מחזור עשירי בספרד:: סלטה מדהימה את בארסה ובקאמפ-נואו. הפסד שני רצוף לאנריקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏30/10/14.

1. riquelme1 Member

אז כנראה שלא ראית את סלטה העונה.

יותר טובה בהרבה מהקבוצה של לואיס אנריקה בשנה שעברה.

amirb91 ו-gilad16 אוהבים את זה.
  2. WARTOYZ what is your profession?

הטענה שלך היא פחות או יותר כמו לומר: אף רכב היום בשוק לא שווה מעל 60 אלף שקל, עובדה שזה לא כך, אני לא מבין מאיפה נובעת הקביעה שלך לרף מחיר שהצבת של 40-50 כאילו למה לא 30-40 או 20-30 זה נראה כמו סתם הגבלה רנדומלית שמיישבת את ההיגיון שלך דווקא.

שוק השחקנים כמו כל שוק מורכב מהיצע וביקוש, בנוסף שהיום ברשימת התכונות של כדורגלן טוב לא מחפשים רק מקצועיות אלא גם יכולות שיווק ופרסום אז ההיצע מצטמצם עוד יותר לגבי האלפיון העליון של הכדורגלנים, אני בטוח שלהנהלות של הבכירות בכדורגל האירופאי יש מספיק אנשי כלכלה שמבצעים את התחזיות לגבי כל אחת מהעונות לגבי שחקן מסוים לבדוק את עלות ההון שהוא יחזיר לקבוצה בין על המגרש בין מחוצה לו.

ומה שאמרתי זו עובדה, אם מישהו מוכן לשלם אפילו עבור האחד הזה בכל העולם המחיר שווה ואתה לא יכול לבוא ולטעון אלא רק בשמך או בשם קבוצה סובייקטיבית שאתם לא הייתם משלמים את הסכום אבל בעבור חלק מהאוכלוסייה זה כן שווה אחרת העדר קונה/ים היה משערך את המחיר של מה שזה לא יהיה כלפי מטה עד שיצוץ הראשון ששווה לו במחיר הזה לקנות.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

המחיר שנקבתי הוא מחיר שאני חושב שצריך לשלם על שחקן הכי בכיר שיש היום, לא אמרתי שזה איזשהו רף שנקבע ע"י קריטריונים מסויימים וזו אכן הגבלה רנדומלית גם לשמור על שפיות מסויימת. חוץ מזה, בניגוד לשחקנים, רכב אתה כן יכול להעריך כמה שוייו לפי חלקיו, מה שלא מסתדר עם שחקנים. האם קאקה לפי ביצועיו היה שווה 60 מ' לריאל? האם זלאטאן לבארסה? מן הסתם כנראה שלא, כי יש גבול גם עבור חולצות שאתה מוכר ומקבל 0 תמורה או תמורה מינימלית בצד המקצועי (מה שלא יקרה ככל הנראה ברכב חדש שיעריכו ב-200 א' ש"ח).

ברור לי שבמקרה של ריאל, הולכים גם עבור כמה חולצות השחקן ימכור שזה לדעתי עוד יותר מפגר, כי אני חשבתי שחשוב קודם התכונות המקצועיות שלו אבל גם כאן לפעמים צפויות נפילות וזה שתביא את כוכב X או Y לא אומר שתמכור את כמות החולצות שתיכננת וגם אם כן, להוציא 80 מיליון על שחקן שיחזיר חלק או את רוב ההשקעה בחולצות אבל לא יתרום מקצועית, עדיין נראה דבילי.

ומה שאמרת זו לא עובדה, אלא טימטום של בנאדם/עסק אם הוא מוכן להוציא X כסף על מוצר ששווה פחות ממה שהוא באמת שווה ורק אומר שהוא מוכן לקנות אותו בכל מחיר ולא שהוא באמת שווה כך. לצורך העניין נחזור לרכבים: אם לוי יצחק קובע מחירון רכב באופן מקצועי ב-80,000 ש"ח ואני מוכן לקנות אותו ממך ב-100,000 ש"ח כי אני נורא רוצה אותו וזה המחיר שנקבת לי, ממש לא אומר שזהו שוויו האמיתי. אין שום קשר למי שמציע יותר נמוך.

4. doundoun Member

עד מתי ימשיכו פיקה ,אלבס ופדרו להיות קדושים במועדון הקטלוני???

5. Raulito Madridista

צריך לעשות הפרדה בין ביקורת לגיטימית על בארסה ולואיס אנריקה בסופר-קלאסיקו למשל(לגיטימי להפסיד בברנבאו אך לא בצורה כזו, ואני לא חושב שצריך לפרט) - לבין המשחק אתמול נגד סלטה. להגיד שהתוצאה משקרת זה אנדרסטייטמנט. בארסה הייתה מעולה אבל פיספסה בלי סוף מול השער. לא בכל יום מסי יחמיץ מכל מקום אפשרי. שלישיית ה-M-S-N עוד תעשה צרות גדולות לכל אירופה. בכל עונה יש את המשחק הזה שכלום לא הולך והכדור לא רוצה להיכנס. גם לריאל זה קרה עם מוריניו כשחואן פאבלו, ההוא ממכבי - נתן הצגה בשער של גיחון ומוריניו רשם הפסד ביתי ראשון מזה מליון שנה.
    מה שכן - כל הקרסולה עם דניאל אלבס פשוט מצחיקה. רצו להיפטר ממנו בקיץ, מאוד רצו - והיום הוא באנקר בהרכב. איפה מונטויה? אלבס כל-כך גרוע שהוא נראה יותר עלוב ממרסלו בימיו הראשונים במדריד תחת ברנד שוסטר - אז הוא היה ממש קונוס. הוא נראה יותר גרוע מאלברו מחייה וראול בראבו הגנת הטלאים של קיירוש.

