מחזור מס' 13 בבונדסליגה :: באיירן שוב מביסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏23/11/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

http://mediadb.kicker.de/2012/fussball/ligen/l/1_2011126105541182.Xxxמחזור מס' 13 בבונדסליגהhttp://mediadb.kicker.de/2012/fussball/ligen/l/1_2011126105541182.Xxx

http://i46.tinypic.com/2czq6j5.Xxx
    כריסטיאן פוכס חוגג את עליית שאלקה 04 לשמינית גמר ליגת האלופות, לראשונה מזה שנתיים

המחזור שעבר
    מחזור מס' 12 יצא לדרך בשבת האחרונה ללא משחק פתיחה בערב שישי. שטוטגרט התארחה בבורוסיה פארק אצל בורוסיה מנשנגלדבאך וחזרה הביתה מחויכת עם ניצחון 2:1. פרייבורג הצליחה להפתיע כשגברה 2:1 על האנובר 96 בAWD ארנה. המבורג אירחה בביתה את מיינץ 05 והסתפקה ב0:1 כדי להשיג את שלוש הנקודות. איינטרכט פרנקפורט הביסה 2:4 בבית את אאוגסבורג, בעוד עולה חדשה נוספת, גרויתר פירת', הובסה בחוץ ע"י האלופה, בורוסיה דורטמונד. שאלקה 04 נחלה הפסד ליגה שלישי כאשר הפסידה 0:2 בביי-ארנה לבאייר לברקוזן, אך גולת הכותרת של משחקי יום שבת הגיעה דווקא מנירנברג, שם באיירן מינכן השאירה שתי נקודות כשסיימה בתיקו 1:1 עם המארחת בדרבי הבווארי. ביום ראשון גברה ורדר ברמן 1:2 על פורטונה דיסלדורף, כאשר במשחק שנעל את המחזור, וולפסבורג גברה 3:1 על הופנהיים והמשיכה במגמת השיפור שלה מאז עזיבת פליקס מגאת' את הקווים.

המחזור הקרוב
    מחזור מס' 13 בבונדסליגה ייפתח כבר הערב, כאשר פורטונה דיסלדורף תארח את המבורג באספריט ארנה. מחר, יום שבת, באיירן מינכן תארח את האנובר 96, בעוד שאלקה 04 תמתין לאיינטרכט פרנקפורט בפלטינס ארנה. ורדר ברמן תגיע לפולקסווגן ארנה כדי לפגוש את וולפסבורג, שהפסידה פעם אחת בלבד בחמשת משחקיה האחרונים מאז עזב פליקס מגאת'. מיינץ 05 תארח את בורוסיה דורטמונד, בעוד גרויתר פירת' תפגוש את נירנברג. ביום ראשון, כמיטב המסורת העונה, ייערכו משחקיהן של הנציגות הגרמניות בליגה האירופאית. שטוטגרט תתארח אצל פרייבורג, הופנהיים תארח את באייר לברקוזן ובורוסיה מנשנגלדבאך תגיע לSGL ארנה כדי לפגוש את אאוגסבורג.

רשימת המשחקים המלאה:

שישי, 21:30
    פורטונה דיסלדורף - המבורג

שבת, 16:30
    באיירן מינכן - האנובר 96
    שאלקה 04 - איינטרכט פרנקפורט
    מיינץ 05 - בורוסיה דורטמונד
    גרויתר פירת' - נירנברג
    וולפסבורג - ורדר ברמן

ראשון, 16:30
    פרייבורג - שטוטגרט

ראשון, 18:30
    הופנהיים - באייר לברקוזן
    אאוגסבורג - בורוסיה מנשנגלדבאך

שידורי המשחקים בארץ
    באיירן מינכן - האנובר 96 (משולב עם מיינץ 05 - בורוסיה דורטמונד, שידור ישיר בספורט 2 החל מ16:25)

דיון מהנה לכולנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/12
  2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אווירה מדהימה באספריט ארנה. חוויה רק לצפות במשחק של דיסלדורף מהטלוויזיה. קהל נהדר שגורם לי לזמזם את השירים שהוא שר כבר שעתיים.
    על כל מקרה היה משחק טוב הערב בין דיסלדורף להמבורג. דיסלדורף נראתה טוב ואי אפשר לומר שלא ניצחה בצדק. היו הרבה שינויי מומנטום במהלך המשחק, אבל אחרי הגול השני לא ראיתי את המבורג חוזרת.

