- מחאת האוהדים של הפועל באר שבע -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏4/9/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובסון, הבחור גם אמר היום את המשפט הבא:
    שאלו אותו עם הוא מתכוון לעזוב, הבחור אמר:
    אל תדאגו, אני לא יורק מהבאר.
    הביא משהו חדשה לפתגם:
    " אל תירק לבאר שממנה אתה שותה ".

ורובסון, כפי שכבר אמרתי בעבר, התיקשורת מסלפת דברים.
    לא פוצצו אימון, לא היום שום בלאגן, סתם ניסו לתפוס כותרות על הגב של אוהדי באר שבע.

נ.ב
    הראל, באיזה חלק של המדורה דיברו עלינו?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/9/04
  2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש בהתחלה,מיד אחרי כותרות המהדורה.

ובסיום היה ראיון עם גוטמן שבכה לתקשורת שיש עליו עליהום בתקופה בירושלים,ממש מסכן,זלגו לי דמעות

3. דם צהוב Member

כשהייתה המחאה שלנו כולם צחקו עלינו.. "מה אין לכם מה לעשות, מעודדים את נימני, חולצות שחורות..."
    עכשיו כל קבוצה שנייה עושה מחאה.. אם זה על שחקנים ,מאמן ,כרטיסים...

אני שמח שהמחאה שלנו לא הייתה סתם ועכשיו כשכולם מתעוררים ההנהלות יפסיקו לחשוב שאנחנו פריירים ולנצל אותנו מכיוון שאנחנו אוהדים תקבוצה.

בהצלחה לכם ב"ש מקווה שתצליכו במחאה שלכם לפכות איך שאנחנו הצלחנו..(הצלחנו בגדול אם אתם שואלים אותי...)

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx To The Mehaot http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. robson Member

במה מתבטאת בידיוק ה"הצלחה" שלכם?...

5. ג'רי בית הלוי Member

ההצלחה שלנו היא שעכשיו אנחנו משלמים מחירים שפויים על הכרטיסים(תזכיר לי כמה אתם שילמתם למשחק באיצטדיון ר"ג? תזכיר לי כמה אנחנו שילמנו למשחק בבלומפילד?), שהמשטרה כבר לא עושה בנו כרצונה כאילו שאנחנו כלבים, שנשים נכנסות חינם לשער 8, שיש כרטיסי נוער, להמשיך?

ומשה(שכחתי להגיב לפני כמה ימים)- המחאה שלנו, מלבד כתבה אחת בתכנית של רינו צרור, לא קיבלה שום סיקור תקשורתי אמיתי ואוהד. כל הדברים עלינו היו מסולפים ושקריים. ככה זה, התקשורת מציגה את הצד של מי שנוח לה, וזה הצד של לוני או ז'ינו.

6. robson Member

אז במשחק אחד שילמתם פחות מכיוון שהקבוצה שלכם רצתה למלא את בלומפילד...ביג פאקינג דיל....
    כמה שילמתם במשחק הליגה שהיה לכם בבית?....פחות ממה שמשלמים במגרשים אחרים?...מסופקני....

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצן, סלח לי, אבל בעקבות כל הקטע של נמני, קיבלתם סיקור ענק בעיתונות.
    נכון, העיתונות חטאה(וחלק גם באשמתכם) והתעסקה רק בנושא נמני, אבל היה לכם סיקור תקשורתי ענק.
    סיקור תקשורתי אדיר, לא רק במקומוני ת"א, אלא בכל הארץ.
    אם אני לא הייתי מספר לך ולשאר האוהדים כאן על המחאה, לא הייתם יודעים בכלל, הייתם תוהים מדוע וסרמיל היום היה ריק, או שהייתם מניחים ישר שזה בגלל גוטמן.
    העיתונות הארצית מתעלמת מאיתנו לחלוטיין, אנחנו במחאה הזאת כבר חודשיים, ואפילו כתבה אחת לא נעשתה בנושא.
    היחידים שמתעסקים בנושא החרם אלה העיתונות המקומית בבאר שבע, וגם היא עד עכשיו חטאה בעבודתה.
    שאנחנו עוד מופיעים ב עיתון ארצי כמו "ידיעות אחרונות", זה רק בסוף הכתבה על באר שבע(שעוסקת בסונרה, אברג'יל ושוט), וגם אז מסלפים ואומרים שמדובר במחאה על גוטמן.
    הדוגמא הבולטת ביותר היא היום ב"ראשון בשער" כשאבי רצון הטיפש הגיב על שטויות בלי לדעת בכלל על מה המחאה.

