מחזורים 31-32:: תיקו בדרבי של מדריד, בטיס במרחק נגיעה מאירופה ובארסה בדרך לאליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/4/18.

1. Raulito Madridista

איך אתלטיקו יצאו פראיירים בידיוק? שני משקופים של ריאל, הצלות לא מהעולם הזה של אובלק. חוץ מדקות של בילבול אחרי השער שריאל ספגה ומתפרצת בה סאול היה אגואיסט ולא מסר לדייגו קוסטה - אתלטיקו מדריד לא עשתה כלום. נו באמת. זה משחק שבצ'מפיונס ריאל מנצחת 3:1 כמו את פאריס. אתלטיקו קבוצה קשה, הכל נכון, אבל הם אנטי כדורגל. כמה פעמים גריזמן נגע בכדור בחצי של ריאל?
    זידאן יצא גדול בחילוף כי כריסטיאנו צריך לנוח וזה משדר לשחקנים ששום דבר לא גמור לקראת יובה. בייל היה בסדר גמור והוא יכול להבקיע, יש את ראמוס במצבים הנייחים והיה מספיק כישרון על המגרש. ואם היינו מנצחים אז מה, יש אליפות? ואם כריסטיאנו היה נשאר על המגרש ועדיין תיקו או חלילה מפסידים? זה היה גול עצמי. להיפך, זה דווקא משעשע שבנזמה החליף את כריסטיאנו. ההבדל בין הכניסה של קארים לבין החילוף הכפול עם איסקו ומודריץ' היה סה"כ 7 דקות.

2. Jefecito Member

משעשע?

היו כמה מצבים לאתלטיקו שפשוט לא היה הגנה לריאל. קצת יותר ריכוז והם היו יוצאים עם ניצחון.
    איסקו השחקן הכי יצירתי בריאל ביי פאר וחבל שזידאן לא משחק איתו עוד.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

היה רק מצב אחד של קוקה חוץ מהשער. סאול לא אנוכי, לא היה לא נוח למסור כי הוא שמאלי.

4. Raulito Madridista

היו לאתלטיקו כמה דקות טובות, אחרי השיוויון, כשריאל איבדה את הראש. חוץ מזה הם לא עשו כלום וגם בדקות האלה לא הצליחו לייצר מצבים למרות יתרון מספרי כזה או אחר במרכז המגרש. שיגידו תודה על הנקודה. קל לצאת למתפרצת, לא קל לפרוץ בונקר. לא מבין איזה משחק ראית. כל העולם מדבר על אובלק, אולי פיספסת משהו. חלק מההצלות שלו היו בלתי-נשכחות. כשזידאן סיפסל את איסקו בקלאסיקו ולטובת קובא ולא נניח שינוי מערך - כעסתי. אתמול הוא נשמר ליובה, חד וחלק, וזו החלטה נכונה. מודה שלוקאס ואסנסיו לא הביאו מספיק, חשבתי שיתנו יותר אבל זה לא משנה.

בסיכומו של המחזור, שיושלם הערב, חוץ מריאל מדריד - כל קבוצות הבית ניצחו. רודריגו שוב עושה את ההבדל עבור ולנסיה שעולה למקום השלישי, ותחזיקו חזק: סוסיאדד משחק שני ברציפות לא סופגת, ואתמול: 5:0 נהדר על ג'ירונה, יום שמח בעונה חשוכה. קנאלס פתח ואוירזאבל וינוזאי עם צמדים.

5. גלץ Member

ראוליטו מה אתה אומר על (כנראה) הניצחון של ויאריאל בסביליה. לא משהו שראו אותו מגיע אחרי המסע המאוד יפה שעשתה באלופות.
    ויאריאל נראית קבוצה מאוד לא יציבה ולא צפויה השנה. יכולה להפסיד ולהדהים כל קבוצה בליגה ביום נתון.
    מצד שני סביליה לא רחוקה מלהיות מחוץ למוקדמות של מפעל אירופאי בשנה הבאה, דבר שיפגע בצורה מסוימת בדירוג של ספרד ויהיה גם חבל מאוד כי שם היא פורחת בדרך כלל, אפילו השנה (שהיא בינונית מאוד יחסית למידותיה).
    ויאריאל בדרך לניצחון חוץ גדול נוסף אחרי שעשתה זאת גם בולנסיה ובברנבאו.
    זה נראה שהיא איכשהו מתעלה נגד קבוצות גדולות (גם 4 נקודות נגד אתלטיקו לא משהו שבא ברגל).

עריכה: 2:2 תוך 3 דקות. מטורף. בכדורגל כמו תמיד, צריך לחכות עד לשריקה :)

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/18
  6. Raulito Madridista

הכל בסדר טודו-בום, כל אחד פה ושם לא היה יכול להתאפק ושלח 'תגובת מחצית'. בגדול, כנראה שגם אני בן-אדם ומתקשה עם המעברים האלה, מיובה בצ'מפיונס ודפיקות הלב ומחזור מס' 32 בספרד שלא קובע לקבוצה שלי כלום. בעולם אידיאלי היה דיון יפה למחזור, אבל אין דבר כזה.

