- מחאת האוהדים של הפועל באר שבע -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏4/9/04.

1. Ultras-crazY Member

גל, אלי זינו בראיון לעיתון מקומי: אני אשקול את המשך דרכי בסיום העונה. המועדון של הפועל באר-שבע נמצא בסדר החשיבויות מעל אלי גוטמן ומעל אלי זינו.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שיש חסרונות, וברור שיהיה קשה, כואב ומאוד ארוך, אבל אפשרי.
    וכפי שאמרתי, אנחנו מוכנים להקריב את העונה הקרובה בשביל שאלי זינו ילך הביתה.

ועידכונים בקשר למחאה:
    - מחאת האוהדים יוצאת לשטח -
    כחלק ממסע המחאה אנחנו נציב עמדות של מועדון האוהדים בבאר שבע, בקניון, במדרחוב ובביג.
    בעמדה יחולקו פליירים והאוהדים יתבקשו לחתום על העצומות.

בכניסה לקניון ביום שלישי הקרוב, ה-7.9, בשעה 16:00-18:00.
    במדרחוב ביום שישי הבא, ה-10.9, בשעות הבוקר.

3. Apu Member

לדעתי זה צעד גדול מדי וזאת תיהיה מכה גדולה להפועל ב"ש, המנויים (אם אני לא טועה) מכניסים המון כסף לקבוצות, ואם נוסיף את העובדה שלב"ש.. מה לעשות.. אין כסף, זה לא הולך לעזור לקבוצה.. אבל אם האוהדים חושבים שזה הדבר הנכון (ואני מאמין שהם חשבו הרבה לפני זה) אני תומך.

4. Ultras-crazY Member

אלי זינו כבר מתחיל לרעוד (או איך שרגא האמרגון מערב אדיר מר אתמול? שש... רגע... אני שומע משהו... שלוק שלוק שלווווק שלוק שלוק שלוווווווק מילר הביצים שלו משקשקות)...
    בשלב מסויים כשהוא יראה שכמו שלנו לא היה עם מי לדבר גם לו לא יהיה עם מי והוא יצטרך למכור...

5. בית"רי מלידה Member

מוישל'ה:

אני מאחל לך מכל הלב בהצלחה!

שתעיפו את ז'ינו, וגם את גוטמן!

בקרוב אצלנו........( המאבק, לא גוטמן...) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

6. ג'רי בית הלוי Member

מה אני אגיד לך משה, כל הכבוד. לא על המחאה, שעם כל הכבוד אליכם אני פשוט מתקשה להסכים איתה(הרחבה עוד רגע), אבל על הארגון, היוזמה והביצוע. וכן, אני מרגיש קצת גאווה בלב, כי המחאה שלנו היא זו שפתחה לכם את הדלת למחאה הזאת.

עכשיו למחאה עצמה- צאו מזה, ז'ינו לא ילך בזמן הקרוב. להקריב עונה אחת זה עוד מתקבל על הדעת(למרות שזה מאוד מאוד קשה), אבל מה יקרה בעונה הבאה? ובזאת שאחריה? לפי דעתי אם תשברו(מקווה בשבילכם שלא), וככה סתם תצאו מופסדים בלי כלום. ההתעקשות שלכם לא להיפגש עם ז'ינו תפגע בכם בגדול, תזכור את זה מעכשיו.
    ובתור אחד שמכיר את את "יש קונים"- זה בולשיט. אם היה מישהו רציני שבאמת רוצה לקנות את הקבוצה ולא לעשות כותרות במקומונים כבר היינו שומעים עליו.

7. robson Member

מסכים...
    מה יקרה אם זינו יישאר על מנת לעשות לכם דווקא?....
    משה ידידי כמה זמן נראה לך שתעמדו במקרה כזה בחרם?
    חוץ מזה, כמה אוהדים בד"כ היו קונים מנויים כל שנה, וכמה כבר ניקנו השנה?

