מחזור מס' 5 בליגת העל: הרצליה מנצחת את הפועל ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏5/10/07.

1. Igi Member

איזה שיפוט מזעזע של "חכמ"ון. פנדל כמובן שלא היה, ישראלביץ' עם הצגה ראשונה מבין רבות. מה גם שכמו שהראו בשידור החוזר, הכובש נכנס מוקדם מדי לרחבה.. פשוט הכל עשה צוות השופטים כדי להביא לכפ"ס את הגול הזה. ד"א, צריך לעשות נתון על מס' ההצגות של ישראלביץ' במשחק(ושל כפ"ס כקבוצה)... חבל ששחקן כל כך מוכשר מתעסק בשטויות ובאי ספורטיביות. אם אני לא טועה, הוא זה ששכב על הדשא בטדי לאחר שנפלה עליו טיפת גשם בעונה שעברה לא?
    ועוד משהו -מעולם לא אהבתי במיוחד את מליקסון אבל תקראו לי סובייקטיבי..וואלה, לא היה אדום. נכון שהוא נכנס ביתר מוטיבאציה באוזן(שכמובן ישר תפס את הפנים) וקצת הגזים, אבל אדום זה בחיים לא היה(גם אם איינשטיין ומכנס הגאונים אמרו שכן. תתפלאו,הדברים שהם אומרים זו לא תורה מסיני),מקסימום צהוב.

כן, אה?
    משומר המגעיל הזה.. הרי זו ממש אשמתו שזרקו נפל רגע לפני שהוא שיחרר את הבעיטה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/07
  2. Milevskiy Member

תקיא כמה שבא לך, חיפה לא אשמים שזרקו נפל בגלל לויטה
    גול חוקי לחלוטין אני אפילו זוכר בליגת אלופות לפני כמה שנים גול דומה לזה

ולנושאאאא..רנאטו פשוט שחקן גדול, אנחנו ניהיה תלויים בו הרבה העונה

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשורה התחתונה, אני ממש שמח שהצלחנו לשים את מה שהיה בשבוע שעבר מאחורינו וניצחנו את המשחק הזה, אבל עדיין יש כמה חולשות שבלטו לעין, כמו החילופים של ראובן עטר. אחרי ההרחקה של איתי שכטר, המתולתל החליט להעלות את סטניסלאב אנגלוביץ' במקום דלה ימפולסקי. למה? דלה ימפולסקי עשה עבודה מצויינת במרכז המגרש, עזר להחזיק בכדור והכין מצבים לא רעים לשערים. החילוף הזה אמנם גרם למרכז השדה שלנו להיות צפוף יותר, אבל זה שוב הביא למצב שההגנה שלנו רק צריכה לכבות שריפות. במשך כל המחצית השנייה, ירדנו לבונקר. חוץ מבדי הסוואה ושקי חול, היה שם כל מה שצריך להיות במבצר. במצב הזה, יחיאל צגאי או סבסטיאן רוזנטל היו חייבים להיכנס, כדי לעזור בהחזקת הכדור ולאפשר לשחקני ההגנה לקחת אויר. מה ראובן עטר עשה במקום זה? הוציא את אוקוצ'ה (זה עוד מתקבל על הדעת) והכניס את אלמוג כהן. ואם עד עכשיו ההגנה שלנו הייתה צריכה לכבות שריפות, מהרגע הזה היא הייתה צריכה לברוח בין הפגזים שמכבי פתח תקווה זרקו עלינו דקה אחר דקה. החילוף השלישי היה הבזיוני מכולם, כשנותרנו ללא חלוץ ומי שנכנס היה גולן חרמון. אבל ניחא, זה היה בדקה האחרונה.

מי שניצח לנו את המשחק היום היה אותו שחקן שניצח לנו את המשחק מול מועדון ספורט אשדוד - ג'ורג' בה. הוא עושה כל מה שבא לו על המגרש. האחרים אפילו לא יכולים לדגדג אותו. הוא רק נושף וכל מי שלידו עף מהרוח. היום הוא עשה עבודה ענקית. רק שימשיך ככה.