שמתי היום עין על בייסטר, שבקושי רואה דקות משחק היום. לפני המחצית השנייה ראו אותו עומד ומדבר על קו החצי עם אחד משחקני דיסלדורף. אני לא יודע אם הוא לא היה רוצה להיות בצד שלו. אני פשוט מרחם על הכישרון הכביר הזה שלא זוכה לתת יותר לליגה הזו. ולמרות כל זאת גם ב90 הדקות שלו היום הוא הציג יכולת טובה וסיכן מספר פעמים את שערה של המארחת. אני רק יכול לומר שאם זה יישאר ככה, המועדון הראשון שיפקח את עיניו ויחליט לשים את ידיו על הכישרון הזה - ירוויח בענק. פינק פראייר.

3. dudi Member

אחלה מחזור סלומקה במינכן, איינטרכט אצל שאלקה, ומיינץ תנסה לסחוט משהו מדורטמונד.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://mediadb.kicker.de/2009/fussball/vereine/s/30.Xxx מיינץ - בורוסיה דורטמונד http://mediadb.kicker.de/2009/fussball/vereine/s/17.Xxx

המשחק בין דורטמונד ומיינץ הוא הרבה יותר ממשחק בין שתי קבוצות בונדסליגה. הוא מפגש בין מאמן דורטמונד קלופ לקבוצה שהוא חייב לה את קריירת הכדורגל והמאמן שלה. 17 שנים היה קלופ אקטיבי במיינץ, 17 שנים עם הרבה עליות וירידות, עם הרבה דמעות מעצב ומשמחה ובסוף אחרי 17 שנים עזב לטובת דורטמונד. מעבר לזה בשנה שעברה אחרי הניצחון של דורטמונד מול מיינץ התחילו הצהובים שחורים במירוץ צבירת הנקודות נגד באיירן מינכן (לפני מיינץ דורטמונד היתה בפיגור של 8 נ"ק) שהסתיימה בצלחת האליפות שניה ברציפות. אבל המשימה הפעם של דורטמונד לא תהיה קלה שכן מיינץ העונה קבוצה בייתית פנטסטית שניצחה את 4 משחקי הבית שלה ועם ניצחון נוסף תשבור שיא מועדון. הקבוצה הסימפטית השוכנת כמה עשרות ק"מ מפרנקפורט שוב מצליחה ליישם את פרנציפ המקסימום, עם מעט אמצעים להשיג הכי הרבה שאפשר. וכך בלי ששמנו לב מציגה מיינץ את אחד הסקוררים של הליגה והוא בכלל בא מהונגריה. מדובר באדם סזלאי שכבש העונה 8 שערים ונמצא בכושר נהדר. עם שער פחות ממשיך רוברט לבנדובסקי לקנות לעצמו שם גדול בכדורגל האירופאי. הפולני הבין לאומי חולם על הליגה האנגלית (משהו אמר מנצ'סטר יונייטד? אבל איפה בדיוק?) ובנתיים רוצה להשיג את המקסימום עם דורטמונד. לבנדובסקי לא מוותר על האליפות :" כרגע אנחנו רחוקים מהמקום הראשון, אבל סוף סוף הכל מתחבר לנו ויש לנו עוד שני משחקים נגד באיירן, ככה שהכל פתוח." לצד לבנדובסקי אי אפשר להתעלם מהכושר הנפלא של מריו גוצה שאחרי הפציעה שלו אתשקד חזר לפורמה שלו וילד הפלא של הכדורגל הגרמני מצית את הדימיון של אוהד הכדורגל הגרמני. גם מרקו רוייס נהנה בדורטמונד, ועד כמה השניים קטלנים למדה לפני כמה ימים אייאקס אמסטרדם שהושפלה על ידי האלופה הגרמנית והובסה בביתה 4-1. משחק שעומד אולי בסימן המשך ההצגה של דורטמונד או שמא בהיסטוריה מקומית וניצחון חמישי רצוף בבית, או שאולי כמו חצי מהמפגשים בין שתי הקבוצות (6 מתוך 12 משחקים) גם המפגש הזה יסתיים ללא הכרעה.

תודה לרוזנר על הסיקור.