8. MaDot Member

קודם כל נתחיל בזה שלעשות מחאה זה דבר שלילי
    בשביל לעשות אותה אתה חייב להיות במאה אחוז צודק
    לדעתי אתם לא מאה אחוז צודקים וואלה אני במקום דודו עזריה (המנהיג של האוהדים שלכם אם אני לא טועה) לא הייתי הולך על זה מכמה סיבות

1. לאוהד אמיתי קשה להתנתק מהקבוצה שלו (ובבקשה אל תגיד לי שלשבת בפאב לראות בטלויזיה זה לא להתנתק)

2. כמו שאמרו אם ז'ינו יעזוב יכול להיות גם סיפור הפועל חיפה פשוט שזה יהיה בדרום

3. אנשים יתחילו להתייאש לאט לאט ו1 מהשנים או ישברו לכם את המילה של המחאה ויבואו למשחקים או שפשוט יתרגלו לא לבוא למשחקים ותאבדו כמות קהל שגם ככה לא הכי גבוה יחסית לקבוצה ברמה שלכם

ז'ינו פלט 80 אחוז מהמשפטים שכתבתה במצבים שהיה עצבני גם הוא לוקח קשה
    הוא אמר שהוא לא מתחשב בדעת האוהדים? שיגיד אחי אין דבר כזה לא מתחשב ועובדה שהוא מנסה לפייס אותכם
    אמר שב"ש אפורה? לדעתי הוא גר בעומר שזה ממש באר שבע (תקן אותי אם אני טועה)
    הקבוצה אפורה? אם הוא היה חושב ככה באמת שהוא היה עף משם

לסיכום אני לא בא נגדכם אני מחזק אותכם אני מקווה שתצליחו ואם החלטתם אז לכו עם זה עד הסוף
    עצה שלי תפגשו איתו שמעו מה יש לו להציע ואם צריך גם תחתמו על זכרון דברים
    כי אין תנאים לאהבה וז'ינו עם כל הכבוד לא אמור להיות תנאי

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, לפני שאני מתחיל להגיב, ברצוני לציין הישג אחד של המחאה:
    אלי גוטמן ככל הנראה סיים את דרכו בהפועל באר שבע.
    אחד מהטענות שלנו כלפי אלי זינו, זה שהוא החתים מאמן שלא מאמין בשחקני בית ולכן מאמן שלר מתאים לאידאולגייה של הקבוצה.
    אלי זינו כבר ציין שהוא בדרך לפטר את גוטמן, והיום המקורבים של זינו אומרים שזה קרוב מתמיד, ולמה זה קרוב מתמיד? בגלל חרם המנוים!(אתם מוזמנים לקרוא על זה בONE או בטופיק על הפועל באר שבע בפורום).

ועכשיו נגיב לטענות:
    ניצן, זינו כן ילך הביתה.
    הבטחונות הראשונים שהבקרה בודקת הם המנוים.
    וכשהפועל באר שבע מכרה 250 מנוים בלבד (בהחלט הישג עצום לחרם) זינו נפגע קשות.
    תוסיף לזה את העובדה שחלקים רבים מהכסף מגיעים מספונסרים.
    בכל פינה בוסרמיל יש שלט פירסום של מוצר כלשהו.
    ברגע שיבואו לוסרמיל בשבת מתחת ל1000 צופים(זאת המטרה שלנו), הספונסרים יעזבו.
    למה להם לשלם עשרות אלפי שקלים בשביל פרסומת שכמות אנשים קטנה רואים?
    עדיף לפרסם במקומות אחרים, במחיר נמוך יותר כשקבוצות אנשים גדולות יותר רואות.

אלי זינו, כפי שאמרתי בעבר, היה 3 פעמים קרוב מאוד לעזוב את הקבוצה.
    פעם אחת כשרן פסח רצה לקנות את הקבוצה.
    פעם אחת כשהדר גולדמן רצה לקנות את הקבוצה.
    והייתה עוד פעם אחת.
    בכל הפעמים, ממש ברגע האחרון הוא התחרט.
    רק אז היו לו מעל 4000 מנוים, עכשיו יש לו על הראש חרם מנוים.
    אנחנו נדאג לתת לו את הדחיפה שתעיף אותו מהפועל באר שבע.

ניצן, אנחנו לא נשבר.
    לקח לנו 4 שנים! 4 שנים! לאזור את האומץ כדי לשבות.
    ועכשיו, כשאנחנו שובתים, זה עד הסוף.