ולרובסון, השגת שער במגרש שמיועד לבני נוע בלבדר, הכנסת נשים חינם, הוזלה במחירי הכרטיסים(ניצן, שבוע הבא אני אצלכם, נראה האם באמת מדובר בהוזלה אמיתית), ובעיקר, ההנהלה של מכבי מקשיבה לאוהדיה.
    גם אם ההנהלה לא מסכימה להכל , לפחות הם מקשיבים לאוהדים.
    לפחות אוהדי מכבי לא שומעים כל שבוע אימרות כמו:
    " אני לא רואה את האוהדים ממטר" כפי שזינו משחרר מידי שבוע.

ורק בשביל שנבהיר, המחאה של מכבי גרמה לנו להאמין שאנחנו יכולים להצליח במחאה שלנו, אבל לא הובילה אותנו אליה.
    כבר לפני 4 שנים במכירת אליניב ברדה הפגנו ועשינו מחאה, אבל השנה, ביצענו מהלך שמגובש זה 4 שנים, מרד צרכנים (החרמת מנוים).
    ומצד שני, למכבי ת"א יש גם קשר לזה, מה ששבר את גב הגמל וגרם לנו להיכנס למרד צרכנים, זה השיחרור של אלעד בונפלד למכבי, בלי זה, מקסימום היינו מבצעים את הרעיון שלי(שהתקבל על ידי האוהדים), לשבות מחצית ראשונה מעידוד, או לשיר מחצית ראשונה רק שירי מחאה, ומחצית שנייה לעודד.
    אבל מכירת בונפלד גרמה לנו לצאת למלחמה...

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסבר: מדוע מועדון האוהדים הולך נגד זינו...

לאחרונה פנו אלי מס' אוהדים ואמרו לי:
    " בסדר משה, הבנו שהמחאה היא לא נגד גוטמן, שהוא רק חלק מהבעיה, שהמחאה היא נגד אלי זינו , אבל מה הם הסיבות שהובילו אותכם לחרם המנוים?
    אז בשביל כל מי ששאל ועדיין לא הבין, הנה הסיבות למחאה:
    1. היחס המחפיר של אלי זינו לאוהדי הקבוצה - לא יתכן שיושב ראש של קבוצה יתראיין ויאמר " אני לא רואה את האוהדים ממטר ", או " הפועל באר שבע היא כמו העיר - אפורה ומשעממת ".
    כאוהדי הקבוצה שמלווים אותה לכל מקום, אנחנו לא יכולים לקבל אימרות מקוממות כאלה.

היחס לאוהדים מתבטא גם במחירי הכרטיסים.
    החוק היבש של ההתאחדות לכדורגל קובע שכרטיס נוער יעלה מחצית מהמחיר של כרטיס מבוגר.
    אלי זינו מוכר כרטיס מבוגר ב70 ש"ח, וכרטיס נוער ב45 ש"ח, ובכך הוא עובר על החוק היבש.
    בנוסף, לא יתכן שנשלם סכומים גבוהים כאלה על תנאים כה מחפירים.
    זה שנים שיושב ראש הקבוצה לא נענה לבקשות האוהדים לדברים אלמנטרים כמו תא שירותים ביציע.

לא לדבר על הצעות ייעול שהוצעו ליושב ראש.
    הצעות כמו שכל ילד מתחת לגיל 13 שיבוא באדום יכנס חינם לשער 3 או במחיר מוזל של 15 ש"ח.
    שיוצאו מנוים לשער 3 לילדים מתחת לגיל 13 במחיר של 150 שקלים.
    וזאת במטרה למלא את האיצטדיון ולבנות בסיס אוהדים להפועל באר שבע.