4. שגיא Guest

המחזור הזה בסימן שופטים באדום. יותר מידי כרטיסים אדומים ולא תמיד מוצדקים.

בקשר למשחק של חיפה. מחצית ראשונה טובה מאוד שהייתה המשך ישיר למחצית השניה בבלומפילד. רנאטו שוב נכנס לעניינים מהר ומשתפר ממשחק למשחק. לגבי הביקורת כנגד השער, אני יכול לקבל את זה, אבל לא רואה מצב דומה (זתומרת אפשרות בעיטה קלה לשער) ככשחקן שוכב על הדשא, והכדור יוצא החוצה. רנאטו המשיך להיות פעיל מאוד, למרות שעדיין התנועות שלו לא חלקות וניתן לראות לא מעט חלודה, גם בשער השני הוא לא התקשה עם השומר שלא ומצא את רוסו שחוזר לכבוש בקריית אליעזר. רק לשמוע את כל הקהל שואג לנוכח הגול היה שווה את זה. וזה עוד מבלי לציין את החיוך של קטן בתוספת "איזה יופי" על הספסל.

המחצית השניה הייתה חלשה יותר, הרבה בזכות הפנדל שקיבלה כפר סבא. גם סביב הפנדל הזה אפשר לנהל ויכוח אם היה או לא. דעתי היא שלא, אבל אני יכול להבין למה השופט שרק. מה שכן, אם שרקת לפנדל כזה מהצד האחד, אז הרי שגם מסיללה היה צריך לקבל שריקה לפנדל ולא כרטיס צהוב על התחזות. בכל אופן, השער כמובן החזיר את כפר סבא לחיים והכניס את חיפה ללחץ. קטן, עם קצת יותר ריכוז היה יכול והיה צריך לסגור את הסיפור כשהוא לבד מול לויטה, אבל כנראה שהספסול המתמשך שלו הפעם רק פוגע בו.

מאור מליקסון. מה לא נאמר על השחקן הזה. פוטנציאל לא ממומש, צריך להגיע לעונת הפריצה שלו. הפריצה היחידה שלו יש זו התפרצות עצבים כזו והתיאור היחיד לפעולה שהביאה להרחקתו היא טיפשות. פשוט כך, עם גישה כזו היה יכול לחפש את החברים שלו במקום אחר. במקום לנצל את העובדה שהוא נלקח בחשבון בין שלוש המחליפים, הוא יורק בפנים של רוני לוי. בזמן רגיל מליקסון הוא לא יותר מחילוף שלישי בחיפה, וגם זה במקרה הטוב.

אני גם מאוד מאוד מרוצה מההשתפרות של שאר הזרים, בעיקר פאוליניו וקרוסה. חיפה התגוננה סך הכל טוב מאוד ולפאוליניו היו כמה חילוצים יפים מאוד, ובהחלט ניתן לראות את קו העליה בו הוא נמצא וזה חשוב מאוד למכבי חיפה.

סך הכל המטרה הושגה וזה 3 נקודות. חשוב שתהיה המשכיות כדי שחיפה תמשיך להציג יכולת טובה.

5. מיכל3 Member

אני מסכימה עם איגי, אפשר להגיד שהשיפוט היום היה חד צדדי, לא היה פנדל על ישראלביץ' ולמליקסון הגיע מקסימום כרטיס צהוב (לא הייתה עבירה מכוונת). מה גם, שהיו עוד מספר עבירות רגילות שלא נשרקו לטובתנו. אבל למרות השיפוט הגרוע, הצלחנו לקחת את שלושת הנקודות וזה העיקר. רוסו ממשיך עם היכולת הטובה עוד מתחילת העונה (היחיד שהיה נראה סביר, עד לפני המשחק מול ת"א), רנאטו עם משחק התקפי מצויין - משתפר מפעם לפעם ומסיללה פשוט נהדר, איזה פריצות פנטסטיות יש לו. בקיצור, הנצחון הזה לא בא בקלות, במיוחד לא לאחר הפנדל של כפ"ס, אבל דוידוביץ' היה מצויין היום ועם קצת יותר ריכוז במחצית השנייה, יכלנו להגדיל גם את התוצאה. 6 נקודות בשני מחזורים, רק שנמשיך ככה.