ניצן, אנחנו לא נפגשים עם זינו כי אנחנו יודעים מה יהיה - הוא ימרח אותנו, יבטיח הבטחות (כמו שקרה בעבר, אלי זינו לא מאתמול בהפועל באר שבע) ואחרי זה יפר אותם ויצחק לנו בפנים.
    עברנו את זה במכירת ברדה, עברנו את זה במכירת קאקו, עברנו את זה בשיחרור אסי, ובכל אחד מהפעמים הוא הבטיח ושיקר, לא עוד!

ניצן, הדר גולדמן סירב להתראיין למקומונים בבאר שבע.
    הוא לא עשה רעש, לא חיפש כותרות, ולא התראיין.
    המידע שאני מקבל זה משיחה פרטית שערך גולדמן עם יושב ראש מועדון האוהדים של הפועל באר שבע, דודו עזריה, שמקורב אלי.

אלי זינו ילך, בסופו של דבר הוא ילך.
    וניצן, אתה כמובן מוזמן להגיב על דברי.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובסון, כפי שאמרתי לניצן, אחרי 4 שנים שאכלנו חרא, אחרי שב98 לא נלחמנו ובעקבות זה בילנו 3 שנים של סיוט בליגה הלאומית, עכשיו יש לנו את הכוח לומר "עד כאן".
    אנחנו יוצאים למלחמה, בידיעה שהיא לא תגמר השבוע ולא החודש, ויתכן שגם לא השנה, אבל אנחנו יוצאים בטוחים שננצח.

לפי ההתאחדות לכדורגל, בשנה שעברה להפועל באר שבע היו 4560 מנוים ( הקבוצה השלישית בגודלה בליגה במחירת מנוים).
    זה כולל כמובן את כל הילדים שמשחקים במחלקות הנוער השונות של הפועל באר שבע, שקיבלו מנוים חינם( שמדובר כאן על יותר מ500 ילדים).
    המספרים של ההתאחדות מדויקים, כי ההתאחדות מקבל 10% מכל מנוי שהקבוצות מוכרות, כלומר זה המספר המדויק.
    השנה אלי זינו מכר 256 מנוים, תוסיפו לזה את 600 הילדים במחלקות הנוער השונות שמקבלים מנוי חינם, ותקבל 850 מנוים.
    קחו מחשבון, ותחשבו את ההבדל מבחינת אחוזים ומבחינה חשבונית פשוטה בין שנה שעברה לשנה הנוכחית.
    עכשיו תגידו לי שחרם המנוים לא מצליח.

וMaDot:
    לעשות מחאה זה לא דבר שלילי.
    הדוגמא של מכבי ת"א בשנה שעברה היא הבולטת ביותר, בעקבות אותה מחאה, היום האוהדים של מכבי מקבלים תנאים טובים יותר (נשים נכנסות חינם, יציע לנערים בלבד, הוזלה במחירי הכרטיסים).
    ככה שלשלול ישר את רעיון החרם זה לא דבר חכם.

1. אכן לאוהד אמיתי קשה להתנתק מהקבוצה שלו.
    אבל לפחות צריכים לעשות צעדים קשים בשביל הקבוצה.
    זה כמו שיש לך חבר שיש לו בעיית סמים.
    מה תעשה - האם תתן לו לו את הכסף שהוא מבקש בשביל קניית סמים, או שתבחר בדרך הקשה, תסרב לתת לו את הכסף, ותנסה להוציא אותו מבעיית הסמים?
    זה המצב של הפועל באר שבע היום.
    האוהדים מזרימים לקבוצה כסף, דרך מנוים או כרטיסים, ואז אלי זינו משתמש בכסף הזה כדי להביא שחקני רכש במקום לבנות את הקבוצה על שחקני הבית.
    אותם אוהדים שמשלמים על כרטיס ומנוי ובאים למשחק, מביאים גם את הספונסרים שרואים באוהדים כקהל פונטציאלי למכירת מוצריהם, וזינו מרוויח עוד כסף.
    ואחרי שהאוהדים קונים מנוים, הם כבר לא חשובים, הם זבל, אפשר לקרוא להם חוליגינים, אפשר לומר "כוסאמו האוהדים" ואפשר גם לומר "אני לא רואה אותם ממטר".
    כלומר, בסופו של דבר, אותם אוהדים בקניית הכרטיס או המנוי, עוזרים להריסת הקבוצה.
    שחקני הבית הבולטים נמכרים, ואנחנו נשארים עם שחקני הרכש, שעוזבים בכל מקרה, אחרי עונה טובה לקבוצה שתציע להם יותר כסף (ויש הרבה כאלה), אחרי עונה גרועה הביתה בגלל היכולת.
    ואז הפועל באר שבע נתקעת במקום, עד שתבוא הנפילה.
    לפעמים צריכים לעשות באהבה צעדים קשים.
    תאמין לי שהייתי מעדיף להיות עכשיו בשקט, בלי מחשבות על הפגנות, עצונות והחרמות.

