מחזור עשירי: ברצלונה מארחת את ויאריאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏12/11/10.

1. benos Member

איך היה מוסאצ'יו?

2. FelaKaT Member

למה אין איזה משרד שמחייב אנשים בעלי ראות לקויה לראות את המשחקים עם משקפיים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. aloneli Member

ועוד חשבתי שבארץ יש שופטים גרועים.
    בספרד מוכיחים לי שזה כלום לעומת מה שהולך שם,אם היה שיפוט נורמלי התוצאה לגמרי הייתה שונה.
    היה משפט טוב של שגיא על שופטים:
    שופט רע זה שופט שטועה נגד קבוצה אחת,שופט גרוע זה שופט שטועה נגד שתי הקבוצות.
    אז אתמול היה שופט גרוע מארץ הגרועים!!!

4. אלי מתחן Member

לפי מה שאתה אומר עדיף שופט גרוע.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

צ'אבי6, אני רואה מדי פעם משחקים מספרד, ואתה צודק שקבוצות מסמרטטות מול ריאל ובכלל לא באות עם נחישות או אמונה כלשהי שהם יכולים לנצח. אבל גם במשחקים של ברצלונה אני רואה את אותו הדבר, לא מבין במה הדברים שונים.

6. Raulito Madridista

הזכרונות מהמשחקים האחרונים באל-מולינון כל-כך מנוגדים.
    לפני שנתיים הצגנו משחק מצויין וניצחו 4:0, כאשר ראול חולף על פני די-סטפאנו והופך לשיאן השערים של ריאל מדריד. כמוכן הונטלאר ומרסלו התכבדו בשערי בכורה בקבוצה.
    מנגד, אשתקד היה משחק מאוד מתסכל, תיקו מאופס כשלראול נפסל שער חוקי. ריאל מדריד הציגה משחק שבלוני, איטי ומרגיז. היה זה אחרי אחד המשחקים נגד אלקורקון והכתבים דרשו את ראשו של פלגריני.
    יש לי תחושה שיהיה קשה היום אבל אני סומך על רונאלדו והיגואין. אני לא אראה את המשחק כי אני בבלומפילד אבל אתעדכן דרך הפלאפון. אסור להגיע לקלאסיקו כשהמקום הראשון בטבלה חומק מידינו.
    אני מרחם קצת על מנולו פרסיאדו אחרי ההתקפה החריפה של מוריניו אבל יש אמת בחלק מהדברים.

משבוע לשבוע אני משתכנע שברצלונה מסוגלת לנצח את כל המשחקים העונה בליגה. זהו, היא בכושר מטורף אחרי שהותירה את הזחיחות מאחור ובינתיים אין פציעות. מסי שחקן מדהים והקרב שלו עם כריסטיאנו על מלכות השערים יהיה המרתק מזה שנים.

ומה עוד? סוף-סוף פורלאן. ניצחון חשוב מאוד לאתלטיקו מדריד. עכשיו היא חייבת לחבר שרשרת של נצחונות כי נותרו לה משחקים נוחים יותר עד לסיום הסיבוב.

7. riquelme1 Member

האיש והשפם מנולו פארסיאדו צריך להרגע, אומנם מורניו לא בדיוק התבטא בצורה יפה, אבל התגובה שלו הייתה נבזית ומכוערת, חוץ מיזה שמורניו צודק ב100 אחוז, לעלות עם הרכב משני בקמאפ נאו זה לא מראה על זילזול וויתור על המשחק.

8. xavi6 Member

הקבוצות מול ריאל באות במטרה לתקוף, כי מולם הן מאמינות שאפשר לעשות משהו. מול ברסה, כמעט כולן באות במטרה אחת-למנוע מברסה לכבוש. זאת המטרה שלהן. מול ריאל המטרה היא לכבוש. כאוהד ברסה שמסתכל גם על ריאל וגם על ברסה בצורה אויביקטיבית, זה באמת ככה. תשים לב כמה שחקנים נמצאים מול רונלדו היגוואין ובנזמה כשהם ברחבה, זה בערך 4-5, ומול ברסה נמצאים שם 7-8. אתה רואה את וייה לבד מול 4, וצ'אבי ואיניסטה מאחוריו לבד.
    לא סתם באירופה, שם הקבוצות קצת יותר רציניות ויודעות לעשות הגנה גם מול ריאל, ריאל מקבלת בראש וברסה מצליחה כבר 6 שנים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/10
  9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזה נובע מסגנון המשחק שלכם. כשהגעתם לאמירייטס בעונה שעברה גם אנחנו לא עברנו את החצי במחצית הראשונה (וארסנל, גם עם כל הפציעות, היא ממש לא קבוצה שדוגלת בשיטת משחק כזו) כי פשוט הכדור היה אצל ברצלונה כל הזמן ונאלצנו להתגונן. ריאל משחקת בצורה ישירה יותר ופחות מחזיקים בכדור ולכן הם מגיעים לשער לפני שהיריבה יורדת להגנה, לפחות זה מה שנראה לי.