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/12
  5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

http://www.bundesliga.de/pics/_2012/wappen/80/24.Xxxשאלקה 04 - איינטרכט פרנקפורטhttp://www.bundesliga.de/pics/_2012/wappen/80/12.Xxx

יום שבת, 24.11, 16:30
    שופט: גונתר פרל

פלטינה ארנה, גלזנקירשן

http://www.bundesliga.de/pics/_2012/wappen/20/24.Xxx
    דווקא אחרי כושר נהדר בחודשים האחרונים ורצף של שמונה משחקים רשמיים ללא הפסד (מתוכם שישה ניצחונות), חמשת משחקיה האחרונים של שאלקה 04 מאוד לא יציבים ומשכיחים במקצת את היכולת הטובה שהציגה הקבוצה קודם לכן. במחזור האחרון בליגה יצאו חניכיו של הוב סטיבנס להתמודד מול באייר לברקוזן שמציגה יכולת נהדרת העונה, וחזרו לגלזנקירשן ללא נקודות עם הפסד 0:2 מאכזב. קודם לכן הגיע הפסד להופנהיים במחזור ה10 (2:3) וניצחון ביתי על ורדר ברמן (1:2) במחזור שלאחר מכן, בעיקר תודות ליוליאן דרקסלר שעם כניסתו למשחק הביא שינוי מסיבי ביכולתה של הקבוצה. בשבוע האחרון עשתה הקבוצה הפוגה קלה מהליגה והתרכזה בליגת האלופות, כאשר במסגרת המחזור החמישי בשלב הבתים אירחה בפלטינס ארנה את אולימפיאקוס היוונית. כריסטיאן פוכס דאג להשיג את שלושת הנקודות לכחולים כשכבש את השער היחיד במשחק והעלה את שאלקה 04 לשמינית גמר המפעל הנכסף.

משמחת העלייה לשמינית הגמר שבה שאלקה להתעסק בליגה המקומית כאשר היא ממוקמת שנייה בטבלה עם 23 נקודות והיום היא ניצבת בפני העולה החדשה, איינטרכט פרנקפורט, שמציגה יכולת מרשימה ביחס לעולה חדשה. הוב סטיבנס אמר כמה מילים לקראת המפגש: "פרנקפורט נמצאת בכושר טוב והיא ראויה להיות ממוקמת כל כך גבוה בטבלה. הם משחקים עם הרבה אומץ ומציגים הרבה חוכמה במשחקם. זו תהיה משימה לא פשוטה עבורנו". סטיבנס הוסיף: "אנחנו צריכים תמיכה מהיציעים במשחק הקרוב. אני מקווה שהשיפור במצב הרוח מההעפלה לשמינית הגמר בליגת האלופות תעזור לנו "להחלים" (מההפסד במחזור החולף) מכיוון שפרנפקורט ילחצו אותנו עד הקצה". בגזרה המקצועית, רשימת הנעדרים של שאלקה לא קטנה במחזור הנוכחי. קיריאקוס פאפאדופולוס ייעדר בעקבות אדום שספג במחזור החולף, בעוד אפלאיי, הגר ומוריץ ייעדרו בעקבות פציעות. אוצ'ידה חזר השבוע לאימונים וצפוי לשוב להרכב. יוליאן דרקסלר יתפוס את מקומו של אפלאיי בכנף השמאלית.

http://www.bundesliga.de/pics/_2012/wappen/20/12.Xxx
    שנה אחת, שמונה חודשים ושנים עשר ימים עברו מאז הפעם האחרונה שאיינטרכט פרנקפורט ביקרה בפלטינס ארנה. זה קרה במסגרת עונת 2010-2011, ושאלקה 04 ניצחה דאז 1:2. זו הייתה גם הפעם האחרונה ששתי הקבוצות נפגשו, מכיוון שבסיום אותה עונה פרנקפורט נשרה לליגה השנייה. אבל היום למשחק בין השתיים יש חשיבות גדולה. תאמינו או לא, אבל העולה החדשה, איינטרכט פרנקפורט, ממוקמת כיום במקום השלישי בטבלת הבונדסליגה, עם 23 נקודות ושבעה ניצחונות ב12 מחזורים. פרנקפורט מגיעה למשחק אחרי שבשבוע שעבר התפוצצה בבית על אאוגסבורג והביסה אותה 2:4. הניצחון הזה הגיע אחרי תסכול רב שהצטבר בקבוצה לאחר שלושה משחקים רצופים ללא ניצחון (הפסד לשטוטגרט, תיקו עם גרויתר פירת' והפסד לבאיירן מינכן). ועדיין אחרי תקופה לא טובה פרנקפורט שומרת על מקומה בצמרת כשהיא שווה לשאלקה 04 ומקדימה את האלופה, בורוסיה דורטמונד.