לגבי סלטה - כל הכבוד, למרות שהיה לה טונות של מזל. אהבתי במיוחד את ההצלה מהקו - ממש התאבדות, שאפו. הם החליטו לא לוותר מראש על המשחק בניגוד לכמה קבוצות שכן עשו זאת מול בארסה ונבהלו מהשם. מיותר לציין שזו פעם ראשונה מזה זמן רב שלא רק שבארסה מפסידה פעמיים ברציפות בליגה(נדמה לי שזה לא קרה מאז עונת 2008-09) - אלא שהמהלך היפה במשחק בית שלה - מגיע דווקא מהיריבה. איזה עקב נפלא.

מפאת חוסר זמן לא דיברנו על ויאריאל - ולנסיה. הנה ההרכבים המשוערים:

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2014/11/02/primera/1414891036_780695_1414891060_noticia_grande.Xxx

אלברו נגרדו שערך את הופעת הבכורה שלו במדי הקבוצה בשבוע שעבר - צפוי להשתלב שוב מהספסל. צורם לי לראות את וייטו אך ורק על הספסל. צ'רישב שחקן נפלא - אבל קאני רחוק משיאו ואפשר היה להסיט את ג'יו אחורנית ולשחק עם אוצ'ה ו-וייטו ביחד. המארחת הפסידה עד עכשיו בכל משחק שהיה דמוי מבחן - לבארסה וריאל בבית וגם לסביליה בפיחואן, די בטיפשות הייתי אומר. ויאריאל חייבת להשתפר והכדורגל האלגנטי לא מספיק. ולנסיה נראית הרבה יותר קילרית ממנה.

אם גם סביליה תנצח היום את אתלטיק בילבאו במשחק שמתחיל עוד..5 דקות - בארסה יכולה לרדת למקום החמישי בסיום המחזור. איזו ליגה!

6. golding מנהלים

צפית במשחק אתמול? פיקה לא שיחק בכלל ופדרו עלה כמחליף לקראת הסוף.

7. viValencia Member

אז סביליה לא ניצלה את ההזדמנות והפסידה 1-0 לבילבאו שמתחילה לצאת מהמשבר עם נצחון שני ברצף
    ומי שעושה את זה הוא אריץ אדוריץ ששיחק תחת אונאי אמרי בולנסיה מנצח אותו היום בתור מאמן סביליה
    לולנסיה היום ב18:00 יש הזדמנות לעלות למקום השני בטבלה

8. doundoun Member

נראה לך שפיקה לא ישחק באמסטרדם ??
    עצם העובדה שאלבס ממשיך לשחק כמגן(!!!!!) ופדרו עולה כאילו המשיח הגיע ,זה לכשעצמו בעייתי ביותר.

9. golding מנהלים

אין לי מושג איך הסקת את זה. אתה מיהרת להגיב כאן אחרי ההפסד של ברצלונה אבל לאור מה שרשמת אני מניח שבכלל לא צפית במשחק.

10. Civil Anti Madridista

@doundoun הוא יפתח באמסטרדם מהסיבה הפשוטה שאין אלטרנטיבה אחרת. ורמאלן ומת'ייה פצועים, ולוצ'ו נשאר עם שלושה בלמים בסגל. מסצ'ראנו, בארטרה והנסיכה פיקה.

11. Vicente14 Member

יש לנו עד עכשיו משהו מוזר עם התוצאה 3-0, אבל כל עוד רוב הפעמים אנחנו מנצחים בתוצאה הזאת אני בנאדם מאושר.

12. riquelme1 Member

עוד מבחן אופי שולנסיה צולחת בסטייל. אין ספק כבר שיש בקבוצה הזאת רוח שונה העונה, לא דומה בכלל לקבוצה השברירית והחלשה מנטלית מהשנים הקודמות. נונו אספרייטו סאנטו ראוי לכל המחמאות, ולהארכת חוזה שקיבל השבוע עד 2017. עושה עבודה פנטסטית, רואים דרך, רואים אופי, רואים צורה, נהדר.

לליגת האלופות הקבוצה הזאת חייבת לחזור, אם הבנייה המחודשת והכסף הגדול שיזרים פטר לים(טפו, טפו), ולנסיה יכולה להיות האתלטיקו מדריד החדשה.

מוסטאפי ואוטמנדי רכישות מהטוובת שעשו בעשור האחרון.

golding אוהב/ת את זה.
  13. Vicente14 Member

מסכים עם כל מילה.
    סוף סוף יש הגנה טובה (חוץ מבראגאן, אבל שהולך אז הולך) והאופי והטירוף שנונו הביא איתו לקבוצה זה משהו שמזכיר טיפה את סימאונה שהגיעה לאתלטיקו.
    לא שנזכה באליפות, אבל אני מקווה שהיכולת הזאת תמשיך ושנחזור לליגת האלופות.

14. doundoun Member

אני נשבע לך בכל היקר לי שראיתי את כל המשחק !! בבקשה ,תאמין לי.....

וואלה , אתה גאון. אולי תסביר להדיוטות שכמונו איך הגעת למסקנה הזאת?

לעצם העניין , זאת בושה וכלימה שבמועדון הזה לא הפנימו עדיין שמזה 3 שנים יש
    בעייה אדירה בהגנה ,בעייה שעשרה סוארז לא יצליחו לפתור ומי שעדיין חושב שהבעייה
    היא במסי ( אבי מלר לדוגמא) פשוט חי על פלנטה אחרת.

15. doundoun Member

מבחינתי יש כאן בלם אחד ,קשר אחורי אחד ונסיכה אחת.

amirb91 אוהב/ת את זה.