ואגב לא מפתיע אותי הסיפור עם מוריניו ומאמן ספורטינג גיחון. מוריניו צודק ב-100%, קבוצות בספרד מהוות תפאורה לריאל וברצלונה, אני רואה את המשחקים ולא מבין איך שחקני כדורגל מקצוענים מרשים לעצמם לעלות למשחק כאילו הם קבוצת חובבים שבאו להחליף חולצות עם מסי ורונאלדו. זה כאילו אפילו לא עלתה בדעתם, האפשרות לנסות ולהוציא משהו מהמשחק. מה שכן צבוע מבחינת מוריניו זה שגם מול ריאל קורה אותו הדבר.

10. xavi6 Member

עזוב את זה שזה לא נכון, והקבוצות יותר פותחות לו רגליים מאשר לנו, גם במידה והוא צודק-קצת כבוד לא יזיק לו. הוא צריך ללמוד להתנהג, בייחוד עם עמיתיו למקצוע. שיסתום את הפה. עם זאת, עושה רושם שאצל מוריניו הכל זה חלק מהמשחק, הכל זה מאבק פסיכולוגי, ושום דבר איננו אישי.

אף קבוצה לא באה לברצלונה בשביל לרדוף אחרי החולצה של מסי. הם באים במטרה לקרוע אותה, לכסח אותה, לחנוק אותה, ואז בסיום לקחת אותה. גם גיחון. אל תאכל את כל הלוקשים שמוריניו מאכיל אתך במשפטי סטייל "חלק מהקבוצות משחקות 11 נגד 10, אנחנו 11 מול 11".

11. Raulito Madridista

תקלוט כבר(ירדן) שהיחס של קבוצות בספרד לא נוטה לטובת ריאל מדריד. כמו שריאל מנצחת בכל שנה את הדרבי ובארסה קצת יותר מתקשה עם אתלטיקו(דרך-אגב, אנחנו לא כבשנו נגדם שישייה וגם לא חמישייה) - כך יש קבוצות שיותר קל לכם. הפיחואן של סביליה ממש הפך לטיול עבור ברצלונה בעוד ריאל מדריד ניצחה שם רק פעם אחת בשש השנים האחרונות. סגנון המשחק של בארסה כופה על היריבות להתגונן. זה לגיטימי שמול ריאל מדריד יש יותר אמונה כי מדובר בקבוצה חדשה בסה"כ בעוד ברצלונה שומרת על התבנית שלה כבר פרק זמן רב וכרגע היא הקבוצה הטובה בעולם עם כל הצער שבדבר.

12. xavi6 Member

אני פחות מדבר על משחקי החוץ, יותר בכיוון של הבית. בחיים לא תראה קבוצה שמגיעה אליכם ומתבנקרת בצורה היסטרית כמו מול ברסה. כמות המהפכים שעשיתם בבית שלכם הוא לא מציאותי. אם הקבוצות האלה היו משחקות בונקר אחרי השער שהן כבשו, כמו מול ברסה, כמות המהפכים שלכם הייתה יורדת משמעותית. במקום זה אני רואה את מאמן אלמריה, אקס ריאל מדריד, מוביל עליכם בבית שלכם, ומה עושה? מוציא שחקן הגנה ומכניס חלוץ. אם אינני טועה זה היה בעונה שעברה. אותו מאמן אגב עשה מה שאף מאמן עדיין לא עשה והגיע לשיא השפלות-לקחת את הקשר שלו באמצע ולתת לו משימה אחת-לשמור על צ'אבי. כל המשחק צ'יקו לא נגע בכדור, רק בחולצה של צ'אבי. זה היה שיא השיאים. לא ראיתי אותו עושה אותו דבר עם ריאל ועם שחקניה.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תגידו כבר את המילה בונקר, מה יש? בארסה משחקת עם 3 קשרים הגנתיים שמבנקרים את המשחק ומשיגה את השערים הודות לגאוניות של מסי בעיקר.
    השופטים עוזרים לווייריאל? לא יאומן! איך זה יכול להיות?! ירדן, עוד פעם יצאת צבוע. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

14. yakov_y YNWA

טיפשי אבל נכון.
    שמתי לב לזה גם כן, מסכים איתך מילה במילה.

15. Muurad Member

תגידו מישהו רואה פה את הרקולס-סוסיאדד? זה שמביא כדורים(אני חושב) התעלף והובילו אותו באלונקה מחוץ למגרש.. התקף לב? מקווה שהוא בסדר.

טרזגה אגב השווה ל1-1 ועכשיו בדיוק דרנטה מכל האנשים עם בעיטה חופשית נהדרת מעלה את הרקולס ל2-1.