2. היחס המבזה לשחקני הבית ולקבוצת הנוער של המועדון - לא ייתכן ששחקני הבית בקבוצה ילקחו כמובן מעליו.
    הזהות של מועדון הפועל באר שבע מבוססת על הקשר בין שחקני הבית לקהל.
    לא יתכן שבקיץ האחרון שחקני הבית יהיו האחרונים בסדר העדיפויות של אלי זינו.
    לא יתכן שקבוצת הנוער של המועדון תעבור בין מגרשים ותשחק בכל מיני ישובים מחוץ לבאר שבע כמו נטיבות ואופקים.
    בנושא זה יש לנו טענות כמו לקברינטי העיר ולעיריה, אבל גם ליושב ראש הקבוצה.
    הנוער של המועדון אמור לספק את הבסיס לשנים הבאות בקבוצה, ולא פלא שכאשר לקבוצת הנוער אין בית והיא נודדת בין מגרשים, שבסופו של דבר קבוצת הנוער נשרה לליגה השנייה.
    לא יתכן שהנוער של הפועל באר שבע, שמייצג מגזר כל כך גדול בציבור, יהיה בליגת המשנה.

3. ראיית הקבוצה כקבוצה קטנה - במכירה ושיחרור של שחקנים בולטים מהקבוצה כמו אליניב ברדה, קאקו בלאסינג, אסי רחמים ואלעד בונפלד, אלי זינו הופך את הפועל באר שבע לקבוצה קטנה.
    אנחנו, אוהדי הקבוצה, לא מוכנים להיות הפועל פתח תקווה 2, או בית"ר טוברוק של ליגת העל.
    אנחנו לא מוכנים לתת יד להרס הקבוצה.

במידה ואלי זינו מצוי בקשים כלכלים ואינו יכול להחזיק את הקבוצה, שיאמר באופן רשמי שהקבוצה למכירה.
    כמו שאדם שרוצה למכור את המכונית שלו, לא יצליח למכור אותה אם הוא לא יתלה על האוטו שלט של מכירה ולא יאמר לאנשים שהוא רוצה למכור את רכבו, ככה אי אפשר להגיד שאין קונה לקבוצה כל עוד אלי זינו לא מוכן למכור, כל עוד אלי זינו לא אומר באופן רשמי שהקבוצה למכירה.

אנחנו כאוהדים, בגלל כל הנאמר למעלה, לא מוכנים לשתוק יותר, ולכן יצאנו למאבק הכואב.
    אנחנו לא נחזור למגרש, ונחרים את המשחקים, כל עוד אלי זינו הוא יושב ראש הקבוצה.
    בכל מקרה, גם אם נחזור, זה יהיה לאחר שיושב הראש יעשה שינוי דרסטי, ויתחיל לראות באוהדים כגורם חשוב בקבוצה, ולא רק כאלה המכניסים לקופת הקבוצה כסף.

אני מקווה ביום ראשון או שני לעלות לרדיו דרום, ולומר את כל הדברים הנ"ל בשידור, כדי שלאנשים לא יהיה ספק על מה המחאה.

9. ג'רי בית הלוי Member

מה זה משנה כמה כתבו עלינו? כל עוד הציגו אותנו בתור חבורת מטומטמים ששרים לקלינגר על העין שלו ומוחים רק בגלל שהעיפו את נימני הכתבות האלה לא תרמו לנו בכלום, הכתבות האלה רק הזיקו לנו והיה עדיף לנו שיכתבו על פועלו של מנהל מחלקת השיווק בישפאר.

את מספר האייטמים האוהדים עלינו אני יכול למנות לך ביד אחת: הכתבה ברינו צרור, ראיון עם איציק קוסמן אחרי הדרבי הראשון שבו הוא מתריע על האלימות שגוברת במגרשים וכתבה במוסף "7 ימים" של ידיעות. זהו. כל השאר זה רק דברי ארס ושטנה כלפינו, כלפי המחאה שלנו וכלפי אנשים מרכזיים אצלנו(הידעת שאורי משיח, בן אדם שבזבוב לא יגע, זכה לכמה ביקורים מהמשטרה?).