השורה התחתונה מהמחזור: בטיס עם רגל וחצי בליגה האירופית וזה מרגש, אתמול 1:0 בג'ירונה במשחק שפתח את המחזור. בתקשורת קצת הגזימו וכינו את המהלך של חואקין כאחד הגדולים בקריירה שלו, אבל האיש עדיין מהיר, והוא עושה הכל בהתקפה. כבר לא רק קשר כנף עם דריבל מסחרר ויכולת הרמה. הנה התקציר אגב.

לגבי השאלה, אני מכניס את ויאריאל וסביליה יחד במשוואה. יש לנו ויכוח על זה ב-One, מצד אחד ויאריאל איבדה את בקאמובו, אין לה הרבה כסף ויש לה תוצאות מאוד יפות העונה, סדרה, גם אם הניצחון בברנבאו למשל היה פוקס. מצד שני היא נופלת המון בקטנות ואני תוהה עד כמה הסגל שיש שם - הרף שלו גבוה מבחינת ההתקדמות. זו גם קבוצה שבאופן מסורתי הציפיות ממנה נמוכות משמעותית בהשוואה לולנסיה-סביליה וכמובן אתלטיקו. העונה של סביליה בליגה קטסטרופה וזה מאכזב, אבל אני כן מעדיף אותה בליגה האירופית בעונה הבאה מאשר איזו ג'ירונה או חטאפה. כי לסביליה יש סגל טוב ושאיפות.

7. AS R Member

סביליה בעונה איומה בליגה. אולי פחות יתייחסו לזה בגלל ההצלחה שלה בליגת האלופות שגם ככה לא כזאת מרשימה בהתחשב בסיטואציה.
    מונטלה ממש לא מתאים לאמן קבוצה בלבל הזה, ואני לא רואה מצב שהוא ימשיך בעונה הבאה. בלי קשר אליו, הסגל שנבנה השנה פשוט לא טוב. יש עומק די גדול אבל אין איכות.
    בטיס מובילה על סביליה בטבלה ב-5 נקודות הפרש.
    סביליה הושפלה השנה לא פעם עם רביעיות וחמישיות.
    היא עם מאזן שערים שלילי של 11-

שחקנים שהגיעו השנה כמו מורייאל, גייס, נוליטו, הם כישלון גדול.
    ההגנה לא מתפקדת באופן קבוע.
    אין שוער קבוע.

שאלה שמעניינת אותי היא כמה חוסר ההשתתפות באירופה בעונה הבאה ישפיע על המועדון ועל השינויים שנראה בסגל בקיץ.

גלץ אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

את הכתבה לקראת מאלגה פירסמתי באתר ממש מאוחר, רק הבוקר. אפילו עזבו את הפן המקצועי, איך כל קבוצה מגיעה למשחק, את מפגשי העבר. הכתבה הייתה שלמה ועשירה, כרגיל, אבל זה עניין אחר. המעבר הזה מהטירוף נגד יובה, הפעם לשלילה, והלב שחושב על באיירן, לבין משחק נגד מאלגה שבשנה שעברה זכינו באליפות שם והעונה גם לנו וגם להם אין על מה לשחק - זה דיסוננס כבד מדי אפילו עבור דור רומנו, האוהד השרוף מס' 1.

וקצת לעניינים: הופתעתי שבייל מחוץ לסגל, במארקה כתבו עליו ועל בנזמה שאלה '10 הגמרים האחרונים שלהם'. זידאן מפתיע כאן בניגוד לרוטציות עם כריסטיאנו ומודריץ' שהיו צפויות. פורסם ההרכב - ואייחו נותן לואראן לנוח, תיאו מספסל את מרסלו[רק חבל שקרבחאל משחק], מודריץ' וקרוס נחים כמובן ושימו לב להתקפה - לוקאס-איסקו-אסנסיו ובחוד קארים.

9. Raulito Madridista

הערות כלליות על המחזור:
    * סביליה - יכולה להרכיב שתי קבוצות מהקישור ההתקפי וההתקפה שיש לה, המון איכות בסגל, בטח בהתחשב בכך שמדובר הרי בקבוצה שנאבקת על הצ'מפיונס. מצד שני, מאמן חלש ורביעיית הגנה ברמה של ליגה שנייה, באמת. ממליץ לסביליה לשים את הצד על שחקני הגנה כמו של חטאפה, ג'ירונה ועוד. לא זוכר שחקני הגנה גדולים שלה, אבל תמיד הדראגוטינוביץ', אסקודה ואחרים היו נותנים יותר ממה שיש. הייתי רוצה לראות את חואנדה ראמוס איכשהו חוזר לסביליה.
    * 'הקבוצות שצריכות את הנקודות - לוקחות אותן'. במלוא מובן המילה. דפור מנצחת בסאן-ממס ואני לא זוכר עונה שבילבאו הייתה כל-כך פאתטית אפילו במשחקי בית, העיקר לפני שבוע היא ניצחה את ויאריאל; והאם לדפור וסיידרוף יש עוד סיכוי?| סלטה נכנעת ללגאנס, נו באמת, מזמן לא במאבק על אירופה| ריאל סוסיאדד שווה מקום בעשירייה הראשונה, והיא עם 7 מ-9 יחד עם המאמן החדש, יופי.

