמן במסע"ת: " אין תירוצים ". זידאן בוטח בקבוצה על אף הסגל החסר מאוד, עם דגש על עמדת המגן הימני. בפריויו נכתב: “מינימום הגנה - ומקסימום מוראלס”, שכבש העונה כבר שלושה שערים והכניע את ריאל אשתקד. לפי ההרכבים המשוערים - ויני ואסנסיו בכנפיים. “בהתחשב בפאנצ’ר של זידאן במערך שני החלוצים נראה שיחזור ל-4:3:3”, נכתב. עוד נטען כי לזידאן קשה לבטוח בברזילאי על אף שאף אחד משחקני ההתקפה לא נראה טוב ממנו. אסנסיו תרם שלושה שערים מאז הקורונה ויכולת ההבקעה היחסית שלו חשובה בזמן שבנזמה דועך.

כתבות נוספות ב-AS: זידאן והמינימום . מבין עשרת משחקיה האחרונים של ריאל מדריד, היא ניצחה שבעה בהפרש של שער. ארבע פעמים זה היה 0:1. הפעם האחרונה שלא - 0:2 על אלאבס| מצפים לבנזמה : החלוץ לא כבש עד כה ב-264 דקות. ריאל חוששת מבצורת שלו. ב-2012/13 ו-2017/18 הוא היה זקוק לחמישה משחקי ליגה כדי לכבוש את שער הבכורה.

זה נראה שהמשחק הוא הדבר הכי פחות מעניין. יותר כיף לבדוק מה עשו האקסים בתפוצות, ליהנות מכדורגל אמיתי שקבוצות אחרות משחקות. אני בכלל הרצתי מפגש מהעבר נגד לבאנטה - 2013/14. פיגור בדקה ה-85, מוראטה משווה ואז כריסטיאנו בועט לקורה ופנימה. פעם היינו משחקים כדורגל, וגם עד הדקה ה-90.
    מצפה גם היום למשחק קשה מאוד, כל משחק נהיה אתגר. הלוואי ו-ויניסיוס ואסנסיו יפתחו כי כל אחד מהם נותן קצת (אחד מכדרר ועושה דברים בלתי צפויים, אסנסיו עדיין גולר סביר ביחס לסגל שלנו) ומישהו הרי צריך לשחק. מה שכן אני מצפה לראות מריאל זה הרבה מוטיבצייה ולשחק בקצב מהיר, ולא חייבים למסור לאחור כל כך מהר, זה כבר לא עניין של כישרון או משהו אלא רצון לצאת לפגרה עם ניצחון שלישי ברציפות. שכל אחד ייקח קצת מהקצב של פדה. מוראלס אמלל אותנו בעונה שעברה, גם רוג’ר מרטי מסוכן. אני לא כל כך מפחד מלוקאס כמגן ימני, לא משנה מי ישחק - נצטרך עזר. אני כן מאמין בו שהוא מסוגל לעשות מהלך אחד נורמלי על הקו. אמנם לא היינו טובים נגד בטיס ו-ויאדוליד אבל היו פה ושם מצבים בניגוד למשחק נגד סוסיאדד, אסור לנו להחמיץ כי אנחנו לא מגיעים להרבה מצבים. האללה מדריד.

5. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני במקום זיזו מפסיק לשחק ב4-4-2 שלא עובד,והקבוצה נראת כמו חרא.
    צריך לנסות משהו חדש,ודי ברור שחיזוק לא יגיע בקיץ.
    אין ווינגרים ? תעבור לשחק בקו של 3 מאחורה (ראמוס,וראן ומילטאו),שהווינגרים שלך זה המגנים (אדריוסולה ומנדי) שטובים התקפית. באמצע קאסמירו,פדה וקרוס/מודריץ, 2 חלוצים (יוביץ ובנזמה)
    ככה גם אפשר להסתיר ולכפות על החולשה ההגנתית,וגם לתקוף מצד שני עם כמה שיותר שחקנים מקדימה.

6. Raulito Madridista

אין לנו שום חולשה הגנתית, ההגנה נראית טוב, זה נובע כמובן גם ממוד התבנקרות אבל זו ההגנה הבטוחה ביותר של ריאל מדריד זה שנים (גם ב-2011/12 הייתה הגנה יציבה באמת ואפשרה להתקפה להשתולל). מנדי לא טוב התקפית גם אם הוא השתפר במשחקים האחרונים בעונה שעברה. הטיפול שלו בכדור לקוי, הוא לא מתוחכם, הוא מהיר עם פס שמשתפר וזהו. לא מסוגל להתחייב שמרסלו בכושר משחק, אבל אם כבר...במערך שלך אני רואה התקפה עוד יותר גרועה, בזבוז של שחקן הגנה נוסף. זידאן עלה פעמיים במערך של שלושה בלמים בעבר, אגב, בעונה בה קרבחאל ומרסלו היו בשיאם. זה לא עבד.
    מה שעוד לא ראינו זו שלישיית שחקני התקפה באמצע שהם לא צמד הברזילאים. ראינו קצת מאוד את הזאר ורודריגו אשתקד לדוגמא. אני כן הייתי רוצה את אסנסיו-ויניסיוס-בנזמה לפחות פעם אחת. אגב, גם אסנסיו-הזאר-בנזמה זה משהו שלא היה. התקפה בינונית מאוד ביחס לקבוצת טופ, אבל בהתחשב במה שיש זה האידיאלי לדעתי. אולי ויני במקום אסנסיו, תלוי.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובוא תגיד לי מה ראית עד עכשיו מצמד הברזילאים,אסנסיו ,והפצוע הבלגי?