אה, ורובסון, שכחתי את הדבר (אולי) הכי חשוב- יש לנו דלת פתוחה להנהלה. מה שנראה לכם ברור כשמש, שיש לכם עזרה בלתי נגמרת משחר(גם בהכנסת אמל"חים למיניהם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx), היה עד הקיץ האחרון בגדר מד"ב אצלנו. כשיש לנו פניות וטענות לקבוצה, אנחנו יודעים שיש לנו את דריקס שאפשר לפנות אליו ושהטענות שלנו תמיד ישמעו, כמו למשל במשחק מול פאוק שלא הוצאו אליו כרטיסי נוער ואחרי שיחה אחת של הצוות מו"מ שלנו הוצאו כמה מאות כרטיסים כאלה.

10. robson Member

קודם כל אני חייב להסכים שיצא למאבק שלכם "שם" של מאבק מלוכלך וארסי נגד קלינגר ובעד נימני מה שלא היה נכון, ושלא יובן אני בהחלט הזדיהתי עם רוב
    המטרות שלכם בחרם, אני שמח בשבילכם שהוא הצליח ויש לכם כרגע אוזן קשבת אצל ההנהלה.
    מה שכן אני מאמין שיבוא היום שכל אוהדי הכדורגל בארץ יתאחדו נגד המשטרה ונגד ההתאחדות לכדורגל ש{תסלחו לי על הביטוי} משתינים עלינו בקשת.
    אני חייב לומר שאני לא הולך לכדורגל כבר שלוש שנים {רוזנבורג היה חד פעמי...}בגלל שתי הגופים האלה. נמאס לי לשלם כמו לתאטרון או לקונצרט ושיתיחסו אלי כמו אל מחבל פוטינציאלי,
    פשוט נמאס ....

משה, מצטער שגלשתי לזה, אני מאחל לכם הצלחה במאבק.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

היה היום בחדשות הספורט בערוץ 5 קטע קצר על המחאה שלכם מהמפגש שלכם בפאב ההוא, בטח יהיה גם במהדורת הלילה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יצא לי לראות.
    בכל מקרה, הנה תמונה מהפאב בשבת:
    http://hbs.co.il/PICT0072.Xxx
    אני הבחור עם החולצה של היוניטד, כן כן, זה עם הפוזה סטייל אייל גולן

ובכל מקרה, הנה עוד מבט קטן על נושא החרם:
    our way
    הנה מסמך קצר ובו הנקודות החשובות במאבק שלנו, העירו הערות, הציעו הצעות ולבסוף נעמיד אותו בדף הראשי , ממנו נסביר לכל מי שלא יודע או לא מסכים על מה אנחנו נאבקים :

לא פעם אחת נדמה שיש מי שלא הפנים על מה אנחנו נאבקים , אז הנה חלק מהסיבות למאבק שלנו :

אנחנו נאבקים כי נמאס לנו לראות איך הפועל ב"ש שלנו הפכה להיות בלי שהרגשנו בית"ר נס טוברוק, אחת שמגדלת שחקנים ומיייצאת אותם ברגע שמכבי חיפה מכבי ת"א ,הפועל ת"א או בית"ר ירושליים יציעו הצעה

במחשבה שניה אנחנו נאבקים כי אנחנו רואים איך מחלקת הנוער, זו שהיתה פנינה שמייצרת כישרונות סבלי סוף הפכה להיות מדבר ציה, עם שחקנים שמתאמנים בפארק של שכונה ד' ויודעים שגם בית"ר נס טוברטוק לא נהייה, אנחנו פשוט נתמוטט אחרי שימכרו עוד שחקן או שניים.

אנחנו נאבקים כי אנחנו רואים איך דור מוכשר מאוד של צעירים שהצליחו לצמוח במחלקת הנוער הולך לאיבוד בעוד שחקנים זרים שמגיעים במאות אלפי דולרים ולא תורמים תופסים את מקומם.