ובקשר לעניין ה "אוהד האמיתי", אני חושב שאני, כאחד שפיספס משחק אחד בכל המסגרות(כולל גביע הטוטו) של הפועל באר שבע ב4 שנים האחרונות, אוהד אמיתי, בכל מקרה, בלי קשר לחרם או לא חרם.
    מי שהתחילו את החרם הם אנשים כמוני, כמו דודו עזריה (יושב ראש מועדון האוהדים,שכבר מעל 20 שנה נוסע לכל משחקי הקבוצה), כל אותם אוהדים שהולכים עם הקבוצה לכל מקום ולא מוכנים לתת יד להריסתה.

2. לא יהיה סיפור הפועל חיפה 2.
    יש קונים.
    להפועל באר שבע יש פונטציאל להפוך למנצ'סטר יוניטד של ישראל.
    אנחנו הקבוצה היחידה באיזור הדרום!
    תחשוב איזה פונטציאל שיווקי יש לזה.
    תחשוב עם מכבי חיפה הייתה הקבוצה היחידה בצפון.
    כל הכישרונות באזור, כל קהל האוהדים באזור, כל האזור שייך רק להפועל באר שבע (עם כל הכבוד למכבי באר שבע), שיווק נכון, ואנחנו הופכים לאימפריה.
    ואת זה הדר גולדמן יודע, ולכן הוא רוצה לקנות את הקבוצה.

3. כפי שכבר הסברתי, המהלך הזה התגבש במהלך 4 שנים האחרונות.
    אנחנו לא נשבר.
    ההנהגה של מועדון האוהדים חזקה מאוד.
    יכול להיות שבודדים ישברו, אבל הרוב ימשיכו להשתתף במחאה.

4. מה זה זינו פלט?
    כניראה אתה לא מכיר את אדון אלי זינו.
    זה האופי שלו, בנאדם אפס שהייתה לו חנות מכולת, אדם מפשוטי העם, שפתח אולם, הצליח, פתח רשת אולמות, והיום חושב שהוא יכול להתנשא מעל כולם.
    זינו לא פולט, ולפני שבוע הוא אמר היטב, בראיון בביתו בשעת ערב מאוחרת, כשהוא לא עצבני ורגוע, "אני לא רואה את האוהדים ממטר".
    זינו גר בבאר שבע, אבל הוא, כפי שאמרתי, חושב שבגלל שיש לו כסף הוא מעל שאר האנשים.

אין תנאים לאהבה, והפועל באר שבע לעולם לא תצעד לבד, ודווקא בגלל המשפטים האלה אנחנו בחרם, כי אנחנו לא ניתן יד להרס הקבוצה, כי אנחנו אוהבים אותה יותר מידי!

11. ג'רמיין דפו Member

אוהדי ב"ש אתם צריכים להבין דבר אחד כשהמחלה הנקראת יניב אברגיל נמצאת אצלכם אז הסרטן הזה מתפשט וגורם לכל הקבוצה לחלות. בתור אחד שמכיר את הטיפוס כדאי לכם להתפטר מהעלוקה וכמו שהבנתי יוסי רוזן עובר אליכם תמורת המחלה אז נראה לי שאתם תצאו מהתקופה הרעה...אנחנו בכפר סבא סבלנו את הגועל ושתקנו ותראו איפה אנחנו....