לקראת המשחק המשמעותי על המקום השני בטבלה התראיין מאמן הקבוצה, ארמין פה ואמר: "אני מדרג את שאלקה כקבוצה איכותית, אחת משלושת הקבוצות הטובות ביותר בגרמניה: באיירן מינכן, בורוסיה דורטמונד ושאלקה 04". על שחקנים בסגלו אמר: "ואדים דמידוב וקרלוס זמברנו לא כשירים במאת האחוזים, ואני לא בטוח אם הם יוכלו לשחק. לעומתם, אנדרסון באמבה יוכל לשחק". על ציפיותיו מהמשחק אמר: "לסיים עם רשת נקייה יהיה נפלא, שכן זה אומר שאנחנו לוקחים הביתה לפחות נקודה. אבל זה לא עומד להיות משחק קל עבורנו, שאלקה קבוצה חזקה – בייחוד במצבים נייחים".

http://i48.tinypic.com/21kfcjk.Xxx
    בפעם הקודמת שהן נפגשו, זה הסתיים עם 1:2 לכחולים. והיום?

6. bvb_fan Kevin Großkreutz

אני כבר מתרגש, כמה טוב שיש כדורגל גרמני.
    פעם לא הייתי אוהב כדורגל בגלל שהליגות באירופה שעממו אותי, היום אני משתוקק לכל משחק של דורטמונד.

7. OriRR Member

סיקור נהדר כולם.

אני חושב שהעייפות, הפציעות והרחקות הכריעו אותנו וגרמו לאיבודי הנקודות בשבועיים שלושה האחרונים, היום זה מבחן לא קטן נגד פרנקפורט ואני מאמין שאם ננצח ונמשיך את היכולת הטובה מול אולימפיאקוס נחזור למסלול הניצחונות בלי כל איבודי הכדור.
    אני שמח ומעודד מחזרתו של דרקסלר להרכב, הוא נמצא בכושר מצוין ויכול לעזור לנו.

8. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מה שמעודד מצדו של דרקסלר זה שהוא נראה בדיוק כמו שהוא נראה לפני ששבר את היד. זה לא קל להציג את אותו כושר אחרי שאתה כמה שבועות טובים בחוץ, ושחקן כמו אפלאיי תופס את המקום שלך ונראה מעולה.

9. OriRR Member

הרכב שאלקה -
    36 Unnerstall - 22 Uchida, 32 Matip, 4 Höwedes, 23 Fuchs - 13 Jones, 33 Neustädter, 17 Farfan, 10 Holtby, 31 Draxler - 25 Huntelaar

Auf der Bank: 34 Hildebrand, 3 Escudero, 8 Marica, 19 Obasi, 20 Pukki, 21 Metzelder, 27 Barnetta

10. OriRR Member

יש יש יש!
    1-0 הונטלאר, גול נהדר, יציאה מהירה אחריי איבוד כדור של פרנקפורט, מסירה חכמה של הולטבי אם אני לא טועה וסיומת של הונטלאר, נקווה שזה סימן לבאות מבחינת החלוץ הנהדר הזה ושיחזור לכושר שלו.

עריכה : בעודי כותב את ההודעה הזאת פרנקפורט חוזרת, איזה נאחס אלוהים, שער באשמת מאטיפ שפספס את הכדור.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

צר לי לומר שעושים לנו בית ספר. אני מאוד מקווה שהוא שוטף אותם עכשיו. ניכר שאפלאיי חסר.. חוסר מוטיבציה בקבוצה.

12. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

ראיתי בחצי עין את המשחקים של באיירן ודורטמונד... האנובר עברה היום התעללות קשה. גול גדול של לבנדובסקי אגב.

13. סדרו קייטע Member

מוזר שהמשחק של באיירן נערך היום. להאנובר היו פחות מ40 שעות מנוחה מאז סיום המשחק שלהם מול טוונטה ולפחות על פניו אין שום סיבה שהמשחק לא יערך מחר (או שאני טועה?).

חבל שריקנו את המשחק מערך ספורטיבי עוד לפני תחילתו.

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

קטע. אפילו לא חשבתי על זה. באמת מוזר שלא עשו אותו ביום ראשון, כמו המשחקים של לברקוזן, שטוטגרט וגלדבאך.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין אפשרות אחרת. 4 קבוצות שיחקו בחמישי ואין מפגש בין שתיים מהן. אז אחת חייבת לשחק בשבת. במקרה כזה צריך שאחת מהקבוצות ששיחקו בחמישי בבית תשחק בשבת ולא קבוצה שעוד הייתה צריכה לצאת מגרמניה. צריך גם לזכור שיש מחזור בשלישי ורביעי וגם בזה צריך להתחשב.
    זה קורה מידי פעם ולא הרבה. זה קרה גם לבאיירן כששיחקה בליגת אירופה.