אנחנו נאבקים כי אין קצה של מדיניות בהתנהלותה של הקבוצה, מלבד מכירת שחקנים במהלך העונה .

אנחנו נאבקים כי ברור לנו שבדרך הזו לא רק שלא נגיע להשגיות, החורבן הוא שאלה של זמן .

אנחנו נאבקים כי לא ייתכן שהיו"ר של הקבוצה יגיד על האוהדים שלה "אני לא רואה אותם ממטר" וחמור מכך יתנהג כך .

אנחנו נאבקים כי נמאס לנו לשלם עבור משחק באצטדיון עם תנאים שמתאימים לאצטדיון של מחנה הפליטים דהיישה סכום גבוה יותר מאשר בבלומפילד (שהרי בבלומפילד ישנם שירים זולים יותר)

אנחנו נאבקים כי כשאנחנו שומעים את היו"ר שלנו אומר שהוא מדפיס כרטיסים במחיר 90 ש"ח רק על מנת למכור כרטיסי נוער במחיר של 45 ש"ח (גבוה ממחצית מחירו של כרטיס בוגר) אנחנו לא מאמינים .

אנחנו נאבקים כי אנחנו רואים איך בכל יום חדש נשברים שיאים עולמים בבזיון ניהולי, כי כשאנחנו קוראים לדוגמא שלא מוכנים לשלם לשחקן זר את הסכום שמגיע לו כי יש מי שמתכנן לשדדו אותו ברגע שהוא יקבל את הכסף אנחנו מתביישים בקבוצה שלנו.

אנחנו נאבקים כי אנחנו חושבים שלא הגיוני שהאוהדים המבוגרים שפעילים במועדון האוהדים יממנו מכיסם לא פעם את ההסעות וכי כשאנחנו שומעים את הסיבה לכך שהמועדון מסרב להשתתף ("אין סעיף כזה בבקרה") אנחנו שמכירים עמיתים מקבוצות אחרות ויודעים את האמת פשוט לא מאמינים .

אנחנו נאבקים כי אנחנו חושבים באמת ובתמים שאסור שיו"ר הפועל ב"ש יגיד או יחשוב ש"הקבוצה אפורה ומכוערת כמו העיר" .

אנחנו נאבקים כי באמת ובתמים אנחנו מאמינים שהפועל ב"ש יכולה ואף חייבת לשחק כדורגל חיובי.

אנחנו דורשים :
    ששחקני הבית של הקבוצה יהפכו להיות בסיס לעתיד ולא נכסים למימוש מיידי .
    שהנהלת הקבוצה תתחיל להתייחס לאוהדיה בצורה הראויה , במעשים ולא בדיבורים חלקלקים.
    שהנהלת הקבוצה תחרוט על דיגלה הישגיות אמיתית ולא תטען ששחרור שחקנים במהלך כל עונה הוא הדבר הטוב ביותר שהיא עושה .
    שהבעלים של הקבוצה יהייה מחויב לכך ושאם אין ביכולתו להחזיק קבוצה שתתנהל בצורה ראויה ולא מבישה שיואיל לעשות מעשה ולהעמיד את הקבוצה למכירה בסכום ריאלי לפני שתדרדר לתהומות.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טור ענק של שמוליק חכם על התחושות של המחרימים ביום שבת, אומר בדיוק מה שאני חושב(רק תחליפו סבי"ח בחמין, ונסיעה באוטו בהליכה של 5 דקות ברגל):
    http://www.hbs.co.il/community/article.php
    ענק, פשוט ענק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

והנה עוד טור איכותי, הפעם טור שפורסם במעריב, ונכתב על ידי יושב ראש מועדון האוהדים של הפועל באר שבע, דודו עזריה:
    רק דרך הכיס
    לאוהדי הפועל ב"ש נמאס מהבינוניות, מהמאמנים שמתחלפים ומהזלזול בשחקנים הזרים. היו"ר רוצה עידוד במשחקי הבית? לא על חשבוננו

13/9/2004
    מי שקורא את המקומונים בב"ש יצליח להבין שנמאס לנו מהבינוניות, מחוסר החשיבה לטווח רחוק, ממכירה של כל שחקן בית שנותן עונה ורבע טובה (או סתם יצר לעצמו רפיוטיישן מספיק טוב כדי שיציעו עליו הצעה). למה נמאס לנו?