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

וסרמיל אאוט, זיגי אין

להלן ההודעה לעיתונות שמוציא מועדון האוהדים של הפועל באר שבע :
    ביום חמישי עלה לשידור אלי זינו ב'רדיו דרום' והודיע קבל עם ועולם כי בכוונתו להפגש ביום א' עם נציגי האוהדים, בכך הוכיח לצערינו זינו שוב את חוסר רצינות כוונותיו ואת הזלזול שלו באוהדים.
    בתחילת השבוע נפגש מיוזמתו דובר המועדון עם נציג מועדון האוהדים על מנת להביא לפגישה שתביא להרגעת הרוחות, נציג מועדון האוהדים הבטיח לדובר תשובה ולא פרסם את דבר קיומה, זה לא הפריע ליו"ר המועדון לצאת בהכרזה על המפגש הצפוי.
    מה שהביא אותנו שוב להבנה שמדובר במפגש שמטרתו דומה לטקס החתמתו של אלעד בונפלד לפני מספר שבועות : יחסי ציבור ונסיונות לגרום לאוהדים לרכוש מנויים.

לצערינו הרב לאחר מספר לא קטן של מפגשים והבטחות איבדנו את האמון במערכת ובכנות כוונותייה, נוכחו למרבה הצער לגלות שוב את אשר ידענו לפני כן : מעוניינים בנו אך ורק על מנת שנרכוש מנויים וכרטיסים, מעבר לכך איננו נחשבים או כהגדרת היו"ר "לא רואים אותנו ממטר".

למרות הזילזול של היו"ר במאבק שלנו בתחילתו כעת הוא חוזר על הדברים שאמרנו : אין קבוצה בלי אוהדים.
    הבעיה היא שאנו מתקשים לדעת כמה כנות יש בדברים שכן לא שכחנו את האמירות שלו לגבינו רק מלפני מספר שבועות.

ברצוננו להבהיר שהמחאה היא נגד צורת ההתנהלות של המועדון,השחרורים הסיטונאים שלהשחקנים,היחס למחלקת הנוער, הוויתור על שחקני בית, אמירות היו"ר, הזלזול בתושבי ב"ש האוהדים והשחקנים, ולא מכוונת אך ורק כנגד המאמן, על אף שגם עליו יש לנו ביקורת נוקבת, המחאה תמשך גם אם גוטמן יפוטר.

לראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי אוהדי קבוצת כדורגל יערכו מרד צרכנים אקטיבי, כפי שהודענו במסיבת העיתונאים לפני מספר שבועות , סגרנו עם מועדון "הזיגי" בב"ש שיציג את המשחקים על מסך ענק
    ושיארח אותנו במשחקי הבית של הקבוצה, הכניסה למועדון תהייה ללא תשלום ולא יהיה מינימום הזמנה, בנוסף לכך נאותו בעלי המקום להעניק 20 אחוזים של הנחה למי שירצה להזמין .
    בנוסף לכך בכוונתינו לצאת השבוע לנקודות מרכזיות בעיר על מנת להעביר את הבשורה ולהחתים אוהדים על עצומה להחרמת המנויים.

אל משחקי החוץ של הקבוצה בכוונתינו להגיע בהמונינו ותתת לשחקנים שאנחנו כ"כ אוהדים את העידוד שכה מגיע להם, אנו בטוחים כי שחקני הקבוצה מבינים את צעדינו ויודעים שלא נותרה בידינו ברירה באם ברצוננו להציל את עתיד המועדון , מכיוון שאנחנו סולדים מאלימות ואין בכוונתינו לקלל בתחומי המגרש.

את האוירה שכה ידענו להביא לוסרמיל, את הדגלים,השירים והתופים אנחנו נביא ל"זיגי".
    אנו קוראים לכל למי שקצה נפשו בשחרורי שחקנים עונתיים, ביחס של הנהלת הקבוצה כלפי האוהדים,לכל מי שמאס בצורת ההתנהלות הנוכחית ולאוהדים הרבים שמחרימים את משחקי הקבוצה להצטרף אלינו לחווית עידוד שונה.

