מחזור מס' 3 בבונדסליגה:: 1:2 לדורטמונד על ברמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏23/8/13.

1. OriRR Member

איזה מזל שחסכנו את החצי מיליון אירו שהפרידו בינינו לבין ריטר, אחרת מה היינו עושים עם שני מגנים ימניים?

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/13
  2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

בינתיים ברמן מתגוננת מצוין ולאט לאט גם מרשה לעצמה לצאת קדימה. דורטמונד שולטת אבל מתקשה.

3. VAR Member

טוב, זה לא חדש אבל לקבוצה הזאת יש בעיית מחץ רצינית ביותר. זה לא יכול להיות ששוב פעם צריך 7 מצבי הבקעה של 100% בשביל לשים כדור אחד ברשת. בועטים לכל מקום - לגוף של השוער, למשקוף, מעל המשקוף, סנטימטרים מהקורה - לכל מקום חוץ מלרשת.

מה שמפחיד הוא שאם נוציא את השלושער של PEO במחזור הפתיחה נראה שכולם כולל כולם בכושר הבקעה איום ונורא.

4. AS R Member

רויס לא נוגע כמעט בכדור, רוב ההתקפות מתחילות מצד ימין אצל גרוסקרויץ וקובה. במחצית השנייה אני מניח שאובמיאנג יכנס במקום קובה ונראה יותר מחץ בהתקפה.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

השער הזה היה כמובן באוויר, וזה שער של פרדל שלא עמד נכון ולא ראה בכלל את לבנדובסקי. קצת יותר ריכוז ובקלות השער הזה נמנע כי פרדל היה בערך באותו קו עם רויס. חבל בשביל ברמן אבל באמת שמגיע לדורטמונד להוביל עם המטווח הזה על השער של מיליץ, שבינתיים באמת נותן משחק טוב עם עצירות טובות, בעיקר בסוף המחצית הראשונה.

קלופ לטעמי חייב להכניס עכשיו את אובמיאנג כדי להלחיץ עוד יותר את ברמן. קובה לא מבריק בכלל והחילוף הזה יכול רק להיטיב עם דורטמונד.

6. VAR Member

למרות איבוד הכדור שכמעט הוביל לשער של ברמן - יונאס הופמן פוטנציאל פשוט עצום. בכל פעם שעולה מהספסל משנה לטובה והופך תוך רגע לשחקן הכי מסוכן של דורטמונד. ההחלטיות שלו תענוג, יודע בדיוק מתי הוא אמור למסור ומתי לבעוט - רק צריך ללטש קצת ואני אשכח רשמית מגצה. ואני יותר מאשמח לראות אותו ב-11 במקום אילתורים כמו מחיטריאן לעמדה הזאת.

7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אלתורים? למה אלתורים? מחטריאן היה בכלל לא רע היום. יכול היה להיות יותר טוב, אבל גם לא היה רע כל כך. הופמן באמת כישרון נהדר, הוא בעצם ה40 מיליון אירו הבאים שדורטמונד תכניס כשהוא יעבור לבאיירן עוד שלוש שנים.

בכל מקרה. משחק התקפי מחפיר של דורטמונד. 32 בעיטות לשער!. לא ייתכן שככה זה יסתיים. במקום לנצח 0:7, היא מעיפה כדורים למעלה בעשר הדקות האחרונות של המשחק. עצוב.

8. AS R Member

זה למעשה 23 בעיטות לשער כי 9 מתוך ה-32 נחסמו.

לא ברור לי למה אראונטוביץ' פתח בברמן ולמה שחקנים כישרוניים כמו אילייה ודי סאנטו לא פתחו.

בראונשוויג וברמן הגיעו לדורטמונד רק בשביל להסתגר ולהוציא תיקו, וקשה מאוד לקבוצה כמו דורטמונד לפרוץ קבוצות כאלה בגלל שהיא משחקת על התקפות מהירות ומתפרצות. בעונות הקודמות לא זכור לי כאלה בונקרים של קבוצות שהגיעו לסינגל אידונה פארק.

דורטמונד עדיין לא ממש מרשימה וברור שהיא יכולה לשחק הרבה יותר טוב, אבל בשביל פתיחת העונה הדבר הכי חשוב הוא שהיא השיגה 9 נקודות משלושה משחקים. רויס הוא אולי השחקן היחיד בהתקפה כרגע שמשחק טוב ויציב, וגם הוא נעלם לפעמים.

הופמאן ממשיך להראות כמה הוא כשרוני. שיחק רק 10 דקות אבל הראה שיש לו טכניקה נהדרות וזריזות ברגליים. הוא יודע לפרוץ ולעבור שחקנים, הוא משחרר את הכדור בזמן וגם יודע לבעוט.

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אם כבר מדברים על ההרכב של ברמן, אז פטרסן ישב על הספסל כל המשחק - וזו בעיניי החלטה תמוהה ביותר. שחקן כל כך משמעותי בחלק ההתקפי יושב על הספסל? איך למשחק מול דורטמונד מעלים את ארנאוטוביץ' שלא ראה דשא כבר חודשים? איך יילדרים מועדף על פני אליה?