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

לא יודע לגבי שינוי מערכים אצל ריאל וכו', אבל דבר אחד חייב להיות וזה יוביץ' בהרכב. גם אם הוא בוסרי ברמה של ריאל או לא התאקלם מסיבות כאלה או אחרות, הוא היחיד מבין שחקני ההתקפה של ריאל שכיבוש שערים היא התכונה הבולטת שלו. אם זה כרגע בא על חשבון הברזילאים שגם ככה לא נראים מי יודע מה בעצמם, אז שיהיה.

9. סיונרה Member

היכולת של קורטואה מזכירה לי את זאת של נבאס בתחילת העונה עם בניטז. לא ניתן להכנעה ומביא נקודות לבד, עד שזה כבר לא עובד ומתחילים לקבל בראש.

10. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/9/9e6536c2c91e495ead1cf8c940ac88715d8284cf.Xxx

ממשיכים במוד של צ’ולו| אחרי הקורונה מעבר להתרגשות המדהימה שהכדורגל חזר הייתי במעין ‘ספירה לאחור’ כמו בצבא מרגע שהשתלטנו על הפסגה. ספרנו 11 משחקים לאחור. עכשיו מה, נספור מ-38 וזה?

מזל שקארים שבר בסוף את הבצורת, זה יהיה קריטי בהמשך העונה וככה זידאן יוכל להגיד שהנה לא מנצחים רק 0:1. וברצינות: בפעם הראשונה ויני כובש משחק שני ברציפות, הוא אמנם לא גרם לי לאכול את הכובע כי בהמשך הייתה החמצה איומה אבל אין אחד שראוי לשחק יותר ממנו, ראיתי כדורגל שונה ממנו - פחות דריבלים אלא יותר תנועה לעומק ופסים פשוטים, אולי הגרסה הזו טובה מהילד המלהיב שהיה עם סולארי.
    רציתי להחמיא לקבוצה על פתיחת המחצית השנייה למשל והדקות בהן היו לנו המון הזדמנויות אך זה היה רק עשר דקות, והייתה גם גם שלומיאליות של לבאנטה ושחקני ההתקפה שלנו נותנים מעט מדי. אסנסיו עם כמה דקות של דריבלים קלילים אבל מישהו זוכר איום שלו לשער?

לא אהבתי את החילופים של זידאן, מודריץ’ מדהים אבל היה צריך לצאת בדקה ה-70, וגם בנזמה, אף אחד לא אמר שהגווארדיה הוותיקה חייבת לגרד את ה-90 דקות כל פעם. גם ההגנה גרמה לכמה התקפי לב בסוף למרות משחק יציב של ראמוס ו-ואראן. נסיים עם המשפט שאמרו בשידור: “כמה קאסמירו יש על המגרש?”. הוא שיחק עם כרטיס צהוב מהדקה הרביעית בערך וזה לא פשוט. אגב, לא חושב שהיה נבדל בגול של ראמוס אבל קטונתי. ועם כל הביקורת - אנחנו נתגעגע אלייך, שפגרת הנבחרות תעבור בשלום.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם כבר הזכרת שיפוט בשער של ראמוס, אז התחילה שנה שלישית של וואר בספרד ואין התקדמות. בדיקת נבדל זה הדבר הכי קל כשמשתמשים בטכנולוגיות.

12. Jefecito Member

מבחן גדול לאראוחו היום. גריזמן עדיין עולה בהרכב למרות שני משחקים לא טובים.

13. riquelme1 Member

ואוו. לא מאמין שאומר את זה, והיה לזה סימנים בעונה שעברה, אבל מסי לחלוטין הירידה. בעיקר באינטנסיביות.

הופעה לגמרי חלשה של בארסה.

14. zivmay Member

לא ראיתי הופעה חלשה. היה משחק טוב מול קבוצה קשוחה, בעונות הקודמות בארסה הייתה נשברת מול אינטסיביות כזו.

וכמו תמיד תודה לואר, פנדל ברור על מסי.

15. avicii Member

אם חיל מנסנו לא יפספס איזה פנדל שהיה לטובת ברצלונה,האם חיל מנסנו באמת שפט את המשחק?