6. שגיא Guest

מליקסון הוא ילד טיפש ועוד איך הגיע לו אדום. זה כלל לא היה במשחק הכניסה הזו, אוזן (עם כל השנאה כלפיו, ומה הקטע עם ה77 העקום הזה על הגב שלו?) הקדים את מליקסון בעשור, ומליקסון כמו ילד קטן פשוט במקום לעצור את עצמו זרק את עצמו על אוזן. זה האמא של האדומים, כיוון שלא מדובר פה במשחק ספורטיבי.

7. Pipe Member

לדעתי למליקסון הגיע האדום. הוא לא השחקן הכי מבריק כמו שהבנו כבר, הכניסה הזו היא רק הוכחה נוספת לכך.

ועכשיו נשאלת השאלה האמיתית - מגן שמאלי פנטסטי שהרשים מאוד בשני המשחקים שלו או חלוץ ארגנטינאי נוסף?
    תומר חמד, יניב קטן ושלומי ארביטמן, אף אחד מהם לא חלוץ ברמה הגבוהה ביותר, אבל גם לא פאנטיני, ואם לשפוט לפי הזרים המגיעים ארצה רוב הסיכוים שהוא יהיה במקרה הטוב חלוץ סביר.
    בעוד מסיללה הוא המגן השמאלי הנורמאלי היחיד בסגל של הקבוצה ולשם שינוי הוא גם משחק בעמדה הזו בצורה יוצאת מן הכלל. ההיגיון הישר אומר מסיללה, אבל אצל מכבי חיפה הזו אי אפשר לדעת. אני לא אתפלא אם הוא יחזיר את זו'או פינטו לארץ.

וואו, אני לא מאמין שביום אחד ראיתי 135 דקות של כדורגל מליגת העל.. ועוד מחר 90 דקות של טדי. מה נסגר איתי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/10/07
  8. Don Joan Roman Member

כנראה הרביעיה של מנצ'סטר עשתה לך מצב רוח טוב.

9. Number 8 Member

מכבי חיפה החליטה להשאיר את מסיללה בקבוצה אך עם זאת להחתים את פנטיני כאשר אותו תשאיל למשך עונה.

ואתה אמרת שיש לך דברים יותר חשובים לעשות.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/haha.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/10/07
  10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב כמו השבועות הקודמים סיכום של המשחק אני לא אתן משום ששמעתי את כל המשחק רק באמצעות הרדיו. מי שבהחלט היה פעיל ברוב דקות המשחק הוא רוסו, שלמרות שנגמר לו האויר בדקה ה 77, אין ספק שמגיעות לו הרבה מילים טובות על מלחמה ורצון עז בכל משחק ומשחק. עד כה בהחלט בולט בשורותינו.
    שחקן נוסף ששמעתי שקיבל לא מעט תשבוחות הערב היה כיהל בירם, שאט אט עולה לו הביטחון וכך גם יכולתו במגרש. אם יש דבר אחד טוב בכל המצב הלא מחמיא הזה של הקבוצה, היא העובדה שבירם הפך לשחק הרכב קבוע שלנו.
    גם דוידוביץ כמו תמיד, כאשר אנחנו צריכים אותו הוא נמצא שם עבורינו, שוער גדול.

אגב, בשבוע שעבר ניצחנו כאשר עלינו לשחק במדים השחורים. לכן, גם השבוע עלינו עם אותן המדים ושוב ניצחנו. הירוקים הופכים לשחורים?