מוזר, מאוד מוזר אבל אני לא יודע אם זה היה משנה משהו. אולי זה היה עוזר לנצל יותר טוב מצבים שהיא הגיעה אליהם במתפרצות ובעיקר בדקות האחרונות.

10. VAR Member

אני לא חושב שהתפקיד הזה מתאים למחטריאן. הוא היה מכונת שערים בשחטיור וקלופ שם אותו מאחורי לבאנדובסקי. לא יודע, לא ראיתי ממנו עד עכשיו יותר מידי איכויות בשביל התפקיד הזה. כשהופמן נכנס אתה מרגיש את השינוי בין שחקן שיודע לנהל את המשחק לבין שחקן שהוא אלתור.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אז אספר לך שבשחטאר הוא שיחק באותו תפקיד בדיוק כשלפניו שיחק אדוארדו סילבה. מעבר לזה, התפקיד של הופמן הוא לא אותו תפקיד של מחטריאן, הופמן משחק בקווים, בדרך כלל בקו ימין - כמו אתמול, הוא החליף את מחטריאן ואובמייאנג עבר שמאלה ורויס נכנס לאמצע. אתה צודק, הוא באמת היה מכונת שערים - אבל הוא הוכיח שהוא מסוגל לעשות את זה גם מהתפקיד הזה, של השחקן שמשחק מתחת לחלוץ.

חוץ מזה ששים לב שלבנדובסקי המון פעמים במהלך המשחק זז קצת אחורה ומפנה את הרחבה. יש שלישיית קישור התקפי אדירה שמחפשת כל הזמן את הדרך פנימה אל תוך הרחבה. קלופ לא טיפש והוא מנצל את זה ויוצר מצב שארבעתם מרגישים כמו חלוצים לפעמים.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מדהים שיש אנשים שעדיין מרזיקים מהשם ורדר ברמן.
    היום מדובר בקבוןצה "סימפטית" שנאבקת לא להשתייך לחלק התחתון. מדובר עדייו בקבוצה חולה שמנסה בכוח לדוג שחקנים כישרונים שעד עכשיו היו פלופ (ארנטואביץ', אלייה, די סנטו). הם חייבים לשנות שם תפיסה, חייבים.

מצד שני לא ברור מה קורה אצל הרבה קבוצות גרמניות עם עניין ניצול המצבים, עד עכשיו ראיתי את דורטמונד, שטטוטגארט וגם באיירן בועטות כ"כ הרבה בדלי עם אחוזי ניצול מצבים מחפיר. אני רק מקווה שזה בגלל שהקבוצות עדיין לא חדות, כי לי זה מזכיר תקופה לא משהו של הכדורגל הגרמני "יפה אבל לא יעיל"

13. Kompany Member

ראיתי אתמול את המשחק ופשוט התלהבתי מכל נגיעה של הופמן, רואים שהבחור הולך לככב ברמות הגבוהות והינה עוד פוטנציאל עצום שדורטמונד מוצאים בגיל צעיר מאוד ו(כניראה) יפתחו אותו לוורד קלאס. אגב, יש מצב שהוא יהודי?

בכל אופן, כל הכבוד לדורטמונד שגם לא במשחק ענק שלהם (הסטטיסטיקה של הבעיטות די משקרת) הם מוציאים את הנקודות בתקווה לרוץ עד הסוף מול באיירן.

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לא יודע אם הוא יהודי, מאמין שלא.

**

הפעם האחרונה ששאלקה ספגה 7 שערים בשני משחקי הפתיחה הייתה לפני 26 עונות, ב1987/1988. לפני כן זה קרה עוד פעם אחת ב1980/1981.

ועוד קצת מסביב לדשא: היום יחגוג מירקו סלומקה 200 משחקי בונדסליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/13
  15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

גצה בהרכב באיירן..

Der @FCBayern heute:
    Neuer Lahm Dante Boateng Alaba Schweinsteiger Robben Thiago Götze Ribéry Mandzukić

מאוד מפתיע שמולר נדחק לספסל, והאמת כשחושבים על זה עכשיו זה פשוט הזוי שגם חאבי וגם מולר על הספסל. לא בקטע "רע", בקטע של איזה סגל מטורף יש לקבוצה הזאת.

ועכשיו יהיה מעניין לראות את גצה ואת מנדז'וקיץ' משלבים כוחות בחוד. מנדז'ו יושב, תכלס, על המשבצת של גצה אם פפ משחק כמו שהוא שיחק עם מסי. צריך לראות איך גצה משחק כדי לדעת מה פפ עשה פה בעצם.

הרכב שאלקה:

Hildebrand, Hoogland, Matip, Höwedes, Fuchs, Goretzka, Neustädter, Jones, Clemens, Draxler, Szalai

לא הצלחתי להבין אם זה 4-3-3 או 4-2-3-1, בכל מקרה מפתיע לטובה שהוגלנד בהרכב והוודס לא עוזב את העמדה שלו.

עריכה - זה 4-3-2-1 פירמידה. וואלה הסתקרנתי, אני לא זוכר מתי שאלקה שיחקה ככה. בטח לא בשלוש השנים האחרונות.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/13