מחזור רביעי:דרבי הרוהר נצבע צהוב שחור

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/9/10.

1. דנידין Member

זה בטח לא משחק אחרון של מגאת'. מה שכן, אני צריך להעלם מכאן לתקופה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

2. ג'ק המרטש Member

הללויה.
    כמה שייחלנו,זה בסוף הגיע.
    שאלקה 04 העשירם מגלזנקירשן מושפלים ע"י שחקני הרכש הסמליים של דורטמונד.
    קאגווה מתברר כשחקן אנדרייטד מטורף יחסים למחיר מציאה שבו הוא נקנה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שזה נראה עכשיו, הפועל נגד שאלקה נשמע כמו 4-6 נקודות בטוחות לאדומים.

4. Strawberry Fields Member

איזה כיף לראות את ההרכב הצעיר והמוכשר הזה מתעלל בשאלקה בביתה ומשאיר אותה אחרונה בטבלה עם אפס נקודות!
    תודה לקלופ, לכל השחקנים ובמיוחד לקגאווה! :aaa8:

http://cache.daylife.com/imageserve/0e5g0CwcWyb0V/x610.Xxx

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כמו בשטוטגארט כל מה ששאלקה צריכה זה ניצחון כדי לפתוח את השסתום. יש לשאלקה את כל הכלים לנצח בקלות את האדומים מת"א.

6. שלו Guest

מה קורה לשאלקה? משחק עלוב שלה במלוא מובן המילה. פתיחת עונה עלובה במלוא מובן המילה. אולי באמת כמו שטוטגארט היא צריכה את הניצחון שיפתח את השסתום, אבל הניצחון הזה יכול להגיע מאוחר מידיי. חבל, ניצחון בדרבי הזה יכל להיות ניצחון ראשון מתוק מאוד לשאלקה.

7. yocki land Member

שאלקה :aaarofl:
    ואני עוד חשבתי שבאיירן במצב לא טוב

8. eran levy Member

לי זה דווקא נשמע כמשחק שיפתח את השסתום ששאלקה נתקעה בו. ארבע עד שש נקודות לשאלקה מול הפועל, זו הערכתי האישית. כי עם כל הכבוד - יש גבול להשפלה ששאלקה יכולה לקבל על הראש.

9. Ampelmann Member

ערן - אני לא יודע אם אתה באמת דובר גרמנית, אבל אם אתה כן, אז משעשע שאמרת שהביטוי nicht das wasser reichen kann נשמע טוב יותר בגרמנית כי המקור שלא הוא בעצם ב... עברית!
    או ארמית, יותר נכון. האזכור הראשון מגיע מספר מלכים בתנ"ך (אבל פותח בפועל בימי הביניים) והנה הסבר קצר מגרמנית על האיטימיולוגיה של המונח.

Im Mittelalter war es zwar mit der Hygiene noch nicht weit her, aber einige grundlegende Regeln gab es bei Tische doch, zumal in vornehmerer Gesellschaft. Besteck war im wesentlichen noch unbekannt, man aß mit den Fingern. Aber wenigstens - oder viel mehr deswegen - war es Brauch, sich vor und nach dem Essen die Hände zu waschen. Bei Adligen von Rang reichten dazu Tischdiener Schüsseln mit Wasser. Wer es aber in solcher Umgebung nicht wert war, den Herren das Wasser zu reichen, der taugte auch nicht zu höheren Aufgaben, war an sich wertlos, ein Taugenichts.

Der Brauch des Wasserreichens war aber schon in der Antike bekannt. Im Alten Testament (2. Buch der Könige, 3,11) heißt es: "Ist kein Prophet des Herrn hie, daß wir den Herrn durch ihn ratfragten? Da antwortete einer unter den Knechten des Königs Israels und sprach: Hie ist Elisa, der Sohn Saphats, der Elia Wasser auf die Hände goß."

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/10
  10. eran levy Member

אני גר בברלין כמעט חמש שנים, אוי ואבוי אם לא הייתי באמת מדבר גרמנית עד עכשיו...