11. Igi Member

אתה קצת לארג' איתו - מליקסון ילד מאוד טיפש, אבל..לדעתי הוא לא התכוון לפגוע באוזן בצורה בלתי ספורטיבית. פשוט אובר מוטיבאציה משולבת עם טיפשות. יכול להיות שחשבו שהגיע לו האדום בגלל שהכדור כבר קצת התרחק,אבל עדיין לא היה לדעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/07
  12. Pipe Member

בהחלטה הזו הם בעצם אומרים "הוא החלוץ הכי טוב שמצאנו ושנה הבאה אפילו לא נטרח לחפש אחד אחר", שכן בעונה הבאה הוא לבטח יהיה החלוץ הזר של הקבוצה, מה שפוסל הגעה של כל חלוץ אחר. החלטה קצת תמוהה לדעתי, שכן מי יודע מה עשוי לקרות לשחקן הזה בעונה הקרובה מבחינה פיזית, שלא לדבר על כך שאי אפשר לדעת מה יהיה מצב השוק בעונה הבאה ואילו מועמדים חדשים וראוים יותר יופיעו.
    אם לא משאירים אותו במועדון השנה לטעמי היה עדיף פשוט לשחררו. טוב, תמיד יש את האפשרות שהוא פשוט שחקן של פעם בדור שיהיה המלך החדש של מכבי חיפה. מי יודע..

את האמת מה שהניע אותי לראות את המשחקים היום היה הרצון של התת מודע שלי לדחות את השיעורים באינדוקציה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    ועדין המשחק של קרית שמונה מהדקה ה60 היה קצבי ונהדר, שונה לחלוטין מכל מה שליגת העל רגילה לה, וגם המשחק של חיפה היה סביר בהחלט, והיה כיף לראות את רנאטו ואת ההתקדמות שלו מאז שהגיע לקבוצה. אז סך הכל תפסתי מחזור טוב.

ודווקא את בית"ר אני רואה מרצון. פשוט כי זו הקבוצה היחידה בארץ שאפשר להתרווח על הכורסא ולראות משחקים שלה בלי לחשוש משעמומון (ברוב המקרים). בבית"ר יש גם שחקנים שאני אוהב ומחכה לראות אותם, והם עוזרים בהתמודדות עם הצורך לשמוע את איציק זוהר במשך 90 דקות.

13. Becks Member

המחצית הראשונה הייתה מחצית נהדרת של מכבי חיפה לאחר שערים מרשימים של רנאטו ורוסו, כמובן שאני חייב לציין את זה שהיה יופי של שיפוט באותו המחצית.
    המחצית השנייה רק נפתחה וכבר שריקה לכדורגל עונשין ושער לזכות כפ"ס(לי אין דעה, פשוט פספסתי את ה-5 דקות של המחצית הזאת). אחרי השער כבר צפתי ללחימה של כפ"ס אבל דווקא הכדור היה אצל חיפה.
    חיפה שיחקה לא מסודר במחצית השנייה וניצחה בשיניים.

מילה טובה לרנאטו לאחר ששיחק מצוין כול המשחק (עד שיצא), שחקן מעולה שלא מחפש תמיד את השער ומחפש גם למסור הרבה.

היה נחמד שהקהל של חיפה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx לרוסו גם כאשר כבש וגם כאשר הוחלף.
    *להזכיר, בתחילת העונה הקהל לא אהב את זה שרוסו הגיעה בחזרה.

14. Gustavo Boccoli Member

לא חושב שמשהו השתנה. 2-4, וכל הצד שם אוהב את רוסו יותר (המבוגרים), בגימל יש גם וגם. בכל מקרה כשעודדו לרוסו כפיים גם שרקו לו בוז אחרים, ככה שלא השתנה הרבה. אולי זה יקח יותר זמן.

ובקשר למשחק, היה דיי טוב. הניצחון הזה כ''כ מתוק... רנאטו ענק, גם פאוליניו כנראה התרגל, ונתן באמת משחק נהדר עם המון המון הקרבה. אפילו קרוסה התחיל להראות יותר טוב ודיי הציל את הקבוצה בדקות האחרונות. כ''כ מרוצה, אי אפשר לתאר את זה. איך רנאטו אמר, "עוד יש סיכוי לקחת אליפות".

15. Igi Member

דווקא בטלוויזיה נשמע שגל המושפעות עבר אצל האוהדים. על כל פעולה של רוסו שמעו רק מחיאות כפיים, שלא נדבר על הרגע בו הוחלף.