בברכה
    מועדון אוהדים הפועל ב"ש

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/9/04
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואגב, בניגוד לאוהדי מכבי ת"א בשנה שעברה, שהיה להם סיקור תקשורתי רחב, אנחנו נאלצים למחות ולהחרים כשהתקשורת המקומית מתעלמת, וחמור יותר מסלפת את האמת:
    עיתונות דה לה שמטה
    למי שרוצה להבין איך עובדת העיתונות אצלנו בבאר שבע, שישמע סיפור שקרה היום(יום ראשון), מי שכתב את הכתבה הוא דודו עזריה, יושב ראש מועדון האוהדים של הפועל באר שבע, אני אגב הייתי עד לנעשה -
    היום הבנתי שהולכת להיות תוכנית ברדיו דרום בה יתארח יוסי אורה (מנכ"ל הפועל באר שבע).
    שלום מצרי ( אוהד הקבוצה) התקשר אלי וסיפר לי ששי מלול (אחד מהכתבים של רדיו דרום) רצה שיתראיין, הבהברתי לו שפיטורי גוטמן לא יסיימו את המאבק שלנו והוא הציע שאני אעלה לשידור, אמרתי סבבה, התקשרתי לשי מלול ואמרתי לו שיהייה ברור לו שאנחנו לא מתכוונים לסיים את המאבק , שלאלי גוטמן יש חלק במצב אבל הוא לבטח לא האשם היחידי או הסיבה למחאה.
    מלול הסביר לי שאני "פרווה מידי" כהגדרתו, הבנתי לאן הדברים הולכים והתקשרתי למפיק תוכנית הספורט ברדיו, הסברתי לו שאני רואה לאן הדברים הולכים, שאין בכוותינו לסיים את העניין רק בגלל שגוטמן יפוטר , חרם המנויים לא יסתיים ושלא ינסו לשנות את המציאות, בעניין הזה אגב אנחנו מאוחדים (כולל שער 2).
    אבל למה שעובדות יהרסו סיפור טוב או יפריעו לתוכנית שנרקמה כבר? למה שזוטות שכאלו ישנה למישהו?
    "אני מבין שאתם האוהדים שמים את האצבע המאשימה לכיוונו של אדם אחד" אמר מלול ושלום מצרי חברי שידע בדיוק מה אנחנו חושבים שיתף פעולה ואמר שכן, גוטמן הוא האשם ושאם הוא יילך יקנו מנויים.

לצערי היום , ואני אומר את זה בכאב, שי מלול ומחלקת הספורט של רדיו דרום עשו עבודה של יחצנים בשיחות זינו , חטאו לעבודתם העיתונאית ושום גמגום אחר לא ייפה את העובדה המבישה הזו .

תפקידו של עיתונאי הוא לתאר את המציאות , לא לייצר אותה ,לא להציג ביודעין את מה שנוח לו להציג.
    אם אני שי מלול אני מזדכה היום על תעודת העיתונאי שלי .

ועכשיו אני שוב פונה אליכם, למרות הכל, כשהרדיו והעיתונאים בכל באר שבע נגדנו (למעט משה ניר אחד שעושה עבודת קודש כרגע ומדווח על האמת לאמיתה) אנחנו לא נוותר, נתראה בשבת בזיגי.

14. MaDot Member

אתה רוצה להפוך למנצ'סטר יוניטד בלי רכש? הרי ידוע שכסף מקבלים דרך הצלחות
    מכבי חיפה הקבוצה הכי עשירה בארץ ועכשיו שמכבי ת"א נכנסה לליגת האלופות היא תתחרה עם חיפה
    כל השאר ישארו מאחורה

15. בית"רי מלידה Member

מוישל'ה מזל טוב לך ולאוהדי באר שבע!

בתור אוהד בית"ר אינני יכול שלא לשמוח על פיטוריו של הגוטמן הזה!

איך אומרים:

" אין שמחה כמו שמחה לאיד "!

בקרוב אצלנו ( אינשאללה ) עם הפני-ג'ל !