גלץ אוהב/ת את זה.
  10. גלץ Member

ראוליטו, איך זה הולך- מקום 5 בשלב הבתים ומקומות 6-7 מוקדמות?
    דרך אגב בטיס מקום 5 כרגע. לא זוכר מתי בפעם האחרונה הם שיחקו בליגה האירופית. אני בכל מקרה סקרן לראות מה יעשו שם אז אקווה שישמרו על מיקומם (כרגע הם 4 נקודות הפרש מויאריאל ו5 מסביליה ונשארו 6 מחזורים. זה נראה טוב מבחינתם).

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא זוכר מתי לבילבאו היה מאמן משומקום.

12. Raulito Madridista

כידוע לי, מקום חמישי מעפיל אוטומטית לשלב הבתים, מקום שישי במוקדמות בסיבוב השני. מקום שביעי זה אם ברצלונה תזכה בגביע.
    בעונת 2012/13 בטיס סיימה במקום השביעי בטבלה אבל זו הייתה קבוצה פחות מרגשת, עם צמד חלוצים די ותיק אבל ללא חואקין ושחקנים צעירים. בכל-מקרה, ב-2013/14 היא פגשה את סביליה ב1/8 הליגה האירופית, דווקא בעונה איומה שלה בה ירדה ליגה. בטיס הדהימה עם 2:0 בפיחואן(!), סביליה הגיבה עם 2:0 משלה במשחק חוץ והמשחק הוכרע בפנדלים. הנה תקציר::

http://www.interload.co.il/upload/8968453.Xxx

הפער ביניהן עומד על 5 נק' וזה מתחיל להיות משמעותי, יש עוד משחק גדול העונה לשם הדרבי של אנדלוסיה, אבל בטיס תארח אותו ויש לה יתרון. הגדולה של בטיס לדעתי היא הסגנון הלא מתפשר וגם העובדה שאין עליה לחץ.

בטיס עם 5 נצ' רצופים בשקט בשקט ומעולם היא לא ניצחה 4 ברציפות עם ה-0, עוד רקורד של קיקה סטיין. בלאס-פלמאס יכולים רק להצטער שויתרו עליו ועם ההתדרדרות של הקבוצה בקיץ מבינים עד כמה הוא הוציא שם את המקסימום בכל-זאת ושקבוצה זה לא רק סגל שחקנים טוב בהתקפה. במבט על הלו"ז, לבטיס יש את אתלטיקו בחוץ שם אני מניח שהיא תפסיד; סביליה נגד דפור ולבאנטה שזקוקות את הנקודות והיא תמיד נופלת במשחקים האלה ויש לה גם את ריאל מדריד שבטח תנצח בפיחואן כשזה לא חשוב..

גלץ אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/a/a6bfdb28b6556e7a5da07d7fdbd44202d3340318_1_388x500.Xxx

הדיסקו של איסקו. בעונה הבאה מאלגה תהיה בליגה השנייה והקהל שלה היה יכול ליהנות הערב מקצת כדורגל לשם שינוי, ובעיקר מהקוסם איסקו, אלא שאיסקו לא ריחם ולא הסתפק בכדורגל יפה כתמיד אלא גם כבש באומנות בכדור חופשי[כבש גם במשחק ספרד-איטליה, אולי יש לו את זה??] ובישל, בהתקפה היפה במשחק. השאר די ברור: בנזמה אפילו במשחק כזה לא נותן גול, ואסור לסלוח על זה שהנעת הכדור איתו זרמה; במשחקים כאלה אפילו ריאל מדריד תשמור על שער נקי איכשהו; תיאו חסר משהו, ואת ואייחו קשה לשפוט.

ההתקפה שלנו על הנייר הייתה די מבטיחה ואני אישית חשבתי שתהיה גוליאדה אבל לא נורא. אסנסיו ולוקאס היו קצת רדומים לדעתי. שער של בורחה מאיורל היה משפר את התחושה.
    אבל עזבו, הטירוף של ראמוס בדקה 85 כשהוא דופק ספרינט במתפרצת כדי לכבוש, כמה הוא רוצה - מרגש כל פעם מחדש. זה חודש אפריל, בדרך-כלל באפריל הוא מגיע. הוא שומר את הגולים לימים חשובים יותר…

14. גלץ Member

:p

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק גדול של איסקו,כשנותנים לו להביל הוא גם יודע לקחת.
    מקווה שזידאן לא יעשה איתו שטויות עד לסיום העונה.
    בנזמה,כל מילה מיותרת,עבר את השלב המעצבן,הוא כבר מביך.