ואולי דווקא בגלל שאני מדבר גרמנית לא הייתי בקי בקשר העברי וגם לא חיפשתי אותו. בסה"כ קראתי מה הייקו ווסטרמן אמר באחד העיתונים (בגרמנית, כן?), הבנתי למה הוא מתכוון וניסיתי להעביר את זה בעברית. אז זה שייך לנו? סבבה, אבל אני חוזר לעצמי על המשפט במבטא ישראלי וזה עדיין נשמע טוב יותר בגרמנית...

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/10
  11. Yotam Member

אין כמו ניצחון 4-0 משפיל על שאלקה, ניצחון שלדעתי ייזכר ל-5 השנים הבאות.
    סוף סוף אחרי לא מעט מקרים שבהם דוברו על זה ששאלקה תשפיל את דורטמונד וזה קרה ההפך.
    הכסא של מגאת' מתחיל לרעוד וכנראה החיבור הזה של השחקנים יתחיל לעבוד אחרי חופשת חג המולד.
    יאללה אחרי 3 ניצחונות קשים על וולפסבורג קרפטי ושאלקה צריך להתסכל קדימה לעבר העולות החדשות והמסוכנות, קייזרסלאוטרן וסט. פאולי שקבעה תיקו 1 מול המבורג.
    סביליה בסיגנאל ב30/9.
    מחזור הבא מפגש מרתק - הופנהיים - באיירן מינכן.

12. Ampelmann Member

זה מאוד מפתיע אותי ששאלקה נראית כמו שהיא נראית (על הנייר. בפועל לא ראיתי אותה עדיין השנה). מגאת' הוכיח לא פעם שהוא גאון כדורגל בכל מה שקשור לבונדסליגה (ובאמת שאני מתקשה לחשוב על מאמן יותר מצליח ממנו בחצי העשור האחרון בגרמניה) וגם הונטלאר וראול היו אמורים להיות חיזוק גדול לקבוצה שפלרטטה עם תואר האליפות בשנה שעברה. קשה לי להאמין שיפטרו לפני שהוכח שכלו כל הקיצים על העונה הזו.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גל הסיפור הוא פשוט ומוכר. קבוצה מצליחה מוכרת את השלד שלה, שחקני מפתח כמו ווסטרמן וקוראני ואפילו רפיניה אי אפשר להחליף כ"כ מהר. עם כל הכבוד לראול, הונטלאר ושות שהם שחקנים מדהימים לעצמם הם לא יכולים להכנס לנעלים של קיי קיי, הייקו ושות, לבטח לא בטווח הקצר. הם צריכים קודם כל להתאקלם לליגה, לקבוצה ולמאמן שלהם. בנתיים זה לא עובד. 5 השחקנים האחרונים שהצטרפו נמצאים באימונים של שאלקה אולי שבועיים וכבר כל התקוות שהם יוציאו את שאלקה מהבוץ. רק מבט להרכב אשתקד ולהרכב העונה (גם ג'ונס לא שיחק כל השנה שעברה) ואנחנו מגלים שכמעט כל ההרכב הראשון פרט להוודרס, נוייר ופרפאן שונה. שחקנים שאשתקד היו שחקני מפתח כמו שמידט או מוריטץ או מאטיפ נהפכו לשחקני רוטציה. פתאום הצעירים המוכשרים מאשתקד לא מקבלים את אמונו של פליקס והנה עוד גפרור נזרק למדורה.
    הולטבי שפורח במיינץ לא מצא את מקומו בשאלקה ומי הובא על חשבונו? שחקן רומני אנונימי בשם דיאק ועד עכשיו זה נראה כמו שום דבר. הבלאגן הוא עצום, אין לי ספק שעוד חודש או שתיים פליקס לאט לאט ישתלט על הקבוצה ואז נראה קבוצה אחרת שכן תמצא את הדרך.

בדרבי של המבורג אומנם לא היו אדומים והיה אפילו משעמם באווירה לפי רוסט, אבל כמובן שהיו התפרעויות ו 50 אנשים נעצרו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/9/10
  14. Ariel Member

בינתיים הופנהיים גוזרת קופונים כבר במשחקו השני של סיגורדסון. החבר'ה האלה במערך הסקאוט מבינים כדורגל. יופי של רכש. שאפו.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וגם המאמן רגניק לא יכול יותר להתעלם מהאיסלנדי הצעיר והוא צפוי לפתוח בהרכב לראשונה העונה מול באיירן.