כי אין שום הצדקה שנשלם מחיר יקר יותר מבלומפילד (שהרי בבאר-שבע הכרטיסים לכל השערים נמכרים באותו מחיר), בשביל תנאים שמתאימים לאצטדיון העירוני של מחנה הפליטים דהיישה. כי היו"ר שלנו מספר לנו שהוא מדפיס 100 כרטיסים ב-90 שקלים, רק כדי לעקוף את תקנת ההתאחדות שמחייבת אותו למכור כרטיס נוער בחצי מחיר של כרטיס בוגר, ובכך מוציא 45 שקלים מנערים וחיילים. אנחנו, האוהדים, מתחרפנים מעצבים, שלא לדבר על הצער שנגרם לנו כשאנחנו רואים איך מה שהיתה פעם אחת ממחלקות הנוער הכי יצרניות במדינה, הולכת ונמחקת עם קבוצה בליגה שניה, שחקנים שמתאמנים בפארק בשכונה ד' והנהלה שמחליפה שבעה מאמנים בעונה, בקבוצת נוער!

כי נמאס לנו לראות איך משפילים שחקנים זרים על מנת שלא לשלם להם את הכסף שמגיע להם (לבלסלינג קאקו הסבירו שאם הם ישלמו לו, ישנם שודדים שמתכוונים לשדוד אותו, בחיי!). כואב לנו לראות שיש למועדון כרטיס חופשי-חודשי בוועדה למעמד השחקן באופ"א, מרגיז אותנו לשמוע תירוץ עלוב כמו "אין סעיף כזה בבקרה", כשאנחנו מבקשים עזרה בסבסוד הסעות (מעניין שלאבי לוזון יש כזה סעיף). כואב לנו גם לראות איך אין שום תכנון או מדיניות ואיך שלושת הצעירים הכמעט אחרונים שצמחו במדבר הציה של מחלקת הנוער מתייבשים על הספסל בשעה שכל מיני סיסטונים בני 20 מברזיל, שעלו 180 אלף דולר, משחקים נון-סטופ. וכן, ללא מעט אנשים נמאס גם מכדורגל משמים ומגישה מתנשאת של "הפועל ב"ש זה אנקונה".

אז אנחנו יודעים שלאוהדים ישנו דימוי של עדר בהמות, בטח ובטח לחיות מב"ש, אז במקום לקלל ולאור העובדה שהנהלת הקבוצה, כהגדרת היו"ר, "לא רואה אותנו ממטר", החלטנו לעשות חרם צרכנים. אנחנו, אוהדי הפועל ב"ש, החלטנו לקחת את הדור הבאמת מצוין שגידלנו במו ידינו ולהגיד "אנחנו הולכים לראות את משחקי הבית של הקבוצה בפאב, כי קשה לנו עם המחשבה של לשלם כסף". למשחקי החוץ אנחנו מתכוונים להגיע ולעודד הכי חזק שאפשר, מכיוון שלצערנו, הם רואים אותנו רק דרך הכיס.

הבעיה היא שהמסר הזה מתקשה לצלוח את צומת קסטינה. יש לנו מזל שהפטנט הזה, שנקרא אינטרנט, הגיע גם לת"א.

הכותב הוא דודו עזריה, יושב ראש חוג אוהדי הפועל ב"ש

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שחשב שמחאת האוהדים של באר שבע לא תצליח, טעה!
    בימים אלה הנהלת הפועל באר מנסה(ואסור לי להרחיב בשלב זה מעבר) להחזיר אותנו למגרשים בדרכים אלו ואחרות.
    צפו להתפתחויות בקרוב...